Jak karać zdrajców

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Czy zastanawiali się państwo nad tym, dlaczego demoliberalni iluzjoniści tak bardzo starają się mamić nas iluzjami przyszłości a jednocześnie odwodzą nas od zajmowania się przeszłością ? Przestańcie Polacy gmerać się w przeszłości zajmijcie się przyszłością, tak nas próbują nęcić i zniechęcać.

Wydaje mi się, że wynika to z tej prostej przyczyny, iż przyszłości nie ma, nie mamy żadnych danych  co do niej, natomiast  przeszłość jest już faktem, nie da się jej cofnąć i można w niej znaleźć rzeczy, które nie najlepiej świadczą o demoliberałach. Przeszłość jest po prostu niebezpieczna. Wolą się od niej odciąć, by móc kombinować przy przyszłości.

Wielu ludzi przytakuje demoliberałom w tej kwestii, bo woli nie oglądać się wstecz, choć nikt rozsądny nie będzie postulował, by wymazać kompletnie pamięć o przeszłości z umysłu jednostki, gdyż nasze działania bazują na doświadczeniach uzyskanych w przeszłości i służą jako baza do kolejnych działań.

Tak więc panuje dość powszechna niechęć do zajmowania się przeszłością w wymiarze zbiorowym, a to uniemożliwia korzystanie z dorobku tradycji i tworzenie rozsądnych strategii na przyszłość. Weźmy pod uwagę kwestię utraty niepodległości - od r. 1730, gdy utraciliśmy suwerenność, mija niemal 300 lat, w trakcie których tylko ok. 20 lat cieszyliśmy się pełną suwerennością.

A o czym się powszechnie mówi ? O 123 latach zaborów jakby to jakiś przedszkolak sobie ten lata wyliczał: 1, 2, 3.

To jest nieomal 300 lat. Ale z kolei nawet mówienie o 300 latach niewiele nam mówi, bo pozbawione to jest konkretów. Byli konkretni ludzie z krwi i kości a nie jakieś zjawy, o konkretnych twarzach, imionach i nazwiskach, którzy do utraty niepodległości doprowadzili. A skutki utraty niepodległości dotknęły milionów innych ludzi, konkretnych, z imienia i nazwiska. Różnie ich dotknęły.

Zahamowany został rozwój kulturowy i gospodarczy całej polskiej populacji - straty z powodu rozgrabienia kraju były gigantyczne i równie gigantyczne były były utracone korzyści.

Miliony ludzi zginęły wskutek ludobójstwa lub w walkach o odzyskanie niepodległości. Kolejne kilkaset tysięcy zginęło walcząc pod przymusem w rozmaitych konfliktach w armiach zaborczych. Setki tysięcy ludzi potraciły majątki.

To są konkrety, których efekty odczuwamy po dzień dzisiejszy. A do kogo mamy pretensje ? Do rządu ?

Zaniedbania związane z przypominaniem konkretnych danych na temat naszej przeszłości są na rękę rozmaitym zdrajcom żyjącym współcześnie. Nie możemy ukarać winnych sprzed setek lat lub dziesięcioleci, ale możemy ukarać zdrajców współczesnych, choć to i tak będzie kara zaledwie symboliczna, która nie zrekompensuje poniesionych strat, ale przynajmniej będzie stanowić przestrogę na przyszłość. Sprawiedliwość zaś domaga się adekwatnej rekompensaty i co wy na to ?

Jak ich sprawiedliwie  ukarać ?

Zapewne pamiętają państwo jak bogowie ukarali Prometeusza za zdradę, przykuwając go łańcuchem do skały, a sęp wyżerał mu wątrobę. No to mamy podpowiedź jak potraktować współczesnych Anty-Prometeuszy, takich jak Trzaskowski czy Dulkiewicz.

Należy wysadzić Pałac Stalina a w jego miejscu urządzić Memorial - Pomnik Ofiar Targowicy, w którego skład będzie wchodzić także czarny park zdrady narodowej. Kara szubienicy byłaby w rażącej dysproporcji do szkód jakie targowica wyrządziła i nadal wyrządza.  Dlatego uważam, że Trzaskowskiego czy Dulkiewicz należałoby rozpiąć łańcuchami nad płonącym żarem i niech się tam bardzo powoli smażą na wieczną hańby pamiątkę. Bez możliwości pochówku. W pozostałej części parku zdrady znalazłoby się miejsce dla takich jak Jaruzelski, Kiszczak, Michnik, Gross, Grabowski czy Engelking i inni.

Teoria ewolucji i teoria gier wskazują, że ci, którzy zdrajców nie karzą, sami poniosą karę.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

...... pochowany przez PO z honorami w roku 2014

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1654625

- jakaś banda zniewieściałych ciot.

Nikt nawet nie zabezpieczył materiału genetycznego a jaruzelski jest narodowości sowieckiej. Jako jedyny "Polak" otrzymał najwyższe odznaczenie ZSRR które nadaje się tylko Rosjanom (obcokrajowiec nie może go otrzymać)- czy to nie budzi niczyjego zdziwienia czy zainteresowania ?

