Małpa w kąpieli ? Ależ nie - na balkonie

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Wykonajmy najpierw mały eksperyment myślowy: wychodzę z dzieckiem na marsz z okazji uroczystości, a po drodze na balonie pojawia się jakiś dziwak ze swoim show, który radykalnie koliduje z wymową uroczystości. Jak miałbym wytłumaczyć dziecku o co tu chodzi ? I czy taki incydent nie zniweczyłby zabiegów wychowawczych podejmowanych względem dziecka ?

Czy ten eksperyment myślowy wystarczy ? Na wszelki wypadek opiszę jeszcze przypadek realny, w jakim uczestniczyłem. Regularnie zabieram Baby Juniora na spacer do pobliskiego lasu i znajdującego się tam placu zabaw. Na placu pojawiają się dzieci z pobliskiego przedszkola, a niektóre z nich drą się niemiłosiernie w trakcie zabaw. W końcu zainterweniowałem z reprymendą wobec urwisów, na co negatywnie zareagowała jedna z przedszkolanek stwierdzając, że dzieci muszą gdzieś wyładować swoją energię. No to ja przedstawiłem jej inną koncepcję: że dzieci są gośćmi w lesie, a w lesie mieszkają zwierzęta i las jest ich domem, więc będąc w gościach powinny się zachować jak goście.

Oczywiście stanowisko przedszkolanki było typową racjonalizacją błędnej teorii, bo dzieci wcale nie muszą wyładowywać energii w ten sposób. Pani przedszkolanka nie wpadła też na bardziej racjonalny i pragmatyczny sposób wyjaśnienia dzieciom, dlaczego nie powinny krzyczeć jak w bajce „don’t cry wolf”.

A Baby Junior bacznie obserwuje i nie daj Boże zechciałby te wrzaski naśladować.

Już dawno temu William Golding napisał znakomitą przypowieść „Władca much”, za którą dostał Nobla i wiadomo, dlaczego należy zadbać o wychowanie dzieci.

Osobnik, który był sprawcą tego skandalu powinien być aresztowany, ale co najważniejsze, w celu zbadania, z udziałem sądu i specjalistów psychiatrów, co się działo w jego chorym umyśle, gdy podjął takie zachowania. Takie jednostki powinny być usuwane ze sfery publicznej, jeśli nie są w stanie dochowywać publicznie obowiązujących standardów.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)

Komentarze

Chory czy nie, już tamn tacy aktywiści to przemyśleli, skoro przygotowali. możliwe, że i kucanie na barierce, i płachta udająca flagę LGBT były celowe, by sprowokować interwencję i drzeć się o faszystowskim ściąganiu flag a, w razie czego, udawać że flagi nie było. wiele takich działań jest żywcem zaimportowane z Zachodu.

to, oczywiście, udowadnia całą strategię lewackich środowisk. skoro każde zgromadzenie, nawet dla uczczenia ''antyfaszystowskiego'' oporu. skoro też za każdym razem istotą jest wzbudzenie konfliktu, by pokazać drugą stronę jako faszystów. czas na oczywisty wniosek- w Polsce mamy do czynienia z mniej lub bardziej zorganizowaną falą przestępczej agresji lewackiej jako składnika wojny kulturowej, jest to więc w istocie dywersja, wojna hybrydowa przeciw naszemu narodowi, w celu chaosu i wrogiego przejęcia instytucji. jako taka powinna być stanowczo zwalczana.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1640489