Głos zza Grobu. Andrzej LEPPER(1954-2011)

Obrazek użytkownika wilre
Idee

Poseł Andrzej Lepper:

    Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Należałoby zacząć od tego, że po hurra optymizmie, jaki panował w ugrupowaniach, które wspierały i namawiały społeczeństwo, aby głosowało w referendum za przystąpieniem Polski do Unii, aby się na to godziło, bo to jest jedyna szansa dla Polski, teraz następuje jakiś moment opamiętania, ale jeszcze za mało tej refleksji, za mało bicia się w piersi, że to Sojusz Lewicy, Unia Pracy, Platforma, PiS, Polskie Stronnictwo Ludowe przed referendum mówiły: głosujcie za przystąpieniem do Unii. Nie, Samoobrona mówiła nie dla Unii, natomiast zostawiła drogę społeczeństwu.

    Namawialiście, namawialiście do tego, żeby przystąpić do Unii. Mówiliście, że te warunki są najlepsze z możliwych. I dzisiaj wychodzi na jaw - to wy tu, w Wysokiej Izbie, śmialiście się, kiedy po Kopenhadze zabierałem głos, mówiłem, że umowy z Unią należy renegocjować, bo są niekorzystne dla Polski. Jakże, były zapewnienia, nie ma potrzeby, nie ma żadnych renegocjacji, Unia nie przewiduje żadnych renegocjacji. Oczywiście z naszej strony nie przewiduje, ale sama nie renegocjuje, tylko jednostronnie zmienia umowy. I co, nie było wiadomo, że art. 23 pozwala na to?

    Panie pośle Sawicki, naprawdę należy się uderzyć w pierś i powiedzieć, ładnie pan czytał tutaj wszystkie daty co, gdzie, kiedy powiedział, natomiast ja bym pana odesłał do archiwum Telewizji Polskiej, kiedy to po Kopenhadze pana prezes pan Kalinowski mówił, że wywalczył najlepsze z możliwych warunków dla Polski, kiedy pana wypowiedź była w ˝Wiadomościach˝, kiedy pan powiedział: To jest dobre. Nic więcej nie mogliśmy wywalczyć. Te warunki są dobre i należy się z nimi zgodzić. To też należało, panie pośle, powiedzieć, ze skruchą uderzyć się i powiedzieć, że tak po prostu było. W odpowiednim czasie, jeżeli pan zechce, to panu to przypomnimy, a na pewno zrobimy to, żeby społeczeństwo wiedziało, że dzisiaj krytykować tylko tych, którzy teraz rządzą, to jest bardzo prosto, ale przecież dokładnie wiecie siedzący tutaj na sali, poza Ligą Polskich Rodzin i Samoobroną, że wy wszyscy sprawowaliście władzę, rządziliście przynajmniej dwukrotnie każdy i wy wszyscy odpowiadacie za stan polskiego rolnictwa, i nie tylko polskiego rolnictwa, bo przystąpienie do Unii to nie tylko polskie rolnictwo, to również przemysł, to wszystkie inne dziedziny naszego życia. Wiecie, że ten proces zaczął się już w 1989 r. Unia miała dokładne rozeznanie, wtedy jeszcze EWG, jaki jest stan polskiego rolnictwa. Oni dokładnie wiedzieli, że 80% polskich PGR, to były wzorowe PGR. Oni tu przyjeżdżali i oczy otwierali, że są takie fermy trzody chlewnej, bydła, drobiu, owiec, wszystkiego innego. Oni oczy otwierali w zakładach przetwórstwa rolno-spożywczego. Tak, PiS i Platforma, śmiać się będziecie z tego, bo za komuny nie było nic dobrego; to te dyplomy swoje zdajcie, bo też je za komuny zdobyliście, i skończcie z tym. (Oklaski)

    (Głos z sali: Pan przesadza.)