Dlatego go spalili po śmierci. Nawet teraz ktoś powinien iść do jego domu i zabezpieczyć choć jakiś włos.
Tych lamusów z naszych służb ktoś powinien wysłać do Putina na szkolenie - on dobrze wie co robi się ze zdrajcami i jakiego tłumika trzeba użyć i za to Pana Putina cenię i szanuje bo potrafi ochronić swój kraj przed zdrajcami.

Za to ma Pan Panie Putin u mnie wielki szacunek ! - choć jesteśmy po dwóch stronach opcji politycznych.
Te nasze lamusy to nawet do zbierania szczawiu się nie nadają bo się o własne nogi przewracają.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1654647

Proszę nie opowiadać banialuków w sprawie Jaruzelskiego. Zbędne tu są jakiekolwiek badania genetyczne w celu ustalenia tożsamości. Pewne kwestie kulturowe są nie do podrobienia. Ktokolwiek słuchał Jaruzelskiego ten wie jakim językiem on się posługiwał, a był to język zupełnie inny niż jego partyjnych przydupasów. Jaruzelski był tym za kogo się podawał, a że był szują to inna kwestia.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1654668

- a wypowiadane słowa celezował nadając im tonację wojskową. Jego "matka" się go wyrzekła i zerwała z nim kontakty do śmierci i podobno bała się na jego temat cokolwiek mówić. Matka rozpoznała by zawsze swojego syna a ją UB prawdopodobnie zastraszyło śmiercią jak coś powie nie tak.

Swój życiorys wielokrotnie edytował nie wspominając wogóle o jego dużych fragmentach. Tak jak Janek Kos z "Czterech Pancernych" gdzieś go znaleźli na Syberii "w kapuście". Wiem gdzie mieszkał (Warszawa - Mokotów) i byłem tam kilka razy koło jego domu.

Dwie ulice dalej od niego mieszkał jeden z tych złodziei reprywatyzacyjnych (taka ciekawoska) ale tamta okolica to mieszkańcy prawie sami komunistyczni zdrajcy i złodzieje.

Tu na temat orderu Lenina który otrzymał i jego posiadanie długo ukrywał:

https://wpolityce.pl/polityka/198232-prof-szaniawski-przypomina-zdjecie-demaskujace-jaruzelskiego-za-co-dostal-order-lenina-zobacz-wideo

PS - ten dom I piętrowa, szara kamienica to też komuś ukradli. Było głośno o tym ale musiał bym poszukać.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1654670

Widać,że nie ma pan pojęcia o lingwistyce i języku. Jaruzelski władał znakomitą polszczyzną, polszczyzną z wyższych kręgów społecznych, a to jest cecha nie do podrobienia, bo musi być nabyta we wczesnym dzieciństwie.

Pański przykład jest przykładem jak psują się standardy debaty a ludzie wypisują banialuki nie podparte nauką, dyktowane wyłącznie złymi emocjami.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1654747

Rosjanin to mieszkaniec Rosji, kategoria etniczna to russkij.

Stąd i powszechne określanie ruskami, moskalami, moskowitami, kacapami.

Masa Rosjan ma mieszane pochodzenie, nie tylko rusińskie ale tatarskie, tureckie (chodzi o takie ludy, osiadłe tam i wymieszane)...

Wielu Polaków i ich potomków było Rosjanami, wśród komunistów też sporo ale to normalne za czasów uciśnionych walczących z caratem, wśród pierwszych bolszewików było nawet określenie "bandy polskiej" i nie chodziło im o "legionistów" czy innych wrogów ludu tylko o udział Polaków (często Żydów) po swojej stronie.

Nie trzeba też rozpatrywać jaruzela jako matrioszki, skoro dawno jest znane, że był zdrajcą i agentem sowieckim. To, że zdradzali również pochodzenia szlacheckiego, to znane i normalne statystycznie. Nie musieli go podstawiać, zwł. że od początku im służył, zresztą po co, by jak najwięcej kadry wyglądało na Polaków? w początkowym okresie to nie miało znaczenia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1654679

- z relacji jego pogrzebu. Nie wiem czy są jeszcze te filmy na portalu You Tube - zaraz poszukam. W TVP było cicho ale tam było głośno i to bardzo - trąbki, krzyki, gwizdy.
SB-ków przebrali za górników i jako delegacja żegnali tego sowieckiego agenta.

Zabezpieczam takie materiały aby nie zniknęły z sieci na zawsze.

Niestety nie zdążyłem skopiować np. piosenki J.Kulig z "Szansa na sukces" - kiedy jako młodziutka piosenkarka zaśpiewała prześlicznie kolędę :) ktoś sie upomniał o prawa autorskie i wzięło i "zniknęło".

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1654671

Dokladnie tak samo

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1654643