Liderzy ZP - więcej rozwagi.

Obrazek użytkownika Traczew
Kraj

No więc posypało się. Koalicja Zjednoczonej Prawicy jest poważnie zachwiana, a jeden z liderów PiS, wicemarszałek Terlecki, wprost stwierdził, że nie istnieje. O co poszło? Jak można sądzić pokłócono się o obsadę ministerstw w „rekonstruowanym” rządzie i to chyba jest główny powód, a drugi – za­prezentowany ostatnio, to „sprawa futerkowa” czyli „Piątka Kaczyńskiego dla zwierząt”.

Przyznaję, że od pierwszych wolnych wyborów 1991 roku (te z 1989 były „wolne częściowo”) głosowałem zawsze na PC, lub koalicję w której było PC, później na PiS. W 1991 roku głosowałem na Kaczyńskiego, w Ambasadzie RP za granicą – mój okręg wyborczy to Kraków. Mam więc prawo, jako „żelazny wyborca PiS,” ocenić to co się stało w ostatnich dniach. Na ogół zawsze jakoś sobie tłumaczyłem polityczne manewry Prezesa Kaczyńskiego, nawet jeśli miałem duże wątpliwości czy są akurat trafne i skuteczne. Ale dziś, przyznaję, jestem zdumiony, taktyką kierownictwa PiSu po zakończeniu „maratonu wyborczego” z lat 2019-2020, trwającego rok i kwartał. Trzeba powiedzieć, ze ten okres dowiódł dwóch rzeczy. Po pierwsze: że Zjednoczona Prawice na czele z PiS zwyciężyła w tych konfrontacjach politycznych, uzyskując mandat do rządzenia na drugą kadencję zarówno parlamentu jak i prezydenta. I po drugie, że „obóz III RP” nie znalazł instrumentów dzięki którym do władzy mógł powrócić. Jedyny ich sukces to „odbicie Senatu” (dzięki lenistwu kandydatów z PiS, np. na Śląsku). Te niewątpliwe poważne sukcesy wyborcze świadczą, że prowadzona przez ostatnie 4-5 lat polityka zyskała szerokie poparcie społeczne. I w chwili gdy ów „maraton wyborczy” mamy za sobą i ZP na 3 lata na spokojne dokończenie reform otwarto „front wewnętrzny” czyli rekonstrukcję rządu.

Jesienne „rekonstrukcje” rządów to już tradycja polityczna ZP. Najpierw była w 2016 (odejście Szałamachy z MFin), potem 2017 (odejście Szydło z premierostwa), no i teraz mamy trzecią rekonstrukcję. Ciągną się te rekonstrukcje tygod­nia­mi, media są przepełnione spekulacjami, opozycja zaciera ręce, a politycy ZP jakoś nie dostrzegają, że te ględzenia o rekonstrukcjach denerwują ich elektorat. Ostatnie dni, pełne sprzecznych wypowiedzi liderów ZP świadczą, że spory wewnętrzne w ZP są poważne i nie wiadomo, czy za parę tygodni nie będziemy musieli iść do urn, jeśli Panowie Kaczyński (K), Gowin (G) i Ziobro (Z) nie osiągną jakiegoś rozsądnego kompromisu. Cóż czasem tak bywa, ale doradzałbym Panom „K-G-Z” więcej rozsądku. Pamiętajcie, że wasz elektorat może się wkurzyć, bo nie rozumie o co chodzi. Proszę rozejrzeć się w swych  głowach za rozsądkiem!

