Obawiam się Dudy nawet, gdy przynosi dary...

Obrazek użytkownika trybeus
Kraj

„Obawiam się Greków, nawet gdy niosą dary” (Timeo Danaos et dona ferentes)... dziś, gdy  igrzyska wyborcze w Polsce sięgają apogeum  fraza zawarta przez rzymskiego poetę Wergiliusza w Eneidzie jako wypowiedź Laokoona , który ostrzegał oblężonych Trojan przed drewnianym koniem podarowanym przez Greków nabiera realnego znaczenia...
Dziś pan Duda przymila się do ludzi, którym zależy na tym, aby szczepienia były dobrowolne, a jeszcze nie tak dawno, pośpiesznie kontraktował jakieś szczepionki przeciwko covid-19 u wuja Donalda z Hamaryki...

Dziś pan Duda lekko cytuje Romana Dmowskiego, a przecież jego żoliborski mentor nienawidzi wszystkiego, co autentycznie jest narodowe (wypowiedź można znaleźć w sieci bez problemu). Dziś pan Duda roznosi dary po całej Polsce, ale słowem się nie zająknie, kto te dary będzie finansował, kto kredytował, a co najważniejsze spłacał...

Kontrkandydat Trzaskowski również przynosi dary, lecz jego nie mają takiej siły rażenia, są prymitywne i bez polotu. Bo cóż można kupić za 10 tysięcy na remont domu? Tylko może mnóstwo taśmy klejącej do zaklejenia kwater. Niemniej ma wielkie poparcie, które nie przedkłada się na racjonalność i przyszłość Polski. Dary Trzaskowskiego to w zasadzie tylko kusząca, ale według mnie pozorna obietnica przerwania monopolu władzy żoliborskiego naczelnika...
Pozorna, bo w kwestiach bardzo ważnych, kluczowych dla Polski i Polaków, gdzie obce interesy mają coś do zachachmęcenia obie polityczne opcje zawsze głosują zgodnie ponad partyjnymi podziałami. 

Dary pana Dudy tak w zasadzie mogą tylko istnieć w przedwyborczych igrzyskach, ale jako mocno podrasowana przekazem medialnym papka...(tu reżimowa TVP1, oraz rozgłośnia toruńskiego redemptorysty zrobiły z punktu partyjnego widzenia kawał dobrej, propagandowej roboty). 
Realnie Polacy będą musieli spłacić owe dary z solidnym odsetkowym garbem. 
Co damy w zamian? Ano mamy lasy państwowe, złoża mineralne, węgiel, gaz, najcenniejsze w Europie złoża metali ziem rzadkich na suwalszczyźnie pilnowane przez "przyjaciół" zza wielkiej wody, 80 procent geotermii, skatalogowane pokłady wód gruntowych i głębinowych...na to wszystko najprawdopodobniej czekają niecierpliwi beneficjenci "z zewnątrz".

12 lipca w wyborczym amoku wielu nabuzowanych wyborczą agitką wciągnie z radością na znak zwycięstwa drewnianego konia. Co w nim będzie? Czy będzie to covid-19, cyrografy in blanco, drastyczne ograniczenia swobód obywatelskich, nowi obywatele znad Jordanu i "wspólne dziedzictwo" w ramach projektu Polin?
  
Tego nie wiem, ale sparafrazuję Laokoona ..."Obawiam się Dudy, nawet gdy przynosi dary"...

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.2 (głosów:12)

Komentarze

... "gdyby twoja głupota emitowała światło, to Słońce przy tobie miałoby kompleksy".
I ja się zgadzam z Evą.

Widzę, że nie słuchałeś uważnie A. Dudy, kiedy wypowiadał się w kwestii szczepień. Wyraźnie powiedział, że nie popiera narzucania obowiązkowych szczepień i sam nie szczepił się przeciwko grypie. Nie zajął stanowiska odnośnie szczepionki przeciwko covid-19.

