Pan premier i Pinokio - analiza porównawcza...

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Na wstępie krótka informacja dla Czytelników. Ponad 6 lat prowadzę tego bloga. W czasach niesławnego nie-rządu Tuska i Kopacz-ki nie miałem wątpliwości, że trzeba tę sitwę zwalczać i pokazywać co złego robi dla Polski i jak ją okrada. Po zwycięstwie pana prezydenta Dudy i obozu Dobrej Zmiany wierzyłem bez marginesu, że teraz wszystkie sprawy potoczą się właściwym torem a suwerenność i wolność Ojczyzny już nigdy nie będzie zagrożona. Poza tym aktywnie uczestniczyłem w działaniach zmierzających do zwycięstwa Zjednoczonej Prawicy. Dołożyłem swoją małą cegiełkę do wyborczej wygranej pana ministra Dworczyka w moim okręgu wyborczym w 2015 oraz 2019 roku. Niestety od momentu wyboru nowego premiera Morawieckiego, po niezrozumiałej wtedy dymisji pani premier Szydło, sprawy zaczęły iść coraz gorzej. No a od początku drugiej kadencji trudno już mówić o Dobrej Zmianie. Dlatego piszę prawdę, tak jak ją rozumiem, nie oszczędzając również ludzi, którzy rządzą dziś w kraju. I będę to czynił wedle zasady - "Prawda przeciw światu"...

Zaczyna sypać się rządowa narracja, dotycząca gigantycznego "sukcesu" pana premiera w grudniu w Brukseli. Oto bowiem jeszcze w ostatnich dniach prezydencji niemieckiej w UE okazuje się, że unijni komisarze za nic mają uzgodnienia szczytu w sprawie budżetu i nie zamierzają odpuścić Polsce i Węgrom kwestii "praworządności". Wychodzi więc na to, że pan minister Ziobro miał racje mówiąc o "miękiszonie" i zagrożeniach dla suwerenności Polski wynikających z nieużycia weta przez pana premiera. Wyraziła to prosto wiceprzewodnicząca KE - Jourowa, w cywilu czeska komunistka. Nie można więc liczyć, że odmieniane przez wszystkie przypadki jako lek na całe zło - konkluzje - są czymś więcej niż kartką papieru. Nie mam złudzeń, że podobnie zachowa się TSUE i wyda wyrok niekorzystny dla Polski i Węgier. Zapewne pan premier i jego pomagierzy liczą, że zasada najlepiej oddana przez Lema dotyczy także Polaków. Lem napisał - "Ludzie niczego nie czytają, a nawet jeśli czytają to niczego nie rozumieją, a nawet jeśli coś rozumieją to i tak szybko o tym zapominają". Obawiam się, że pan premier może się mylić...

Wyszło na jaw jak rządzący rozumieją pojęcie "dobrowolności szczepień". Dziś opublikowano pismo szefa Departamentu Kadr MON, skierowane do oficerów i żołnierzy, a przygotowane na zlecenie pana ministra Błaszczaka. Po politpoprawnym bełkocie na temat "bezpiecznych szczepionek" następuje fragment, który cytuję w całości - "...informuję, że w 2021 roku tylko zaszczepieni żołnierze będą kierowani na kursy i szkolenia, w tym podoficerskie i oficerskie, a także na kursy kwalifikacyjne i doskonalące (...) jedynie żołnierze, którzy poddali się szczepieniu będą mogli w przyszłym roku uczestniczyć w misjach poza granicami kraju oraz będą wyznaczani na stanowiska służbowe poza granicami państwa". I jak to rozumieć? A co z żołnierzami, którzy sami przechorowali zakażenie chytrym wirusem? W końcu do niedawna ich osocze było lekiem dla najciężej chorych. Też się mają szczepić? Przecież to absurd....źle się bawicie narodem panowie...

