Troll na zlecenie, czyli jak Salomon z Trojanówki stał się Trojanowskim

Obrazek użytkownika Zawisza Niebieski
Kraj

Antypolska działalność agentury ma szerokie spektrum metod. Może być to niszczenie działań Polaków, niszczenie działań, które Polacy podejmują w celu obrony np. przeciw lichwiarskim działaniom banków czy też firm pożyczkowych stosujących lichwiarskie oprocentowania. Również do antypolskich działań można zaliczyć tworzenie obrazu Polaka jako patologicznego rusofoba, germanofoba, czy też homofoba.

Nie żyjemy w izolacji, stąd dla rozwoju kraju i dostatniego życia Polaków niezbędna jest dobra współpraca gospodarcza, wzajemne zaufanie partnerów, głównie sąsiadów, bo przecież są to najbardziej naturalni odbiorcy naszych wyrobów. Dobre układy, wzajemne zaufanie to podstawa współpracy gospodarczej, stąd antypolskie agentury właśnie w ten obraz uderzają. Pokazują Polaków jako fobów, jako wyrwanych gdzieś z buszu bezmyślnych ludzików kwestionujących to co na świecie uważa się za normę. To właśnie skryta działalność antypolska, która jak krople wody rozbijają skały, przez długie oddziaływanie prowadzą do tego, że o Polakach opowiada się „Polich jokes”.

Popatrzmy na działalność jednego z tutejszych trolli-blogerów, człowieka wyrzucanego z kolejnych polskich portali. Działalność lichwiarska często odbywa się na granicy prawa. Tu koronnym przykładem mogą być frankowicze gdzie niską ceną Franka Szwajcarskiego skuszono ludzi do brania kredytów, ale gdy już przyszło spłacać, cena franka nagle wzrosła. W takim przypadku lichwiarzom zależy na tym, by ludzie walczyli o swoje samotnie, by nie informowali się o rozwiązaniach prawnych ich chroniących, by się nie jednoczyli. forum „Głos poszkodowanych” stawiającego sobie za cel wymianę zdań, metod i innych informacji o możliwościach obrony przed działalnością lichwiarską. Jak wiemy firmy pożyczkowe obracają dużymi pieniędzmi, czym jest dla nich posłanie tam trolla [http://www.sklepowicz.pl/index.php], by niszczył dyskusję, by doprowadził do zniszczenia forum. Bo jak wytłumaczyć ogrom pracy włożonej przez człowieka w tworzenie wielu tożsamości wirtualnych (nicków), i za ich pomocą wypisywanie setek komentarzy całkowicie rozkładających dyskusję na forum. Wreszcie złożenie donosu na jedną z aktywniejszych działaczek tego forum. Przecież na to potrzeba czasu czy naprawdę innych zajęć osoba ta nie miała? Chyba, że jest to działalność przynosząca jakieś profity, a one mogą być różne. Jest to klasyczny przykład działalności agenturalnej na zlecenie.

No ale życie agenta trolla nie jest usłane różami, z jednej strony wymaga inteligencji, o co u trolla trudno, z drugiej łatwo o wykrycie. Tak więc, gdy troll rozzłości ludzi szybko go wyłapują tak jak miało to miejsce w powyższym przypadku.

 

Jak walczy troll?

Najczęściej pomówieniami, rzucaniem czym popadnie, by tylko tego, co go na działalności złapie osłabić, prawdę o sobie zamazać. Wykorzystuje do tego różnego rodzaju fobie danej społeczności, w której troll został przyłapany. Sprytny troll zbuduje swoje pomówienia na prawdach i półprawdach. Pokażę to na przykładzie.

Rok 1638 był to ważny rok w rodzie Trojanowskich, Salomon z Trojanówki przyjął chrzest przyjmując za nazwisko Trojanowski. (Sytuacja autentyczna, dokumenty odnotowały linię Trojanowskich wywodzącą się od neofity Salomona z Trojanówki). A wiadomo, że Żydzi to naród doświadczony w obrocie pieniędzmi i lichwie, (i znowu prawda) i tu znajdujemy powód dlaczego powyżej opisany troll tak mocno zajął się niszczeniem forum mogącym szkodzić dzisiejszym lichwiarzom, pracował by wesprzeć „swoich”. (to już prawda naciągana, choć obrony przed tym nie ma). Naprawdę nie warto wyciągać dokumentów rodzinnych, bo troll pomówienia będzie tworzył znacznie szybciej, i szybko zamota kłamstwami broniącego swojego honoru.

