Przypomnijmy zakazy, nakazy ( )

Obrazek użytkownika wilre
Idee

Przypomnijmy zakazy, nakazy   wprowadzone przez rządy #3rp:

– zakaz handlu w niedzielę
– zakaz handlu alkoholem po 22 – ograniczona prohibicja
– planowana likwidacja akcji na okaziciela
– Hazard tylko państwowy
– instytucja sygnalisty. Kapuś jest chroniony przez prokuratora z obawy o oczywiste szykany i zemstę kolegów
– nakaz donoszenia na siebie i innych – założenia nowej ordynacji podatkowej
– brak tajemnicy bankowej – każdy organ ma prawo zablokować rachunek na podstawie zwykłego podejrzenia
– inwigilacja rachunków poprzez system STIR
– CRF – Centralny Rejestr Faktur – zakłada obowiązek wprowadzania faktur do systemu co 3 dni
– pozbawienie wolności za przestępstwo podatkowe do 25 lat
– ograniczenia wolności i wysokie grzywny za samo niezłożenie bilansu w spółce kapitałowej
– grzywny i kary za każdy błąd i uchybienie wobec skarbówki
– przeszukania, rewizje, konfiskaty bez nakazu sądu lub prokuratora – wystarczy podejrzenie
– odwołania podatnika od decyzji administracyjnej do tej samej instancji – czyli do kolegi po drugiej stronie biurka
– powszechne podsłuchy, powszechne fikcyjne postępowania na użytek zniszczenia podatnika
– monopolizacja poprzez likwidację przez rząd branży paliwowej, alkoholowej, tytoniowej.
– wspieranie wielkopowierzchniowych zagranicznych marketów kosztem polskich handlowców
– dotacje i granty dla zagranicznego kapitału

– faworyzowanie i bezkarność dla przedsiębiorców zagranicznych, a bezwzględne kary i konfiskaty dla polskich przedsiębiorców.
– prowadzenie postępowań i stosowanie konfiskaty wyłącznie wobec polskich przedsiębiorców, ale nigdy wobec korporacji zachodnich.
– przesłuchania skarbówki na samą okoliczność założenia działalności gospodarczej
– ujawnianie afer wyłącznie na potrzeby polityczne – Amber Gold,
– ukrywanie i zamiatanie pod dywan rzeczywistych wielkich afer: KNF, SKOK, PZU, KGHM, PKN ORLEN oraz największej w historii grabieży z udziałem banków poprzez udzielnie kredytów hipotecznych w walutach zachodnich. Zagrabiony majątek Polaków przez banki ocenia się na kilkadziesiąt miliardów EURO.

– Wzrost cen energii elektrycznej w ostatnim roku o ponad 40%. To kolejny ukryty podatek, który zapłaci każde gospodarstwo domowe.
– Utrzymanie rzekomo tymczasowej stawki VAT na poziomie 23%. Uwaga W Niemczech VAT to 19%, dlatego większość transakcji w Europie odbywa się przez niemieckie porty, a nie polskie.
– Podwyższanie podatków dochodowych. Od 2019 najbardziej kreatywni zapłacą 36% podatku. To taka specjalna bolszewicka „nagroda” dla ambitnych i pracowitych.

– Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania, która w rzeczywistości zakłada, że każda czynność ograniczenia kosztów jest postrzegana przez fiskusa, jako optymalizacja podatkowa.

– Split Payment: Państwo stało się przestępcą podatkowym, które uczyniło sobie stałe źródło dochodów z zagrabionego podatku VAT, który nie zawsze jest należny dla fiskusa. Odzyskanie podatku jest na zasadzie uznaniowości, a każdy przedsiębiorca wie, że odzyskanie zagrabionych pieniędzy od państwa graniczy z cudem. Takie postępowania ciągną się dziesięciolecia.

– Kolejny procedowany absurd dla sprzedawców: najpierw sprzedawca musi wręczyć do ręki paragon, a dopiero później przyjąć zapłatę.

– Eliminacja gotówki w obrocie. Czyli państwo dąży do permanentnej inwigilacji i kontroli nad obywatelem.

– Projekt ustawy o odpowiedzialności zbiorowej podmiotów zbiorowych zakładający konfiskaty i kary więzienia dla udziałowców w spółkach. Czyli ustawa w praktyce likwiduje zasadę działania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i innych spółek kapitałowych prawa handlowego.

