Ch.Drosten - szara eminencja pandemii, twórca "testu" PCR, prorok lockdownu i jego zaginiony doktorat

Obrazek użytkownika wawel24
Świat

 

 

 

 

Drosten - szara eminencja pandemii, autor "testu" PCR na Covid-19, prorok noszenia masek, szczepionek i lockdownu oraz jego zaginiony, zalany wodą doktorat

Geneza i dzieje pandemii w większości są jeszcze niejawne, choć coraz więcej cegieł wyjmowanych jest z tego muru paniki i - jak to nazwał dr T.Binder - kultu śmierci. Nie zrozumiemy operacji pandemia i jej globalizmu bez przyjrzenia się Ch.Drostenowi, ojcowi chrzestnemu kilku epidemii i dwóch "pandemii". A więc do dzieła.

 

                   Tajne akta Christiana Drostena   

 

 Robocze tłumaczenie Sajiego Hameeda, Howarda Steena i Paula Charlesa Gregory'ego (DeepL z poprawkami) narracji w programie telewizyjnym KLA:

Niemiecki wirusolog, profesor dr Christian Drosten jest twarzą obecnego kryzysu koronowego! Tygodnik Stern zamieścił nawet nagłówek w marcu 2020 r .: „Koronawirus uczynił wirusologa Christiana Drostena najbardziej poszukiwanym człowiekiem w Republice i gwiazdą” [1].

 

 

To właśnie Christian Drosten opracował test PCR Corona w styczniu 2020 roku, który odtąd służył jako standardowa metoda wykrywania koronawirusa SARS-CoV-2 na całym świecie. Jako dyrektor berlińskiego Instytutu Charité jest bardzo wpływowym doradcą rządu niemieckiego i brał udział jako ekspert w wielu rządowych konferencjach prasowych. Tym samym poprzez swoje oceny wpłynął też znacząco na daleko idące decyzje polityczne, takie jak przymusowe noszenie masek, zawieszenie regularnych zajęć szkolnych czy zamknięcie całej branży gastronomicznej.

 

Spośród szeregu nagród Drostena wyróżniają się Federalny Krzyż Zasługi  w 2005 r. I Federalny Krzyż Zasługi I klasy w 2020 r.

  Poniższy tekst w czterech częściach pokazuje jednak zupełnie inne oblicze Christiana Drostena i rzuca światło na jego mało znane początki:

 

„Akta Drostena” Część 1: Christian Drosten i jego błędne przewidywania

Ze względu na nagrody Drostena należy spodziewać się, że jego oceny i prognozy będą trafne. Oto tylko dwa przykłady jego zawsze niepokojących prognoz w porównaniu z rzeczywistymi wydarzeniami:

Prognoza 1: 2003 / SARS „Jeśli w najbliższej przyszłości nie uda się powstrzymać epidemii, mogą wystąpić powtarzające się przypadki SARS. […] Gdyby wybuchy takich chorób płuc występowały regularnie w niektórych krajach, mogłoby to mieć poważny wpływ na ich gospodarki. Skutecznej szczepionki nie można oczekiwać przez co najmniej rok do dwóch lat ”. Rzeczywisty rozwój: według WHO od początku tak zwanej epidemii SARS w 2003 r. Na całym świecie odnotowano tylko 8 096 przypadków SARS, w których zginęło 774; w Niemczech miało miejsce tylko 9 przypadków i ani jeden zgon.

 

Prognoza 2: 2009 / Świńska grypa „Choroba jest poważną, powszechną infekcją wirusową, która powoduje znacznie poważniejsze skutki uboczne, niż ktokolwiek może sobie wyobrazić po najgorszej szczepionce”. Chociaż nie było wiarygodnych danych na temat liczby przypadków, Drosten wezwał ludzi do zaszczepienia się przeciwko świńskiej grypie. Rzeczywisty rozwój: przewidywana epidemia nigdy nie wystąpiła. Mimo to zachodnie rządy zamówiły szczepionki za kilkaset milionów euro, ale zdecydowana większość populacji odrzuciła je pomimo pilnej rekomendacji Drostena. Co więcej, szczepionki spowodowały znacznie poważniejsze szkody niż sama świńska grypa.

