Proszę Państwa, 4 maja 2021 skończył się w Polsce J.Kaczyński, czyli do czego był nam potrzebny Prezes

Obrazek użytkownika wawel24
Kraj

1.

Nie ma. Nie było go dzisiaj. Nie wystawił głowy ze swego głębokiego azylu. Nie wstał znad swoich chińskich szachów partyjnych, z których ojczyzna ma tyle... co kot napłakał. Jego kot. Nie podniósł się, kiedy przewracano ojczyznę, gdy dzień po rocznicy Konstytucji 3 maja krajowi naszemu nałożono kajdany naoliwione niezwykłą chytrością. Nie rzekł nic, zwykłego, trafnego, dającego nadzieję, odbierającego ją. NIC. Nie chcę być brutalny, ale on tak naprawdę nie wie co się dzieje. Co najmniej od kilku lat, jeśli nie od... 2010 r., albo od...

Datę symbolicznego końca Jarosława Kaczyńskiego będzie się łatwo pamiętało. Przez analogię do 4 czerwca 1989 r. i pamiętnych, niegdyś wzniosłych, dzisiaj humorystycznych słów J.Szczepkowskiej: "Proszę Państwa, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm". I poprzez to, iż 4 maja następuje po rocznicowym 3 maja. 

Sala sejmowa przedstawiała dziś znamienny widok. Zresztą może nie tyle o widok chodzi, ile o odczucie. Osierocony, okupowany coraz bardziej kraj, naród i jego rzekomi reprezentanci. Obcy ludzie, oderwani od narodu, żyjący w swoim wyimaginowanym świecie realnych dochodów pobieranych za pośredniczenie w zniewalaniu narodu. Za stręczycielstwo. Bo pośrednik to stręczyciel, opiekun kobiety "puszczającej się". Stręczą przechodniom i sąsiadom ojczyznę... Stręczą Matkę.

2. 

Do czego nam był Prezes potrzebny? Po Smoleńsku, oczywiście. Bo przed Smoleńskiem był zwykłym graczem partyjnym. Po Smoleńsku nasza tęsknota za przywódcą prawdziwym, za mężem stanu znalazła sobie ekran do projekcji. Czy coś dało nam i Polsce to, że rzutowaliśmy swoją miłość do ojczyzny na niego jak na ekran. Biały, czysty. Mówią, że dzięki temu rzutowaniu "patrioci" przetrwali ciężki okres kalumni i drwin ze strony apatrydów. Mówią, że zjednoczył prawicę. Mówią. Czego to ludzie nie mówią... Parę lat temu dla powierzchownego obserwatora mogło to tak wyglądać. 

Wielkość konceptu tego ludzkiego ekranu polegała na tym, że nie było obowiązku projektowania nań jednego i tego samego filmu. Przeciwnie, tak nas wciągnęły te projekcje dlatego, że każdy z nas mógł na kompletnie bezbarwnym, szarym ekranie, na Jarosławie Kaczyńskim - wyświetlać sobie swój ulubiony film bogoojczyźniany. Orgia filmów... Indywidualnych, osobistych, fantazmatycznych każdy na inny sposób.

Patrioci nie przetrwali. Żyją, lecz zmienili się w odrealnionych sekciarzy. Niezdolnych czegokolwiek wymagać i egzekwować od swoich idoli udających obóz narodowy. Narodziny nowego pokolenia patriotów zablokował swą ślepą, partyjną zazdrością.

Prawicy nie zjednoczył. Raczkujące nowe podmioty narodowe zwalczał. Może chwilowo zjednoczył pretendentów do odgrywania, symulowania roli prawicy. Zjednoczył za pomocą szantażyków i gierek, bo na pewno nie za pomocą autorytetu, wizji i znaczącej osobowości. Osobowości obejmującej rzeczywistość panoramicznym, dogłębnym spojrzeniem. Naszą rzeczywistość, czyli Polskę w Europie. W świecie. 

Więc czy coś nam i Polsce dał? Poza oczywiście swoim "dziełem życia" :), czyli kuriozalnym premierem, z którego ani historyk, ani ekonomista, ani polityk, ani... X, przy X dążącym do nieskończoności. Więc, czy dał nam Prezes coś poza bezbłędnym "wygaszaczem oczekiwań" Polaków, wielkim imaginatorem, wielbicielem osobowości i metod Macrona i Merkel? 

Tak. Dał. Dał nam coś mocnego jak cholera. Coś nie dającego się zniszczyć. Złudzenie. Złudzenie, czyli byt zajmujący w naszej psychice i w świecie miejsce, które powinien zajmować BYT REALNY, a więc wręczył naszej psychice BYT BLOKUJĄCY MIEJSCE, fantom, widmo, atrapę, dekorację kartonową, wycinankę stajenki w której rodzi się ojczyzna i jej elity. Wycinankę, którą możemy sobie postawić pod zdjęciem Marszałka lub zdjęciem samego JK lub kogoś z jego rodziny (brata, matki).

