Był Bałtyk

Obrazek użytkownika wilre
Gospodarka

WSTĘP.

 

Paweł Zalewski    2 lata temu

Negatywny wpływ na wymianę wody w Bałtyku mają budowle Hydrotechniczne w Cieśninach Duńskich ..
Kiedyś można było po wyjściu z Cieśniny Sund płynąć jak się chce przez Kattegat. Niestety nie da rady ,bo na wschód od wyspy Anholt są farmy wiatrowe na żeglownej wodzie i pod wodą są kilku kilometrowe przeszkody podwodne.
Zasolenie Bałtyku spada od momentu wybudowanie w Wielkim Bełcie i w Sundzie koło Kopenhagi mostów. Ok żeby to były mosty ,ale tam są usypane sztuczne wyspy i innego typu przeszkody wodne ,które mają znaczący wpływ na wymianę wód w naszym morzu.
Ikra dorsza musi mieć odpowiednie zasolenie aby wykluł się narybek z ikry ,bo ikra przy odpowiednim zasoleniu musi dryfować nad dnem,a gdy opadnie na dno ,to obumiera. Druga rzecz to są duńskie i szwedzkie paszowce ,które orają morze z wszelkich żywych organizmów morskich wielkimi sieciami ,to wszystko idzie na mąkę rybną i paszę dla świń ..... Dorsze bałtyckie są wychudzone, bo nie jedzą wystarczającej ilości szprotów.

Największym szkodnikiem Bałtyku są kraje skandynawskie ,które prowadzą gospodarkę rabunkową .. Na wysokości Władysławowa można spotkać sporo jednostek rybackich Duńskich i Szwedzkich w naszej strefie ekonomicznej.... Nasz rząd w ogóle nie jest zainteresowany gospodarką morską , bo już floty nie mamy.

*  *  *

____________________________

PS

Chore ryby w Bałtyku. Rejs badawczy po Zatoce Puckiej

__________________________________

Awaria "Czajki", ścieki w Wiśle. Co dalej? Sumliński o "Solidarności", COVID i planach rządu

______________________________________

PS 2

Stary Wiarus

Nie posiadam konta Facebook

(  )
W wyniku awarii 27 sierpnia 2019 r. rurociągu pod Wisłą (link is external) transportującego surowe ścieki do oczyszczalni "Czajka", do Wisły spuszczono od 3 do 4 milionów ton nieoczyszczonych ścieków - razem z obecną w nich rtęcią metaliczną i bakteriami anaerobowymi. Rtęć, ze względu na duży ciężar wlaściwy opada na dno rzeki i wchodzi w skład osadów dennych. W rzecznych osadach dennych również żyją bakterie anaerobowe, zarówno obecne tam w sposób naturalny, jak i te świeżo dodane wraz z surowymi ściekami.


Tym samym, na dnie Wisły na niewiadomej długości odcinku poniżej miejsca zrzutu ścieków, kontynuuje się proces konwersji rtęci metalicznej i jej związków nieorganicznych na supertoksyczną metylortęć.


Żadnego samooczyszczenia środowiska z metylortęci nie będzie. Ta substancja kumuluje się w środowisku przez czas  nieograniczony, nie ulega naturalnemu rozkładowi, wchodzi do łańuchów pokarmowych i ulega koncentracji w organizmach żywych. Wybranie z Wisły całości osadów dennych na odcinku co najmniej kilkudziesięciu kilometrów jest nierealne technicznie. Zresztą nie byłoby co zrobić z tysiącami ton takich wybranych z dna rzeki osadów, bo rtęć i aktywne bakterie nadal byłyby w nich obecne.


W wyniku awarii spalarni od grudnia 2018 roku, do metylortęci z surowych ścieków i jej kontynuującej się biochemicznej produkcji na dnie Wisły, dochodzi bliżej nieokreślona ilość rtęci (plus bakterie anaerobowe) w osadach, które zamiast przechodzić przez piec, którego wysoka temperatura uśmierciłaby bakterie, są wywożone z "Czajki" w bliżej nieokreślone miejsca i magazynowane w bliżej nieokreślony sposób.
(  )Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/wilre/rteciowy-prezydent-czaskoski

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)

Komentarze

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0


"Stworzyliśmy Rzeszę za pomocą propagandy" - dr Joseph Goebbels ( und KLDachau 1933 )
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1643920

cyt. "W wyniku awarii 27 sierpnia 2019 r. rurociągu pod Wisłą (link is external) transportującego surowe ścieki do oczyszczalni "Czajka", do Wisły spuszczono od 3 do 4 milionów ton nieoczyszczonych ścieków - razem z obecną w nich rtęcią metaliczną i bakteriami anaerobowymi."

Ja blondynka nie znam się na szczegółach technicznych dlatego zapytam?

Ile czasu potrzeba na wydanie decyzji dotyczącej budowy mostu pontonowego PP-64 Wstęga "A" lub "B"?

Ile czasu potrzeba na zbudowanie w/w przeprawy mostowej?

Bo widziałam, że ciągali na cumce po jednym pontonie... KH-200 zabrakło czy umiejętności urządzania przeprawy mostowej odcinkami lub "obrotem"? I nie ma tu tłumaczenia niskim stanem rzeki! Bo nawet w takim przypadku budowa mostu to kwestia godzin... dawniej  minut!

Trzaskowski Trzaskowskim, ale spowolnienie działania  w obliczu klęski ekologicznej jest dla mnie niezrozumiałe!

Tydzień w plecy to ~ 1,5 miliona ton nieoczyszczonych ścieków spływających do Bałtyku?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

casium

#1644095

https://www.salon24.pl/u/realkonkret/976598,czy-niemcy-kradna-polskie-ryby-i-niszcza-polskie-rybolowstwo

Bałtyk podzielony jest na dwie strefy wschodnią i zachodnią (patrz mapka). W każdej strefie państwa mają wyznaczone limity połowowe. Obowiązują także ogólne limity na połów określonych gatunków, więc kto się spóźni może już nie mieć szans na wykorzystanie swojego limitu, bo np. zaplanował, że dorsza będzie łowił dłużej niż pół roku a tu ciach i od połowy roku obowiązuje zakaz a on jeszcze nie wykorzystał przysługującego mu limitu.
Polska nie może do końca roku poławiać dorsza w strefie wschodniej (podstrefy 25 - 32). Połowy Polski w strefie zachodniej (podstrefy 22 - 24) sięgają 1-2%, tego, co poławiamy w strefie wschodniej. W dodatku stada mieszają się w strefie 24, zatem pomimo formalnego zakazu de facto Niemiaszki nadal będą odławiać wschodnie stada w swojej strefie, gdzie mają większe limity.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0


"Stworzyliśmy Rzeszę za pomocą propagandy" - dr Joseph Goebbels ( und KLDachau 1933 )
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1645291