Wniosek: przerażające prognozy Drostena,które zawsze miały na celu „standardowe rozwiązanie; szczepienia”,

okazały się fatalnymi błędami w ocenie, skutkującymi gigantycznymi stratami ekonomicznymi.

Jak to możliwe, że nadal wydaje się wiarygodny jako doradca rządu z tymi powtarzającymi się przerażającymi przewidywaniami?

 

„Akta Drostena” Część 2: Christian Drosten i jego stopień doktora

Ponieważ w wyniku kryzysu koronacyjnego prof. Dr Christian Drosten stał się prawdopodobnie najbardziej znanym naukowcem w Niemczech, narastało również pytanie o jego rozprawę doktorską. Wyszły na jaw dziwne niespójności:

 
1.  niespójność: Drosten rzekomo uzyskał doktorat na Uniwersytecie Goethego we Frankfurcie w 2003 r. Zaskakujące jest jednak to, że Biblioteka Uniwersytetu we Frankfurcie nie była w stanie dostarczyć ani jednej kopii jego pracy.
2.  rozbieżności: Na pytanie dr Markusa Kühbachera, naukowca specjalizującego się w oszustwach naukowych, rzecznik prasowy uniwersytetu stwierdził, że kopie zostały uszkodzone podczas powodzi. Według Kühbachera rzecznik prasowy musiał później przyznać, że „przekazał mu fałszywe faktyczne roszczenia dotyczące rozprawy pana Drostena”. Niemiecka Biblioteka Narodowa również nie miała ani jednego egzemplarza przed 2020 r. Jest to zwykle obowiązkowe w przypadku prac doktorskich.
3.  rozbieżności: Bardzo dziwne jest też to, że w katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej - w którym muszą znajdować się wszystkie publikacje uniwersyteckie - nie ma wpisu dotyczącego Christiana Drostena za lata 2000-2003.
4. rozbieżności: 15 października 2020 r. Uniwersytet Goethego we Frankfurcie nad Menem opublikował sprostowanie dotyczące „Fałszywych zarzutów dotyczących procedury doktoranckiej prof. Dr Christiana Drostena”. To pokazuje, że pan Drosten był uprawniony do używania tytułu Dr. med. od 4 września 2003 r.

 

Jest to bardzo zaskakujące, ponieważ w dokumencie WHO jest już wymieniony jako dr w kwietniu 2003 r. - pięć miesięcy wcześniej.

 Te i inne liczne niespójności skłoniły prawnika dr Reinera Füllmicha do nazwania Drostena „kapitanem Köpenick” [w niemieckiej historii legendarnym oszustem] w pozaparlamentarnej Komisji Badania Koronowego. W dniu 2 grudnia 2020 r. Kühbacher złożył pozew do Sądu Okręgowego w Stuttgarcie w sprawie „zdeponowania kopii rozprawy p. Drostena i jej rzekomego przechowywania w nadmiernie wilgotnych warunkach. Postępowanie to może ujawnić dalsze ostre niespójności”.

 Jednak sytuacja może stać się jeszcze bardziej nieprzyjemna dla Drostena, ponieważ dr Füllmich złożył już wstępny wniosek o odszkodowanie przeciwko Drostenowi w imieniu jednego z jego klientów, który poniósł straty finansowe w wyniku środków  stosowanych [nielegalnie] w związku z Koronawirusem. Przygotowywany jest pozew zbiorowy w USA.

 Ostatecznie nie chodzi o jego doktorat, ale o wiarygodność Christiana Drostena. Dlaczego przez wiele miesięcy uparcie milczał i nie wyjaśnił tych poważnych zarzutów bez zastrzeżeń? Z pewnością nie sprzyja to jego wiarygodności.

 

„Akta Drostena” Część 3: Christian Drosten i jego test PCR

Test PCR do wykrywania wirusa SARS-CoV-2, został opracowany przez firmę Drosten w styczniu 2020 r.Z prędkością błyskawicy, to „test roku”! Te wyniki testów są dla rządów krajowych na całym świecie legitymacją do egzekwowania najbardziej masowych ograniczeń praw podstawowych wobec obywateli!