    Były, proszę państwa, bardzo dobre zakłady pracy. Co, Hortex był niedobrym zakładem pracy w Polsce? Iglopol był niedobry w Polsce? Nie, trzeba było zniszczyć to, trzeba było zniszczyć, dlatego że to było zagrożenie dla Unii Europejskiej, wtedy EWG, powtarzam. Co było złe, to było złe. System był zły, ale my, Polacy, nie mieliśmy się czego wstydzić, mieliśmy duże osiągnięcia, w świecie liczyliśmy się, pod względem produkcji najważniejszych płodów rolnych zajmowaliśmy pierwsze, drugie, trzecie miejsca. Chociażby wziąć produkcję żyta, produkcję ziemniaków - pierwsze miejsca, produkcję owoców miękkich, warzyw, jabłek - pierwsze, drugie miejsce w świecie. Produkcja mleka, żywca wołowego, wieprzowego, baraniny, mieliśmy czołowe miejsca. Dzisiaj, niestety, barany mamy ale... Mamy barany, ale nie w owczarniach. (Oklaski) Do tego doprowadzono, że te wzorowe zakłady dzisiaj nie są nasze. PGR - zniszczone, spółdzielnie produkcyjne - zniszczone, a może byście, niszczyciele polskiego rolnictwa, pojechali do Czech, Słowacji, a nawet blisko, na Litwę, i zobaczyli, jak tam przekształcono te spółdzielnie, te kołchozy, sowchozy, inne jeszcze i byście może wyciągnęli z tego wnioski, że tam niczego nie zniszczono. W byłym NRD jeszcze białorusy radzieckie pracują i im nie przeszkadza, że są czerwone, że są z poprzedniej epoki. Pracują i przynoszą efekty. U nas, w Polsce, trzeba było zniszczyć, bo to czerwone. Wyrżnięto połowę krów, stada zarodowe krów, nikt tego nie widział, nie przyglądał się temu, nie wyciągał wniosków, że cwaniacy przejmowali PGR. Później, jednego dnia, krowy z księgami głównymi, krowy matki wywożono do rzeźni zarzynano i skończono z tym. Dzisiaj mamy taki stan, jaki mamy.

    Przechodząc do tych kwot, jakie nam Unia przyznała, to chciałbym panu prezesowi Kalinowskiemu powiedzieć jedno: panie prezesie, już obiecałem panu raz i dotrzymam słowa drugi raz, kupię panu roczniki statystyczne, bo pan się tak cieszył tą kwotą mleka wywalczoną przez pana w Kopenhadze i wcześniej w negocjacjach, że jest to kwota prawie 9 mld litrów, 7,8 na rynek i jeszcze obrót wewnętrzny. Tyle mleka to Polska, Wysoka Izbo, produkowała w 1952 r. i 1953 r. Tyle mleka Polska produkowała. Jakie dzisiaj mamy spożycie, o tym za chwilę. Polska w najlepszych latach, w 1978 r., może to było trochę przesadzone, też uważam, że tak, bo pracowałem w PGR, były limity może przesadzone, ale na pewno nie o połowę. Jeżeli było przesadzone, to o 10%, może 15%, ale była to produkcja rzędu 16 mld litrów, ponad 16 mld litrów, odjąć 10%, niech będzie 14, ale to nie jest na pewno 9, na pewno nie 9. I co, nikt nie spojrzał na to, że limit mleka, jaki nam przyznano, daje nam tylko 232 litry mleka rocznie na jednego obywatela? A nasi sąsiedzi: Czechy - 268 litrów, Łotwa - 291, Niemcy - 339, Szwecja - 371, Francja - 411, Estonia - 452, Litwa - 458, Holandia - prawie 700, Dania - prawie 900, Irlandia - 1392 litry na jednego obywatela. Negocjując te warunki tak twardo, jak tu tłumaczono, w interesie narodowym, polskim, nie można było policzyć, że średnie spożycie mleka powinno być rzędu ok. 320 litrów na jednego obywatela? W samym założeniu, przyjmując tę kwotę, zgodzono się na to, że Polska będzie importerem mleka, jeżeli spożycie wzroście do normalnego, rzędu 320 litrów na jednego obywatela rocznie. Tak trudno było to policzyć? Negocjatorzy, zespoły, ludzie, którzy brali duże pieniądze wtedy i dzisiaj również biorą duże pieniądze.

    To samo dotyczy cukru, kwota 1671 tys. ton zmusza nas do importu cukru. Oczywiście, że dzisiaj są produkty cukrozastępcze, chociażby izoglukoza, ale mieliśmy moce produkcyjne, mieliśmy, bo już część cukrowni nie funkcjonuje, też zasługa wszystkich po kolei ekip, że doprowadzono je do ruiny poprzez błędną politykę, szczególnie finansową, drogie kredyty itd. Mamy moce produkcyjne wynoszące ponad 2 mln ton. Powinniśmy ubiegać się o kwotę co najmiej 1900 tys. ton. Izoglukoza, ile dostaliśmy, ile dostały małe Węgry, Czechy? Polska - 27 tys. ton, a nasze potrzeby są rzędu ok. 60 tys. ton.