W tej skomplikowanej sytuacji politycznej na prawicy elektorat dostał ni stąd ni z owąd „Piątkę Kaczyńskie­go dla zwierząt”. Odgrzebano durne pomysły Czabańskiego z 2017 roku i uraczono elektorat PiSu na wsi nowym absurdalnym pomysłem. Sporo na ten temat napisano (polecam tekst Lewandowskiego w Warszawskiej Gazecie nr 38) więc trudno tu dodać coś nowego. Napiszę tylko, że o ile hodowla zwierząt na futra nie budzi mojego entuzjazmu, to wprowadzenie zakazu, ot tak, z dnia na dzień, to po prostu głupota, wyrządzająca szkodę materialną hodowcom, którzy poczynili inwestycje, wzięli kredyty, znaleźli odbiorców itd. Zamiast dążyć do ograniczania hodowli i rozłożyć sprawę w czasie, nagle wyciąga się projekt ustawy (to w ubiegłym tygodniu), przesyła do Sejmu i uchwala się wczoraj w nocy ten knot. Tak, ustawa jest knotem, już nawet nie z powodu futerek, ale dlatego, że daje prawa kontroli „dobrostanu zwierząt hodowlanych” organizacjom społecznym. Jednym słowem Kaczyński stanął obok pani Spurek i mówi jednym głosem. Jak pisze Lewandowski we wspomnianym artykule dla Spurek każda hodowla jest zła i żadne działania na rzecz poprawy warunków hodowli nie są wystarczające. No ale cóż, Pan Prezes chce chyba jakiegoś ORMO dla zwierząt – skrót OSOHZ dobrze pasuje (Organizacja Społeczna Obrony Hodowanych Zwierząt), może sobie przypomniał wyczyny IRCHy – Inspekcji Robotniczo-Chłopskiej z lat 80-tych. Nie wiadomo. Osobiście sadzę, że ten właśnie przepis dyskwalifikuje sławetną Piątkę prezesa całkowicie. Poza tym mamy tam kilka „drobiazgów”. Z hodowli futerkowców, wyłączono hodowlę królików. To co, króliki futerka nie mają? Mają, ale hoduje się je na mięso a nie na futra. Ot różnica. Ale do czasu, przyjdzie kolej i na króliki. Durny zupełnie zakaz uboju rytualnego może nas kosztować ok. 7 miliardów złotych. Co tam, bagatela! Ale zdaje się ze jest orzeczenie TK w tej sprawie sprzed lat. No więc to chyba nie przejdzie. Popieram natomiast w całej rozciągłości zakaz trzymania zwierząt na łańcuchu w chłopskich obejściach, zwłaszcza jeśli dotyczy to psów. Podwórko gospodarskie, to terytorium psa. Pies broni swego terytorium przed intruzami, wiec będzie zabezpieczał wieś przed aktywnością „spurkowców” z OSOHZ, czy zwierzęcej IRCHy. Kiedy portki aktywistów będą potargane przez psie zęby na wieś powróci normalność.

Na tle ustawy zwierzęcej doszło do sporów w ZP i nawet PiSie. 14 posłów PiS głosował przeciw, cała SolPol Ziobry też i większość Porozumienia. Na kłótnie o stanowiska nałożyła się „kłótnia o futerka”. Obie strony grają twardo. Terlecki stwierdził, że koalicji nie ma (Rysiu, daj spokój). No brawo, tylko teraz potrzeba nam kryzysu rządowego, no bo mamy pandemię, kłopoty gospodarcze związane z lockoutem, kocioł na Białorusi, rozgrywkę o NS-2, wzrost kolorowej aktywności - akurat przyszedł "dobry" czas na kryzys wewnętrzny, ewentualne wybory i powrót złodziei i nieudaczniaków do władzy. Gratuluje liderom, panom "K-G-Z" pomysłu. I pytanie do prezesa Kaczyńskiego. Po jednej stronie mamy futerka, a po drugiej 3 lata rządów bez wyborów, przekop Mierzei, CPK, ref. sądów, polityka społeczna ostatnich 5 lat, poprawa ściągalności podatków, polepszenie stanu armii itd. To wszystko jest zagrożone, gdyby ZP straciła władzę. Wydaje się, że dla Pana ważniejsze są futerka. Czy Pan sądzi, że wieś zagłosuje na PiS jak ostatnio, po uchwaleniu ustawy futerkowej? Jeśli tak, to myli się Pan bardzo.

Na koniec pragnę pogratulować min. rolnictwa Ardanowskiemu z PiS, za to że zagłosował przeciw ustawie: Piątka Kaczyńskiego. Panie ministrze – moje uznanie! Chapeau bas!