Wielkie Złudzenie poruszające zmysły i zabijające myśl. Wycinankę z katarynką. 

Dał nam rozległą jak panorama racławicka fatamorganę. Odrealniającą i doprowadzającą do tego, że umieramy dziś na tej pustyni z pragnienia pijąc... piasek. Z pragnienia i oczekiwania Kogoś, osobowości, męża stanu, polityka dużej rangi. Z pragnienia grupy ludzi, partii potrafiącej grać na całego z maksymalnym poświęceniem i odwagą o dobrostan i równy z innymi profesjonalnymi państwami status naszej poniewieranej ojczyzny. 

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.9 (głosów:19)

Komentarze

bestia się skrywa

 

naoliwiona chytrością

bestia się skrywa

na wierzch wypływa

z Putina oliwa

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1670531

a potem "zmarł", nie można było mieć już żadnych złudzeń.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1670534

wyrzucą Siarkowską i dwoje pozostałych renegatów. Zwolennicy "Solidarnej Polski" są na razie uspokajani, że: "w 2023 roku blok Zjednoczonej Prawicy będzie szedł na jednej liście i tego się trzymamy".

Miraż mirażem pogania.

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1670542

Teraz eliminacja niewygodnych jest bardzo prosta: fałszywy test na covid-19, izolacja, skierowanie do szpitala, respirator, tlen pod ciśnieniem i po 2 dniach człowieka NIE MA!  Legalnie, w szpitalu, bez śladów zbrodni. Idealna zbrodnia w majestacie prawa!

Już nie trzeba wysyłać tutki do Putina ....

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

Alina

#1670545

nowi "koalicjanci" PiS mają długotrwałą praktykę w pozbywaniu się niewygodnych.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1670549

I całunem hańby przykryto święto Konstytucji dnia poprzedniego.

Wygląda na to, że wszystkie siły, nieczyste zresztą, ustaliły ład nowej Europy pod przywództwem Niemiec. Nie podbił orężem żołdak ludów granicznych, drukarnią sprawną i przekupstwem łasych zdobył, co chciał.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1670543

spiskowcy

 

dnia ani  godziny

spiskowcy nie znają

pisowscy siepacze

kryjówek ich szukają

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1670598

...bo nic się nie zaczęło. Nie ma go. Nie było od kilku lat, jeśli nie od... 2010 r., albo od...zawsze.
Sami stworzyliśmy iluzję...potrzebny był mit ....od zawsze. Tylko wstyd się do tego przyznać.
Nie za wszystko należy winić kota, który zawsze spadnie na 4 łapy.

Stręczyciele
Obcy ludzie, oderwani od narodu, żyjący w swoim wyimaginowanym świecie realnych dochodów pobieranych za pośredniczenie w zniewalaniu narodu. Za stręczycielstwo. Bo pośrednik to stręczyciel, opiekun kobiety "puszczającej się". Stręczą przechodniom i sąsiadom ojczyznę... Stręczą Matkę.

A czy to nie Matka tak wychowała swoje dzieci? Czy ona jest bez winy?
Zamiast uczyć dzieci modlitwy stała na autostradzie czekając na TIRy?

A Ojciec narodu? Czy Kościół katolicki, który był od wieków ostoją Polaków jest bez winy?

Kuriozalny premier, z którego ani historyk, ani ekonomista, ani polityk...też miał „zasłużonego” ojca, który go przykładem przyuczał do zawodu.
Nadszedł kolejny czas próby dla nas, w którym pora przestać być iluzjonistą, okłamywać siebie samego.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1670600

OJ CZY ZNAmy takiEgo, co by każdemu dogodził ?...

OJ CZY ZNAmy się -> z kim się udaje  - niezwykle dobrze służyć Ojczyźnie, oraz z kim udaje się - zwykłe udawanie - "dobrEgo" służenia Ludziom Polski ... - przy "zupełnie nadzwyczajnych kastach ludzi"..."pragnących zemsty" - nadzwyczajnym gięciem i łamaniem praw obywatelskich - Podatników Państwa Prawa...

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1670678

Nie mamy pojęcia, zielonego pojęcia co się stało, co się skończyło. Prześpimy się, odsapniemy i zaczniemy budować od początku "nasz" film.

Jestem dziwnie spokojny, ze chocholi taniec właśnie 4 maja został przerwany, że już nas nie ugotują, Mości Wawelu.

Zbyt wcześnie, aby "stawiać" recepty, natomiast to, że jak tylekroć w historii podejmowano pracę od podstaw, tak będzie i tym razem. Naród podejmie pracę od podstaw, gdyż Polska to nie tylko miłośnicy grila z piwem, na tym polega antytuskowa nienormalność.

4 maja był potrzebny (jak wrzód na d..e, gdyż bez tego wrzodu nie wiedzielibyśmy, że mamy d..ę).

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1670855