Jak oszukać elektorat

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Oszustwo nie jest zbyt wyrafinowane intelektualnie, wymaga jednak w praktyce wykorzytania pewnych niezbędnych dla powodzenia zasobów naukowo-technologicznych. Trzeba znać stan społeczeństwa i trzeba mieć środki do preparowania sceny politycznej według określonych założeń. Podstawowa strategia - „dziel i rządź – nie zmienia się od wieków. Tym niemniej skuteczność oszustw i manipulacji ograniczona jest ukształtowaną ewolucyjnie i historyczine strukurą społeczną.

Opis manipulacji wymaga odniesienia się do wyników badań i refleksji dostępnych w literaturze amerykańskiej, bo tam prowadzi się tego rodzaju badania. Jonathan Haidt wykazał w „Prawym umyśle” że moralno-ideowa struktura społeczna społeczeństwa amerykańskiego opiera się na 6 elementach konserwatywnych i 3 elementach liberalnych. Natomiast, jak dobrze wiemy z obserwacji politycznej sceny amerykańskiej, podzielona ona jest mniej więcej po równo między zblizonych do konserwatyzmu republikanów i lewicujących demokratów. Mamy więc do czynienia z dysproporcją, bo 6:3 nie równa się 50:50 (czy choćby nawet 55 : 45).

Skąd ta dysproporcja ?To oczywiście efekt wieloletniej manipulacji ideologii demoliberalnej, a jak wygląda manipulacja to może nam pokazać kwestia ideologii LGBT, która dosadnie pokazuje jak działa zasada „dziel i rządź”. Ze standardu 2 płci biologicznych, w drodze dzielenia i kombinowania doszło do stworzenia skrótu LGBTQ, który to repertuar liczy sobie kilkadziesiąt już pozycji. Tym repertuarem posługuje się propaganda politpoprawności narzucająca dopuszczalny zakres poglądów politycznych.

Tu warto zwrócić uwagę na książkę, której współautorem jest znowu Jonathan Haidt - „ The Coddling od American Mind” poświęconą słynnemu procesowi urabiania społeczeństwa amerykańskiego metodą gotowania żaby na wolonym ogniu, tak by nie wyskoczyła z garnka. 

Proces tego dzielenia według kryteriów genderowej seksualności doskonale opisuje Douglas Murray w „Szaleństwie tłumów”, a metody urabiania opinii publicznej korzystają z nowych technologii medialnych, takich jak Facebook, co z kolei opisuje Roger McNamee w „Nabici w Facebooka”.

W Polsce brak tego rodzaju analiz, ale za to mamy doświadczenie historyczne zdobyte za czasów komuny. Jeżeli chodzi o ustrój Polski po r. 1989 to powstał on jako postkomunizm ożeniony z demoliberalizmem za aprobatą środowisk demoliberalnego Zachodu. Stan społeczeństwa polskiego jest z pewnością bardziej konserwatywny od amerykańskiego, ale zakres manipulacji jest wyraźnie widoczny gołym okiem, bo przebiega w znacznie krótszym okresie czasu niż w USA i jest bardziej brutalny, a przez to jeszcze bardziej wyrazistszy.

Scena polityczna spreparowana została przy pomocy zabiegów tworzenia rozmaitych wydmuszek politycznych w rodzaju PO, Ruchu Palikota, Nowoczesnej, Koalicji Obywatelskiej, Koalicji Polskiej czy nawet Konfederacji, a opcje te reprezentują interesy antypisu, głównie Berlina i UE czy Kremla. Chodzi o uzyskanie efektu maksymalnego podzielenia i polaryzacji, by następnie osiągnięte wyniki ponownie zsumować, jak uczyniono to w wyborach do Senatu. A jeżeli to za mało, to używa się drugiej metody, małpując demoliberałów z Zachodu – dzielenia i pączkowania typu ideologii LGBT.

W efekcie takich zabiegów ludzie żyją w tak wykreowanym matriksie i nie zdają sobie sprawy, że na scenie politycznej pojawia się jeden poważny kandydat, przeciwko któremu wystawione zostają wydmuszki, klony czy też głowy wielogłowego, ale pojedyńczego smoka antypisu. Mamy tu po jednej stronie Andrzeja Dudę, a głowami potwora są Trzaskowski, Hołownia, Kosiniak-Kamysz czy Biedroń, z Bosakiem na dodatek. Ten pierwszy będzie prowadził poważną politykę, podczas gdy każdy z pozostałych jest tylko bezwolnym figurantem, marionetką w rękach zewnętrznych mocodawców z układu.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:13)

Komentarze

Stosunek Polaków do wyborów parlamentarnych podlega nieznacznym, z pewnością niewystarczającym, zmianom.
Dlatego trawestacja słynnego powiedzenia Karola Marksa, iż „religia to opium dla ludu” nie jest tutaj przypadkowa.
Sygnalizuje bowiem poważny, wręcz najistotniejszy problem polskiej rzeczywistości politycznej, zdecydowanie ważniejszy niż przypomniane urojenia „wielkiego ideologa”.