I na koniec -  kpina z jaką pan minister Niedzielski potraktował intelekt Polaków poraża. Otóż w rozporządzeniu ministra zdrowia z dnia 21 grudnia 2020 roku, które weszło w życie wczoraj, wprowadza się "zakaz przemieszczania się w Sylwestra od godziny 19-tej do Nowego Roku do godziny 6-tej". Za łamanie tego zakazu grożą kary administracyjne do 30 tysięcy złotych, które ściągnięte być mają w ciągu 7 dni z konta sprawcy. Dopiero potem można będzie dochodzić swych praw w sądzie! Absolutne bezprawie i tyle ! Ponieważ policja ma pilnować wykonania tego przepisu, oddaje on dobrze definicję godziny policyjnej. Ale pan premier przekonywał wczoraj, że to nie jest "godzina policyjna" tylko zwykły "zakaz przemieszczania się poza określonymi celami".  Rozporządzenie jest niezgodne z art. 52 Konstytucji i każdy sąd w Polsce nakaże Skarbowi Państwa zwrot niezgodnie z prawem zabranych pieniędzy. Żeby było śmieszniej zakaz nie dotyczy polityków, posłów i senatorów a także ...organizatorów i wykonawców Sylwestra 2020, przygotowywanego przez TVP w Ostródzie !!! Pycha zawsze kroczy przed upadkiem...

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:18)

Komentarze

wypaczenia.....nie

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1656400

Niech się PIS weźmie w garść. Podobnie Kornhauzery i inni doradcy prezydenta. Niech zaczną myśleć o tych komu mają służyć - Polakom zaczynając od najsłabszych, którzy najbardziej potrzebują zadbania o ich prawa (np. dzieci specjalnej troski przed urodzeniem). Zamiast karać wrogów lobby- szczepieniowego, niech zabiorą się za anarchistów z piorunem.

Z tym "Pinokio" to trochę nie ładnie, bo to przypięcie łatki. Ja mam nadzieję, że premier Morawiecki jest człowiekiem dobrej woli.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1
#1656402

Wizerunek Premiera RP podlega prawnej ochronie i jego szkalowanie podlega ściganiu karnemu z urzędu, jak mnie informowała Kancelaria Premiera RP, gdy zgłaszałem już taki przypadek. Radzę "po koleżeńsku" zastąpić słowo obrażające Premiera RP innym słowem. Niepoprawnych, jako portal o zabarwieniu patriotycznym czyta wielu ludzi.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Tezeusz

#1656435

"państwowcy-etatyści" to rozbudowują bizantyjskie struktury takich kieszonkowych wież Babel , taka ich dola i natura. Tylko to jak w papierkowo-karcianej grze w "oczko" ,gdy za dużo dołożą - fura ,to system się wali .

 

A "zachodni model rozwoju" ... to chyba już na granicy .

:-)

A do obecnej PiS-owskiej waaaadzy ,to może właściwie można by torchę mieć zastrzeżeń ,że obawiając się utrary tej waaadzy w "wyniku demokratycznym" ,zbyt gorliwie xerrokopiują zachodnie modele. Bo tak ta "demokracja" jest ustawiona  na ??? lucyferyczność ???  . To takie manewrowanie między "młotem a kowadłem" , "Scyllą a Charybdą" , oPOzycją a konfą . A liczenie "wiecznotrwałość" tych zachodnich struktur i gwarancji ,to szczególnie w czasach Bidena może "mniej się liczyć" . Coś ten majaczący się na horyzoncie "kolaps" ... jakby bliżej .

