Mówimy-Grodzki, myślimy-Targowica...

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Wczorajsze "orędzie" łapownika Grodzkiego było w swym sensie zbieżne z adresem kilkunastu szlacheckich zaprzańców do Katarzyny Wielkiej w Targowicy. W obu wystąpieniach brzmi ten sam ton kolaborantów pokornie proszących obce siły o interwencję w suwerennej Polsce. Nie ma znaczenia, że tzw. "marszałek" Senatu wzywa lewacką UE, a tak naprawdę Niemcy, do zdecydowanych działań politycznych, podczas gdy targowiczanie wprost zapraszali rosyjskie wojska do Polski. W obu sytuacjach liczba kłamstw, półprawd i przeinaczeń rzeczywistości to nie przypadek, ale zaplanowana figura, by czytających lub słuchających wprawić w zwątpienie i strach. No bo jaką siłą dysponowała I Rzeczpospolita przeciw setkom tysięcy rosyjskich sołdatów? I teraz tak samo - "malutka", osamotniona Polska a wokół "europejskie imperium". Jak porównać siły i możliwości obu stron? Oczywiście obrzydliwe wystąpienie Grodzkiego w programach publicznej telewizji było dlatego tak odważne, że "pan marszałek" zdaje sobie sprawę z własnej bezkarności. Bez względu jak mocno naruszy podział uprawnień między organami państwa, jak mocno zaszkodzi polskiej racji stanu, to i tak przecież nikt nie postawi go przed Trybunałem Stanu. Choć przecież po to ten Trybunał jest by karać za działanie przeciw interesom suwerennej Polski ! Ale Grodzki dobrze widzi, że nawet udowodnienie mu setek łapówek nie powoduje żadnej sankcji....więc po co ma się hamować...?

Lewacka dzicz płci 56-ciu znów "protestuje" na ulicach Warszawy. Co prawda pretekstem jest 102 rocznica dekretu Marszałka o nadaniu Polkom praw wyborczych, ale to oczywiście tylko pretekst do wycia i wulgarnych wrzasków" kobiet" broniących "swoich praw". Zwykły Polak nie bardzo rozumie jakie to "prawa" odbiera im opresyjna prawicowa władza, ale przecież nie o to chodzi w całej zadymie. Papa Soros dał kasę, lewackie polskojęzyczne me(n)dia wysyłają reporterów na ulice, to trzeba "pracować". Całe szczęście, że policja wreszcie działa zdecydowanie i to odstręcza młodzież od uczestniczenia w tych hucpach. Poza dużymi miastami, gdzie na pewno samorządy wspierają "strajkujące kobiety" nie tylko słowem, ten "ruch" zdycha całkiem. Zostaje tylko gromada zadymiarzy wielu płci, bez żadnego programu, pomysłu. Paniulka Lempart czy Lampart odejdzie do muzeum "opozycji" tak jak wcześniej Palikot, Petru, Kijowski, "trójząb"od UBywateli RP i reszta "bojowników ulicy". Tę rundę "totalni" przegrywają....

I na koniec - trwa ostra rywalizacja o miano najgłupszego pomysłu działań tzw. "opozycji". Wczoraj "sprawna inaczej" - Jachira podarła na mównicy sejmowej konstytucję, której niedawno jeszcze broniła jak życia własnego. I w przypadku "obrony" jak i podarcia konstytucji z 1997 roku był to "protest" paniulki - PO-słanki. W ten sposób wyprzedziła tęczową "damę" Schleswig- Wielgus, Szczerbę, Nitrasa czy nawet Borysa Wielkogłowego. Wyczyn Jachiry porównać można do samoprzylepnej "studentki" przed gmachem MEN kilka dni temu. Wczoraj kretynki (pardon - oczywiście "aktywistki") z organizacji - uwaga- Extinction Rebellion Polska - porozbierały się "do rosołu" i przykleiły od wewnątrz do szyb wystawowych w jednym ze sklepów  we Wrocławiu. Dzisiaj ich "siostry" ze stolicy zrobiły to samo, z tą różnicą, że przykleiły się od zewnętrznej strony sklepu na Marszałkowskiej. "Protestujemy przeciwko napędzaniu konsumpcji i niszczeniu planety (...) produkcja ubrań odpowiada za 10% produkcji gazów cieplarnianych w świecie" - głosiły klejące się kobiety płci wielu. Chyba najlepszym komentarzem dla takich "działań" jest ostatnie zdanie z komunikatu stołecznej policji - "Zalecamy większą ostrożność w korzystaniu z kleju"....

