O czym świadczy "wyp...dalaj" ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

 

Obserwując to co się dzieje i ten zamęt umysłowy, chciałbym przypomnieć źródła tego stanu rzeczy. Otóż społeczeństwo cierpi na uporczywy stan zapalny sięgający roku 1939. Więć jeżeli chcemy racjonalnie wytłumaczyć to, co się dzieje, trzeba sięgnąć do tej daty, od której rozpoczęło się niszczenie polskiej elity. Ludzi uśpiło demoliberalne ględzenie o końcu historii i o tym, że takie kwestie nie mają znaczenia.

Otóż mamy dwa problemy, które się zbiegły. 

Pierwszy z nich to społeczna struktura narzucona nam w wyniku okupacji, w której wyniku o Polsce chcą decydować ludzie urodzeni w czerwonych pieluszkach. A kompetencji ani uprawnień do tego nie mają żadnych. Zdrajcy nie mają prawa. Feministkom spod znaku czerwonej gwiazdy nie chodzi o konstytucję, nie chodzi o prawo, im chodzi o mozlwość realizowania własnego widzimisię i aborcję bez granic. Dlatego trafnie zdefiniowały oponenta  i go zaatakowały - nie tyle PIS, nie tyle politycy, ile właśnie Kościół, który jest fundamentem społeczeństwa.

Drugi problem to stan wiedzy młodych pokoleń, których umysły nasiąkły demoliberalną, fałszywą propagandą rozpowszechnianą przez rządzące w Polsce i na całym Zachodzie środowiska lew-lib. Mówiąc skrótowo, gimbaza nie ma żadnych umysłowych kwalifikacji do interpretacji życia społecznego i procesów w nim się odbywających.

O jakości stanu umysłów tak aktywnych ostatnio środowisk lewackich świadczy najlepiej podstawowe dla nich hasło, jakim się posługują: „Wy...dalaj”. Ich język świadczy o nich. Zero refleksji, złe, wrogie emocje czyli czysta nienawiść, typowe dla ruchów faszystowskich.

To właśnie jest faszyzm w czystej postaci. Tego doczekaliśmy.

Dlaczego tu się tak wymądrzam ?

Ano dlatego, że uważam, iż mam odpowiednie kompetencje. No i rzecz nie mniej istotna, potwierdzają to odpowiednie referencje. Jako aktywny działach antykomunistyczny z lat osiemdziesiątych znam nie tylko ludzi zaangażowanych w tym okresie i potem, ale także mam pojęcie o procesach społecznych, jakie wtedy przebiegały. A moją aktywność w tym zakrsei potwierdzają, żeby nie było wątpliwości, trzy rodzaje odznaczeń: Ministra Kultury, IPN oraz Prezydenta. Co istotne nie były to działania nadzwyczajne czy wyjątkowe, bo takich działaczy były tysiące, ale warto je przypomnieć by młodzi sobie uświadomili, że obecny stan rzeczy jest m.in. efektem ich zaniedbań. I to teraz na nie spada odpowiedzialność, nie tylko na rząd.

I jeszcze słowo na temat roli pandemii. Ujawniła ona prawdziwe ludzkie postawy i stan ludzkich umysłów. Powiedziała: sprawdzam. No i macie to, co widać. Na szczęście, tak jak od dawna postulowałem, budzą się obywatele. Prawdziwi, nie ci UBywatele RP. Ruszy sztafeta pokoleń ? Miejmy nadzieję, że tak.

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:18)

Komentarze

Niestety obywatele którzy się budzą mają 50-60 lat i więcej, pokolenie 30-50 zajęte jest robieniem pieniędzy, pracą od świtu do zmierzchu, a młodzi są pozostawieni sami - bez autorytetów, bez zasad, bez wychowania...internet tego nie zastąpi...no to przyszli lewacy ( bez znaczenia czy to następcy Lenina czy Hitlera), którym dzieciak bez żadnej wiedzy o świecie pasują na "rewolucyjne mięso"...pozwoliliśmy, my pokolenie młodych w stanie wojennym, by szkoły i uczelnie przejęli uczniowie towarzyszy czy genossen...no to mamy...

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1650123

"... a młodzi są pozostawieni sami - bez autorytetów, bez zasad, bez wychowania...internet tego nie zastąpi..."

Dokładnie tak. A Internet jeszcze pogłębia ten stan rzeczy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1650184

      Witam! Bardzo dobry artykuł. Dodałby destrukcyjny wpływ obecnego szkolnictwa, niby już wolnej Polski. Zabetonowanego szkolnictwa, betonowej kadry. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1650124

O tym, fatalnym szkolnictwie to pisuję permanentnie i już mnie to nudzi, ale mam kolejny artykuł do opublikowania patrzący z nieco innej perspektywy.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1650143

  Trochę mnie zmartwił swoją wypowiedzią nasz minister P.Czarnek - "nie będę robił rewolucji"... Mniemam jednak, że bez tego nie da się przeprowadzić gruntownej reformy szkolnictwa. Same próby przypudrowania, odniosą odwrotny skutek, czyli według stałego scenariusza, ulica i zagranica. Tu potrzeba szeroką miotłą.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1650150