Jeszcze w 2014 roku sam Drosten powiedział o tej metodzie testu PCR: „Metoda jest tak czuła, że ​​może wykryć pojedynczą  cząsteczkę tego wirusa. Jeśli na przykład taki patogen przenika do błony śluzowej nosa pielęgniarki przez dzień lub dwa, nie zachoruje ona ani nie zauważy w ogóle niczego, a test wskaże ją jako... przypadek MERS . Tam, gdzie wcześniej zgłaszano osoby u progu śmierci, teraz w statystykach zgłaszanych nagle pojawiają się łagodne przypadki, a nawet osoby bez objawów. Może to również wyjaśniać gwałtowny wzrost liczb zachorowań w Arabii Saudyjskiej. Ponadto lokalne media zrobiły z tego powodu niewiarygodne zamieszanie ”.

Czy ten cytat z Drostena nie odzwierciedla dokładnie obecnej sytuacji w przypadku Covid-19?

„Raporty statystyczne nagle obejmują całkowicie zdrowych ludzi, których liczba je potężnie zniekształca”.

„Eksplozja w liczbie "przypadków”.

"Media wyolbrzymiają rzeczy nie do uwierzenia”.

 

To nasuwa pytanie; Czy Drosten zaprojektował ten protokół PCR w celu wywołania „przypadkodemii” zamiast pandemii, czy epidemii? Niedawna praca naukowa autorstwa 22 najlepszych naukowców potwierdza to podejrzenie, ponieważ obalili oni naukowe podstawy badania Drostena, które posłużyło jako protokół testowy przyjęty przez WHO.

Ponadto wstępne orzeczenia sądu potwierdziły nienaukowy charakter badania Drostena i jego testu PCR.

 

Dzięki swoim nienaukowym studiom i opartym na nich testowi PCR niezdatnym do założonego celu, ten jeden człowiek znacząco wpłynął na cały scenariusz Korony: Christian Drosten - nie tylko on sam, ale także test, który opracował, okazuje się niewiarygodny po dokładnym zbadaniu.

 

„Akta Drostena” Część 4: Christian Drosten i jego wielorakie uwikłania

Decydującym wskaźnikiem wiarygodności naukowców jest ich neutralność i bezstronność. 1. Czy neutralność i bezstronność Drostena jest w ogóle możliwa - biorąc pod uwagę jego związek z Olfertem Landtem?

Olfert Landt jest jednym ze stałych współautorów badań Drostena - w tym aktualnej publikacji o teście Corona.Jest również właścicielem berlińskiej firmy biotechnologicznej TIB Molbiol Syntheselabor GmbH, która zajmuje się produkcją testów Corona PCR.

 

Drosten i Landt najwyraźniej odkryli udany „model biznesowy”: w przypadku pandemii i najbardziej różnorodnych epidemii wirusów wspólnie opracowują dla nich test PCR: tak było już w latach 2002/2003 w przypadku SARS, w 2011 w przypadku EHEC , w 2012 dla MERS, w 2016 dla wirusa Zika, w 2017 dla żółtej febry.

Zawsze jest to ta sama sztuczka, której teraz używali ponownie w panice Koronawirusa. Landt przyznał to również w Berliner Zeitung: „Test [na Covid-19], jego projekt, i rozbudowa jego pochodzi z Charité. Po prostu natychmiast przekonwertowaliśmy go na format zestawu. Gdy nie masz wirusa, który początkowo był dostępny tylko w Wuhan , możemy stworzyć syntetyczny gen [tj. używając modelowania komputerowego] do symulacji genomu wirusa. Zrobiliśmy to bardzo szybko ”.

Zaraz na początku kryzysu Corona Landt i jego berlińska firma biotechnologiczna produkowali zestawy do testów Corona do 1500000 testów Corona tygodniowo, a do lutego zwiększyli już trzykrotnie swoją sprzedaż.

W międzyczasie prawdopodobnie osiągnął gigantyczne zyski z tych testów. Wątpliwe jest, by Landt zgarnął cały sukces gospodarczy, a Drosten skorzystał tylko na swojej reputacji.