(  )

Efekt represyjny

Zbyt łatwo pomija się fakt, że wybory parlamentarne nie stanowią systemu demokratycznego, lecz są zaledwie jego nieudolną imitacją. Niewielu zastanawia się, czym jest demokracja. Toteż zamiast uczestnictwa w systemie demokratycznym, mamy do czynienia z czymś wyjątkowo obrzydliwym: zmuszeniem ludzi do oczekiwania przez cztery lata na następne wybory, w czasie których władze polityczne są pozbawione demokratycznej kontroli i jakichkolwiek więzów z polskim społeczeństwem. Są to władze powracające do lekko zagrożonego wyborami poczucia bezkarności, a na domiar złego upajające się sukcesem propagandy wyborczej, który wydaje się potwierdzeniem mądrości i umiejętności przewidywania zachowań ludu, a nie sprytnym wykorzystaniem oszustwa politycznego.

Trudno się dziwić, że coraz bardziej otwierają się wrota zdrady politycznej, która nie znajduje skutecznej reakcji wyborców. Z tym fenomenem mieliśmy wiele razy do czynienia i będziemy świadkami dalszego rozbestwienia. Ogłupianie społeczeństwa jest strategią, zaś działanie na jego korzyść stało się podejrzane oraz tępione jako przejaw nacjonalizmu.

Ci, którzy zasługują na karę za swe niegodziwości, występki i zbrodnie wobec narodu polskiego mogą spać spokojnie przez następne cztery lata. Kara może pojawić się dopiero wtedy, gdy ludzie przestaną spożywać wyborcze opium dla ludu. Na to jednak na razie się nie zanosi. Polskie społeczeństwo chętnie łyka opium. Głosy rozsądku i ostrzeżenia niewiele pomogą, ponieważ narkotyk stępia instynkt samozachowawczy.

(zaloguj się aby pobrać plik w formacie pdf)

Prof. dr hab. Artur Śliwiński

(  )

http://www.monitor-ekonomiczny.pl/s17/Artyku%C5%82y/a554/Wybory_parlamentarne_czyli_opium_dla_ludu.html

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1634764

Zbyt wąski zakres tematyczny.

Struktura demokratyczna nie opiera się tylko na relacji wyborca - polityk, musi uwzględniać także inne relacje jak rozmaite rodzaje władz, rola mediów i kwestia przepisów prawnych.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1634853

cyt. "Scena polityczna spreparowana została przy pomocy zabiegów tworzenia rozmaitych wydmuszek politycznych w rodzaju PO, Ruchu Palikota, Nowoczesnej, Koalicji Obywatelskiej, Koalicji Polskiej czy nawet Konfederacji, a opcje te reprezentują interesy antypisu, głównie Berlina i UE czy Kremla."

A skoro tak to również wydmuszką polityczną jest PiS! Opcja ta reprezentuje interesy głównie żydowsko - amerykańskie. 

