Pierwsze wyniki sondażowe

Obrazek użytkownika Traczew
Kraj

Mamy wyniki exit poll. Myślę, że rozczarowanych jest wielu. Zwycięstwo prezydenta jest okazałe 41,8%, ale zapewne liczono na trochę więcej. Myślę, że wynik 43,5-44% to byłoby optimum które przyjęto by z dużym zadowoleniem w PiSie. No zobaczymy jakie będą wyniki oficjalne. Trzaskowski dostał 30,4% i trzeba podkreślić, że to także wynik bardzo dobry. Zdołał odzyskać to co straciła Kidawa-Błońska i to wynik porównywalny z pierwszymi sondażami Kidawy ze stycznia. Ale jest w PO pewien niedosyt, liczono tam zapewne na więcej. Nadgonić 11%, a taka jest różnica między dwoma kandydatami w drugiej turze, to nie jest łatwa sprawa. Tak więc i tam jest rozczarowanie. Trzeci Hołownia z 13,3% to bardzo dobry wynik. To głosy tych, którzy są zmęczeni sporem PiS-PO, poszukiwali innej alternatywy. Zobaczymy jak się rozłożą ich głosy w 2 turze. To problem kluczowy dla obu rywali w ciągu najbliższych 2 tygodni. Będą podjęte próby pozyskania tych "zmęczonych", a twierdzenia, że wszyscy poprą prezydenta Dudę, czy Trzaskowskiego to absurd. Jeśli wynik podziału tego "tortu" 4-8 % dla Trzaskowskiego (co w końcu wcale pewne nie jest że większość poprze właśnie Jego) to nadal pozostanie wiele do nadgonienia. Czwarte miejsce Bosaka to bardzo dobry wynik. Młody polityk Konfederacji prowadził kampanię w sposób dość spokojny. Okazał się dobrym mówca, dobrze dobierał argumenty. Zwraca uwagę doskonały wynik Bosaka wśród najmłodszych wyborców. Wynik Bosaka byłby lepszy, gdyby nie te nieszczęsne wygłupy Wilka czy JK-M, które odstręczyły bez wątpienia pewną ilość wyborców. Tak więc mamy pierwszą czwórkę, która może jest trochę rozczarowana (poza Hołownią), ale jej liderzy nie wypadli źle. Wynik Biedronia to duża porażka. Osobiście i kandydata i Czarzastego. Jest to czterokrotnie mniej niż dostała lewica w wyborach parlamentarnych. Ktoś tam za to pewnie w SLD za to odpowie. No, ale to ich sprawa. Dalej Kamysz. Cóż, na własne życzenie poniósł klęskę. Wynik dwa razy gorszy niż PSLu w wyborach parlamentarnych. A mógłby zaliczyć sukces gdyby w maju nie zaangażował się za KO. Z wyników pozostałej piątki, którzy nie przekroczyli 1% ze swego wyniku może być zadowolony tylko Jakubiak.Wprawdzie 1% to około 165 tys, czyli 0,5% to mniej niż 100 tys "wpisowego", ale przecież na więcej liczyć chyba nie mógł. 

No cóż. Czeka nas 2 tura. Nie chcę się wdawać w przewidywania jakie będą przepływy elektoratu. Zobaczymy, czy będzie korekta wyników exit poll. Czasem są pewne zmiany, ale nie przekraczają 0,1-02%. Nie podano informacji jak wielka ilość pytanych odmówiła odpowiedzi. Poczekajmy na oficjalne wyniki. Wówczas będzie można napisać więcej.

Tekst opublikowany także na S24

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:8)

Komentarze

Dynie dziś tylko spod folii, więc i cena wysoka, a truskawki w pełni sezonu. Za dwa tygodnie truskawki będą w końcówce, więc jej ceny polecą w górę, a dynie będziemy wozili taczkami. Czyżby było to prorocze?

ponad 10% zwycięstwo nie jest na tyle duże, by Duda spokojnie mógł spać, a on i jego sztab nie mają pomysłów, bo czy były pomysłem dopłaty do kałuż? Albo wycieczka do USA, gdzie odchodzący prezydenci poklepali się po plecach.

Duża frekwencja wyborcza wskazuje iż Polacy chcą zmiany, a to może zmieść Dudę ze sceny wyborczej.

Wynik Bosaka rzeczywiście dobry, daje nadzieję na odbudowanie prawicy, po ruinie do jakiej doprowadził Kaczyński. Niech rozwija się młoda roślinka, prawica na zgliszczach.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-8

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1636754

TEN WYNIK DUDY TO NIE ZWYCIĘSTWO -TO BOWIEM BYŁO BY 50%!

Niestety BYŁY I i fatalne błędy w urzedowaniu Dudy... Nierozliczone afery PO, skarga nadzwyczajna , brak pomocy pokrzywdzonym, Polska to nie Polin, 447-negacja, zydo fobia, aneks WSI,no i efekt młodych - 19% tylko glosowalo na Dudę! pozdr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

prof Rycho

#1636813

Ja nie napisałem, że to zwycięstwo. Napisałem tylko, ze to bardzo dobry wynik.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1636817