Tekst na Wybory 2020

Obrazek użytkownika wilre
Idee

Wilk1920     4 lipca 2020, 07:07

 

@ Rafał Broda & Wszyscy


 Jestem polskim Narodowcem i jestem z tego dumny choć formalnie nie należę do żadnej organizacji która określa się jako narodowa.
Dla mnie wolna i silna Polska jest po rodzinie wartością najwyższą.
Cenię na równi Dmowskiego jak i Piłsudskiego bo obaj i stojący za nimi obozy polityczne byli niezbędni od odzyskania, obrony (w 1920 r.) i budowy wolnej i silnej Polski.

Pisze o tym na początku żeby każdy miał jasność z jakich pozycji ideowych  się wypowiadam.

Jeśli chodzi o ocenę wyników pierwszej Itury to nie mogę się z Tobą zgodzić że miarą tego ilu Polaków jest za wolną i silną Polską jest tylko  wynik PRP Dudy ale należałoby tez dodać do niego część głosów oddanych na Krzysztofa Bosaka rezprezentujacego Konfederecję w tej części którą tworzy Ruch Narodowy.

Sam miałem w pierwszej turze głosować na Bosaka ale po wypowiedzi Jacka Wilka że z zaciśnietymi zębami zagłosuje w II turze na Trzaskowskiego i braku odcięcia się od tego Bosaka uznałem że pomimo wszystkich moich "ale" do PRP Dudy zagłosuję na niego już w I turze bo przy tak niejednoznacznej postawie Bosaka wyniki II tury sa bardzo niepewne i istnieje ryzyko że wygra w niej Trzaskowski i stojący z nim obóz zdrady narodowej.

To że Bosak jednoznacznie z odpowiednim uzasadnieniem nie poparł PRP Dudy przed II tura a wybrał strategie rownego dystansu do Trzaskowskiego i Dudy  jednoznacznie oceniłem jako przejaw zdrady narodowej i ideałow obozu narodowego czemu jasno dałem wyraz w tej notce:

https://www.salon24.pl/u/wispl/1059563,bosak-zdradzil-wolna-i-silna-polske

Honor i resztki wiarygodności formalnych obozów odwołujących się do do tradycji obozu narodowego uratował Robert Bąkiewicz prezes stowarzyszenia organizującego Marsz Niepodległości bo zrobił publicznie to co powinien po I turze zrobić Bosak.


Ale chcąc być uczciwy muszę jasno powiedzieć że brak wygranej PRP Dudy w I turze, ewentualna przegrana z Trzaskowskim w drugiej turze lub nawet wygrana z minimalną przewagą PRP Dudy w II turze -
jest winą  jego samego i stojącego za nim obozu politycznego PiS/ZP.

PRP Duda i PIS/ lekceważą sobie najbardziej ideowych polskich patriotów w tym tych odwołujących się do tradycji obozu narodowego od wygranych wyborów w 2015 r. uznajac że w drugiej turze i tak nie będziemi mieli wyboru i będąc wierni marzeniu o zbudowaniu wolnej i silnej Polski zagłosujemy na niego.

W II turze zagłosujemy na PRPDudę nie dlatego że jest 500 plus i reszta programów socjalnych które doceniamy jako wyraz solidaryzmu narodowego bez ktorego żadna wspólnota narodowa nie jest wstanie istnieć -
ale dlatego że nosimy wolną i silną Polske w sercu i nie możemy stać biernie gdy jest zagrożona zwyciestwem Trzaskowskiego i stojącego za nim obozu zdrady narodowej.

Dlaczego piszę że PRP Duda lekceważy postulaty polskich patriotów...???

Proszę bardzo:

1. Uległość i tchórzostwo wobec Żydów (Izrael i Diaspora) którzy szkalują Polskę i naród polski czyniąc z Polaków współodpowiedzialnych za holocaust wysuwających absurdalne roszczenia do mienia bezspadkowego.

Słuchałem  wielu wystapien Dudy w tym temacie i zawsze z wielką żarliwoscia mówił o tym że będzie zwalczał antysemityzm i cicho i nieśmiało wspominał czasami o tym że będzie zwalczał antypoloznizm
A oczekiwałbym twardego postawienia sprawy gdzie polski prezydent rozumie że jego głównym obowiązkiem jest zwalczanie antypolonizmu pozniej 100 lat świetlnych nic i dopiero takie rzeczy jak zwalczanie wymyślonego polskiego antysemityzmu.

Powiedzenie twardo Zydom że bedziemy tak energicznie zwalczać  w Polsce prawdziwy antysemityzm jak oni beda energicznie zwalczać wszelkie przejawy rzeczywistego antypolonizmu  w swoich szeregach.