Jakże często spotykamy się z sytuacjami gdy pod ciekawymi tekstami znajdują się komentarze stwarzające wrażenie jakby pisały je kompletne bezmózgowia, co przesłania tekstu nie pojmują zaś jedynym ich celem jest pokazanie iż są idiotami. To forma niszczenia dyskusji pod wartościowymi artykułami a także zniechęcania blogerów do poświęcania czasu na pisanie ciekawych tekstów. Tak działają trolle na zlecenie pewny środowisk, czyli kolejna antypolska działalność agenturalna w jakiej Humpty Dumpty i kilku innych trolli się specjalizuje.

Następną aktywnością agentury jest wypisywanie tekstów na różnych  portalach opowiadających bzdury, wierutnymi kłamstwami pomawiające polskie portale. Ma to na celu zniechęcenie czytelników do czytania atakowanego portalu, a skierowanie ich na portal będący pralnią mózgów działającą na rzecz jakiejś grupy interesu, która danego trolla skierowała. Do zniechęcenia czytelników ale także wartościowych blogerów służy również posługiwanie się w komentarzach językiem rynsztokowym, stosowanie wyzwisk. Wiadomo, że dla człowieka inteligentnego taki język razi i często nie ma ochoty babrać się w bagnie tworzonym przez kilku trolli posługujących się wieloma nickami. Kultura języka dla Polaków, nie wychowywanych w rodzinach w których jak nie przeklął to nic nie powiedział, jest istotna. Tak zatrollowany portal traci wartościowych autorów równocześnie stając się mało atrakcyjnym dla potencjalnych czytelników. A przecież taki „tłuczek” co rynsztokowym dialektem się na forach posługuje niczego wartościowego sam nie stworzy. Stąd portale usuwają takie kreatury.

Na podstawie powyższych poszlak można postawić dobrze uzasadnioną tezę, iż Humpty Dumpty wykazuje cechy trolla, który na zlecenie niszczy fora, niszczy polskie portale i pomawia Polaków, którzy głoszą tezy przeszkadzające jego zleceniodawcom i jego trollowej działalności.

Dziś w czasach, gdy wszystkie główne media przejęte są przez różne grupy nacisku i ich interesy promują każdy polski portal jest cenny i właśnie na niszczeniu ich skupia się działalność agentury. Czy to na niszczeniu forów mającym pomóc Polakom w trudnych sytuacjach życiowych, czy też portalach umożliwiających swobodną wymianę myśli. Dążą oni do ogłupiania narodu przez odpowiednio formułowaną propagandę opartą o półprawdy. Nie na darmo dzisiejszy sędzia TK a wtedy poseł PiS powiedział, że TVPiS razi ludzi inteligentnych. Propaganda mediów grup interesu, w tym partyjnych potrzebuje ludzi mało inteligentnych i takich sobie urabiają m.in. za pomocą działającej w blogosferze agenturze i trolli.

Jedyną metodą jaką możemy się bronić to wykrywanie agentury, pokazywanie jak próbują manipulować informacją. Za przykład podam tu tekst „A jednak sekta…” gdzie Humpty Dumpty z faktu iż w jakimś dzienniku przedrukowano mój tekst próbował wpisać mnie w sektę. Na tym przykładzie można dokładnie wykazać iż jest to przedstawiciel agentury, którego zadanie jest niszczenie wszystkiego co polskie. Stąd zabijamy śmiechem trolla. Humptusiu szukaj głupszych od siebie, choć będzie to trudne, bo znaleźć głupszego niż ty to „mission impossible”..

 

 

*          Możliwość pomówienia o żydowskie pochodzenie rodu opiera się na niewielkiej znajomości historii i tych tematów w naszym społeczeństwie. Jesteśmy społeczeństwem które przez 2 pokolenia poddawane było wypieraniu z naszych mózgów naszej historii. Szlachcic to był ten, co złotą wolnością szlachecką doprowadził kraj do upadku. Znacząca część społeczeństwa nie rozumie również, że w czasach, w których szlachectwo dawało profity różni ludzie, bo przecież nie tylko Żydzi, ale również wyznawcy religii post-reformacyjnych nawracali się na katolicyzm wchodząc do starych rodów szlacheckich, przyjmując ich nazwiska. Również herby nie powiązane były z rodami, stąd ludzie o tym samym nazwisku nie raz pieczętowali się różnymi herbami. Ta nieznajomość historii to właśnie pole do popisu dla różnych kreatur tworzących pomówienia.

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.2 (głosów:8)

Komentarze

Ale pięknie pokazujesz, jak to szanujecie RODO na oparowym bagienku. Oj, będzie d.... w łomocie.

