Prezydentura Trumpa, fatalna "piątka" i wirus...

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Szybkimi krokami zbliża się globalne przesilenie. Za trzy tygodnie znać będziemy wstępne, a może już pewne, wyniki wyborów w Stanach Zjednoczonych. To znaczy znać będziemy liczbę elektorów obu głównych partii politycznych, którzy 14 grudnia dokonają wyboru prezydenta USA. Jutro odbędzie się druga z trzech zaplanowanych debat prezydenckich. Wszystko więc w rękach Boga i obywateli USA...bo jeśli Trump nie wygra...to skończy się sen Dobrej Zmiany w Polsce...
Uporczywa i niezrozumiała dla mnie walka większości posłów i senatorów PiS o przyjęcie ustawy tzw. "piątki dla zwierząt" znalazła dziś finał w Senacie. Co prawda głosami PO -PiS 76 senatorów przegłosowało jej kluczowe zapisy, zgodnie z opinią pana prezesa, ale przy okazji 7 senatorów PiS zagłosowało przeciw zapisom ustawy a dwoje nie głosowało w ogóle. Mimo zarządzonej dyscypliny klubowej, mimo listu pana prezesa do każdego z senatorów, mimo gróźb i próśb płynących z kierownictwa partii. Jakie będą tego skutki...? Nie wiem, ale przypominam, że nadal 15 posłów PiS jest "zawieszonych" za głosowanie przeciw tej ustawie w Sejmie. Mam obawę, że gdy projekt ponownie trafi do Sejmu to znów przyjmie go PO -PiS  a część posłów Zjednoczonej Prawicy postąpi inaczej. No i wtedy może wyjdzie na jaw w jakim celu organizowano cyrk z tzw. "rekonstrukcją" rządu i tygodniami trwającymi negocjacjami koalicjantów...feralna jakoś ta "piątka"...
W środę padł rekord ponad 6 tysięcy nowych zakażeń wirusem. Według ostrożnych wypowiedzi epidemiologów liczbę tę spokojnie można pomnożyć przez dziesięć by wskazać prawdziwą skalę epidemii. Bardzo niepokojącym zjawiskiem jest liczba zgonów - dziś 116 - bo to rekord w porównaniu z innymi krajami, gdzie zakażeń jest nieco więcej, ale śmiertelność jest dużo niższa niż w Polsce. Brakuje personelu i ta tendencja będzie rosła, "Decyzje" wojewodów o mobilizacji do pracy personelu innych szpitali i oddziałów niż zakaźne a przede wszystkim POZ-ów napotykają na mur obojętności. W jednym z województw dziś na apel odpowiedziała....jedna pielęgniarka !!! Dlaczego MZ i NFZ nie obetną natychmiast limitów środków dla POZ-ów tylko płacą darmo za "puste" przebiegi bunkrów, w które POZ-ty się zmieniły? Bo przecież tylko ułamek pacjentów POZ-ów, za których NFZ płaci co miesiąc ciężkie pieniądze "medycznym" bunkrom, korzysta z telekonferencji z tzw. lekarzami pierwszego kontaktu...Czy tak dalej być musi...?
I na koniec - wczoraj koleżanka zarażona wirusem opowiedziała mi swą "drogę przez mękę" by mając książkowe objawy zakażeniem w ubiegłym tygodniu, uzyskać dostęp do testu...To co pokazuje telewizor (bez względu na stację) ma się nijak do rzeczywistości. Tylko ministrowie mają możliwość w ciągu 2-3 godzin zrobić test, uzyskać wynik i w dodatku dostać od GIS zwolnienie z kwarantanny - minister to ma klawe życie...W przypadku mojej znajomej test miała wykonany dość szybko, ale osoby razem z nią najpewniej zakażone przez tę samą osobę w ubiegłym tygodniu, mają mieć testy...w przyszły wtorek!!! - 20-go...czyli po kilkunastu dniach...nie chce mi się tego komentować...
 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

Patrząc na to, co już sie działo - w tym na protesty rolników (bez względu na to ile tych protestów było i ilu było uczestników) - i na to, co jeszcze jest zapowiadane w kontrze do tej ustawy, jak bumerang powracają pytania:

Po co nam to było? Czy naprawdę było warto? 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1648062

Powinno być, nie po co nam to było, lecz po co to było rządzącym? To co się teraz dzieje w Polsce to wynik zdrady i głupoty rządzących.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1648110

 Witaj!  Główny krytyk Prawa i Sprawiedliwości na NP? Ja jestem prawie od początku członkiem Prawa i sprawiedliwości. Dla mnie najważniejsza jest Polska Racja Stanu! Jarosław, moim Piłsudskim. Jestem związany twardo z ruchem Pokolenia AK. Ubolewam, że chyba nie chcesz Polski, bez obcych hycli.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

ronin

#1648117

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1648118

 Wzbudzić zaufanie, to podstawowa retoryka, każdych tajnych służb..Ja jestem za tradycją założeń 

 Armii Krajowej! Czekamy na Ruja...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

ronin

#1648127

Byłem na spotkaniu z Ciesielczykiem (wiele lat temu), na którym to zdemaskował on (nieżyjącego już wtedy) naczelnego redaktora najstarszego dziennka chicagowskiej Polonii, Dziennika Związkowego. Dr. Marka Ciesielczyka spotkałem też prywatnie. Spotkanie z M. Ciesielczykiem odbyło się w budynku SPK (Stowarzyszenie Polskich Kombatantów), duża sala była wypełniona po brzegi. Wojciech Wierzewski był jednym z wielu agentów SB przysłanych tu w czasach komuny. Dodam, że pomyliłeś sobie chyba jakiegoś Mazurskiego z prezesem Alojzym Mazewskim, nie przypominam sobie jakiegoś Mazurskiego, który wg. ciebie miałby być prezesem KPA.