Tekst opublikowany też na S24

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:17)

Komentarze

Prezydent nie podpisze "Ustawy futerkowej z uwagi na błędy"..  Koalicjanci się "przeproszą" i wezmą się do roboty za ustawy "fundamentalne" dla normalnych Polaków....Najgłupszą decyzją ZP byłoby rozpisanie teraz nowych wyborów.. Już raz przerabiał to PiS..Ochrona zwierząt jest ważna, ale nie ważniejsza od ludzkiego życia...Wystarczy egzekwować istniejące już prawo..

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
0

RAK

#1644938

jest szansa, że nie podpisze. Oby tak się stało.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1645111

Chyba tylko to że ten absurd z ustawą „futerkową” widzi każdy oprócz kilkudziesięciu posłów z prezesem na czele. Oh! Gdyby z taką determinacją uchwalał ustawy reformujący sędziów i media! Miałby mój głos dozgonnie. A tak... Musi się lepiej postarać. I to szybko!

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
-2
#1644943

   Witaj! Nie złośliwie, ale zapytam przewrotnie. Co takiego w tej ustawie jest złego? To tylko około 400 ferm, raczej nie rolniczych, nie przynoszących żadnego dochodu do skarbu państwa. Dużo kwiku i o co...Wiele krajów odeszło od hodowli dzikich zwierząt, przeznaczonych na stroje wybiorczych ilościowo snobów, bo raczej nie do spożycia, jako mięso.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

ronin

#1644956

W maju już było widać, że jest źle.
Gowiniada.
Teraz dołączył Ziobro. Miałem o nim lepsze zdanie, myliłem się, rację mieli ci, co mówili - raz zdradził, drugi raz...
Uznali, że jest okazja. Dodać lobby futerkowe, kasę, PR. W tle obawa, że stołki stracą, po rekonstrukcji rządu

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1644958

Napiszę jak w przedszkolu:

W TEJ USTAWIE ZŁE JEST TO, ŻE SKŁÓCIŁA ZE SOBĄ KOALICJANTÓW I WYBORCÓW ZP.

Mało?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1645034

Wystarczy w zupełności!!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1645242

Sama nie wiem co o tym myslec!

Moj maz mowi, ze to tylko ustawka Kaczynskiego. Gdyby bylo inaczej strata niepowetowana tego kryzysu moglby byc minister Ardanowski, a wtedy PIS stracilby nie tylko wies, ale tez moja skromna osobe.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1644945

Nie gra się w ruletkę losami Polaków i Polski. Przy tak głupich "zagrywkach" Kaczyńskiego wszystko jest możliwe.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1645096

Nie da się ukryć, że Kaczyński to wielka postać dla polskiej polityki. Można go lubić albo nie ale to człowiek wielki w polityce. Kto tego nie rozumie to co poradzę, że jest  .....gupi

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1644947

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

między Rydzykiem a Kaczyńskim. Rydzyk, będąc dobrym znajomym jednego z "baronów" przemysłu futrzarskiego Szczepana Wójcika, czerpiąc z tej znajomości konkretne korzyści finansowe dla swej działalności, choćby sfinansowanie filmu.

Trudno powiedzieć, co strzeliło "kryształowi" do głowy by dziś o tę sprawę ryzykuje stabilność swojej władzy i wsparcia ze strony Rydzyka. Czy chce kolejną aferę ukryć? Czy po prostu jest całkowicie oderwany od rzeczywistości? Ziobro jako człowiek, który swoje istnienie polityczne mocno opiera o wsparcie Rydzyka musiał stanąć przeciw prezesowi. Pytanie, czy jak w 2007 kolejny raz uwierzył, że może samodzielnie rządzić? Czy chodzi o zdyscyplinowanie szeregów, by przepchnąć ustawę zapewniającą bezkarność "koronowirusowym przestępcom"? Dziś wygląda to wszystko na zupełnie niepotrzebną burzę w szklance wody, ale logiki "kryształa" logicznymi metodami oceniać nie można. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-10

