P r z e d r u k

Obrazek użytkownika wilre
Idee

kelkeszos

prawnik bibliofil gracz:

(  )   Przy meblu ustawionym przez szefa bezpieki w Magdalence, zasiedli społem różni ludzie, z odmiennymi biografiami, dokonaniami i życiowymi priorytetami. Choć o różnych sumieniach i innym stanie czystości rąk, zarówno w zakresie zabrudzenia krwią jak i lewą kasą, to jednak równi sobie. Tego już się nie dało zmienić. Okrągły stół wszystkim nadał tą samą rangę, bo przecież taka jest jego symbolika.

A zatem "bohaterowie" i bohaterowie podziemia, "legendy" i legendy Solidarności, zasiedli ramię w ramię z mordercami, złodziejami, oportunistami i zwykłymi szubrawcami. Jak arturiańscy rycerze. Dla mojego pokolenia, żyjącego sprawą Grzegorza Przemyka, a jednocześnie młodzieńczo naiwnego w swym idealizmie, było w tym coś wstrząsającego w tym "zbrataniu", zwłaszcza, gdy ktoś lepiej się orientował w tej historii, jej szczegółach i następstwach. Osobiście doskonale pamiętałem nie tylko sam mord, ale i to co nastąpiło później, czyli osobiście zaprojektowaną przez Czesława Kiszczaka operację wrabiania w skatowanie maturzysty sanitariuszy i lekarzy pogotowia. Wtedy dogorywająca już PRL zarządzana przez generałów i ich podkomendnych pokazała jeszcze raz swoją obrzydliwą twarz czystego totalitaryzmu, wsadzając do więzień przypadkowych ludzi w sfingowanych procesach.

I z tymi organizatorami tej zbrodni, na zasadzie pars pro toto zaświadczającej kim są jej organizatorzy, ikony wolnej Polski, pozostającej poza oficjalnym obiegiem, usiadły do rozmów jak równi z równymi. Przy "okrągłym stole". Pal diabli jaką jedni i drudzy mieli legitymację, choć autorytet Wałęsy kwestionowali nieliczni, społecznie obrady uznano za wiążące. Zawarto porozumienie otrąbione na cały świat jako wielkie zwycięstwo pokojowej rewolucji. Nie wiem wprawdzie czy kiedykolwiek rewolucjoniści negocjowali z opresyjnym reżimem na takich zasadach, ale podówczas nikt na to uwagi nie zwracał. Radość z odchodzenia "komuny" w niebyt, z odzyskiwania niepodległości, przesłoniła to co w istocie się wtedy stało i z czego skutkami żyjemy do dziś. Można było zasiąść z komunistami do rozmów, na zasadzie wy tu, my tam i negocjujemy warunki oddania władzy, której i tak nie utrzymacie. Wolano się  z nimi zbratać, bo negocjacje w zaproponowanej przez Kiszczaka konwencji takim zbrataniem były. Bo jeśli siada się z kimś przy "okrągłym stole" to się akceptuje jego podmiotowość i ścieżką, po której do tego stołu doszedł. A takiemu człowiekowi nie postawimy przecież zarzutów za to, co na tej ścieżce zrobił, kogo i jak skrzywdził. Przecież wszyscy jesteśmy równi, inaczej zawarta umowa nie miałaby sensu.

Wszystko inne już było prostą konsekwencją. Nie tylko wielcy krwiopijcy dostali indygenat. Wszelka rozpanoszona po kraju szumowina, lokalni partyjni działacze niszczący osobistych wrogów, milicjanci, esbecy, trepy, czy pseudo samorządowcy z Rad Narodowych, całe zastępy pomniejszego płazu kanalii, odebrała ten sam sygnał - jesteście tacy sami jak ci których dręczyliście, zamykaliście w więzieniach, wyrzucaliście z pracy i szkół. Nie pytamy skąd kto przychodzi, wszyscy jesteśmy takimi samymi Polakami, przeszłość odcinamy grubą kreską, a kto chce was rozliczać tan jaskiniowiec, oszołom, nienawistnik i podżegacz wojny domowej. 

Tak namaszczeni ruszyli budować kapitalizm, mknąc po szeroko otwartych "ścieżkach kariery". A reszta, zaraz po wyjściu z więzień dostała od Balcerowicza propozycję "ścieżek przetrwania".