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:15)

Komentarze

Przeciwnie. Niech cię kleją do szyb. Ale tylko od zewnątrz. Jedna noc "szybowania" potrafi wyleczyć z takich pomysłów. Legitympować i zostawiać. A jak już się odlepią, ocenić szkody i grzywny. To lepsze niż szczepionka na wściekliznę.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1653051

Jak w tej smutnej baśni Andersena, dziewczynka z klejami zupełnie

się pogubiła, pokleiła i o mało nie zamarzła na śmierć.

Ale co się nawdychała, to jej.

Lecz Tobie Krispin, również umknął ten paradoks.

Caritas regularnie organizuje m.in. zbiórki ubrań.

Nadających się do użytku nie wyrzucamy na szmaty.

Co innego Blitzlumparty - te już trafiły na śmietnik historii

czynu rewolucyjnego.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1653093

Zapewne ich klej jest łatwo rozpuszczalny, pewnie mają obstawę kamerzysty, nakręcą i sobie idą. Zawsze można postawić jakieś pudło z pleksi jako nowoczesny pręgierz dla chętnych, skoro jest tylu takich niech ludzie się cieszą, że są głupsi od nich

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1653101

Awangardzistka, która przykleiła się do kraty przy MEN-ie, użyła chyba cyjanopanu. Szybciej wiąże.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1653136

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1653144

On nie taki pajac. To cwany, przebiegły lis. Dobrze wie co nasza opozycja z Niemcami kombinuje. Stąd ten występ ćwiczony przez specjalistów od wizerunku. Jak nie będzie weta to załatwią nas na cacy.W szybkim tempie idziemy do stanu ,gdzie w naszej historii będą tylko zdrady .Nasze pokolenie łajdaków wychowało

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1653070

      Witam! Prezydencja Niemiec w Unii kończy się końcem grudnia br. Polska przetrwa. ten nieuprawniony atak krzyżaków na nasz kraj. Dla niektórych z naszych rządzących polecam, więcej kindersztuby. Co do szmalcowników, to mocno jestem przekonany, że zdrada i kolaboracja zostaną według "zasług" ukarane. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1653079

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Maciej Krogulski nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Może Yagon 12, weźmiesz pod uwagę moją życzliwą korektę.

Proponuję podmienić wyśmienity tytuł Twojego tekstu na taki

z oddzielonymi spacjami myślnikami, a nie

łącznikami przyrostkowymi.

 

Poza tym wyraz targowica nie jest w tym kontekście

rzeczownikiem własnym, co każe użyć małą literę.

 

Łącznie tytuł wyglądałby więc następująco:

Mówimy – Grodzki, myślimy – targowica

 

MY NIEPOPRAWNI

UŻYWAJMY WYŁĄCZNIE

POPRAWNEJ POLSZCZYZNY

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#1653090

Klinicznym przykładem Targowiczanina jest  Tomasz Paweł Grodzki i kariera zwieńczona posadą "trzeciej osoby" w państwie.

Jego tatuś, Stanisław Grodzki był funkcjonariuszem Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego(UBP) i był także ordynatorem Oddziału Chirurgicznego Wojskowego Szpitala Rejonowego w Szczecinie, pracował także w Katedrze Medycyny Sądowej PAM w Szczecinie, gdzie studiował jego synalek Tomasz Grodzki i który w  czasie studiów w PAM , był członkiem RU SZSP a w 1980 został powołany do Komisji Opiniującej w sprawach Zatrudnienia Absolwentów PAM(powołana 12 V 1980 r.)

W swym życiorysie sporządzonym przed wyborami podawał:

„W trakcie studiów byłem jednym z 4 przywódców strajków studenckich w roku 1981.”

W opracowaniach na temat strajków studenckich w Szczecinie w 1981 roku, nazwiska Tomasza Grodzkiego nie można znaleźć.