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1644949

Zawiszo oj. Rydzyk nie czerpie korzyści ze znajomości z kimkolwiek, korzyści czerpią wierzący, a nawet niewierzący. Jeszcze jedno, nie jakiś Rydzyk, lecz oj. Rydzyk. To dzięki temu zakonnikowi istnieje dzisiaj tak wiele niezależnych mediów, a wiedza Polaków jest  znacznie większa niż przed powstaniem RM i TV Trwam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1645102

My tu se gadu, gadu a tymczasem  Tusk wynajętym od Dulkiewicz rydwanem zmierza na Warszawę, by na nowo przejąć władzę cudów nad budżetem i zaprowadzić praworządność oraz konstytucyjny ład.

Kamieni kupę przywiozą wywrotki Firmy Bracia **UJ DUPA - LIPA.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1644952

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Zawisza Niebieski został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

pełne dezorientacja wśród lemingów, póki co czekają na SMS z centrali a na razie rozkaz bełkotać, zasypywać wszelkie informacje jak piesek swoje odchody na porannym spacerze. 

W oczekiwaniu na instrukcje z centrali

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-9

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1644960

W Tworkach chyba remont generalny i pacjentke na przepustke puścili..

Przebierasz już nóżkami, drapiesz się po "małej" .To się myje a nie drapie!!!.

Dziewczynko,,,nic z tego ,żadnych wyborów nie budiet.Będziesz tylko dalej darła ryja na zapleczu kasyna Leon23......
w oczekiwaniu na "cut"

I wyła,wyła,wyła

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1644963

.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1644964

Neonici budują już swój "ruch oporu" imienia świętych Sochy z Zagórskim, mają własną zakładkę.

Trochę skromnie na razie ale jest w tym potencjał. Tej siły już nie powstrzymacie!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1645119

..już dostali instrukcje z centrali i rzucili się jak niegdyś Szwedzi na Częstochowę. Często się chowali do tej pory pod mostami w dolnym biegu Wisły - próbując pewnie w jej nurtach zmyć pot z czół i kał z czółen, niestety, zyskali jedynie Czajkowski Blask Atomowy - ale gdy mężny Zawisza Zawistny z Gburowa zacznie miotać swoimi ulepionymi w Wiśle kartaczami, podniosą mężnie swe sztandary i ruszą do abordażu. Co już czuć,

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1645252

W KGZ widoczna jest zmiana dysplastyczna.

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

casium

#1644980

Obecną sytuację przedstawiłeś w sposób bardzo merytoryczny i łagodny, moim zdaniem zbyt łagodny. Na co liczą politycy ZP, na co liczy PIS? Jak rzekł pan Terlecki, " pójdziemy do wyborów sami". Wynik do przewidzenia. Wybory prezydenckie wygrane o grubość żyletki. A gdzie Polska? Czy stołki są ważniejsze od Ojczyzny? Czy żołnierze niezłomni, którzy ginęli za Polskę, od kul niemieckich, sowieckich i ludowych, pytali co z tego będą mieli ? Czy ci, których katowano, mordowano a zwłoki zakopywano jak śmieci, pytali czy dostaną jakieś stanowiska w wolnej Polsce? Dlaczego wspominam o tych bohaterach ? Ponieważ są przywoływani, bo przywraca się pamięć o nich. Bo pan Prezydent wygłasza o nich piękne mowy. Bo stawiani są za przykład bezinteresowności dla siebie a najważniejsze to BÓG HONOR OJCZYZNA. Tylko dla kogo te hasła ? Dla gawiedzi. Obrośliście w piórka panowie. Sukcesy wyborcze przesłoniły wam wizję realnego świata. Cierpienie zwierzątek poruszyło wasze wrażliwe serduszka. Natomiast mordowanie nienarodzonych jest ok. W tej sprawie przez pięć lat nie zrobiliście nic, absolutnie nic. Dlaczego? Bo nie jest trendy, bo nie przysporzy głosów. Panowie politycy ZP, zrobiliście dużo dobrego dla Polski i Polaków, ale tą "zagrywką" rozwalicie to co zbudowaliście. Budka i reszta kolesi od wczoraj już ma mokro w gaciach.