Gdy mój znajomy inż. Stanisław Chęciński, który był wtedy przewodniczącym Komitetu do Spraw Polskich przy KPA odbywał spotkania z Alojzym Mazewskim, ten do niego mówił, " chodź Stasiu na zewnątrz, nie mam pewności czy tu nie ma podsłuchów". Sugerowanie jakobym ja miał też należeć do agentury uważam za podłe pomówienie. Pamiętam jak często ze znajomymi robiliśmy do późnej nocy plakaty, aby następnego dnia z tymi plakatami i polskimi flagami demonstrować i bronić polskich patriotów więzionych przez komunistyczne władze.

Gdy zamordowano ks. Popiełuszkę zorganizowaliśmy w kilka godzin dużą demonstrację pod PRL-kim konsulatem w Chicago. Krytykowanie PiS uważam teraz za obowiązek każdego Polaka, zawiodłem się na tej partii i Kaczyńskim niesamowicie. Ta partia szkodzi teraz Polsce i z prawem i sprawiedliwością ma tyle wspólnego co sowiecka "Prawda" z prawdą.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-7

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1648133

  Widzisz, kolego u nas w Polsce, uczciwi ludzie nie rozmieniają naszego świętego Jerzego Popiełuszkę z moim prezesem Jarosławem! Ganiasz koleżko, chyba jednak już z kraju za czym? Ksiądz Popiełuszką i bracia Kaczyńscy, to Święta Polska rzeczywistość. Krytyka Kaczyńskiego i naszego Wielkiego Polaka Księdza Jerzego Popiełuszki , to objaw obcej agentury. Chyba będzie potrzebna rozmowa, bo zamieszkanie bez znaczenia. Jedziesz koleżko na Polaków... To nam z Pokolenia AK  może, się zaczyna wielce nie podobać...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

ronin

#1648152

Czy ty umiesz czytać polskie teksty? Gdzie w moim komentarzu jest krytyka ks. Popiełuszki? Naucz się też pisać, komentarz twój wygląda jak gdyby był pisany przez kogoś po kilku głębszych.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1648214

   Krispin, cenię Twoje wypowiedzi, ALE tu chodzi " górnolotnie, o Polską Rację Stanu"  Szukamy lobby sowicie opłacane lobby Holenderskie i spółki? Dokładają hycle Niemieckie. W kraju trzeba odpalić fizycznie kilku bandytów na świecznikach z byłego sowieckiego układu. Tak, oni już wiedzą, że można ich ruszyć. Szczęść Boże, ale bez Hipokryzji żydokomucha Brauna.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

ronin

#1648161

Czy to lobby było aż tak silne? Czy to był właściwy moment? Czy skutki uboczne nie zą zbyt bolesne? Czy ten ukłon w stronę wiadomą był potrzebny? Chyba okazało się już dawno, że takie ukłony to nie objaw mąderości, ale słabości. I zawsze jest wykorzystywany na naszą niekorzyść.

Dam taki przykład. Podchodzi do ciebie kat i zaczynasz negocjowac, że dasz palec, albo nawet nogę. I on się zgadza. Ale za chwilę i tak odcina ci głowę. Negocjowac można z tym, kto chce negocjować i zaakceptować uzyskany kompromis (przypominam, że kompromis to jednak ZŁO, na które się godzimy), a nie z tym, kto i tak chce nas zabić.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1648254

... Joe Biden to jeszcze nie powiedział ostatniego słowa . Jako równościowy antyoligarchiczny demokrata zaraz stwierdzi ,że polonia w USA jest głupsza od murzynów . Tylko żeby nie skończyło się to jakąś "akcją afirmacyjną" ,bo to już byłyby "jaja nie do wytrzymania"

:-)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1648079

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0


"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć"   George Orwell
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1648081

Co do "5" zgadzam się całkowicie. I nie chodzi tu o futrzarzy, ale o hodowlę bydła w średnich gospodarstwach chłopskich. Wybór momentu procedowania tej ustawy jest fatalny, a jej treść jeszcze gorsza. To jakiś lewacki potworek, nie wiadomo kto to pisał. No i po co. I ta obłędna presja na posłów i senatorów PiS (i ZP) aby to badziewie uchwalić bez zmian. Kompletnie nie wiem o co chodzi. Na ogół rozumiałem działania PJK, ale w tym wypadku nie pojmuję po co chodzi. Od uchwalenia "5" PiS w sondażach stracił 6%. I to nie koniec.

No chyba, że w ten sposób PJK chce rozłamać sojusz PO z PSL i Kukizem w Senacie (co się już udało), zdobyć większość (PiS -PSL+ sen. Staroń), wywalić Grodzkiego i wybrać nowego marszałka. Ale to ryzykowna gra, jeśli w ogóle coś takiego jest grane. Obracam się wśród miejskiego elektoratu PiS i nie spotkałem nikogo kto by "5" popierał. Na ogół mówią; "Futerka? Dobrze precz, ale vacatio legis przynajmniej 8 lat, ale reszta ustawy won. I to jest także mój pogląd. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1648302