 

Niezależnie od tego, w jakim stopniu Drosten czerpał z tego osobistą korzyść, pojawia się pytanie, jak to możliwe, że rozwój firmy Drostena i Landta jest przyspieszany za pomocą funduszy publicznych, a następnie prywatne firmy czerpią z nich w takim stopniu korzyści?

2. Czy neutralność i bezstronność Drostena jest w ogóle możliwa - biorąc pod uwagę jego powiązania z przemysłem farmaceutycznym?

 

Drosten otrzymał między innymi takie nagrody: 

 •  

    „Förderpreis für Klinische Infektiologie”, sponsorowany przez Aventis Deutschland Pharma GmbH kwotą 5000 euro,

 •  

     „Nagroda Diagnostyczna Europejskiego Towarzystwa Wirusologii Klinicznej” amerykańskiej firmy farmaceutycznej Abbott Laboratories zasilana kwotą 2500 euro i wiążąca się z kolejnymi interesującymi przywilejami dla zdobywcy nagrody, oraz 

 •  

     via Charité Berlin, której Drosten jest dyrektorem Instytutu, otrzymała około 335 000 dolarów od Fundacji Billa i Melindy Gatesów w grudniu 2019 roku i marcu 2020 roku. Fundacja ta nie jest bynajmniej altruistyczna, ale znana jest z bliskości przemysłu szczepionkowego .

   

Czy te nagrody i granty powodują konflikty interesów, które w przeszłości prowadziły go do promowania szczepień jako wyjścia?

Obecny kryzys wydaje się również potwierdzać to podejrzenie, ponieważ sam Drosten nie stroni od bezprawnego naruszenia kodeksu postępowania zawodowego państwowego stowarzyszenia lekarskiego, rekomendując niektórych producentów szczepionek.

Czy zatem stwierdzenia i badania Drostena nie muszą być całkowicie przewartościowane z perspektywy uprzedzeń? Kto by uwierzył naukowcowi, który propaguje palenie jako nieszkodliwe, a jednocześnie otrzymuje nagrody i fundusze od przemysłu tytoniowego?

WNIOSKI:

Fatalnie błędne przewidywania, liczne niewyjaśnione niespójności dotyczące jego rozprawy doktorskiej, pospiesznie opracowany „test PCR SARS-CoV-2” z podstawowymi błędami naukowymi i nieoczekiwane grzęzawisko finansowych uwikłań pozbawiają Christiana Drostena jakiejkolwiek wiarygodności.

Jeśli centralna, kluczowa postać w całym koronakryzysie okazuje się niegodna zaufania po bliższej analizie, to rodzi poważne pytania: 

 1.    Czy w świetle tego nienaukowego fundamentu nie można ostatecznie zbadać wszystkich wydarzeń 'Koronakryzysu'''niosących nieuchronną groźbę upadku gospodarczego i finansowego całych narodów, dla zysku tych, którzy pociągają za sznurki i spekulantów w tle? 

 2. Czy nie może to zatem oznaczać stopniowego przejęcia, a nawet doprowadzić do wprowadzenia cyfrowego nadzoru całych narodów pod pretekstem walki z pandemią? 

 3. Dlaczego środki masowego przekazu odpowiedzialne za krytyczne doniesienia nie ujawniają „akt Drostena”, dlaczego trzymają je w tajemnicy?

   

 

Drodzy Internauci,

Czy uważacie również, że te podstawowe fakty powinny być znane wszystkim? Jeśli tak, to pomóżcie bezzwłocznie wystawić „Akty Drostena” na światło dzienne.

Tylko ruch samych ludzi może zapewnić przerwanie ciszy kontrolowanych przez monopolistów mediów głównego nurtu i rozpoczęcie publicznej dyskusji!

Możesz się do tego przyczynić, upubliczniając te ukryte związki! Dlatego rozpowszechniaj ten pouczający film z Vimeo! Poinformuj jak najwięcej swoich znajomych pocztą, przez WhatsApp, Twitter, Vimeo lub opublikuj wideo na Facebooku. 

