Radio Maryja świętuje a "Czajkowski" pisze listy...

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Zastanawiam się czy władze naszego państwa swą karygodną łagodnością nie doprowadzą do jakiegoś kataklizmu. Oto dziś prezydent stolicy "Czajkowski" oraz burmistrz Budapesztu - Gergely Karacsony, "socjalista" czyli "europejczyk" rzecz jasna, wydali wspólny list. Rozsyłany jest on do polskich i węgierskich samorządów, w celu uzyskania ich poparcia i wywierania wewnętrznego nacisku "obywatelskiego" na Polskę i Węgry w sprawie budżetowego weta. List kierowany jest do szefowej KE, Niemki przez przypadek, a w nim zawarta jest propozycja stworzenia w UE specjalnego instrumentu finansowego kierującego środki bezpośrednio do samorządów z pominięciem instytucji państwowych. Toż to jest ordynarny przejaw samowoli, faktycznego zakwestionowania uprawnień organów suwerennego i wolnego państwa! Człowiek, który robi z Warszawy śmietnisko, zalał fekaliami Wisłę i Bałtyk, nie potrafi rozwiązać żadnego z problemów wielkiego miasta dziś rzuca wyzwanie rządowi. Dlaczego żadna z instytucji państwowych powołanych do obrony bezpieczeństwa do tej pory nie podjęła interwencji? Nie słychać głosu pana prezydenta, milczy pan premier. Bezczelna próba "federalizowania" Polski musi spotkać się z ostrą reakcją rządzących. Inaczej przyszłotygodniowe negocjacje w UE przegramy, zostaniemy ograni i okłamani - a to przecież bitwa o wolność i suwerenność Polski...

Piątkowa konferencja pana ministra zdrowia po raz kolejny przekonuje, że nie tylko dziennikarze zaczynają tęsknić do spotkań z byłym ministrem Szumowskim. Otóż pan - nomen omen - Niedzielski stwierdził, że dla tych Polaków, którzy poddadzą się "cudownej" szczepionce - "zostaną złagodzone niektóre obostrzenia". Oczywistym jest więc, że dla wątpiących w skuteczność "cudownego" leku antywirusowego obostrzenia zostaną utrzymane. Już wiosną rząd proponował, rzecz jasna "dobrowolnie", skorzystanie  z telefonicznej aplikacji, która pozwoli odpowiednim służbom zbadać połączenia telefoniczne danej osoby i stwierdzić czy miała ona kontakty z osobami zakażonymi. A wtedy natychmiast całe rodziny zamykano w "kwarantannie" 14-dniowej. Bo pan Szumowski był zwolennikiem skuteczności dwutygodniowej "kwarantanny" dla całych rodzin, natomiast pan Niedzielski już tylko 10-dniowej dla pojedynczych osób. Oczywiście tak samo skutecznej, a wirus taktownie się do tej zmiany dostosował. Polacy raczej chłodno przyjęli tę propozycję, szybko zaczęli ignorować samodonosicielstwo do władz. Piątkowa zapowiedź pana ministra ma na celu zbadanie na jak wiele rządzący mogą sobie znów pozwolić. Wczorajszy sondaż pokazał, że prawie 70% Polaków z rezerwą podchodzi do "cudownej" szczepionki.Więc jak to będzie - w punktach szczepień będą wydawane certyfikaty udziału w "narodowym programie szczepiennym" i będzie ono decydowało o dalszym zatrudnieniu takiej osoby?! Czy może wzorem z czasów minionych "zaszczepieni" będą nosić białe maski a "oporni" czarne, jak kiedyś osoby stygmatyzowane opaski na rękach? Bo program zachęt można rozbudować - zaświadczenie o zaszczepieniu rodziców powinno dawać dodatkowe punkty maturzystom, seniorom dawałoby prawo do darmowych przejazdów transportem zorganizowanym, a dzieciom dodatkową paczkę świąteczną? Czy może policja i żołnierze WOT będą wychwytywać "opornych" i odstawiać do "narodowych izolatoriów" w celu "dobrowolnego" zaszczepienia? Cyryl jak Cyryl ale te "Metody" panie premierze...