Gdy słyszę o tym jak to Jarosław Kaczyński "podzielił Polaków", to przypominam sobie słynne przemówienie Premiera Jana Olszewskiego w "noc teczek", z pytaniem "czyja jest Polska?". Przejmująca cisza trwająca w czasie tej najlepszej mowy jaką dane mi było w życiu słyszeć, była swoistym requiem dla przyzwoitości. Zakończyło się szczurzym sykiem "panowie policzmy głosy". I tak zostało. To wtedy "okrągły stół" i jego rycerze ostatecznie zatryumfowali niszcząc to co w każdej kulturze najcenniejsze: symbol i "pojęcie". 

Gdy na początku przekształceń spore jeszcze wtedy grono ludzi prawych domagało się lustracji, dekomunizacji, rozliczenia komunistycznych zbrodni i zadośćuczynienia za nie, w kilka lat po "częściowo wolnych" wyborach dostali recydywę komuny przybraną w szyderczy uśmiech Kwaśniewskiego. Dobrze, że ma na imię Aleksander, a nie Parsifal. 

A zatem żadnych rozliczeń, żadnych kar, żadnej sprawiedliwości. Nie mógł zostać skazany rycerz okrągłego stołu, ani żaden z jego giermków. O to chodziło. Na tym słynnym meblu można było śmiało wyryć motto obrad " nie będziesz siedział" skoro siedzisz przy tym stole.

Co mamy teraz? Podłe dziedzictwo tej haniebnej transakcji, tej nobilitacji nikczemności, trwale wkomponowało się w nasze życie. Każda systemowa niesprawiedliwość prowadzi do Magdalenki. Każda zdrada ma tam swój korzeń, podobnie jak rozpowszechnione plucie na Polskę.

A w epilogu mamy przewalające się przez polskie miasta tłumy wrzeszczących spadkobierców komuny, hasłem "będziesz siedział" rozliczających zbrodnie Ś.P. Kornela Morawieckiego.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.5 (głosów:10)

Komentarze

OTUA ma kilkadziesięciu "honorów causa" i sam poleciał na księżyc tom motorówkom..

Któryś z was tak potrafi nienawistniki podłe

https://twitter.com/clodin56/status/1341145071845052420

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1655432

Supreme Goral  18 grudnia 2020, 19:00

101

@kelkeszos
Jednym z wielu Dziedzictw Kaczynskich,bylo osadzanie na tronie i uwiarygadnianie w polityce najwiekszych kanali i ludzi bezideowych..W jednej z wlasnych refleksji wspomnial pan rowniez o tym..
Ja patrze na ich polityczny bilans w tym pryzmacie i kontekscie..bowiem jako Katolik wierny jestem zasadzie ,ze nie to co dobrze zrobilismy ale Zlo ktore wyrzadzilismy bedzie osadzone..Bycie Dobrym i Prawym jest naturalnym stanem kazdego z nas..Oczywiscie mamy Wolna Wole i mozemy czynic Zlo..i Kaczynscy wprowadzajac do Polskiej Polityki rozne Kanalie i ludzi niegodziwych sa temu winni..Pzdr..

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3


"Stworzyliśmy Rzeszę za pomocą propagandy" - dr Joseph Goebbels ( und KLDachau 1933 )
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1655434

Jak pamiętam i na co wskazują twarde fakty to najwięcej kanalii, złodziei, krętaczy, donosicieli, agentury Moskwy i Niemców to do polityki wprowadził Rudy z PO wspólnie z lewactwem. czyżbym się pomylił ? e chyba NIE !

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1655437

-

jak i TO: np. casus #kaczmarek w wyk. braci K. 

etc  etc  etc 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3


"Stworzyliśmy Rzeszę za pomocą propagandy" - dr Joseph Goebbels ( und KLDachau 1933 )
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1655444

Rozważanie tego co, kto, z kim ustalał przy OS są funta kłaków warte bez wiedzy o tym kto pisał scenariusz transformacji ustrojowej Polski i reszty demoludów po końcu zimnej wojny.

O tym, że demoludy mają przejść ze strefy wpływów ZSRR/Rosji  do strefy wpływów USA/Zachodu, decydowano na szczytach prezydentów USA(R.Reagana i G.H.W. Busha z Gorbaczowem i dlatego G.H.W.Bush przyleciał do Polski, by dopilnować uzgodnienia z Gorbaczowem, że ZN ma wybrać gen.Jaruzelskiego na prezydenta Polski) i to od ich decyzji zależało ile władzy w III RP pozostanie przy komunistach a ile przejmie opozycja będąca realizatorem interesów USA/Izrael i Niemcy/niemiecka UE.

Nie było i do tej pory nie ma opcji, by w III RP do władzy doszła jakaś siła polityczna, nie reprezentująca interesów tych zewnętrznych sił.

