"Dość pisowskiego obciachu, nie pękajcie, chodźcie z nami"

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Od paru tygodni, z każym kolejnym piątkiem rośnie moje zaniepokojenie, bo właśnie w piątek mam okazję, u rodziny, zajrzeć do Dziennika Bałtyckiego, w którym felietony pisuje pani redaktor Barbara Szczepuła.

Już w ubiegły piątek, albo jeszcze wcześniejszy, zaglądam do DB, a tam niespodzianka. Człowiek w moim wieku, w dodatku konserwatysta, przyzwyczaja się do pewnej rutyny. Zaglądam na drugą stronę, w nadziei na inspirację, a tam ani śladu Barbary Szczepuły. Zamiast niej tekst redaktora naczelnego. Rozczarowany odłożyłem gazetę i dopiero po jakimś czasie, gdy zajrzałem do niej powtórnie, odnalazłem panią redaktor, dopiero na czwartej stronie i w zmniejszonym chyba formacie. Chwilowa zmiana w rozkładzie, pomyślałem.

W ostatni piątek miałem kolejną okazję zajrzeć do DB i znów stwierdziłem brak felietonu BS na stronie drugiej. O co tu chodzi ? - pomyślalem. Na jej miejscu znów red.naczelny, zajrzałem na stronę czwartą – jest felieton. Ohoho, to wygląda na stan permanentny. Czyżby macki PIS sięgały aż do redakcji DB ? To co najmiej zastanawiające.

I ja będę teraz zmuszony do wertowania całej gazety? Wprawdzie DB nie jest aż tak toksyczny jak Giewu, ale jakieś ryzyko zawsze istnieje. Myślę jednak, że takie ryzyko warto ponieść, bo gdzie się znajdzie tak gorącą wielbicielkę ukladu postkomunistycznego, która potrafi się aż tak poświęcić. Na ciotki rewolucji zawsze można liczyć. Zresztą przekonajcie się sami, zacytuję parę fragmentów.

Otóż pani redaktor była na manifestacji KODu i “przypłaciła to ciężkim przeziębieniem”. Jak to było możliwe skoro “mimo mrozu atmosfera była ciepła”. Aha , może dlatego się przeziębiła, bo “nikt nie przyszedł w futrze”? No to następnym razem, trzeba zadbać żeby atmosfera była gorąca i tu można zaapelować do komendanta policji, żeby odpowiednio atmosferę podgrzał, albo po prostu przestać bać się zielonych i założyć futro.

Ale czytajmy dalej. Dalej pani BS cytuje Grzegorza Schetynę:

“Dość pisowskiego obciachu, nie pękajcie, chodźcie z nami.”

No i teraz czeka nas niespodzianka, bo pani redaktor zapytuje:

“Ale właściwie dokąd?”

Nie do wiary. Czyżby straciła azymut i wiarę ?

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:16)

Komentarze

"Salut daj na wschód'

Na zachód marsz!"

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1505983

Kiedyś się nie wstydzili walonek i kufajek, dzisiaj to biznes złodzieje ylita, i już nie wypada.

Teraz to uni to jełopy-Europejskie tak o sobie mówią.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1505991

Na zachód Powiadasz Katarzyno.

A na zachodzie bez zmian.....

Niech idą.

Wsie !

 Wkrótce  PO nich nie zostanie żaden ślad....

 
 

 

TAK SIĘ BAWIĄ IMIGRANCI WE FRANCJI - YouTube

Sep 4, 2015 - Uploaded by WYDARZENIA ZE ŚWIATA

TAK SIĘ BAWIĄ IMIGRANCI WE FRANCJI. WYDARZENIA ZE ... Imigranci - Uchodźcy - przemoc na ...