Israel Shamir napisał: cyt. "Współczuję wam, polscy przyjaciele. Bardzo poniżające być znanym nie z czynów waszych przodków, ani z potężnego miecza Jana Sobieskiego, który ocalił Wiedeń dla chrześcijaństwa, ani z wiedzy o gwiazdach Kopernika, ani z łagodnej muzy Mickiewicza i Chopina, a za coś całkiem marginalnego dla waszej kultury i historii, przynajmniej tak marginalnego jak rastafarianie dla Brytyjczyków. Rosjanie i Niemcy podzielili wasz kraj trzykrotnie, ale nie sądzili, że waszym jedynym pretekstem do sławy jest to, że byliście gościnni dla Żydów. Ta bardzo żydowska postawa jest typowa dla Ameryki w naszych czasach, ponieważ Stany Zjednoczone stały się bardziej żydowskie niż kiedykolwiek była Polska. I za gościnność odpłaca się wam podłą monetą. Na polskiej ziemi Żydzi mieszkali przez wieki, i żyli bardzo dobrze, aż przenieśli się na nowe pastwiska – do Ameryki, Niemiec, Rosji, Izraela. Mój ojciec był polskim obywatelem, i kochał swoje wspomnienia o ziemi i jej ludzie, i tak czuli inni Żydzi z jego pokolenia. Ale zorganizowane żydostwo miało inne pomysły. (...) Polska jest najbardziej proamerykańskim i antyrosyjskim krajem w Europie. W Polsce są amerykańskie czołgi i amerykańskie bazy oraz amerykańskie wyrzutnie rakietowe; Polska jest bramą na wschód i przednią bazą Imperium. W przypadku ostrej wojny z Rosją Polska będzie najbardziej niezbędnym ogniwem w zachodnim łańcuchu dowodzenia. Polacy nawet wyrąbali stare dęby w prastarej Puszczy Białowieskiej na granicy z Białorusią / chopped off the old oaks, by otworzyć drogę na wschód dla amerykańskich czołgów (dali to czy inne wyjaśnienie). Chciwość żydowskiego lobby i samozadowolenie amerykańskiej klasy politycznej mogą jeszcze osiągnąć to czego nie udało się Putinowi. A może nie. Polacy zawsze powtarzają ten sam kosztowny błąd: sprzymierzanie się z Zachodem przeciwko Rosji. Raz za razem byli zdradzeni przez swoich zachodnich sojuszników i musieli zapłacić cenę.  Każdego można raz zdradzić, ale Polskę zdradzano tyle razy, że Polacy powinni przemyśleć swoją sytuację. Polska nie ma przyszłości jako frontowa baza przeciwko Moskwie, ale to zrozumienie nie przeniknęło jeszcze do głowy Polaków.

PS

Wygra w cuglach PAD bo cała tzw, oPOzycja zarżnie się we współzawodnictwie. A co do "prowadzenia poważnej polityki", wybacz zetjot,  to wali pan wazelinę dużą chochlą :-)) Długopis, zetjot, budyń a słowo honoru dane Frankowiczom poszło się jć! Otwieram lodówkę... wypada wrzeszczący D***a :-))

http://www.bibula.com/?p=98662

Pozdrawiam 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

casium

#1634921

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika olononame nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Duda u mnie nadal w kompostowniku siedzi. Boję się zaglądać.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1634966

na komposty

 

nurkuje w szambie

na głowie wodorosty

z podobnymi sobie

rozkłada na komposty

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

jan patmo

#1634982

To nie jest takie pewne. Przypominam, że w wyborach do Senatu, kiedy mieliśmy scenariusz pod nazwą "wszyscy na jednego", PiS nie wygrał większości w tej Izbie. Teraz doszło jeszcze kilka konfliktów i... na dodatek niektórzy zwolennicy Bosaka (a więc niby narodowcy) oraz Hołowni (a więc niby wierzący) deklarują, że zagłosują w drugiej turze na Trzaskowskiego. To daje do myślenia.

Gdyby ktoś zrobił tabelkę, w której oznaczyłby, co który kandydat deklaruje, można byłoby łatwo zobaczyć, wyborem czego zakończyłaby się ta czy inna wygrana. Mówiąc "deklaruje" mam na myśli też to, co było obiecywane lub ogłaszane jako świętość przed kilku tygodni lub nawet miesiącami - bo u niektórych widać nagłą zmianę tonu, aby nie wystraszyć łatwowiernych, a jakże pożytecznych idiotów.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
PAŃSTWO TEORETYCZNE JUŻ BYŁO
Każdy uczy się na błędach. Niektórzy z uporem maniaka chcą się uczyć na swoich

#1634985

Bzdury ludzie głosicie.

Podstawą dyskusji jest analiza systemowa. Trzeba określić strukturę systemu, siły zainteresowane trwaniem tej struktury i siły kontestujące i dążące do zmiany struktury. System ma charakter demoliberalno-postkomunistyczny co oznacza, że je4o podstawę tworzy układ postkomunistyczny.

Przybzdurzanie, że Kaczyński i PC, a potem PIS są częścią układu z którym walczą nie zasługuje na polemikę. Proszę al;bo zmienić portal albo zmienić metodę interpretacji wydarzeń. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1635053

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1634961

No i jak mam zagłosować na Dudę w II turze? Przecież to potwarz dla Polski i Polaków, jak się widzi kupczenie polskiego rządu, polskiej  "elity" z żydami.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1634979

Jasne, że TRZASKOWSKI będzie lepszy. Głosuj w II turze na Trzaskowskiego. On nie ma wad. Jest idealnym kandydatem. Właściwie... dlaczego nie zagłosujesz na niego od razu? Taki super kolo...