 

Materiały uzupełniające i informacje ogólne

Krótki film (z napisami w języku angielskim) przedstawiający Drostena odpowiadającego na pytanie dziennikarza Borisa Reita-Schustera na konferencji prasowej 20.1.2021

Konferencja prasowa Drostena i Howarda Steena na Vimeo.

https://vimeo.com/504189129

Link do raportu „Corman-Drosten Reiew” 22 naukowców, o których mowa w transmisji telewizyjnej

www.cornamdrostenreview.com

 

Źródła / linki:

Ogólne informacje o Christianie Drostenie 

https://www.stern.de/p/plus/gesundheit-wissenschaft/der-aufklaerer–so-wurde-christian-drosten-zum-wichtigsten-mann-deutschlands-9184616.html

 https://www.deutschland.de/de/topic/wissen/christian-drosten-corona-forscher-und-regierungsberater

 https://de.wikipedia.org/wiki/Christian_Drosten#Ehrungen

 

Część 1: Christian Drosten i jego błędne przewidywania

1. SARS

 https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1002/biuz.200390097

 https://onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.1002/biuz.200390097

 https://www.who.int/csr/sars/country/table2004_04_21/en/

2. Świńska grypa

 https://www.kma-online.de/aktuelles/panorama/detail/zweite-welle-hat-begonnen-tote-erwartet-a-18682

 https://www.spiegel.de/gesundheit/diagnose/schweinegrippe-impfstoff-pandemrix-risiken-wurden-ignoriert-a-1229144.html

Część 2: Christian Drosten i jego doktorat

 https://www.corodok.de/drosten-dissertation-verschluss/

 https://mobile.twitter.com/Kuehbacher/status/1331958955757740033

 https://plagiatsgutachten.com/blog/christian-drosten/

 https://aktuelles.uni-frankfurt.de/aktuelles/falschbehauptungen-zum-promotionsverfahren-von-prof-dr-christian-drosten/

 http://web.archive.org/web/20030423125938/https://www.who.int/csr/sars/2003_04_16/en/

 https://www.youtube.com/watch?v=aSLgvxQNano

 https://t.me/ReinerFuellmich/88

 https://www.fuldaerzeitung.de/panorama/corona-luege-reiner-fuellmich-virologe-christian-drosten-lothar-wieler-rki-goettingen-anwalt-lockdown-90096522.html

 https://twitter.com/Kuehbacher/status/1334065538834849794

Część 3: Christian Drosten i jego test PCR na Covid-19

 https://www.wiwo.de/technologie/forschung/virologe-drosten-im-gespraech-2014-die-who-kann-nur-empfehlungen-aussprechen/9903228-2.html

 www.kla.tv/17757

 www.kla.tv/17643

 www.kla.tv/17530

Część 4: Christian Drosten i jego różnorodne uwikłania

 http://www.laborjournal-archiv.de/epaper/LJ_20_04/43/#zoom=z

 https://www.dzif.de/de/zika-und-chikungunya-viren-die-tuecken-der-diagnostik

 https://wwwnc.cdc.gov/eid/article/23/11/17-1131_article

https://www.berliner-zeitung.de/gesundheit-oekologie/fuer-panikkaeufe-ist-unsere-firma-zu-klein-li.79753

 https://www.dw.com/de/corona-tests-maschinen-auf-hochtouren/a-52853100

 https://taz.de/Produzent-von-Corona-Tests/!5671485/

https://www.ndr.de/nachrichten/info/16-Coronavirus-Update-Wir-brauchen-Abkuerzungen-bei-der-Impfstoffzulassung,podcastcoronavirus140.html

 https://www.genexpress.de/de/projekte.html

 https://de.wikipedia.org/wiki/Christian_Drosten#Ehrungen

 https://www.aerzteblatt.de/archiv/43328/Verleihungen

 https://www.escv.eu/awards/the-abbott-diagnostic-award/

 https://www.gatesfoundation.org/How-We-Work/Quick-Links/Grants-Database/Grants/2019/12/INV-004308

 https://www.gatesfoundation.org/How-We-Work/Quick-Links/Grants-Database/Grants/2020/03/INV-005971

 https://corona-transition.org/irrefuhrende-werbung-falschaussagen-prof-drosten-verstosst-gegen-berufsordnung