Przy OS karty rozdawali:

- ze strony komunistów Cz.Kiszczak ze swoim sztabem

- ze strony zwycięskiego Zachodu opozycja "demokratyczna" czyli przedstawiciele interesów USA/Izrael i Niemcy/niemiecka UE.

Bracia Kaczyńscy byli opcją amerykańsko izraelską, ale mającą najwięcej chęci do realizacji interesów Polski i tak jest do tej pory.

Zbrodnia z 10.04.2010 roku była skutkiem postawienia przez PIS/śp. Prezydenta L.Kaczyńskiego interesu Polski, ponad ówczesny interes USA/Izrael i Niemcy/niemiecka UE.+ Rosja(interes polityki resetu USA-Rosja).

Taka jest prawda, której duża część Polaków nie rozumie, bo oficjalna propaganda tego im nie przekazuje(właśnie z powodu interesu USA/Izrael i Niemcy/niemiecka UE, czyli "sojuszników" Polski.

Tak traktuje senior swego wasala i trzeba to zrozumieć.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1655465

Bujda, było to zwycięstwo, bez tego komuna mogła rządzić twardą pięścią jeszcze dekadę (tak jak na Ukrainie- z podobnym skutkiem, taki to był raj) a sami się przeliczyli z wynikami wyborczymi i utratą władzy. Jakby było trzeba, jaruzel wprowadziłby stan wojenny w '89, miał taki straszak. Reszta to postawa społeczeństwa, jakby chcieli innego kierunku, innych władz, rozliczeń- czegokolwiek, to by sami wymuszali. Tyle, że to Polacy nie składali sie z husarzy i Wyklętych ale różowej masy solidarnościowej. trzeba się zmierzyć z prawdą o sobie i swoim ludzie zamiast wypisywać mieszanki banałów i nowych legend. ci, co robią z siebie zajadłą antykomunę po latach to podobnie zwykle frustraci, którzy się nie ustawili a zwalają to na komunę. A że sami w życiu nawet w mordę komuchowi nie dali a obok nich kaci podziemia spokojnie dożywali swoich dni, to pewnie szczegół. taki świat nam zostawiły wcześniejsze pokolenia, dziś powinni sami bić się w piersi a nie zwalać na dawny układ czy innych żydów.

Poza tym zamiast przepisywania z innych można brać udział w życiu tut. forum, chyba że ma się zadanie wklejania określonych treści.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1655471

STRATegiczne - KATegoRyczne "wrabianie sanitariuszy i lekarzy - w skatowanie maturzysty Grzegorza Przemyka"...

 Było prologiem, preludium - "preamBułą" (z masłem) ​​​artykułu 44 ("Puszki  Pandory") "konstytucyjnego" < nie ścigania zbrodni antypolonizmów - popełnianych z przyczyn politycznych >...

KATAstrofalne konsekwencje NIE ŚCIGANIA zbrodni amtypoloniZmów - Wywołały POlityvzne przyCzyny "wrobienia sędziÓw" - w aplikacje "uprawOmocnień" ... - patologizowania postępowań prokuratorskich umorzeń... < Z PRZYCZYN POLITYCZNYCH > ... umożliwiających SPEKTAKL - spektakularnych stoczeń "kast" < zawodowców "zaufania pubLicznego" >... - w mogilniki stosów - "stosownie" - NIE ŚCIGANYCH - zbrodni: (POlitycznle mnożących cmentarze Polaków)

PO (wciąż nie ściganych) zbrodniach- < Łowców Skór ; samorządOwo (?) -zorganizowanego aplikowania pacjentom - Pavulonu ; przemysŁowej dystrybucji Pavulonu - fabrycznie zakamuflowanego ETYKietkami "kortyzonu" ... ; zaangażowania "sędziów" - do "legalizowania" na rynku Polski - handlowej dystrybucji - DILowanych "Dopalaczy" - to tylko kilka przykŁadów klikOwych "KASTowych" zamierzeń - totalnego (tajnego) skompromitowania Polaków - antypoloniZmami - samorządowego (komunalnego?)<oMAFIAnia> omawianych zasobów - przyczyn politycznych art. 44 (z Puszki Pandory) dla teorEtycznych "Wymiarów Sprawiedliwości"...

Pozdrawiam. J. K.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1655539

Ile jeszcze czasu musi minąć, by te fakty przebiły się do świadomości ludzi?
O "kuchni transformacji ustrojowej" ogromną pracę napisał Dr Jerzy Targalski (po przeanalizowaniu tysięcy dokumentów w 10 językach) "Służby specjalne i pierestrojka".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1655540