Treść zapisów ewidencyjnych w IPN

Opis materiałów

Tomasz Grodzki w dniu 26.05.1983 został zarejestrowany pod nr. 26489 przez Wydz. III KWMO/WUSW w Szczecinie jako sprawdzany w ramach Sprawy Operacyjnego Sprawdzenia (SOS) krypt. "Absolwent" (nr rejestr. 26489) z powodu "podejrzenia o podejmowanie negatywnych inicjatyw politycznych wobec władz". Sprawę wyrejestrowano w dniu 12.09.1983 po poinformowaniu władz politycznych i administracyjnych. Materiały złożono w archiwum Wydz. "C" WUSW Szczecin pod nr. 14967/II i zniszczono w 1989 roku, brak protokołu brakowania.

Stan zachowania

Karta E-14 z kartoteki ogólnoinformacyjnej Wydz. "C" KWMO/WUSW Szczecin; karta EO-132 z kartoteki pseudonimowej i kryptonimowej WUSW Szczecin; poz. 26489 z dziennika rejestracyjnego Wydz. "C" KWMO/WUSW Szczecin, poz. 14967/II z dziennika archiwalnego akt II KWMO/WUSW Szczecin; karty Mkr-2 i DE-14/0 z kartoteki odtworzeniowej Biura "C" MSW.

Akta paszportowe.

Akta o sygn. IPN Sz 468/35716 (EASz 35716); karta PZ-4/1 z kartoteki paszportowej Wydz. Paszportów MSW.

Zarządzenia/Orzeczenia

Treść

Ppl Sz 186/10 zarządzenie z dnia 29.09.2010 r. dotyczące Tomasza Pawła Grodzkiego – prokurator IPN zarządził o pozostawieniu sprawy bez dalszego biegu wobec niestwierdzenia wątpliwości co do zgodności oświadczenia lustracyjnego z prawdą.

https://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/16424?katalog=3(link is external)

Jakie wnioski można z tego co powyżej wyciągnąć?

 

Wnioski:
Zniszczenie w 1989 roku archiwaliów WUSW  dotyczących T.Grodzkiego i brak protokołu  brakowania, posłużyło IPN do „niestwierdzenia wątpliwości co do zgodności oświadczenia lustracyjnego z prawdą.”

Takie persony legitymizuje IPN i daje szansę komunistycznym służbom, działającym wraz z wrogami Polski na Wschodzie i Zachodzie, na niszczenie niepodległości Polski.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1653107

B l i t z l u m p a r t y

 

Blitzlumparty na ulicach stanowią zasłonę dymną, mającą odwrócić

uwagę opinii społecznej od błyskawicznego, 100-dniowego ataku,

wymierzonego w bezpieczeństwo energetyczne, ekonomiczne oraz

prywatność Polaków, poprzez następujące działania namiestniczej władzy

 

– wrogie przejęcie Lotos (spółka Skarbu Państwa)

– wrogie przejęcie PGNiG (spółka Skarbu Państwa)

– zamykanie kopalń węgla kamiennego (spółka Skarbu Państwa)

– dalsze wykupywanie pozwoleń na emisję dwutlenku węgla

– honorowanie klimatycznego porozumienia paryskiego

  fałszywie zwanego zielonym ładem – Green Deal

– zgoda na mechanizm warunkowości – conditionality

– instalacja na komórkach inwigilacyjnych aplikacji mobilnych

 

PRZEŚLIJ DALEJ, KOMU ZDOŁASZ

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1653118

Łupaszka kazał każdego złapanego komunistę rozstrzeliwać. Patrząc na to co dzieje się dzisiaj w Polsce stwierdzam, że za mało ich wyłapał.

Wielka szkoda.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1653143

Dlaczego ciągle u Nas tyle "niemocy"? Jedną z przyczyn wydaje się w Naszym "systemie praworządności", brak możliwości usuwania "szkodników" wybranych demokratycznie.  Jak "święte krowy" są traktowani wszyscy posłowie, senatorowie, sędziowie,  prezydenci i "wysocy urzędnicy". A gdzie odpowiedzialność i konsekwencje łamania prawa przez te osoby? Czy brak takich "mechanizmów prawnych" nie jest główną przyczyną naszych wewnętrznych problemów? Nie kosztowne referenda a Trybunał Konstytucyjny powinien mieć takie uprawnienia, które pozwalałyby po stwierdzeniu "złamania Konstytucji" przez "nietykalnego"- odebrać mu immunitet i usunąć ze stanowiska.. Przestępcy, zdrajcy, prowokatorzy z immunitetem to gangrena,która zagraża Niepodległości Naszego Państwa..

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

RAK

#1653156