– Exit Tax, czyli podatek od wyjścia, który narusza unijne zasady swobody przepływu osób oraz swobody przedsiębiorczości. Polskie przedsiębiorstwa i osoby fizyczne, jeśli będą chciały zainwestować za granicą zapłacą podatek.

– Projekt Zbigniewa Ziobry: Spóźnienie z zapłatą podatku będzie przestępstwem. Maksymalna kwota kary finansowej za spóźnianie się z podatkiem ma wzrosnąć z 45 tys. zł do ponad 20 mln zł.

_____________________________________

Autor:

Z.B.

Źródło:

plportal.pl

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:8)

Komentarze

Przeczytałem z dużą uwagą, do wielu punktów mam uwagi na ten przykład" 25 lat pierdla" za przestępstwo podatkowe, czy do tej pory było "w czapę" i odpuścili? No, tym cwaniakom co po kilkaset milionów walneli Ciebie, mnie nasze dzieci i pobudowali sobie pałace w Abu-dabi. A może tyle grozi kobicie handlującej na gazecie, u nas na ryneczku. Muszę kobicinę ostrzec, chociaż jak przyjdą poprzedni złodzieje, to może ta kobicina będzie w piedlu przez 25 lat miała lepiej niż my pod ichnimi rządami? Kto wie.

A z tym 3 dniowym regresem fakturowania, masz rację. Te nieudaczniki, zamiast wprowadzić do sieci wszystkie kasy fiskalne i każdy komputer "robiący" księgowość we firmie, to oni, jełopy, proszą się byznesmenów i w głowach mieszają. Wczoraj kolejny traktor na Marsie wylądował, a miękiszony w ciemnej d...e. Zgroza. Czarna rozpacz, zwłaszcz u takich dziadów jak ja. Dutków ani w banku ni mom, ani w słoiku w ogrodzie, ale fajnie poczytać jak to mi rząd podatek wpierniczy od moich statystycznych milionów.

Drobna uwaga: rozpacz będzie wówczas, gdy wprowadzą ci co no wiesz, gdy wrócą, podatek katastralny. Swego czasu profesor Modzelewski proponował nie większy niż 2% Policz sobie Wilre, ile zapłaciłbyś miesięcznie, rocznie od swojego mieszkanka, od działki an której kiełbaski prażysz, od mogiłki na cmentarzu. Ja już policzyłem i pewności nie mam ale składam kartony. Przecież na czym trzeba spać.

Jak trzeba to i resztę skomentuję, ale póki co poczekam na komentarz do komentarza.

Pozdrowionka Wilre, pozdrowionka. Wiosna idzie, dzisiaj u mnie 5 stopni na plusie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1662223

Wlk wlk dzięki za  twój merytoryczny do notki komentarz.
Pozdrawiam z szacunkiem
michon
https://twitter.com/michonXX

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0


"Stworzyliśmy Rzeszę za pomocą propagandy" - dr Joseph Goebbels ( und KLDachau 1933 )
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1662228

Wiesz co, Wilre ale czy zamiast, a może obok wpisu, że jest kiepsko dałbyś we wnioskach (u Ciebie na uczelni, trzeba było każdy wywód kończyć wnioskiem, czy nie?), co powinien zrobić rząd, aby nie wpadać w maliny, a jeśli już się postarał, to co należy Twoim zdaniem zrobić, aby jak mówili komuchy w czasie historycznym"  w Polsce było lepiej, a Polacy żyli dostatniej".

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1662245

Sorry -  NIEznam odpowiedzi na te fundamentalne PYTANIA ...
Dodaję tylko pewne zdefiniowanie obecnej sytuacji  w  #3rp:

(  )

Pisałem, że kluczową zmianą, która nastąpi w Polsce w 2021 roku będzie zmiana nastawienia do „polityki zdrowotnej”. Oznacza to narastanie niechęci do rządu i rosnący opór społeczeństwa . Początek tego oporu już można zauważyć, chociaż jest przemilczany w dominujących mediach. Jest to początek bardzo poważnych wewnętrznych trudności rządu. Znając historię i pochodzenie polityków, można spodziewać się silnej fali prześladowań. Zresztą widać, że władze spodziewają się rosnącego oporu i są przygotowane do jego pacyfikacji.

