Rakarz i rekieter, czyli użyteczność strachu i ignorancji w Nowym Wspaniałym Świecie

Obrazek użytkownika wawel24
Idee

MOTTO

1. "Przespaceruj się po ulicach [...] w ostatnich dniach, a zobaczysz płynące tłumy ludzi opętanych przez demony, zamas(ecz)kowanych i anonimowych, których oczy podobne są próżni, gapią się w przestrzeń lub są jak puste oczodoły ludzi martwych, bojących się swoich własnych duchów. Sączy się z nich strach i posłuszeństwo. Śmierć chodzi po ulicach krok w krok za ludźmi na smyczach."

[Prof. E.Curtin]

2. "Gdy rozum śpi budzą się Ludzie Pandemoniczni".

 

Curtin patrząc na ludzi pochwyconych przez plugawe (most foul) łapska "operacji psychologicznej" "pandemia" widzi jak sączą się z tych maszerujących coraz równiejszym krokiem tłumów - strach i posłuszeństwo. Widząc posłuszeństwo jako efekt strachu możemy te dwa ludzkie psychiczne fenomeny (będące zarazem głównymi faktorami organizacji zwierząt w stadzie) połączyć w jedno i uzyskać pierwszy klucz do władzy nad ludzkimi masami. Tym kluczem perfekcyjnie operowała III Rzesza, dlatego badacze nazywają państwo nazistowskie "państwem stanu wyjątkowego". Totalitarny ruch Nowa Normalność (newnormism) cały wyrasta i oparty jest właśnie na operowaniu na podłożu permanentnych stanów wyjątkowych, w zdeformowanej przestrzeni prawnej i socjomentalnej państw stanu zagrożenia  (stanów epidemicznych, pandemicznych etc.) a więc państw budujących swoją legitymizację na strachu o życie. 

Za Orwellem dodajmy do strachu (rodzącego ślepe posłuszeństwo stadne) drugą siłę predestynowaną do uchwycenia i trzymania jednostek i społeczeństw na smyczy niekontrolowanych rozporządzeń rządowych - czyli ignorancję, niewiedzę  (niewiedzę informacyjną, oraz szczególną postać ignorancji jaką jest ułomność funkcjonalna intelektu) - "Ignorance is Strength" (Ignorancja to siła!).

Głupota ludzka to ogromna siła. Podobnie jak strach. Kto jedzie na tych dwóch koniach ma nadzieję daleko zajechać. Bo zna naturę ludzką. Bo wie, że żywot niewolnika dla milionów i miliardów jednostek jest... kuszący. Życie niewolnika w gruncie rzeczy jest... łatwe, lekkie i przyjemne. Obłe. Jak kuli w automacie bilardowym - wszystko się dzieje zwykłą siłą ciążenia i umiejscowieniem na drodze kuli rozmaitych punktowanych bramek i zapadni. Automaty do gier to ulubione hobby i metoda zarobku przeróżnych mafii. Także automaty do gier kulami bilardowych ludzi...

A strach? Strach niewolnicy inkorporują w siebie i później go nie zauważają, nie jest on dla nich w żadnej mierze dolegliwy. Staje się częścią ich natury. W nowej, niewolniczej normalności, gdzie przybiera on postać ślepego posłuszeństwa i miano "wzorcowej lojalności" - staje się on nawet nagradzany przez właścicieli Salonów Bilardu Ludźmi.

Dobrze spenetrowali tę alchemiczną autotransformację zniewolonych dusz i umysłów Czechow i Zoszczenko. Dają pyszne psychologiczne wiwisekcje ludzi o konstrukcji analogicznej w 100% do dzisiejszych kowidian, gejtsonów, globuraków, szczeppanów i różnych innych panikowidemiarzy. 

Mamy trochę za mało nazw, technicznych, potocznych i slangowych terminów na nazywanie tego nowego, rodzącego się typu człowieka pandemicznego. Człowieka Pandemonicznego. 

Proponuję pierwszy zestaw terminologiczny liczący 50 pozycji: 

 

 

 1. Wirusofil
 2. Sapiencjofob
 3. Mafiofil
 4. Totalik
 5. Panikorób
 6. Panikofil
 7. Panikt
 8. Straszak, Straszydło
 9. Higienomaniak
 10. Wiropata
 11. Kowipata
 12. Korpogłup
 13. Globul
 14. Globurak
 15. Kierat
 16. Pandemiak
 17. Pandebil
 18. Profob
 19. Panikowidemiarz
 20. Propata
 21. Teściarz
 22. Pisiar (PCR), ew. Pisiaaa
 23. Offjarek
 24. Zastrach
 25. Zastrasz
 26. Dezynfek
 27. Maskul
 28. Dystansofil
 29. Dystansorób
 30. Konformik
 31. Ogranicznik
 32. Pożyteczny covidiota
 33. Kow-boj
 34. Homopata
 35. Zaszczep
 36. Wyszczepiarz
 37. Szczeppan
 38. Nakłój
 39. Koroniarz
 40. Tłukowir
 41. Kowid-zbowid
 42. Kowidmiarz
 43. Gejtson
 44. Gettofil
 45. WHOis
 46. gONZo
 47. Eugenek
 48. Naiw-19
 49. Maskownik
 50. Zasklep

 

Ilustracja. "Nowy Normalny".

 

Ilustracja. Wampir Strachu o skrzydłach nietoperza łuskowca.

   

  =============================

  Ocena wpisu: 
  Twoja ocena: Brak Średnio: 2.5 (głosów:9)

  Komentarze

  A lokalni kowidianie już pałują ;)

  Podoba mi się!
  3
  Nie podoba mi się!
  -2

  "Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

  #1644449

  Najważniejsze to odpowiednie dać rzeczy słowo :).

  Podoba mi się!
  4
  Nie podoba mi się!
  -2

  wawel24

  #1644458