Co do społecznych kontroli. Podobne skojarzenie mi się nasunęło. Takie nowe ORMO. Panie Kaczyński, każdy, który "społecznie", będzie chciał wejść na moją posesję, nie zostanie wpuszczony, a na siłę odpowiem siłą. Pamiętam czasy, kiedy "społecznicy" przetrząsali gospodarstwo mojego dziadka, bo nie wyrobił się z planem. Starsi wiedzą o czym piszę. Panie Kaczyński, i wszyscy, którym się wydaje... na wsi to nie przejdzie. Obudziliście wqrw społeczny. Wieś obroniła się w czasie zaborów, obroniła się w czasie okupacji, tak niemieckiej jak i sowieckiej, obroni się też przed wami. 

W obecnej sytuacji nie ma już nikogo na prawej stronie, dla kogo Polska ma wartość sama w sobie. Banda najemników, za kasę i stanowiska.        

Jeszcze jedno. Oprócz mojego obecnego psa mieszańca, półlabradora, który łasi się do wszyskich, dokupię rotweilera odpowiednio wyszkolonego, który już przy furtce "obrobi" każdego obcego. 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1645001

Nie ma szlachetniejszej rasy....od Husky

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645007

Zgoda, ale nie o szlachetność tu idzie tylko o siłę i ostre kły, co by nieproszonym kawał dupy wyszarpał jednym kłapnięciem paszczy. Społecznie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1645055

Plan zakupu "ostrego" psa doskonały. Właściwa odpowiedź na zwierzęcą IRCHę. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1645244

....., Premierowi Morawieckiemu i innym. Brawo Traczew! Zankomity wpis, podpisuję się pod całością dwoma rękoma. Nota za wpis najwyższa. Tak trzymaj! Jestem całkowicie przeciwny ustawie "futerkowej", nie chcę żadnych takich eksperymentów, niech o to walczą zieloni aktywiści. Nie zgadzam się na takie traktowanie patriotów, takiej miary jak Zbigniew Ziobro, moim zdaniem najlepszego ministra w tym Rządzie i w poprzednich również.

Dla mnie to nie do pojęcia, że Prezes PiS Jarosław Kaczyński poszedł na takie układy, za którymi stoją moim skromnym zdaniem Poseł Suski (niech się opamięta), Premier Morawiecki (temu to wyraźnie bije woda sodowa do głowy), a może bliskość Ciechanowskiej mu z lekka zaszkodziła?! No ten cały Terlecki, który jakoś nigdy do mnie nie przemiawał, a szczególnie teraz, po tym zamieszaniu. Wzywam PiS do uspokojenia sytuacji i powrotu do zgodnej, solidarnej, pełnej szacunku pracy dla Polski, która już dość wycierpiała. Niech PiS nie liczy na elektorat beneficjantów, bo spodziewam się, że to się skończy b. źle i przyjdzie jeszcze do tego, iż będzie zmuszony zmienić swoją nazwę na Prawo dla Benefitów (PdB). Oby się tak nie stało! Zawsze byłem, jestem i pozostanę narodowcem, konserwatystą i nie chcę, bo nie lubię wspierać lewej nogi. Już raz kiedyś był taki jeden, który głosił na lewo i prawo, że trzeba wzmocnić lewą nogę. Wiemy kto zacz i wiemy jak właśnie kończy! Wiara i rozum! Pozdrawiam b. serdecznie STRoch

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Sławomir Tomasz Roch

#1645013

na zadymianie i bełkot. Jak dzieci, kolejny raz ogłupiają. Jak dzieci tworzą intrygi, aby je póżniej rozwiązywać. Kiedyś to już było. Systemowe. Nazywało się " walka o pokój". Liczyłem, że zniknęło. Ale nie. Rozumu nie przybywa, a życie ucieka między palcami. Polska ucieka między palcami już 5 lat.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

yenom

#1645015

Jak dokładnie woda sodowa bije do głowy Morawieckiemu?

