Obawiam się Dudy nawet, gdy przynosi dary...

Obrazek użytkownika trybeus
Kraj

„Obawiam się Greków, nawet gdy niosą dary” (Timeo Danaos et dona ferentes)... dziś, gdy  igrzyska wyborcze w Polsce sięgają apogeum  fraza zawarta przez rzymskiego poetę Wergiliusza w Eneidzie jako wypowiedź Laokoona , który ostrzegał oblężonych Trojan przed drewnianym koniem podarowanym przez Greków nabiera realnego znaczenia...
Dziś pan Duda przymila się do ludzi, którym zależy na tym, aby szczepienia były dobrowolne, a jeszcze nie tak dawno, pośpiesznie kontraktował jakieś szczepionki przeciwko covid-19 u wuja Donalda z Hamaryki...

Dziś pan Duda lekko cytuje Romana Dmowskiego, a przecież jego żoliborski mentor nienawidzi wszystkiego, co autentycznie jest narodowe (wypowiedź można znaleźć w sieci bez problemu). Dziś pan Duda roznosi dary po całej Polsce, ale słowem się nie zająknie, kto te dary będzie finansował, kto kredytował, a co najważniejsze spłacał...

Kontrkandydat Trzaskowski również przynosi dary, lecz jego nie mają takiej siły rażenia, są prymitywne i bez polotu. Bo cóż można kupić za 10 tysięcy na remont domu? Tylko może mnóstwo taśmy klejącej do zaklejenia kwater. Niemniej ma wielkie poparcie, które nie przedkłada się na racjonalność i przyszłość Polski. Dary Trzaskowskiego to w zasadzie tylko kusząca, ale według mnie pozorna obietnica przerwania monopolu władzy żoliborskiego naczelnika...
Pozorna, bo w kwestiach bardzo ważnych, kluczowych dla Polski i Polaków, gdzie obce interesy mają coś do zachachmęcenia obie polityczne opcje zawsze głosują zgodnie ponad partyjnymi podziałami. 

Dary pana Dudy tak w zasadzie mogą tylko istnieć w przedwyborczych igrzyskach, ale jako mocno podrasowana przekazem medialnym papka...(tu reżimowa TVP1, oraz rozgłośnia toruńskiego redemptorysty zrobiły z punktu partyjnego widzenia kawał dobrej, propagandowej roboty). 
Realnie Polacy będą musieli spłacić owe dary z solidnym odsetkowym garbem. 
Co damy w zamian? Ano mamy lasy państwowe, złoża mineralne, węgiel, gaz, najcenniejsze w Europie złoża metali ziem rzadkich na suwalszczyźnie pilnowane przez "przyjaciół" zza wielkiej wody, 80 procent geotermii, skatalogowane pokłady wód gruntowych i głębinowych...na to wszystko najprawdopodobniej czekają niecierpliwi beneficjenci "z zewnątrz".

12 lipca w wyborczym amoku wielu nabuzowanych wyborczą agitką wciągnie z radością na znak zwycięstwa drewnianego konia. Co w nim będzie? Czy będzie to covid-19, cyrografy in blanco, drastyczne ograniczenia swobód obywatelskich, nowi obywatele znad Jordanu i "wspólne dziedzictwo" w ramach projektu Polin?
  
Tego nie wiem, ale sparafrazuję Laokoona ..."Obawiam się Dudy, nawet gdy przynosi dary"...

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.2 (głosów:12)

Komentarze

... "gdyby twoja głupota emitowała światło, to Słońce przy tobie miałoby kompleksy".
I ja się zgadzam z Evą.

Widzę, że nie słuchałeś uważnie A. Dudy, kiedy wypowiadał się w kwestii szczepień. Wyraźnie powiedział, że nie popiera narzucania obowiązkowych szczepień i sam nie szczepił się przeciwko grypie. Nie zajął stanowiska odnośnie szczepionki przeciwko covid-19.

Napisałeś, cyt.: "Dziś pan Duda lekko cytuje Romana Dmowskiego, a przecież jego żoliborski mentor nienawidzi wszystkiego, co autentycznie jest narodowe (wypowiedź można znaleźć w sieci bez problemu)".
Zatem wskaż mi, czego narodowego J. Kaczyński tak nienawidzi???

Dalej napisałeś, cyt.: "Dary pana Dudy tak w zasadzie mogą tylko istnieć w przedwyborczych igrzyskach, ale jako mocno podrasowana przekazem medialnym papka...(tu reżimowa TVP1, oraz rozgłośnia toruńskiego redemptorysty zrobiły z punktu partyjnego widzenia kawał dobrej, propagandowej roboty)"

Bardzo często słyszę z ust przeciwników obecnej władzy słowa, że TVP jest reżimowa czy pisowska. Za młody jesteś, by pamiętać, co to znaczy "reżim", czym się charakteryzowała telewizja jaruzelsko-kiszczakowego reżimu i jaką wodę z mózgu robiła narodowi.

Jeżeli TVP ma status telewizji publicznej, jest finansowana głównie z budżetu państwa, to według ciebie ma przekazywać wiadomości i informacje tak zmanipulowane, jak to robi np TVN i TVN24??? Ma promować działania środowisk antyrządowych??? "Pogięło cię na umyśle już na dobre"??? Jak ci się nie podoba TVP, to załóż własną stację telewizyjną i... nie zawracaj mi d*py swoimi "mundrościami"!

Odnośnie Radia Maryja.
Ty sobie gęby nie wycieraj tą stacją i ojcami redemptorystami!!! Propagandę to ty tu uprawiasz, a nie RM.
Przypominam ci prostaku, że ta rozgłośnia nie jest o. T. Rydzyka! Jest ona własnością części narodu polskiego, który partycypuje w kosztach utworzenia i jej funkcjonowania. Także należy i do mnie.

Wypowiedziałeś się także w kwestii złóż mineralnych i złóż ziem rzadkich, a także geotermii. Najpierw pozyskaj stosowną wiedzę, a potem pisz, a nie odwrotnie!
O jakich 80 procentach pieprzysz??? Wsadź je sobie między bajki!
Jestem członkiem Polskiej Asocjacji Geotermalnej, projektowałem także fragment układu sterowania do toruńskiej geotermii (TG-1 i TG-2) i na temat geotermii mam dość dużą wiedzę.

Nie odpowiada tobie to, co robi PiS, Andrzej Duda, a także Rafał Trzaskowski.
Zatem w końcu określ się, czyje działania popierasz, a powiem ci, kim jesteś.  

Satyr
 

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1638142

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..


przd wszystkm przdwjnnj Nrdwj Dmkrcj.

Wyssł t z mlkm mtk.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1638163

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Ostry został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1638174

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Rebeliantka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ten od Departamentu USA za pośrednictwem Ambasady USA dla Ludmyły i Grzegorza z Fundacji Otwarty Dialog, co to jeszcze nie tak dawno chcieli "wyłączyć polski rząd"

https://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/co-na-to-msz

Kto by w Polsce nie rządził, to i tak kasę dostają ludzie od Balcerowicza i "niezawiśli" sędziowie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1638150

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1638157

hojne dary

 

pieśnią czerwonych kogutów

pieje kogut stary

kagiebowcowi Putinowi

niesie hojne dary

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1638225