Decyzji politycznej o wznowieniu śledztwa w sprawie zbrodni w Jedwabnem i przeprowadzenia śledztwa  zgodnie z najwyższymi standardami profesjonalizmu i w zgodzie z polskim prawem (pełna ekshumacja, sekscja wszystkich zwłok, dopuszczenie nowych świadków którzy jasno wskazują na całkowitą odpowiedzialność Niemcow za zorganizowanie i wykonanie tezj zbrodni) bez oglądania się na protesty Żydów. 

A pożniej odpowiednie nagłosnienie w opini miedzynarodowej jego wyników bo to jest własnie zadanie dla Polskiej Fundacji Narodowej i poslkiego państwa a nie jakies bzdurne pomysły.

Bo tu jest Polska a nie Izrael...!!!

Bo to od tego błędu śp. PRP Lecha Kaczyńskiego jakim było przerwanie profesjonalnego śledztwa juz na etapie ekshumacji zaczęłaosię całe zło na wielka skalę z oczernianiem Polaków przez Żydów jako całego narodu  współodpowiedzialnych za holocaust.

Zagrożenie Żydom że jesli nie zaprzestana oczerniania polskiego narodu zerwiemy z nikimi całkowicie jakiekolwiek stosunki dyplomatyczne i gospodarcze.
To  Zydzi bardziej potrzebuja wsparcia Polaków a nie Polacy Żydów...!!!

Zaczniemy intesywnie przypominać całemu Światu tak niewygodne dla Żydów fakty jak masową wspólpracę Żydów z Rosją wtrakcie napaści Rosji na Polskę w 1939 r która doprowadziła do śmierci setek tysięcy polskich patriotów, udział Żydów w aparacie terroru Stalinowskiego po 1944 r.
Z takimi smaczkami że udział Zydów w kierownictwie tego aparatu w okupowanej wtedy Polsce po 1944 wynosił ponad 40% gdzie Żydów w Polsce po 1944  było poniżej 1%.

I bedziemy stosowali ta sama strategie co oni.
Skoro Zydzi twierdzą że margines jakim byli szmalcownicy i nieliczni wydajacy Żydów świadczy o tym że naród polski jako całość jest współodpowiedzialny z Niemcami za  holocaust -
to Polacy maja znacznie większe prawo twierdzić stosując takie kryterium że Zydzi jako cały naród są wspólodpowiedzialni z Rosja za cały terror komunistyczny w okupowanej  Polsce po 1944.

Oczekujemy jasnego stwierdzenia Dudy że zaden Polak ze wzgledu na zagrożenie kara śmierci za ukrywanie i pomoc Żydom  w trakcie II WS nie miał żadnego obowiązku pomagać Żydom i nie można czynić z tego Polakom żadnego zarzutu a Ci z Polaków  którzy decydowali sie na taką pomoc dokonywali czynów heroicznych a tych jak wiadomo nikt nie ma prawa wymagać od nikogo i nikomu za brak takich czynów nie można stawiać żadnych zarzutów.

Śledztwo  w sprawie zbrodnie w Jedwabnem które było przeprowadzone to była farsa już na etapie ekshumacji wstrzymanej wskutek protestów Zydow gdy zorientowali się prawda wyjdzie na jaw, że organizatorami i jedynymi sprawcami byli Niemcy a nie Polacy.
Jasno mówił o tym prof. Kola przeprowadzający ekshumacje w Jedwabnym.

Nie chce ciągnąc tego punktu bo mógłbym tak długo.Dla jasnosci nie mam żadnego problemu z tym żeby członkiem polskiej wspólnoty narodwej był któs o pochodzeniu żydowskim wyznający judaizm czy z jakiejkolwiek innej grupy narodwej czy wzynaniowej.

Warunek zawsze jest tylko jeden i niezmienny taka osoba musi rozumiec obowiązki polskie czyli lojalnośc wobec wolnej i silnej Polski zawsze na pierwszym miejscu przed wszystkimi innymi lojalnościami wynikajacymi z pochodzenia narodwego, etnicznego, rasowego czy wyznaniowego.

Moge wskazac wielu polskich patriotów żydowskiego pochodzenia ale nie czas i miejsce na to.