W samo sedno problemu!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1650127

          Bardzo dobra diagnoza. Oczywiście, w Polsce jeszcze nie odrodziła się inteligencja; straty wojenne i te z czasów komuny nie są do odrobienia nawet w ciągu dwóch pokoleń. Doszły do tego jeszcze inne czynniki - zapanował jaki taki dobrobyt, nie idzie już o walkę o byt, tylko o walkę o dominację. Młode pokolenie szybciej przyswoiło sobie znajomość gadżetów i jak to zwykle bywa "wapniaków" mają w pogardzie. To nic nowego; 120 lat temu też była rewolucja ideologiczna. We Francji był ruch "artystyczny" - Dadaizm, jego naczelne hasło to: "Spalić Luwr". Innymi słowy, liczy się tylko to, co nam się wydaje, co odpowiada naszym chęciom, naszym hormonom. Obecnie maszerująca młódź na ulicach naszych miast manifestuje w gruncie rzeczy odwieczna walkę pokoleń; nimi rządzą właśnie hormony. Dla dodania sobie animuszu muszą być wulgarni, to zresztą wynika też z braku wychowania, z intelektualnego deficytu, z ubóstwa językowego.

          Większość dadaistów - kiedy dorosła - odwołała te swoje infantylne sądy.

          Ponadto - paradoksalnie zarządzenia związane z pandemią sprzyjają młodzieżowym manifestacjom. właściwie począwszy od czwartej klasy nie ma już szkolnego obowiązku. Zdalna nauka, to w dużym stopniu fikcja - młodzież szkolna i studenci dostali dużo czasu, mniej się egzekwuje. Można sobie pozwolić na nieustanne marsze, a jeszcze pogoda sprzyja.  Zawsze mówiło się, że młodzi musza się wyszumieć, ale ból polega na tym, że pod te młodzieńcze i głupawe zrywy podczepia się cała opozycja - dla niej dobry każdy pretekst .  Nie tylko się podczepia, ale daje ideologiczne podstawy, legitymizuje, wspiera. Taka postawa opozycji kwalifikuje ją jako wstrętną, dla której każde zło, nawet związane z rozszerzeniem pandemii nie liczy się, liczy się tylko wykorzystanie okazji do zdobycia władzy, a przynajmniej do podskubania tej obecnej...

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

 Janusz 40

#1650140

Jest jeszcze jedna kwestia - kiedyś młodzi traktowani byli jako jednostki, indywidualnie, teraz młodość została zinstytucjonalizowana - patrz termin młodzież do wieku 35 lat mniej więcej, potworzyły się oprócz popkultury rozmaite subkultury o charakterze kolektywistycznym.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1650144

A gdzie się podzieli wojowniczy chłopcy z Konfederacji w godzinie próby? Braun, Dziambor i inni pyskacze na próżno?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

zagrabina

#1650152

A gdzie się podzieli wojowniczy chłopcy z Konfederacji w godzinie próby? Braun, Dziambor i inni pyskacze na próżno?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

zagrabina

#1650153

A gdzie się podzieli wojowniczy chłopcy z Konfederacji w godzinie próby? Braun, Dziambor i inni pyskacze na próżno?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

zagrabina

#1650154

to są konsekwencje braku reakcji na działania KOD i Ubywateli.Zacheceni bezkarnością idą sto kroków dalej.Zniszczono wiele elewacji kościołów,pomników,przerywano msze -czy sprawcy są już zatrzymani?nawet w TVP nic o tym. W dobie tysięcy kamer,monitoringu ,filmików z setek tel.tak trudno ustalić wandali i prowodyrów?

Zapytuje Pan"Ruszy sztafeta pokoleń ? "-i ja w latach osiemdziesiątych miałem nadzieję że wreszcie "budzą się obywatele",odrodzą "Polskie patriotyczne "Elity" i co mamy?uczelnie pełne lewackich profesorów,nauczycieli,sędziów,urzędników celebrytów,pominę resztę.

Mówi Pan o kompetencjach,referencjach odznaczeniach.efekty?

Komorowski dał rozwiązanie:czasami trzeba mieć odwagę walić dechą w łeb.

Przepraszam za emocje pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

mirek

#1650169

Niszczenie kościołów, pomników- trzeba być debilem. 5 przykazanie - nie zabijaj!!! To teraz Watykan ma zmienić przykazanie, które ma 2 tysiące lat, bo politycy PO i lewicy chcą inaczej? Teraz organizatorzy Budka, Trzaskowski, Wielgus wysyłają młodociane bojówki? Trzeba mieć porąbane w głowie. Wyborcy to wezmą pod uwagę w dniu wyborów!!!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Dodaj własny artykuł do naszego bloga http://bazafirmy.pl/blog/ . Wejdź do wybranej kategorii i kliknij "dodaj tekst"

#1650227

Armia Białystok odnosi sukcesy. Wojska wroga uciekają w popłochu porzucając broń i sprzęt ciężki

https://twitter.com/i/status/1321904259051491333

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1650244