To dopiero super kolo

Nie jak Duda - mówi olo!

nie nieznany jakiś noname

Rafau spacyfikuje Sejm!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Krispin z Lamanczy
PAŃSTWO TEORETYCZNE JUŻ BYŁO
Każdy uczy się na błędach. Niektórzy z uporem maniaka chcą się uczyć na swoich

#1634990

Te pryszczate przygłupy i dzbany to na nogę od stołu zagłosują.

Padalce

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1634993

Glupa udajesz?

Jeszcze nie zauwazyles, ze Olo wielokrotnie oswiadczal, ze bedzie glosowal na jedynego kandydata, ktory reprezentuje polska racje stanu, czyli na K. Bosaka.

Komu chcesz wciskac te bzdury o glosowaniu na Trzaskowskiego?

Pozdrawiam. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1635058

 Przygłupy i dzbany z 447 to i na nogę od stołu zagłosują,a takich bosaków to w każdym sklepie z bosakami idzie kupić

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1635061

Te stworzenia i tak nie pojmą prostych zasad. Mają tylko jeden zwój mózgu więcej od kury i tylko po to, by nie srać na stole kuchennym.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1635062

Glupa udajesz? Jeszcze nie zauwazyles, ze Olo...

...będzie musiał zagłosować na kogoś w II turze, do której najprawdopodobniej dojdzie. Jakby pan przeczytał uważnie mój poprzedni komentarz, to może by pan to pojął od razu. Wielebnego Bosaka od św. Grzegorza nie będzie w II turze, więc trzeba będzie wybierać. Nikomu nie trzeba niczego wciskać. Wasze zacietrzewienie wskazuje, że zagłosujecie wtedy na Trzaskowskiego. A więc może od razu?

Teraz pan kapuje, czy jeszcze raz drukowanymi napisać?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Krispin z Lamanczy
PAŃSTWO TEORETYCZNE JUŻ BYŁO
Każdy uczy się na błędach. Niektórzy z uporem maniaka chcą się uczyć na swoich

#1635080

ze jezeli pozostaje tylko wybor pomiedzy tyfusem, a syfilisem, to lepiej wstrzymac sie od glosu.

Nawet drukowane litery nie pomoga, bym uwierzyl, ze ludzie glosujacy na Bosaka musza zaglosowac na postac bardziej szkodliwa niz choroba weneryczna.

Skad ta pewnosc, ze Bosaka nie bedzie w drugiej turze?

Mam do czynienia z jasnowidzem, czy moze z Wieszczem?

:-)

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1635154

Smutne, że są ludzie tak bardzo zaślepieni jak pan. Czy trzeba być jasnowidzem, żeby coś widzieć? Chyba nie. Czy można dać niemowlakowi kotleta? Na pewno nie, bo się udławi.

Można za to żyć w swojej bańce wypełnionej gazem rozweselającym. Zdobędziemy władzę, utworzymy rząd większościowy. A tych, których po drodze opluliśmy, znieważyliśmy, zmieszaliśmy z błotem nawet nie trzeba będzie prosić o pomoc, bo będziemy rządzić sami. Po prostu się zakopie tych pisiorów. Albo wyśle do Berezy... Nie, to się źle kojarzy. Lepiej do Budy Ruskiej - tam się ich zakopie. I po kłopocie. Dobrej nocy. I miłych snów życzę. Snów o potędze.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Krispin z Lamanczy
PAŃSTWO TEORETYCZNE JUŻ BYŁO
Każdy uczy się na błędach. Niektórzy z uporem maniaka chcą się uczyć na swoich

#1635243

"Mamy tu po jednej stronie Andrzeja Dudę, a głowami potwora są Trzaskowski, Hołownia, Kosiniak-Kamysz czy Biedroń, z Bosakiem na dodatek. Ten pierwszy będzie prowadził poważną politykę, podczas gdy każdy z pozostałych jest tylko bezwolnym figurantem, marionetką w rękach zewnętrznych mocodawców z układu."

Bardzo Pana przepraszam, ale Pan naprawde jeszcze nie zauwazyl, czyim bezwolnym figurantem i marionetka jest Andrzej Duda, czy tylko Pan udaje, ze tego nie widzi?

Pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1635060