PS.

http://youtu.be/3gGFL0vb8cg

http://youtu.be/-Q447a0VQ_g

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1656436

To jakaś fiksacja a jeśli świadoma, to w istocie świństwo. Premier działa dobrze, w porównaniu z innymi wręcz świetnie ale ma też swoje wtopy, jak zawsze w walce ducha z oporną materią. Kudy jakiejś Szydło do niego! Szydło stała się symbolem nowego rządu i robiła raban w UE a potem ją pożałowano w dymisji, stąd sympatie ale przecież premierowanie polega na czymś więcej, niż bycie taką Kopacz tyle że z obozu patriotycznego. Nikt przecież nie rozpisze, co konkretnie jej się wspaniale udawało i w czym jest lepsza od Morawieckiego, pozostaje więc tylko kwestia gustu. Odmłodzony PiS, który na czymś się zna i załatwia coś zamiast pokrzykiwać, też wygląda lepiej.

Gadają w UE na polską praworządność? A co, mieli przestać, taka była umowa? Niech gadają, tyle sobie mogą. My gadamy na nich, w czym problem, że robią nam dobry, konserwatywny wizerunek? Jakby chwalili, to bym się obawiał i wkurzał.

To szczepienia są skandalem i nawet we wojsku mają się zarażać dalej? Normalne, że niezaszczepionych powinien dotyczyć rygor sanitarny, gdyby właśnie nie dotyczył, to by znaczyło, że dotychczasowe środki są ściemą. A gdzie lepiej to przeprowadzić, niż we wojsku? Rozumiem, że mają się zarażać i chorować tak dla twojej fantazji a na czyją odpowiedzialność? Czy z własnej kasy wypłacisz im odszkodowania? Jak taki putas zaatakuje naszych wirusową sraczką, to pewnie też nie zwalczać, tylko dać sobie podbić kraj? Gdzie jak gdzie, ale rygor i bezpieczeństwo musi być w woju- skandalem jest to, że i tam szczepienia będą dobrowolne! Oczywiste też, że zaszczepieni zwł. powinni być żołnierze WOT, pomagający w zwalczaniu pandemii, o personelu medycznym już nie wspomnę- jak dla kogoś ma być normalne, że będą się stykać z ludźmi i narażać na dalsze zarażenie, to niechże rozważy leczenie.

Naturalnie, dlaczego szczepienie jest złe, to nie zostanie wyjaśnione. Niech zgadnę- w imię wolności?

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1656444

... to zdaje się za bardzo "grzany" jest w mediach . 

Na ile ten wirus jest "groźny" to trudno powiedzieć ,ale raczej to coś więcej niż "grypka sezonówka".  Zaszczepienie "grup ryzyka" pewnie sensowne. A dalej POlYtyka . Business na szczepionkach i "product placement" ,"zapadnikowa wokulszczyzna"  z jednej strony ,a ze strony konfy ,to może trochę cyniczne liczenie ,że zostanie dużo tych  z zamówienia szczepionek  i propagandowy kij w szprychy "niegospodarności" .Jak to w POlYtyce. 

Jak ktoś chce "przechorować" ,to czemu ma go państwo uszczęśliwiać na siłę . Bo jak waaadza chce dobra obywateli ,co brzmi dwuznacznie ,to często pojawia się  obywatelski odruch by to dobro przed właaaadzą zabezpieczać . Odruch warunkowy wyuczony ,raczej nie do wykorzenienia .  Ogólnie obowiązujące , niezależnie kto aktualnie "trzyma waaadzę" . Jak konfa się dorwie ... to zobaczy jaki to "pstry koń" .

:-)

PS.

A w takich okolicznościach to bardzo trudne są próby "zobiektyzowanej" oceny ryzyka ,czy to choroby ,czy potencjalnych "terapii" .