Napisałeś, cyt.: "Dziś pan Duda lekko cytuje Romana Dmowskiego, a przecież jego żoliborski mentor nienawidzi wszystkiego, co autentycznie jest narodowe (wypowiedź można znaleźć w sieci bez problemu)".
Zatem wskaż mi, czego narodowego J. Kaczyński tak nienawidzi???

Dalej napisałeś, cyt.: "Dary pana Dudy tak w zasadzie mogą tylko istnieć w przedwyborczych igrzyskach, ale jako mocno podrasowana przekazem medialnym papka...(tu reżimowa TVP1, oraz rozgłośnia toruńskiego redemptorysty zrobiły z punktu partyjnego widzenia kawał dobrej, propagandowej roboty)"

Bardzo często słyszę z ust przeciwników obecnej władzy słowa, że TVP jest reżimowa czy pisowska. Za młody jesteś, by pamiętać, co to znaczy "reżim", czym się charakteryzowała telewizja jaruzelsko-kiszczakowego reżimu i jaką wodę z mózgu robiła narodowi.

Jeżeli TVP ma status telewizji publicznej, jest finansowana głównie z budżetu państwa, to według ciebie ma przekazywać wiadomości i informacje tak zmanipulowane, jak to robi np TVN i TVN24??? Ma promować działania środowisk antyrządowych??? "Pogięło cię na umyśle już na dobre"??? Jak ci się nie podoba TVP, to załóż własną stację telewizyjną i... nie zawracaj mi d*py swoimi "mundrościami"!

Odnośnie Radia Maryja.
Ty sobie gęby nie wycieraj tą stacją i ojcami redemptorystami!!! Propagandę to ty tu uprawiasz, a nie RM.
Przypominam ci prostaku, że ta rozgłośnia nie jest o. T. Rydzyka! Jest ona własnością części narodu polskiego, który partycypuje w kosztach utworzenia i jej funkcjonowania. Także należy i do mnie.

Wypowiedziałeś się także w kwestii złóż mineralnych i złóż ziem rzadkich, a także geotermii. Najpierw pozyskaj stosowną wiedzę, a potem pisz, a nie odwrotnie!
O jakich 80 procentach pieprzysz??? Wsadź je sobie między bajki!
Jestem członkiem Polskiej Asocjacji Geotermalnej, projektowałem także fragment układu sterowania do toruńskiej geotermii (TG-1 i TG-2) i na temat geotermii mam dość dużą wiedzę.

Nie odpowiada tobie to, co robi PiS, Andrzej Duda, a także Rafał Trzaskowski.
Zatem w końcu określ się, czyje działania popierasz, a powiem ci, kim jesteś.  

Satyr
 

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1638142

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika kefas z giathalassy został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..


przd wszystkm przdwjnnj Nrdwj Dmkrcj.

Wyssł t z mlkm mtk.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1638163

I znów się chłopczyku nakręciłeś że aż jadem nienawiści zaplułeś...

"czego narodowego J. Kaczyński tak nienawidzi???"

WSZYSTKIEGO - a najbardziej POLEK - Polaków ciut mniej (pewnie ze względu na swoją orientację s...)

" Za młody jesteś, by pamiętać, co to znaczy "reżim", czym się charakteryzowała telewizja jaruzelsko-kiszczakowego reżimu i jaką wodę z mózgu robiła narodowi."

- g...wno ci do tego ile kto ma lat
- wiek nie ma znaczenia bo można nie żyć z danych czasach a wiedzieć o nich bardzo dużo
- JA żyłem w tamtych czasach i śmiało mogę powiedzieć że "TAMTA" telewizja w porównaniu do szczujni TV'PIS i Rydzykowych do pięt im nie dorastała

"Jeżeli TVP ma status telewizji publicznej, jest finansowana głównie z budżetu państwa, to według ciebie ma przekazywać wiadomości i informacje tak zmanipulowane, jak to robi np TVN i TVN24??? Ma promować działania środowisk antyrządowych???"