Wydaje mi się, że to jedna z kilku najważniejszych osób w państwie. Ma prawo mówić z pozycji władzy. Ma najlepsze informacje, więc wie najlepiej, o co chodzi. Skoro robi się z niego część sporu, ma jak najbardziej prawo się wypowiedzieć (zresztą to Ziobro niby prowadzi wojenkę z M. o wpływy i lans a niespecjalnie odwrotnie). Pokaż łaskawco, gdzie to zachłysnął się stołkiem tak, że stał się zarozumiałym snobem. Może jeszcze wciera kokę sekretarkom podczas orgietek w kancelarii i wykrzykuje nieprzyzwoite rzeczy? To akurat jedna z najbardziej ogarniętych i spokojnych osób. A może gazecie wymiotnej wierzysz, czy tylko szkalujesz, bo pomaga "Ciechanowskiej". Sodówka to uderzyła koalicjantom a w zamian szkaluje się innych, np. Kaczyńskiego, tak jak każą liberalne media. To ma tyle sensu, jak to twoje wodosodowe pouczanie papieża.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1645254

co więcej uważam ja za zbyteczną i nade wszystko ...szkodliwą. Nie kocham zwierząt, a jedynie lubię i to tylko niektóre..Są takie które  tępię  np karaluchy , a komary o zgrozo ...zabijam. Ustawa jest antychrześcijańska wkomponowana w lewackie  ideologie zrównania człowieka ze zwierzęciem co już zresztą ku radości neobolszewików następuje w UE., Zwiastuje ona dalsze dziwactwa dyktowane przez obłąkańców unijnych. Zadziwiające, że Pan Prezes ( na którego nota bene głosowałem) nie dostrzega poważnych konsekwencji do wprowadzania ateistycznych i liberalnych ideologii, którymi skażony jest współczesny świat., Dla mnie wyższość człowieka nad zwierzęciem nie podlega dyskusji. Tak ustanowił Bóg. Oczywiście dręczenie zwierząt dla swojego widzi mi się jest nie tylko godne potępia ale powinno podlega surowemu karaniu. Obecne prawo na to już od dawna pozwala  tylko obecnie  w Polsce nie zawsze prawo jest konsekwentnie  egzekwowane i nie od wszystkich jednakowo.  Nie przeszkadza mi, że Pan Prezes swojego kota kocha, a może i nawet obcałowuje zresztą jest to nawet dość  powszechne ja jednak lubię tylko pogłaskać. Dlatego być może jestem nie dobrym człowiekiem i ustawy popierać nie zamierzam !

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2
#1645041

Naprawdę to widzisz w ustawie? Sam to znalazłeś czy powtarzasz opinię z netu. Nawet antychrześcijaństwo znalazłeś- można prosić o wykazanie tego? Starczy cytat z Biblii bądź katechizmu, wskazanie dogmatu, ew. fragment encykliki.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1645239

"Na koniec pragnę pogratulować min. rolnictwa Ardanowskiemu z PiS, za to że zagłosował przeciw ustawie: Piątka Kaczyńskiego. Panie ministrze – moje uznanie! Chapeau bas!"  - Przed chwilą, na Dożynkach Prezydenckich, przemawiał Prezydent Andrzej Duda a teraz przemawia minister Ardanowski, właśnie. Padają słowa, które chyba wywołają jeszcze większy ferment w głowach i koalicji i opozycji... :)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

1normalnyczlowiek

#1645191

Z wypowiedzi Prezydenta wynika, ze nad ustawą futerkową już "wisi" veto. Tak odebrałem Jego wypowiedź.

Kilku komentatorów wypowiedziało się przeciw hodowli zwierząt futerkowych. Napisałem, że i mnie się to nie podoba. Ale likwidacja hodowli w 12 miesięcy to nonsens. Holandia w 2012 roku rozpoczęła likwidację tego biznesu. Ma się skończyć w przyszłym roku. A "Piątka dla zwierząt" przewiduje "zamknięcie" tych hodowli w Polsce niemal natychmiast. dobre pytanie - "kto za to zapłaci?".

I z mądrości ludowej: "Panie Prezesie - co nagle to po diable". 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1645246