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1656447

daj spokój z tym biznesem na szczepieniach, to normalne że ludzie działają dla korzyści a leki są produktem na rynku. koszty leczenia byłyby o niebo wyższe, sama rynkowa cena zwykłego badania a co dopiero to całe pier-certolenie się z zarażonymi. więc jak to jest, nikt mi nie wytłumaczy, jedni zarzucają że nie ma pandemii, nie lokdałnować a nawet nie leczyć takiej grypki a gdy wreszcie jest szczepionka, która ma to umożliwić, to też ma być źle.

podejrzewam, że to troska rządu tak podświadomie wkurza antyszczepów i obsesjonatów. bo- patrzaj: gdyby rząd olewał sprawę, byłoby z czego go rozliczać i sensownie oskarżać. a że rząd działa i jeszcze funduje nam szczepienie, to do czego się można przyczepić? można tylko wymyślać pierdoły, typu że w wojsku nie chcą zarażać innych a to taki skandal i oczywiście wina pinokiowatego premiera. jak tylko takie problemy i kompromaty mamy, to Polska jest wspaniałym krajem. ale- psst, ani słowa o tym, że Polska kupuje leki z importu! to by dopiero było, skoro byle jedna szczepionka wywołuje taki odzew

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1656459

... nie należy mieć złudzeń ,że gdyby choć trochę działania rządu by odbiebały od "standardu niemieckiego" ... to TVN/GW/Borysław Budka krzyczeliby nonstop ,że rząd ma krew na rękach .

Zero wątpliwości .

Natomiast z drugiej strony ,za pobyt w szpitalu ,jednej osoby  nawet nie na OIOM-ie to można zaszczepić ... pluton jeśli nie kompanię WOT-u . Więc ,to zawsze to ma "awers i rewers" .

A czy na tym "szpitalu narodowym" ... to statyści byli , to jednak zbyt spiskowo . Czy ci statyści ,to z ulicy czy z cast-ingów i jakie gaże , by ten "merkantylny" wątek wyczerpać .

PS.

https://www.youtube.com/watch?v=9F0jOTu2Z44

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1656474

... to jak nazwać tego zakłamanego jurgiertnika i zła-masa t(f)uska ???

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

ke-fas

#1656452

W dużej części podzielam Pana refleksje. Zresztą wydźwięk moich tekstów pt.: "Pyrrusowe zwycięstwo" też były pisane w tym duchu. Co do szczepień, to temat rzeka. Ja osobiście podchodzę do nich z dystansem i drażni mnie ta propaganda szczepionkowa. Mniej propagandy a więcej informacji - tak zdałoby się powiedzieć. Zobaczymy tak naprawdę czym one są dopiero po dłuższym czasie, bo przecież przez rok to żaden termin testowania szczepionek - wcześniej naukowcy opowiadali, że aby stworzyć szczepionkę to trzeba okresu co najmniej 5 lat. 

Pozdrawiam z nadzieją na ten Nowy Rok 2021.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1656487

Ciekawą wypowiedź prof. R Zielińskiego znalazł niedawno Krispin ( !?;) ).

https://niepoprawni.pl/polecanka/o-szczepionce-genetycznej-pfizera-i-testach-pcr

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1656503

Może obecny rząd ma pewne decyzje mało popularne, ale w interesie społeczeństwa. Sylwester- żeby zablokować pandemię- w Niemczech jest lockdawn- nie można zapominać.

Decyzja Błaszczaka o szczepieniach- również dobra. Jeżeli nie zaszczepi się 50 % społeczeństwa, będzie źle.

Pamiętajmy o innych dobrych decyzjach rządu: to polityka Kaczyńskiego i PIS doprowadziła do wzrostu gospodarczego, niskiego bezrobocia, uniezależnienia od rosyjskiego gazu (Tusk i Pawlak podpisali umowę na najdroższy gaz w Europie), obniżył wiek emerytalny, 500+, 300+, 13 emerytura, utworzył wojska terytorialne, zbudował bazy amerykańskie w Polsce, projekt Vijabaltika, brak dziury budżetowej, buduje super lotnisko, przekop Mierzei Wiślanej, oddaje hołd polskim bohaterom i żołnierzom wyklętym  ...
 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Dodaj własny artykuł do naszego bloga http://bazafirmy.pl/blog/ . Wejdź do wybranej kategorii i kliknij "dodaj tekst"

#1657220