    Tytoń, dostaliśmy 37 tys. ton. To znaczy, że będziemy importować, bo jesteśmy w stanie produkować i potrzeby są rzędu ok. 70 tys. ton. Skrobia ziemniaczana, już powiedziałem, Polska była na świecie pierwszym producentem ziemniaków w ilości, bo nie w plonach z hektara. Ale nie o plony chodzi, bo 700 kwintali, 800 i jeszcze więcej można z hektara zbierać, można, tylko czym to się zbiera - chemia, chemia i jeszcze raz chemia. Holendrzy to robią, a u nas... Można sprawdzić, jak ktoś nie wie, to może pójść i te ziemniaki sobie układać na rękę i później te smaczne frytki jeść w McDonaldach, smacznego życzę wszystkim. (Oklaski)

    Polska, pierwszy producent, dostała znikomą ilość produkcji skrobi. Powinna mieć ok. 400, a dostała 140 tys. ton, tylko. Wołowa premia, tylko do sztuk, do 926 tys. sztuk, a powinniśmy dostać do 2,2 mln sztuk. Premia dla krów matek, tylko 326 tys. sztuk, a potrzeby to 1,5 mln sztuk. Owiec, jak powiedziałem, już nie ma. Mieliśmy ponad 5 mln sztuk, dostaliśmy premię tylko do 326 tys. sztuk, a potrzeby na dzisiaj, żeby odtworzyć to stado, są rzędu 1,5 mln.

    Co te liczby oznaczają w praktyce? Oznaczają to, że jako Polska zgodziliśmy się, że będziemy importować nadwyżki żywnościowe Unii Europejskiej do Polski. Na to Polska się zgodziła. Dzisiaj ten płacz, ubolewanie ze strony tych, którzy są współwinni temu, że Polska stoi na pozycji petenta, a nie partnera przed bramami Unii, praktycznie jesteśmy... Dzisiaj najprościej mówić, tak ładnie wam to dzisiaj idzie, kiedy tłumaczycie, że naród tak chciał, naród zdecydował w referendum. Oczywiście, z wolą narodu trzeba się godzić. Tylko czy ten naród znał prawdę na temat warunków, na jakich przystępujemy do Unii? (Oklaski) Czy ten naród wiedział to wszystko, nie tylko na temat rolnictwa, bo nie ograniczajmy sprawy przystąpienia Polski do Unii tylko do kwestii polskiego rolnictwa, to jest błędne rozumowanie, całkowicie błędne. Są inne dziedziny życia, inne branże w gospodarce, gdzie pracuje dużo więcej ludzi niż w polskim rolnictwie.

    A jakież to obiecanki były, jaka to świetlana przyszłość miała być dla polskiej młodzieży po przystąpieniu do Unii? Młodzieży polska, uczcie się języków, kształcie się, tam znajdziecie pracę. Oczywiście, uczcie się, kształćcie się, jesteśmy za tym, Samoobrona jest zdecydowanie za tym, tylko dzisiaj już widzimy, że znowu jednostronnie, bez konsultacji, bez renegocjacji Unia mówi nie dla pracy, po kolei poszczególne państwa oczywiście: Dania, Holandia, Belgia, Francja, Niemcy - pracy dla Polaków nie będzie, co najmniej okresy przejściowe. Przecież oni nie potrafią swoich własnych problemów rozwiązać. Wielki problem z bezrobociem mają Niemcy, 5 mln ludzi nie ma pracy na dzisiaj. Taki sam problem ma Francja, Anglia, Holandia, Belgia, wszyscy inni. To co, oni przyjmą naszą polską młodzież? Po co to łudzenie było ludzi młodych tym, że tam pracę znajdą? Tu trzeba im warunki do pracy tworzyć, tu jest ich ojczyzna i tu powinni pracować. (Oklaski) Kto chce pracować tam, proszę bardzo, niech jedzie na Zachód, bez żadnych większych przeszkód. Proszę bardzo, jeżeli widzi swoją przyszłość tam, niech jedzie. Nie mamy zamiaru wracać do tego, co było za poprzedniego systemu. Natomiast to jest obłuda, fałsz i zakłamanie i tym ogłupieniem społeczeństwa udało się przeforsować to referendum, że wyszło na ˝tak˝, że była frekwencja. Gdyby społeczeństwo znało całą prawdę, od początku do końca, na pewno ten wynik byłby inny i lepszy dla Polski; bo Polska mogłaby przystąpić do Unii w późniejszym okresie, na lepszych warunkach. (Oklaski) Na lepszych, które pozwoliłyby na wykorzystanie mocy produkcyjnych naszego przemysłu, naszego rolnictwa. Co się stało z produkcją stali? Też oszustwo. Przecież wiadomo było wtedy, już w Kopenhadze i jeszcze przed, że polskie huty wykorzystują swoje...

