Głos Księdza

Obrazek użytkownika wilre
Idee
Ocena wpisu: 
1
Twoja ocena: Brak Średnio: 1 (głosów:7)

Komentarze

A może to tak na 1 kwietnia? ;)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1667248

Hasło  #AMANTADINE ..

PK2  30 marca 2021, 11:30

https://www.salon24.pl/u/zbyszeks/1122900,klamcy#comment-20375474

Trudny tekst, muszę go w spokoju przeczytać kilka razy.

Jedna rzecz związana z Covidem jest oczywista, mam tu na myśli amantadynę. Do literalnie wczoraj/przedwczoraj, nazwa amantadyna nie pojawiała się w mainstreamie, gdzieś tam, ktoś tam wycedził coś przez zęby. Jak p. Gersdorf złapała wirusa i powiedziała kilka miesięcy temu, że stosuje amantadynę, wszyscy nabrali wody w usta. Tak, jakby ktoś puścił bąka w towarzystwie. Nikt nic nie wie. No jakże to tak, dziennikarze, czytam, że lecicie teraz do Izraela, żeby na własne oczy zobaczyć powrót do normalności po zaszczepieniu dużego % społeczeństwa. A dlaczego nikt nie zadzwoni do p. Gersdorf i jej lekarza i nie zapyta się „jak się pani czuje, pani profesor? Czy wszystko w porządku, zdrowie wróciło w 100%?”. Tak trudno to wykonać? Tak trudno wziąć od dr. Bodnara dane, ilu pacjentów wyleczył amantadyną, ilu miało ciężkie powikłania, a ilu zmarło? Przecież te dane na pewno istnieją.

Nie jestem lekarzem ani farmaceutą, nie znam się na lekach.  Ale zamiast się cieszyć, że mamy jakieś światło w tunelu, pochylić się z życzliwością nad tematem i rzucić do stosownych badań grupy pacjentów i naukowców, ja widzę postawę passive aggressive, delikatnie mówiąc. Kompletnie tego nie rozumiem. A teraz mi rzucają ochłap i dają w mainstreamie notki o amantadynie, że rozpoczynają badania na grupie 200 osób (rok po wybuchu epidemii!) i że wyniki będą za... rok. Ktoś chyba tu ochujał, przepraszam za słowo.

No, chyba, że skorzystamy z wygodnej i logicznej teorii spiskowej, że amantadyna kosztuje kilka złotych na pacjenta, a, jak dziś nas łaskawie informują, jedyny dopuszczony lek na Covid, remdesivir, kosztuje 300-400 dolarów za fiolkę i że tych fiolek zaczyna nam brakować! Trwoga, bójmy się, zamówmy Dreamlinerami świeży remdesivir.

Ja tu naprawdę nie widzę sensu.
_______________________________________

maur30 marca 2021, 17:25

@BePiotr 
Kilka kwesti.
1. Badania kliniczne nad amantadyną już były. Raczej kilka kolejnych marców, zanim w 1969 roku lek został dopuszczony do leczenie schorzeń wywowłanych koronawirusami.
2. Te obietnice słychać już od pół roku. Dziwnym trafem albo mają badać nie to co trzeba, albo nie tych co trzeba, albo nadzór badań nie tymi co trzeba.
3. Dr Bodnar jakoś z każdych zapowiadanych został wymiksowany albo sam rezygnował. Warto poznać powody jego rezygnacji.
4. Jakoś dziwnie podejrzewam, że ciężko będzie znaleźć 200 pacjentów z dokładnie zdiagnozowanym C-19 i poddać ich leczeniu amantadyną. 
5. Na stronie przychodni, działającej jako jedyna w kraju normalnie, jest już ponad 12 000 wpisów. Warto zajrzeć i zobaczyć, jak naród sam radzi sobie z c-19.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4


"Stworzyliśmy Rzeszę za pomocą propagandy" - dr Joseph Goebbels ( und KLDachau 1933 )
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1667344

Cała afera z pandemią i naganianie do szczepienia to inna wersja historii opisanej prze J.Ch. Andersena "Nowe szaty cesarza". Tam dwóch cwaniaków wmawia wszystkim poddanym, że cesarz ma nowe szaty, kiedy władca świeci gołym przyrodzeniem. Opisują, wmawiają, jakie to piękne szaty, oczywiście wcześnie zainkasowawszy majątek za te "nowe" szaty. Nikt z poddanych nie wychyla się, potwierdza, skoro wszyscy mówią to samo to musi być prawda. Aż pewnego dnia cysorz w tych nowych szatach udał się na paradę uliczną. Nagle dziecko na rękach matki krzyknęło: przecież król jest nagi!

W role 2 cwaniaków weszły teraz koncerny farmaceutyczne, które za pomocą wszystkich mediów wmawiają nam jacy to będziemy modnie zdrowi i odporni na wirusy, kiedy się zaszczepimy. Cesarzem jest nasze zdrowie, owymi nowymi szatami - szemrane szczepionki za wielkie pieniądze. Niestety wszystkie nieprzekupne i prawdomówne dzieci, które widzą całe oszustwo, są wycinane np. przez YT, przez TVP, przez telewizje prywatne, a na forach obrzucane najgorszymi wyzwiskami. 

Ktoś na bieżąco informuje o stanie zdrowia Piotra Semki, znanego publicysty, dziennikarza, komentatora. Oczywiście nikt nie podaje informacji, czy chory dostał amantadynę. Po stanie w jakim jest - śpiączka - oczywistym jest, że nie dostał. Zapewne dostaje inne leki, po których jego stan nie polepszył się tylko pogorszył. I nikt z tym nic nie robi! Obserwujemy bezczelną, wyrachowaną zabawę z jego zdrowiem i życiem.

 

I niejako na temat: 

Oddziaływanie na emocje. Wyszczepienie stada.

Roman Zieliński 

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=30852&Itemid=100

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Alina

#1667445