 

Odniesienie: do programów, które zostały już nadane:

 www.kla.tv/17757

 www.kla.tv/17530

 www.kla.tv/17643

      

Źródło: http://enformtk.u-aizu.ac.jp/howard/the_classified_drosten_files/

 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.9 (głosów:11)

Komentarze

Trzewioszarpiące. Szok. Masakra. Pracował i parę tysi dostał, co oznacza że jest na pasku kapitalistów. I jeszcze na komputerach pracowali. A już myślałem, że nie musi robić kupy i rozmawia z delfinami. Pewnie nawet nie jest rasistą! Każdy wie, że producent testu nie może na nim zarabiać, inaczej jest nieobiektywny i podejrzany jako związany z przemysłem farmaceutycznym, co szczęśliwie jasno wyłożył nieoceniony bloger śledczy Wawel24. Ale to nie wszystko, przecież powstaje pytanie, kto za tym wszystkim stoi? I czy chociaż wielka chrześcijańska Rosja może zatrzymać marsz ,,szatana zachodu” na nasze słowiańskie ziemie. Precz z depopulacją Słowian! Precz z cipowaniem, gejcowaniem i 447!

Wystawić „Akty Drostena”!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1660085

M.in. te cytaty wskazujące na "błędne przewidywania" i konflikty interesów. Godne uwagi są działania prawnika.

"Jednak sytuacja może stać się jeszcze bardziej nieprzyjemna dla Drostena, ponieważ dr Füllmich złożył już wstępny wniosek o odszkodowanie przeciwko Drostenowi w imieniu jednego z jego klientów, który poniósł straty finansowe w wyniku środków  stosowanych [nielegalnie] w związku z Koronawirusem. Przygotowywany jest pozew zbiorowy w USA".

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1660100

Przecież kontrik kontruje ten tekst i wszystkie informacje. Zaraz pewnie dołączą inni. Oni wiedza, że test PCR SARS-CoV-2 jest dobry. On nie może być inny. Tylko dobry...  dobry...  dobry...  dobry...  dobry...  dobry...  dobry...  dobry...  dobry...  dobry...  do...  

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1660119

no to wynotuj konkretne zarzuty z tekstu i je sprawdź. sam nie widzisz, jak to wygląda? o kontrowersjach z testem też nie słyszałeś, nawet jak sam je komentowałeś? ale to pewnie za trudne? jak tytułowac innych doktorami, choć nimi nie są a opowiadają bzdury, to jakoś siedzisz cicho, co tam nielegal i niemoralność z wprowadzaniem w błąd, dla Kryspina to cnota i bohaterstwo, nawet twarzy nie otworzy. byle pasowało do antyszczepionkowych opowieści dziwnej treści ale to przecież wiemy nie od dziś.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1660166

...ale generalnie zdania nie zaczyna się od "no"..

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1660201

czepiasz sie z nazwy, wszędzie widzisz "onych" a tyle masz do powiedzenia. nic dziwnego, gdy przychodzi do faktów, choćby zachęty do użycia wyszukiwarki czyli poziomu kilkulatka, to nagle jeszcze gorsze blablanie niczym zawiszak niebieski albo schizofreniczne przeróbki słów. testy nie działają, szczepienia nie działają, eksperci kłamią w spisku tylko amantadyna za 5 zł uratuje świat, bo tak napisano żółtymi napisami.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1660229

jak Kontriki - trudno im przyznać się do błędu. I brną, brną, brną... a tyle mają do powiiedzenia. Ratują świat szcze pionkami. Urynoterapia i szachy. Nie wiadomo, kto wygra, a smród i tak pozostanie. Pozdrawiam. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1660259

Rzetelne opracowanie, mnóstwo linków  do tekstów źródłowych. spójna całość. Przeciwko temu  tylko  miotane w negatywnych emocjach obelgi i próby dyskredytacji. Takie zderzenie postaw może  też dawać do myślenia tym, którzy nie mają wyrobionego zdania i chcą obiektywnie rozeznać sprawę . Słowem - rozpowszechniać.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1660242