Ps. i żebyś się za bardzo nie cieszył - ostatnie zdanie to przenośnia. ;)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1647649

Taka ciekawostka dla potomków Salomona z Trojanówki

https://polishgenealogy1.blogspot.com/2017/04/dobrowolski.html

I jeszcze taka ciekawostka:

Z uwagi na silne wpływy zainteresowanych i ich dotychczasowe koligacje kolejny koronacyjny sejm 1764 r. spowodował uchwalenie konstytucji „Nobilitacja niektórych neofitów”. Przywilej uszlachcenia objął w niej 48 neofitów z Litwy o 33 nazwiskach (Bergin, Bielski, Dessau, Dobrowolski, Dobrzyński, Górski, Jakubowski, Jankowski, Jarmund, Jeliński, Kazimierski, Kwieciński, Lipiński, Lutyński, Łużyński-Abramowicz, Majowski, Mańkowski, Michałowski, Niedzielski, Niewiarowski, Nowakowski, Orłowski, Osiecimski, Pawłowicz, Pawłowski, Poziomkowski, Poznański, Przewłocki, Szpaczkiewicz, Szymański, Świątecki, Trojanowski i Zbitniewski).

https://www.rp.pl/artykul/139640-Nobilitacje-neofitow-za-Stanislawa-Augusta.html

I nie bój się, widzę tu też swoje nazwisko, tyle, że ja historię znam i wiem, że do rodów dołączali neofici.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1647650

Ale jak chcesz wojenki, to służę. Niech ludzie się dowiedzą, co esbecja (ta niższa stopniem) wyrabiała po 1989 roku. Już bardziej odkryć się nie mogłeś, były kapitanie...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1647651

co SB-ecja ma ze mną wspólnego? Dobrowolscy to liczna szlachecka rodzina. To, że znalazłeś w dokumentach IPN kogoś o tym nazwisku to coś dziwnego? W służbach byli też Trojanowscy. Twoi to przodkowie? Tylko pamiętaj, jak mnie zdenerwujesz, to przed prokuratorem będziesz swoje "prawdy" udowadniał a ja dokumentację mej rodziny wraz z herbami mam na co najmniej 3 pokolenia wstecz. Żaden z jej członków w służbach nie był. 

Ja też najwyższy stopień jaki miałem, to chyba sierżant podchorąży, który na zakończenie obowiązkowej służby wojskowej chyba dostałem, choć nawet dobrze nie pamiętam. Nigdy mnie to nie interesowało. Słabo te służby dla których pracujesz ci podpowiadają, donosicielu.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1647653

Zryty beret plus spalona instalacja pod kopułą umysłu to cechy wyjątkowo naturalne dla pokolenia UB wychowanego  w PRL-u.
Ten były SB-ek syn zasłużonego w W-wie UB-eka jest doskonałym przykładem reliktu,takiego muzealnego eksponatu epoki minionej vide Muzeum PRL w podziemiach PKiN w Warszawce.W normalnym kraju zostałby pozbawiony wszelkich dóbr doczesnych jakie udało się parchowi zgromadzić w trakcie lat kablowania włącznie ze spuszczeniem do kloaki Kangura i milczenia w życiu publicznym 

Na zapleczu bardachy Leon23 aż roi się od takiego pospolitego stalinowskiego motłochu udającego sztuczną inteligencje.Bez uprania tego poUB-eckiego gówna zawsze w Polsce będzie kaszana

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1647656

Jeśli komuś na historię było pod górkę, to dla niego neofita oznacza ochrzczony wyznawca judaizmu. Nic bardziej mylnego, jest to ochrzczony wyznawca innej religii, w tym chrześcijańskich, którzy w okresie wojen religijnych do w miarę tolerancyjnej Polski przyjeżdżali. Tak panie Humpty, trudna ta nasza historia, na kursach nie wszystko powiedzieli. Tak panie Humptusiu zamiast epatować swoim nieuctwem, może byś jakieś książki poczytał. Mniej byłoby z ciebie polewki.. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1647652

Wyluzuj Czarek bo zawału w twoim wieku emerytalnym dostaniesz.

Kto Ci przykrość sprawił powiedz/napisz , to się z nim rozprawie

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1647654

mi kilka lat do emerytury zostało. ale zobacz jak zaorany twój pan wyje, każdy już wie, że to agentura, a kto spalonego agenta poważa?. Idż go pociesz,  bo jakąś głupotę gotowy zrobić.

Dziś niedziela dzień wolny od pracy. Po spełnieniu obowiązku katolika siedzę sobie w hotelu, jestem w delegacji w pięknym polskim mieście i mam polewkę z kapusia przygłupa co się tu mota.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1647655

Robiac za ministranta w świątyni Szechtera vel Michnika przestrzegasz zasad sanitarnych?

Selfie na tle swiatyni zrobiles genialne ...no i ta markowa torebka

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1647657

Jest już na Fejsie i TT

Reklama jest dźwignia....prawdy

8-))))

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1647673