I na koniec - 29 lat temu powstał fenomen medialny - katolickie Radio Maryja. Nie wdając się w długą dyskusję,moim zdaniem bez istnienia tej toruńskiej rozgłośni mielibyśmy już dużo więcej lewactwa, "nowoczesności" i "postępowej europy" w Polsce. I tyle... Serdeczne dzięki Ojcze Tadeuszu, za pracę, za poświęcenie, za lata podtrzymywania fundamentów narodowej tożsamości.
No i jeszcze kilka zdań o "szpitalu narodowym". Nie tylko ja pamiętam kilka konferencji pana premiera, szefa KPRM, ministra zdrowia gdy twór ten powstawał. Sypano datami, kwotami, stachanowskim tempem pracy, mieliśmy więc "sukces przed sukcesem". W ekspresowym czasie powstać miał "szpital"- gigant, na miarę naszych możliwości i czasów. Miał mieć 1200 łóżek, w tym ponad 100 respiratorowych , według szefa KPRM zgłosiło się natychmiast niemal do pracy ponad 3 tysiące osób. A jak jest dziś? Od początku istnienia "szpital" przyjął 161 pacjentów, wczoraj przebywały tam 53 osoby, na 84 przygotowane łóżka, bo tylko tylu pacjentów można przyjąć ze względu na niewielką liczbę lekarzy i innych pracowników medycznych. Pełnią oni dodatkowe dyżury ponad podstawową pracę wykonywaną w macierzystym szpitalu.
"Izolatoria narodowe" już na zawsze będą "Misiami" koalicji Zjednoczonej Prawicy...

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:11)

Komentarze

Duma! 

Radio Maryja - to radio suwerennej i silnej Rzeczpospolitej. 
To polskie radio - prawdziwie wolne. 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1653641

Przy Radio Maryja wyrosły inne dzieła:

TV Trwam, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. JP II, Park Pamięci, Kaplica Pamięci, Muzeum Pamięć i Tożsamość, "Nasz Dziennik", miesięcznik "W Naszej Rodzinie"

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1653643

Po kolei.

List samorządowców polskiego i węgierskiego jest faktycznie działaniem na szkodę obu państw. Pomijam nazwiska tych samorządowców, ale Pan je wymienił. Może z racji dosadności artykułu warto byłoby wymienić jednego z autorów, czyli prezydenta Warszawy R. Trzaskowskiego, ale "Czajkowski" do niego jak najbardziej pasuje. Polska jako państwo nie może tolerować takiej samowoli, z tym, że sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana, bowiem uważam, że samorządy w Polsce mają zbyt dużą władzę i należałoby zmniejszyć im kompetencje. Wymaga to przygotowania odpowiednich rozwiązań ustrojowych. Nie jest tak, że samorządowcy mogą bezkarnie prowadzić własną politykę międzynarodową i z tym trzeba skończyć. Gdańsk, Szczecin, Warszawa, Wrocław czy Poznań są polskie i nimi pozostaną, choć wiele z tych miast ustami swoich włodarzy chętnie przyłączyłoby się do Niemiec. 

O szczepionkach pisałem. Są niewiarygodne i tyle. Nie ma co zaklinać rzeczywistości a raczej skupić się nie na nich a na leku na Covid-19, który faktycznie może powstrzymać epidemię. 

Chwała Radiu Maryja za jej dotychczasową działalność. 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1653732

Komisja Europejska apeluje do państw UE o zakazanie mszy świętej w Boże Narodzenie

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1653736

 

Czy to normalny człowiek?

Tak do tego Gdańska zaprasza, ktoś pojedzie i dopierdoli synowi kapusia i dopiero będzie płacz

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1653845

"Biorę zdecydowanie udział w tych manifestacjach. Stoję po ich stronie. Uważam, że Marta Lempart powinna na trwale wejść do polityki i startować nawet na prezydenta." ~ Maleńczuk

Na ulicy zaczął i na ulicy skończy! Wyjątkowy "intelektualysta"!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1653875