2. Zaprzestanie wzbudzania w Polakach fałszywego poczucia bezpieczeństwa że jakikowiek sojusz obronny nawet z USA jest wstanie nas zabezpieczyć  przed zagrozeniem ze strony Rosji (na dzisiaj największe zagrożenie) czy Niemiec (chwilowo mniejsze).
Jasne powiedzenie Polakom że tylko posiadanie takiego systemu obrony narodowej który pozwoli nam samodzielnie bez wsparcia sojuszniczego odeprzeć pełnoskalowy atak ze strony Rosji czy Niemiec da nam prawdziwe bezpieczeństwo a to musi kosztować i to nie jakieś smieszne 2 % ale około 10%.
Potrzebujemy 400 000 armii zawodowej ( znacznie lepiej wyszkolonej i wyposażonej niż rosyjska bo zawsze bedzie mniej liczna wiec musi górować nad nia wyszkoleniem i wyposażeniem).
W dłuższym okresie własnej broni atomowej zdolnej zniszczyć wszystkie większe miasta Rosji i Niemiec.
Powszechnej Armii Krajowej minimum 10 mln gdzie przynależy kazdy zdolny do tego Polak i chętna Polka posiadajcy broń bojową w domu i i odpowiednio przeszkolonych w strategii i taktyce walki na  wypadek wojny bo nie można zrzucić obowiązku obrony wolnej i silnej Polski tylko na armie zawodową ale musi w takim systemi choć w róznym wymiarze uczestniczyc każdy zdolny do tego Polak.


A sojusz z USA ma nam tylko kupić czas na zbudowanie takiego systemu obrony narodowej.Bo nie można opierać istnienia wolnej i silnej Polski na jakimkolwiek sojuszu ale musimy być zdolni obronić się sami.
Kazdy kto ma chociaż blade pojęcie o geopolityce rozumie że o ile na dzisiaj intersy USA i Polski sa w jakiejs mierze zbieżne to w sytuacji gdy Rosja dokonałaby zwrotu geopolitycznego i zaoferowała rzeczywiste wsparcie USA w rywalizacji z Chinami w zamian za możliwośc zajęcia Polski bez reakcji i prob obrony ze strony USA to USA się na to zgodzą i grzecznie  wycofaja na pół roku wcześniej przed atakiem Rosji wszystkie swoje siły z Polski.

3. Jasne powiedzenie Polakom że żeby przetrwać musi być Nas około 80 mln żeby sie utrzymać pomiędzy Niemcami (83 mln) i Rosja (145 mln) na co spokojnie pozwala pojemność wyżywieniowa Polski.W praktyce oznacza na kilka najbliższych pokoleń dominujacy i aktywnie wspierany przez panstwo model polskiej rodziny to musi byc minimum  2 +4 dzieci.

Wsparcie panstwa ma być rzeczywiste i nie ograniczać sie do 500 plus ale kazda młoda rodzina na wejsciu powinna dostac takie wsparcie panstwa które pozwoli jej na zakup na własność (tak własnie na własnośc nie żaden wynajem...!!!) około 100 m/2 mieszkania (kuchnia10 m, salon 24 m, 3 x sypialnie po 12 m, 2 łazienki 10 m, przedpokój 10 m) czy jednorodzinnego domu spełniajacego te same kryteria.

Całość opłat (media, czynsz, rata kredytu hipotecznego) dla rodziny nie powinna przekraczać 1500 zł resztę finansuje państwo w zamian za trud jaki podejmuje taka rodzina dla rozwoju narodu. 

Jesli jakas rodzina do 35 roku życia  nie wywiazuje sie z tego zadania czyli nie posiada 4 dzieci  to zwraca panstwu udzielona pomoc.
Jesli nie dorobiła sie 4 dzieci nie z własnej winy ma obowiazek adopcji jeśli jest taka potrzeba takiej ilości dzieci żeby wspólnie z własnymi mieli 4.
I takie rozwiazanie powinno byc dostepne dla kobiet czy mezczyzn majacych już po 20 czy 25 lat bez zdolnosci kredytowych bo funkcje gwaranta takich kredytów i dostarczyciela wkładu własnego powinno wziąść na siebie panstwo lub udzielac ich bezposrednio.

Bez takiego rozwiazania nie mamy co marzyć nie tylko o 80 mln  Polaków ale nawet o utrzymaniu tych niecałych 40 mln bo wymieramy jako naród w bardzo szybkim tempie i 500 plus nie rozwiązało tego problemu bo nie mogło.

Nie chcę już przynudzać ale powiem tylko jedno jeśli PRP Duda jakimś cudem wygra te wybory to niech mu nie przyjdzie do głowy że to pozytywna ocena jego prezydentury ze strony polskich patriotów bo absolutnie tak nie jest.

 Zagłosujemy na niego w poczuciu odpowiedzialności za wolną i silną Polskę a nie dlatego że na to zasługuje bo alternatywą jest Trzaskowski i stojacy za nim obóz zdrady narodowej jawnie dążacy do likwidacji wolnej Polski i przekazania jej zasobów do nowego superpaństwa federacyjnego UE stworzonego na wzór USA  pod całkowita dominacją Niemiec.

https://www.salon24.pl/u/wispl/

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:8)

Komentarze

Spierałbym się z Panem, gdy chodzi o wiele przedstawionych powyżej szczegółowych rozwiązań, ale w zasadniczych sprawach podzielam Pańskie zapatrywania. Robert Bąkiewicz jeszcze bardziej urósł w moich oczach, a "narodowa jedenastka" jeszcze bardziej skarlała.

