Orban rzucił wyzwanie Sorosowi - a my...?

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Dziś premier węgierski Wiktor Orban w prostych słowach zdefiniował obecne działania tzw. "komisji europejskiej" w sprawie "mechanizmu praworządności" - " Cześć wysokich rangą unijnych biurokratów wraz z siatką George'a Sorosa pracuje nad stworzeniem jednolitego imperium (...) walka o nowe brukselskie imperium jeszcze się nie rozstrzygnęła. Jeśli chcemy zachować naszą wolność, Europa nie może skapitulować przed siatką Sorosa". Była to czytelna deklaracja podtrzymania węgierskiego weta do projektu unijnego budżetu. Brakuje mi tak samo jasnej wypowiedzi polskiego premiera, być może jestem przewrażliwiony ale w działaniach pana premiera Morawieckiego nie dostrzegam determinacji podobnej do węgierskiej. Być może jutrzejsze spotkanie obu premierów coś nam wyjaśni....

Niemiecka przewodnicząca tzw. "komisji europejskiej" zaproponowała dziś "rozwiązanie" problemu polskiego i węgierskiego weta. Otóż według tej paniulki nasze dwa kraje powinny "mechanizm praworządności" zaskarżyć do TSUE (słynny już ze wspierania "totalnych") i tyle. Z tym - szanowna Pani - że wcześniej trzeba go przyjąć! bo przecież nie można skarżyć do sądu przepisów, które są tylko projektem. W ten dziecinny sposób niemiecka damulka chciała załatwić sprawę weta. Zastanawiam się czy więcej w tej propozycji jest zwykłej głupoty, niezrozumienia dla prostych zasad, czy niemieckiej buty i pewności siebie. Jak by nie było to oba nasze kraje ze śmiechem przyjęły "propozycję" i uznały, że czekają na coś poważniejszego...więc projekt trzeba wrzucić do niszczarki i zapomnieć o nim szybko....

Mówią, że nieszczęścia chodzą parami - dziś się sprawdziło. Niemal równolegle w Brukseli i Warszawie konfidenci obcych i zwykli zaprzańcy polskojęzyczni rozpoczęli atak na Polskę. W tęczowej "stolicy Europy" dewiant Biedroń, ekoterrorystka Spurek, gromada PO-szustów i komunistyczne dinozaury poparli wspólnie "rezolucję w obronie praw kobiet w Polsce". Oczywiście lewacka większość europosłów z entuzjazmem odniosło się do tego projektu i zdecydowana większość z nich "rezolucję" poparła. Nie ma ona żadnego prawnego znaczenia, służy tylko ordynarnej antypolskiej propagandzie. W tym samym czasie senatorowie pod światłym przywództwem Kopertnika przyjęli "uchwałę" wzywającą polski rząd do wstrzymania się od wetowania unijnego budżetu. I nie ma tu znaczenia, że Senat nie posiada prerogatyw do zajmowania się polityką zagraniczną, a "uchwała" jest tylko propagandowym papierem, ale o to właśnie konfidentom obcych chodzi. W tych działaniach widać rękę i kasę papy Sorosa...

I na koniec - plagi, które spadają na obóz rządzący są w dużej mierze przez niego wygenerowane. "Piątka dla zwierząt", ustawa abolicyjna dla ministrów, "rekonstrukcja rządu", orzeczenie TK w sprawie aborcji, "narodowe izolatoria"- to wszystko pomysły liderów Zjednoczonej Prawicy chwiejące od miesięcy rządową łodzią. Gdyby nie one mielibyśmy dużo większą siłę do zmagań z unijnymi lewakami i epidemią. A tak mamy kruchą większość w Sejmie, brak szans na zdobycie większości w Senacie, pogmatwane relacje między ugrupowaniami Zjednoczonej Prawicy. No i w cieniu konfidenta "totalnych" - Gowina - który gdy tylko może gmatwa następne nitki - jak wczoraj sprawę otwarcia stoków narciarskich.Ogłosił to jako swój "sukces" podczas gdy rząd w ogóle nie przewidywał w rozporządzeniu zamknięcia stoków w górach. Znów jak w maju Gowin specjalnie buduje napięcie...jak długo jeszcze Panie Prezesie...?

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

między innymi po to, aby  rządzący politycy nareszcie zrobili "porządek" z antypolskimi organizacjami, niestety jest inaczej. Zamiast pójścia krokami Orbana, widzimy współpracę.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1652877

Nie bierzesz pod uwagę tła tego wydarzenia.

Ta konferencja w Fundacji Batorego odbywała się w październiku 2013 roku, czyli tego roku, w którym zmieniły się interesy USA pod kierownictwem prezydenta Obamy(globalistów posługujących się w swej polityce globalizacji węgierskim Żydem Sorosem) w stosunku do Niemiec i Rosji i szykowany był Majdan na Ukrainie(protesty rozpoczęły się 21 listopada 2013 roku) i administracja USA postanowiła odsunąć proniemieckie i prorosyjskie PO-PSL od władzy, co stwarzało szansę na powrót PIS-u do władzy w roku 2015, roku podwójnych wyborów.

PIS musiał wykorzystać taką okazję i robić gesty w stronę globalistów Obamy i Sorosa.

Dalszy ciąg tej polityki PIS możemy obserwować do dziś, z wetem Polski i Węgier na zakusy szwabów, które chcą sobie podporządkować oba kraje, podobnie jak to było za rządów szwabskiej marionetki chyżego ruja!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1652878

chodzi o reset? dziwnie wygląda uczepienie się opowieści, że Polską rządzą echa rozmów innych, czy to prezydentów czy to konferencji, oczywiście złowrogo spiskują i mordują ale dzielny stan35 wszystko to widzi, winny jest oczywiście zgniły Zachód a nie jakaś tam Rosja.

jak to niby PiS musiał robić gesty dla globalistów i Obamy? po tym, jak wg ciebie mieli mu zamordować brata, by oddać nas w strefę Eurazji, to jednak się rozmyślili i nie wiedzieć czemu chcieli zmienić władzę w Polsce, mimo że poprzednią mieli mieć w garści. przecież związki z fundacją wynikają z czegoś innego, trudno też zupełnie nie mieć związków z kimś podobnym będąc w polityce czy biznesie

A odkryłeś już, że każdego roku działo się sporo i można tak napisac o wszystkim? A ile innych konferencji po świecie było. 2013.? Proszę bardzo, można nawet prosto z czubeczka wymyśleć, że wtedy jakieś żydy z masonami postanowiły, by PiS za parę lat wygrał wybory.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1653106

.......tej pani trzeba dać stanowczą odpowiedz

WYPIERDALAJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1652945