MA POKAZYWAĆ WSZYSTKO !!!!!
Wszystko co się dzieje w kraju i zagranicą a nie lizać tyłki PIS'dzielcom i obsrywać każdego kto nie wyznaje kultu jarozbawa zawsze dziewicy

"Przypominam ci prostaku, że ta rozgłośnia nie jest o. T. Rydzyka! Jest ona własnością części narodu polskiego, który partycypuje w kosztach utworzenia i jej funkcjonowania"

- po pierwsze sam jesteś PROSTAK - choć to za delikatne określenie na taką manipulancką i załganą GNIDĘ
- problemem jest właśnie to że naród Polski bez swojej zgody a wręcz przy zdecydowanie większościowym SPRZECIWIE partycypuje w haraczu dla IMPERIUM RYDZYKA któremu PIS'dzielcy płacą za swoje głosy wyborcze

Państwo Polskie NIE POWINNO DAWAĆ TEMU BIZNESMENOWI ANI JEDNEGO GROSZA !!!!!
Datki bezpośrednie od osób prywatnych (NIE FIRM PAŃSTWOWYCH!!!!!) to co innego bo to prywatna sprawa każdego z osobna

Zaś do do utworzenia tej SZCZUJNI a w zasadzie rozkwitu to gdy już o tym wspominasz to wspominaj o wszystkim - jak też i o tym że rozbudowa wręcz eksplodowała po NIELEGALNEJ zbiórce pieniędzy na rzekome ratowanie stoczni z którą to zbiórką Rydzyk wydymał najpierw ludzi ze stoczni, a później tych co na jej ratowanie wpłacali bo gdy nic z tego nie wyszło (bo nie mogło) i większość zgłosiła się po zwrot swoich wpłat zobaczyła FUCKA i usłyszała że może spadać na bambus bo nic nie dostaną gdyż... cyt:"te pieniądze nie są na przeżarcie"
Była to jedna z największych kradzieży/przywłaszczenia mienia która nigdy nie została prawnie rozliczona - "Świętych krów" jak widać się nie tyka

"Nie odpowiada tobie to, co robi PiS, Andrzej Duda, a także Rafał Trzaskowski"

Każdy będzie pisał to co chce a nie to co TY chcesz czy taż na co masz ZAMÓWIENIE

Więc się w końcu ODPIERD...L palancie od tego co ludzie piszą...
Nie pasuje Ci?
To morda w kubeł albo nie czytaj, bądź skomentuj, ale... NIE MÓW Q...WA CO KTO MA MYŚLEĆ I pis'AĆ!!!!!

Nie każdy jest tępym PIS'dzielcem powtarzającym za SMS'ami prowadzącymi - bądź zadaniową gnidą piszącą za jakieś frukta

Są jeszcze w tym kraju ludzie myślący samodzielnie

Wiem że swoim kurzym PIS'owskim móżdżkiem nie ogarniasz jak można myśleć samodzielnie a w dodatku mieć inne zdanie niż wasz "skarb narodowy" - ale tak jest

(Co za bezczelna partyjna zadaniowa gnida - a sądziłem że ja potrafię być bardzo chamski)

Pozdro TRYBIE i nie dawaj się bezmyślnym GOJOM

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-4
#1638174

Ten od Departamentu USA za pośrednictwem Ambasady USA dla Ludmyły i Grzegorza z Fundacji Otwarty Dialog, co to jeszcze nie tak dawno chcieli "wyłączyć polski rząd"

https://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/co-na-to-msz

Kto by w Polsce nie rządził, to i tak kasę dostają ludzie od Balcerowicza i "niezawiśli" sędziowie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1638150

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1638157

hojne dary

 

pieśnią czerwonych kogutów

pieje kogut stary

kagiebowcowi Putinowi

niesie hojne dary

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1638225