Nurtuje mnie jednak, tak zresztą jak i wielu zatroskanych o los Polski, czy jeśli Duda zostaje wybrany prezydentem po raz drugi, ten bezcenny kapitał jaki stanowi Ruch Narodowy, nie zostanie po raz kolejny roztrwoniony. Potrzebna jest zmiana nastawienia do Niego PIS-u i prezydenta Andrzeja Dudy, podobnie jak w odwrotnym kierunku. Gra toczy się bowiem o największą stawkę, o być albo nie być Polski i Polaków.

Gdyby, nie daj Boże, prezydentem został Trzaskowski, stałby się on syndykiem masy upadłościowej Polski.

Serdecznie pozdrawiam   

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1637838

Pogubili się nawet ci, co to „ nosimy wolną i silną Polske w sercu i nie możemy stać biernie gdy jest zagrożona zwyciestwem Trzaskowskiego”...jak R.Broda, który nam mówi, że „tu jest Polska a nie Izrael...” coś podobnego?

Jest pan tego pewny, p. Broda? Dalej prof. Broda pisze:

„Oczekujemy jasnego stwierdzenia Dudy że…” it. to czekanie na Godota, p.Broda....bo jak tu być lojalnym wobec Polski i wobec żony jednocześnie...nie da się.

„Nie chcę już przynudzać ale powiem tylko jedno...” przynudził pan zdrowo, p. Broda.

Dodam jeszcze, że że po tych kandydatach, podobnie jak po „marszałku-bałwochwalcu”, zostanie spalona ziemia...bo we wszystkich tych przypadkach można obserwować zanik prawdy i upadek rozumu...oraz wynikający z tego zanik poczucia grzechu.
Tacy nic dobrego nie mogą uczynić dla Polski.

P.S.Ty Patmo, jeżeli piszesz prozą ...to nawet można się doszukać jako takiego sensu.
Natomiast w twojej niby-poezji , sensu za grosz, ni chu chu, ani ani, ni w ząb, ani na lekarstwo.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1637863

polityczne przepisy

 

z nawiedzonego guru

czarodziejskiej misy

durszlakiem czerpie

polityczne przepisy

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1637869

"When you have them by the balls, their hearts and minds will follow"  – Theodore Roosevelt

Znakomite posunięcie prezydenta Dudy.

Czy AD wygra, czy przegra wybory prezydenckie, poprawka do Konstytucji zakazująca adopcji dzieci przez homoseksualistów będzie procedowana w Sejmie.

Niezmiernie wątpię, czy Trzaskowski chciałby stanąć jako prezydent elekt na czele marszów z transparentami "ŻĄDAMY ADOPCJI DZIECI PRZEZ PARY HOMOSEKSUALNE!"

Każdy indywidualny poseł KO, PSL i Konfy będzie musiał się w toku debaty, a następnie przy głosowaniu, publicznie zadeklarować, czy jest za czy przeciw adopcji dzieci przez homoseksualistów. Uszami duszy już słyszę Nitrasa, jak krzyczy z mównicy "Precz z rodziną heteronormatywną!", oraz Trzaskowskiego, jak w prezydenckiej mowie inauguracyjnej wyczynia akrobacje werbalne na wiszącym trapezie w pięciu językach naraz, aby tylko nie dotknąć tego tematu.

 

Kto będzie za homoseksualną adopcją, ma natychmiast przerąbane u miażdżącej większości elektoratu – dla Polaków to o jeden most za daleko. Kto będzie przeciw, ma natychmiast przerąbane u swojego zaplecza LGBTIQAA, u innego postępactwa, oraz w Brukseli, jako homofob.

Wtedy PiS gra na przedwczesne wybory, a wkurzony elektorat zmiata w polityczny niebyt wszystkich, którzy odkryli karty przedwcześnie i poparli oddawanie dzieci do adopcji homoseksualistom.

 

PiS uzyskuje większość konstytucyjną. 

AD sam tego nie wymyślił, czuję rękę prezesa.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0


„Jedyną rzeczą potrzebną Złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi” – Edmund Burke
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1637879

ze starych dróg i ścieżek :)

p.s dzięki za przepiękne wspomnienia ks  Jarka  misjonarza , 

dzisiaj własnie mamy chyba Swięto tych wędrujacych Pielgrzymów ,Kapłanów Misjonarzy :)

Dobrego Niedzielnego  Dnia 

Dobrego Autorowi

i każdemu TU zaglądającemu :)

 

p.s

oczywiście,że GŁOSowałam na PIS,bo jesli nie oni,to kto

czaczkowski,,lewandowskoPOdobni,czy inni targowiczanie ? serdeczności RAZ jeszcze Autorze :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1639716