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1505995

Kierunek wyznaczają przeciez obcy, a lemingi tylko robią za uzytecznych idiotów...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1505992

te KODu marsze tak jak za komuny,jałowe na siłę i bez ikry.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

zza winkla

#1505993

Wątpię żeby chodziło o samo zauważenie. Chyba się zniechęciła, bo zanadto uwierzyła we własną propagandę. 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1505996

Pani Basiu Szczepuła. proszę dołączyć do imigrantów a z nimi zajdzie Pani oj daleko. A ile przy tym nauki Pani za darmo otrzyma. Wtedy będzie miała Pani o czym pisać.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Kolejorz

#1506000

Mieszkałam na Żeromskiego vis a vis Portu Rybackiego. O rzut kamieniem na ul. Mściwoja 7 drukowano między innymi Dziennik Bałtycki. Bo nie każdy wie, że pierwsza w powojennym Gdańsku gazeta w języku polskim, wywodzi się z Gdyni. Pierwszym redaktorem naczelnym gazety był Anatol Mikułko, z zawodu lekarz ginekolog. W dwa miesiące później schedę po Mikułce przejął były członek Armii Krajowej - Bolesław Wit Święcicki. Co ciekawe, przed wojną, drugi w historii redaktor naczelny "Dziennika Bałtyckiego", podobnie jak jego poprzednik przez wiele lat udzielał się w wileńskiej prasie.. Idąc na groby rodziców mijam w alei Zasłużonych na Cmentarzu Witomińskim w Gdyni  grób zmarłego w 1976 roku Święcickiego.

W Internecie można spotkać opinie różne  np. taką: ” To była gazeta polskojęzyczna będąca od początku organem prasowym partii komunistycznej a wszelkie treści były akceptowane przez oficerów politycznych sowieckich służb specjalnych a później cenzurę Polskiej Zjednoczonej Partii robotniczej.
Na dobrą sprawę to była większa gadzinówka niż wojenny kurier warszawski.
Obecnie Dziennik Bałtycki należy do niemieckiego wydawcy i być może nie jest stronniczy ale także nie ma nic wspólnego z polską racją stanu. Nadal jest gazetą polskojęzyczną ale nie Polską!”.

Ludzie listy piszą… ludzie piszą opinie, a przecie mi  żal….

co było nie wróci
szaty rozdzierać by próżno,

cóż każda epoka

ma własny porządek i ład….,

… że już nie ma „Wieczoru Wybrzeża”,  Dziennika Bałtyckiego oraz „Głosu Wybrzeża” z rysunkami Jujki, z Kajkiem i Kokoszem… ot taka nostalgia za latami młodości, kiedy to nie utożsamiałam np. "Głosu Wybrzeża" z KW PZPR w Gdańsku. Raczej skłaniałam się w kierunku redaktora Jerzego Drzewickiego  zaangażowanego  w tematyce społecznej (m.in. bezpośrednio po wojnie w organizację pomocy socjalnej dla rodzin pozbawionych przez wojnę środków do życia) i kulturalną – stąd jego bliskie znajomości i przyjaźnie z pisarzami Wybrzeża. Oprócz Bądkowskiego, Fenikowskiego, Faca, także z Różą Ostrowską, Zbigniewem Żakiewiczem, Wojciechem Witkowskim oraz działaczami kaszubskimi, m.in Józefem Borzyszkowskim. Wieloletnie niekiedy przyjaźnie z tym środowiskiem zaowocowały wstąpieniem do Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i współpracą z "Pomeranią". 

W latach 70. i 80. współpracował z demokratyczną opozycją Wybrzeża, utrzymywał również kontakty z warszawskim środowiskiem opozycyjnym.

… "a przecie mi żal

że tu w drzwiach nie pojawi się Puszkin
tak chętnie bym dziś choć na kwadrans na koniak z nim szła"…

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

casium

#1506012

"Uwaga, grupa! Kierunek – wschód! Tam musi być jakaś cywilizacja." ;-)

pozdr...

/benjamin

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1506034

To,aż tak z nią źle?
Gorzej.
Proletariusze wszystkich krajów są zagubieni...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#1506041