Za "sukces" pana premiera w sprawie Turowa zapłacimy wszyscy....

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Wczoraj wieszczyłem niestety, że pan Morawiecki nim jeszcze skończy się szczyt Rady Europy, oznajmi o gigantycznym "sukcesie" jaki odniósł w kwestii orzeczenia TSUE dotyczącego Turowa. No i proszę. Jeszcze w nocy pan premier poinformował Polaków, że znów zwyciężył. Gdyż jego czeski odpowiednik - nomen omen - Babisz - ze wstydem uznał potęgę argumentacji pana Morawieckiego i pędem zadeklarował wycofanie swego niecnego wniosku do TSUE o zamknięcie Turowa. Ale jak to się mówi - diabeł tkwi w szczegółach. Najpierw rano pan premier Babisz oznajmił, że nie zamierza wycofywać z TSUE czeskiego wniosku. Potem wyszło na jaw, że pan Morawiecki "wynegocjował" porozumienie, które będzie polski budżet kosztowało 45 mln euro inwestycji realizowanych w Czechach. Czyli wszyscy zrzucimy się na "sukces" pana premiera. Elegancko nazywa się to - "dofinansowywaniem przez Polskę euro projektów związanych z eliminowaniem skutków prac prowadzonych na terenie kopalni w Turowie". Ciekawe czemu NSZZ "Solidarność" ogłosiła protest w Warszawie w dniu 9 czerwca, szczególnie pod KPRM, a w Turowie zawiązał się związkowy komitet strajkowy? Odrzucam myśl, że może nie wierzą we wczorajszy "sukces" pana premiera...

Me(n)dia opozycyjne ujawniły dziś majątek (prawda, że podzielony sądownie) państwa Morawieckich. Wynika z nich, że pan premier wraz z małżonką mają na kontach ponad 40 mln zł, jest więc czym bronić "narodowej i solidarnej Polski". Oczywiście nic mi do majątku państwa Morawieckich, zbieranego w czasach gdy przyszły premier narodowo - patriotycznego rządu był jeszcze doradcą Tuska i banksterem całą gębą. Kto nie wierzy niech odsłucha wypowiedzi pana Morawieckiego u "Sowy i przyjaciół". Ponieważ nie ma przypadków, ujawnienie listy nieruchomości państwa Morawieckich zbiegło się w czasie ze złożeniem przez prezesa NIK - Mariana Banasia - zawiadomień do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przy organizacji tzw. "wyborów kopertowych" w ubiegłym roku przez panów - Morawieckiego, Sasina, Kamińskiego i Dworczyka. Nie od dziś wiadomo, że pan premier działał bez podstaw prawnych, bo taki rodzaj wyborów można było zorganizować wyłącznie po zmianie Konstytucji lub we wprowadzonych stanów nadzwyczajnych. Wnioski trafiły do resortu ministra Ziobry, a ten jak wiadomo jest fanem pana premiera. Będzie się działo...

I na koniec - czegoś tak idiotycznego jak "szczepionkowa loteria" nie wymyśliłby ani Komorowski ani Kopacz-ka. Każda gmina promująca "wyszczepianie" otrzyma na promocję tej akcji od 10 do 40 tys. zł. bezzwrotnego wsparcia od rządu. Gminy, które "wyszczepią" ponad 75% mieszkańców dostaną bezzwrotnie po 100 tys. zł na co zechcą oczywiście jeśli będą w pierwszej 500-tce listy. Za to gmina "rekordzista" (która zapewne "wyszczepi" 200% normy) dostanie 2 mln zł!!! Ale to nie koniec propozycji. Od 1 lipca Totalizator Sportowy uruchomi - to nie żart - loterię dla "wyszczepionych"!!! "Mniej więcej co dwutysięczna osoba, która będzie się szczepiła otrzyma 500 zł, to nagroda gwarantowana, ale każdy uczestnik loterii będzie miał szansę na wygraną (...)co tydzień będą losowane nagrody po 50 tys. zł., do tego różnego rodzaju nagrody rzeczowe - hulajnogi elektryczne, vouchery na paliwo, czy ubezpieczeniowe. Co miesiąc będą też dwie nagrody po 100 tys. zł plus samochód hybrydowy, a w finale dwa razy po 1 mln zł i również samochód hybrydowy". - ogłosił dziś główny szczepionkowy kraju - Dworczyk. Przeczytajcie to Państwo raz jeszcze a potem śmiejcie się z "totalitarnych reżimów" na Białorusi czy w Korei Płn. Za tę fanaberię rządzących zapłacimy wszyscy w nowych i podnoszonych stale starych podatkach. Obłęd "grupy rekonstrukcyjnej sanacji" jak nazywa się od dawna PiS przekracza kolejną barierę. Ten groteskowy pomysł pokazuje jedno - absolutne fiasko półrocznej, ordynarnie głupiej kampanii "szczepionkowej". Quo vadis Polsko...?

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.6 (głosów:5)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Alpaka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Przykry to obraz Rzeczpospolitej, smutny i bolesny.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2
#1671966

Proszą aż tak bardzo nie rozpaczać, bo Alpaka może się tym wszystkim za bardzo przejąć i jeszcze padnie od gejzerów łez wylewanych nad Rzeczpospolitą. A to zwierzą znajduje się pod szczególną ochroną!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1671970

"Tylko prawda jest ciekawa", ale blog Autora z prawdą nie ma nic do czynienia - notka powyższa to antyrządowy i antypolski bełt mający wywołać nastroje zwątpienia i nienawiści. Jest to bardzo niskiego lotu atak personalny na premiera Morawieckiego. Autor mataczy, tworzy nowe obrazy, takie sklejone z zasłyszanych gdzieś zlepków "wiadomości". Jestem pełna pogardy dla  nikczemnych i obłudnych notek, z których jawnie przecieka nienawiść.

 

Cytuję z Politico:

* zamknięcie kopalni kosztowałoby Polskę 13.5 miliardów złotych (około 3 miliardów euro) oraz utratę miejsc pracy przez wszystkich tam zatrudnionych

* Postawienie siatek (filtrów) mających wyłapywać kurz z kopalni i projekt mający zapobiegać utracie przez Czechy wody gruntowej - wszystko razem - nie wyniosą więcej niż 45 milionów euro.

A więc: 3 miliardy euro v. 45 milionów euro

https://www.politico.eu/article/warsaw-announces-deal-with-prague-on-turow-coal-mine/

A może Autor ma trzecie wyjście? Proszę natychmiast zgłosić się ze swoim mądrym pomysłem do rządu, bo na plecenie nienawistnych głupot na Niepoprawni szkoda czasu.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

AgnieszkaS

#1671974