Kłamstwo, nienawiść i zniewolenie zamiast prawdy, miłości i wolności

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Welokrotnie pisałem o czynnikach stanowiących fundament rozwoju ludzkiej cywilizacji. Ewolucja faworyzowała rozwój kształtując społeczeństwo poprzez pakiet relacji obejmujących prawdę, miłość i wolność.

Zachód jednak wszedł w fazę upadku związanego z próbami podważenia tego pakietu. Promowane są kłamstwo, nienawiść i zniewolenie. Promowane są  fakenewsy, tradycja jest traktowana z nienawiścią, a w różnych sferach życia redukuje się wolność przy pomocy perwersyjnych zabiegów odwracania znaczeń pojęć. Czy system oparty na kłamstwie, nienawiści i zniewoleniu ma szanse przetrwać, wbrew ewolucji ?

Lewactwo jest genetycznie związane z kłamstwem, które stanowi jego modus vivendi i trzeba z nim systematycznie walczyć. Prawda jest trudna, bo wiedzę trzeba z trudem zdobywać - nie ma automatycznego dostępu do wiedzy. Natomiast jest automatyczny dostęp do emocji, ktore można wzbudzać bez problemu i na bazie tego faktu dziala lewactwo. Zamiast poznania -  emocje, zamiast myślenia - bunt.

https://niezalezna.pl/382261-klamstwa-aktywistow-lgbt-instytut-ordo-iuris-zapowiada-serie-pozwow

Jest rzeczą udowodnioną - patrz teoria gier - że w społecznościach występują osobniki szukający okazji do jazdy na gapę - free riders - a teoria gier pokazuje strategie jaki oni przyjmują i jak należy z nimi walczyć.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)

Komentarze

- dając mocne zabezpieczenie anty-hakerskie konta wiceministra Biernackiego - hasło było (1234) które ma około 2 miliardy ludzi na świecie.

Hakerom złamanie i przejęcie konta zajęło około 0,5 sekundy.

Przypominam że konto do materiałów z prac nad katastrofą Tupolewa miało hasło "dupa" potem je zmieniono na trudniejsze - na "dupa 2" - psssssst - tylko nikomu o tym nie mówcie bo to jest tajemnica państwowa.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1662787

Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, 
a dobro złem, 
którzy zamieniają ciemności na światło, 
a światło na ciemności, 
którzy przemieniają gorycz na słodycz, 
a słodycz na gorycz!
(Księga Izajasza 5:20)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1662804

Budowanie relacji prawdy, wolności i miłości we wspólnocie zaczyna się od odkrywania prawdy w pojedynczym człowieku. Bo to prawda czyni człowieka wolnym od jego skorumpowanej przeszłości, uzdalniając go do bezinteresownej miłości we wspólnocie.

Ile w człowieku prawdy, tyle wolności. A ile wolności, tyle miłości. Ile w pojedynczych ludziach prawdy, wolności i miłości, tyle prawdy, wolności i miłości we wspólnocie.

Na początku trójnogi taboret, choć się nie przewróci, może się jednak rozkraczyć.

Z czasem, w wyniku dalszej formacji, staje się na tyle stabilny, że można na nim już delikatnie usiąść.

Jeszcze później można na nim drzewo rąbać, bez uszczerbku dla taboretu.

"Promowane są fakenewsy, tradycja jest traktowana z nienawiścią, a w różnych sferach życia redukuje się wolność przy pomocy perwersyjnych zabiegów odwracania znaczeń pojęć."

Też uważam, że promowanie wolności z jednoczesnym wstrętem do prawdy wymaga pomocy specjalisty.

Pozdrawiam.
dratwa3

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#1662823

Ponieważ prawda, miłość i wolność są relacjami, więc mówienie o pojedyńczym człowieku jest nie na miejscu. Relacje są relacjami miedzyosobowymi, a dokladniej - współpracą umysłów, nie pojedyńczego umysłu.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1662922

Podstawową relacją jest relacja człowieka z samym sobą. I najtrudniejszą przy tym.

To od tej relacji zależy jakość pozostałych relacji.

dratwa3

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#1662941

Teoria umysłu pojawia się u dziecka dopiero w konfrontacji z innymi osobami. Nie ma relacji bez relacji z kimś innym. Dopiero wtedy następuje uswiadomienie sobie pewnych rzeczy na temat ja i ty. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1662942

Mówiąc o podstawowej relacji, nie miałem na myśli relacji pierwszej.

Choć w dzieciństwie "następuje uświadomienie sobie pewnych rzeczy na temat ja i ty", dopiero po latach dorastania człowiek ma szansę ogarnąć relację prawdy, wolności i miłości. Poprzez budowanie zdrowej relacji z samym sobą.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#1662951

Tu trzeba bardzo uważnie traktować pojęcia. Każdy człowiek przychodzący na świat zostaje zanurzony w świecie relacji społecznych, które są wszechobecne jak powietrze i równie niewidoczne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1663050