Światowa oligarchia finansowa i globaliści chcą mieć pewność, że nie napotkają oporu. Chcą zatem zniszczyć tych, którzy mogliby się im przeciwstawić. Zwłaszcza tych, którzy troszczą się o własną godność i życie narodowe. Widać do już dostatecznie wyraźnie w Stanach Zjednoczonych.

Wracając do przewidywanego „piekła na ziemi”: śmiało możemy przyjąć, że jednym z jego pięter będą właśnie prześladowania.

Tych, którzy aktywnie protestują przeciwko ograniczeniom i restrykcjom, a także programowi masowych szczepień. Właśnie gotowy program masowych szczepień może zaognić sytuację, chociaż prawdopodobnie w 2021 roku nie zostanie wdrożony.

Jednak kontynuacja dotychczasowego oporu przeciwko ograniczeniom i restrykcjom „polityki zdrowotnej” nie jest najważniejszym ustaleniem tej części prognozy. Bardzo możliwe, że równolegle będzie biegła powtórka z historii neoliberalizmu, czyli kompromitacja i upadek neomaltuzjańskiego projektu, zapewne wcześniej w innych krajach, zaś w krajach takich jak Polska – z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Najważniejszy będzie opór tych, którzy z powodu „polityki zdrowotnej” mocno dostali po głowie, a nie zostali przeobrażeni w znerwicowanych chomików lub w lewicowych aktywistów.

Mam proste pytanie: Czy Polacy mają inne wyjście?

Od przyszłego roku opór ten będzie przybierał charakter masowy i obejmie rzesze tych, którzy zostali pognębieni duchowo i materialnie.

Wydaje się to nieprawdopodobne lub mocno wątpliwe. Bo polskie społeczeństwo jest biedne, a to daje niskie szanse przeciwstawienia się mocom piekielnym. Po to przecież zostało pozbawione kapitału i dochodów, aby było słabe. Niebawem, zgodnie z neomaltuzjańskim projektem, może nie mieć pieniędzy na chusteczki, aby otrzeć łzy. Zamożna cześć polskiego społeczeństwa jest  w pokaźnej części na garnuszku wielkich koncernów i instytucji rządowych, czyli niejako w służbie globalistów.

Wrażenie słabości występuje dzisiaj powszechnie i rodzi poczucie beznadziejności. Niemal wszyscy jesteśmy pogrążeni w ogólnym poczuciu strachu, słabości, daremności wysiłków, frustracji wywoływanej przez zagranicznych dyplomatów, polityków i hierarchów Kościoła. To właśnie ma się zmienić. Ich autorytet upadnie, a dystans do nich wzrośnie.

Ogół Polaków jest słaby materialnie. Jednak został mocno pognębiony przede wszystkim duchowo (w niemal wszystkich wymiarach życia duchowego). U źródeł tej maltuzjańskiej rozprawy ze społeczeństwem leży poważny błąd: możliwe jest fizyczne zniszczenie ludzi i wartości materialnych, ale niemożliwe jest zniszczenie wartości duchowych: wiary, kultury, patriotyzmu, a także najbardziej cennego, niematerialnego dorobku przeszłych pokoleń. W 2020 roku upadła fałszywa wizja powszechnego dobrobytu, czyli konsumpcjonizmu prowadzącego do duchowego wyjałowienia narodu. Nietrudno mamić ludzi powszechnym dobrobytem , ale nie można mamić ich perspektywą wojen, epidemii i głodu.

Złe doświadczenia okazują się przydatne. Mam szczególną okazję, aby powołać się na Świętego Jakuba: „ Za powód do radości, bracia, poczytujcie sobie również doświadczenia, które na was spadają. Wiecie przecież, iż z tego, co wystawia waszą wiarę na próbę, rodzi się wytrwałość […] Bracia moi najmilsi, tylko nie dajcie się zwieść!”.

Prof. dr hab. Artur Śliwiński

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0


"Stworzyliśmy Rzeszę za pomocą propagandy" - dr Joseph Goebbels ( und KLDachau 1933 )
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1662257

przykro mi, ale z tej wypowiedzi nic nie wynika, to jak wróżenie z fusów o zagładzie i przyszłej rewolucji, lub o rewolucji i zagładzie. Jak kto woli.

Ja natomiast przewiduję, że jutro słońce zajdzie około godziny 16.45, a najpóźniej o 17.15

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Apoloniusz

#1662279