    Już kończę, panie marszałku.

etc   etc   etc 

________________________________________

Prawda o zamordowaniu  Andrzeja Leppera   |
Audiobook   NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI ANDRZEJA LEPPERA!

PS

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)

Komentarze

"  Lemingoza Stosowana  3 grudnia 2020, 21:03
Ja ten kołchoz widziałem od środka zanim nas anektowano. Szczerze odradzałem. "

 

Polexit? Unia z Białorusią!

(   )
 

Sojusz/Unia z Białorusią, ze wspólnym państwem federacyjnym w możliwie najbliższej perspektywie byłby świetnym interesem dla Polski.

Nowy twór miałby ok. 50 mln mieszkańców i ponad 0,5 mln km2 powierzchni. Nie w kij dmuchał.

Ludność Białorusi jest nam najbliższa etniczne i kulturowo. To ludzie przyjaźni i pracowici.

Taki sojusz dawałby Polsce szansę na rozwój rolnictwa i odbudowę zapóźnionego i rozszabrowanego przemysłu. Droga na wschodnie rynki stałaby otworem. I to Europa by za nami biegała a nie my za Europą.

Już widzę kpiny ew. komentatorów ale śmiech to zdrowie ludeczkowie, jak mawiał Longinus Podbipięta, obywatel Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

No i jeszcze jedna rzecz. Łukaszenka na Prezydenta! Facet ma jaja.

Opublikowano: 3 grudnia 2020, 19:27
________________________________________________

Sobór Świętej Trójcy w Hajnówce, fot. Wojciech Pacewicz/PAP

Polska i Białoruś – żywoty bliźniacze

"  W dniach dramatycznych wydarzeń warto sobie przypomnieć, że z naszym wschodnim sąsiadem łączą nas nie tylko barwy narodowe, ale też ci sami bohaterowie w podręcznikach, żywe dziedzictwo jednego państwa i splecionej tradycji literackiej, a także wspólne marzenie o wolności. "

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0


"Stworzyliśmy Rzeszę za pomocą propagandy" - dr Joseph Goebbels ( und KLDachau 1933 )
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1653563

wilre tęskni do jedności z braćmi-kacapami, tylko jeszcze łukaszenki mu na króla brakuje i miałby swój wymarzony system. a ci wspólni bohaterowie to np. lenin i dzierżyński? wyjdź tam z biało-czerwoną na ulice, janczarzy batki gorąco powitają

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1653886

(  )

“W tempie około 6 procent rocznie dokonuje się zamykania bankomatów. Sklepy w Wielkiej Brytanii stają się coraz bardziej bezgotówkowe.

“Mniej klientów płaci gotówką, a rosnące problemy i koszty związane z bankowością rosną, ponieważ zdeponowanie gotówki w oddziale bankowym w odległości wielu mil zajmuje więcej czasu niż zdeponowanie w placówce po drugiej stronie ulicy.

“Jesteśmy w poważnym niebezpieczeństwie wkroczenia do społeczeństwa bezgotówkowego i pozostawienia milionów bez dostępu. Musimy podjąć działania – teraz.

“Istnieje wiele usług, które naszym zdaniem są tak ważne, że ustanawiamy je, aby były „uniwersalne”. W Wielkiej Brytanii wszyscy mamy prawo wysyłać i odbierać listy, gdziekolwiek mieszkamy. Podobnie mamy prawo aby uzyskać czystą wodę do naszych domów.

“Czy aby mieć w pobliżu pocztę, czy prawo do otrzymywania i używania gotówki nie powinno być postrzegane jako podobnie istotne?

“W Szwecji dokładnie to zaleciła komisja polityczna po zbadaniu, jak chronić ludzi, którzy nadal potrzebują gotówki. Jednak w przypadku Szwecji było już za późno, ponieważ infrastruktura prawie zniknęła.

“Nie zostawiajmy tego, dopóki w Wielkiej Brytanii nie będzie za późno.”

Opracował: Andrzej Rygielski
http://www.brytol.com/banki-w-anglii-4/

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0


"Stworzyliśmy Rzeszę za pomocą propagandy" - dr Joseph Goebbels ( und KLDachau 1933 )
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1653585