Odpowiedź na transmisję promocyjną „Czip pod skórą” prawosławnego kanału „Spas”

Obrazek użytkownika Timoteusz
Świat

W Internecie został opublikowany rosyjski prawosławny program „Re:akcja” na temat „Czip pod skórą” kanału „Spas”. Zaproszono także działaczy prawosławnych, którzy bronili prawdy, a przez Skype udzielił krótkich specjalistycznych informacji prof. Katasonov. Jednak kierownictwo programu nie miało na celu ostrzeżenia prawosławnej publiczności przed czipowaniem, wręcz przeciwnie. Zaproszono również młodego mężczyznę, który miał pod skórą dwa czipy i je reklamował. Również i prawosławny ksiądz w sposób manipulacyjny propagował czipowanie. Jakie metody zostały użyte? Rażąca manipulacja, banalizacja prawdy, a nawet ośmieszanie Słowa Bożego... Prowadząca określa się jako prawosławna i twierdzi m.in., że czip nie musi być przeszkodą w uczestnictwie w Komunii Świętej. Wielokrotnie powtarzała, że czipy są nieuniknione dla każdego. Protoirej Dudko całkowicie zbojkotował ostrzeżenie prawosławnych aktywistów. Twierdził, że dotyczy to tylko dziedziny technicznej  ale, że on wyjaśni duchową stronę. Zamiast tego manipulacyjnie otworzył drzwi do samobójczego czipowania.

Cytat protoiere Michała Dudka: „Jestem absolutnie przekonany, że Bóg nigdy nie pozwoli człowiekowi popaść w stan, w którym jego wolność zostanie całkowicie zniewolona przez siły zewnętrzne”.
Odpowiedź: Bóg szanuje wolność człowieka. Tragedią ludzkiej wolności jest jednak to, że człowiek może czynić zło, może przeciwstawiać się Bogu. Dobrowolnym jednoczeniem się z duchem kłamstwa i upartym odrzucaniem prawdy, skazuje się na wieczne jezioro ognia. W tym jest wielkie niebezpieczeństwo dla ludzkiej wolności! Każdy chrześcijanin musi mieć zbawczy strach, aby nie używać swojej wolności przeciwko sobie.

Protoier Dudko powiedział półprawdę. Wolność człowieka naprawdę nie może być „całkowicie zniewolona przez siły zewnętrzne”, ale tylko wtedy, gdy człowiek tego nie chce. Dudko świadomie ukrywał drugą połowę prawdy. Jeśli ktoś chce, akceptuje zniewolenie siłami zewnętrznymi jako swoje własne, i dobrowolnie daje się zniewolić.

Istnieje częściowe zniewolenie i całkowite zniewolenie. Każdy grzech, który w rzeczywistości jest przyzwoleniem na zło i kłamstwo, powoduje częściowe zniewolenie. Z niewolnictwa, takiego jak alkoholizm, perwersja seksualna, narkomania..., można wyjść przez pokutę ‒ wyzwolić się. Jest także  takie zniewolenie, kiedy człowiek  jedną decyzją całkowicie rezygnuje ze swojej woli i nie ma już odwrotu. Pismo Święte ostrzega przed tym zniewoleniem! Dotyczy to w szczególności dobrowolnego przyjęcia czipu do organizmu. Oczywiście sytuacja wygląda inaczej, jeśli ktoś jest czipowany siłą.

Dobrowolne przyjęcie czipu oznacza akceptację dominacji bestii poprzez jej piętno, znak. Pismo mówi, że po śmierci takiego człowieka czeka jezioro ognia. Nie jest już w stanie  swoją wolą czynić pokuty, ponieważ przyjmując czip, dobrowolnie wyrzekł się swojej wolnej woli. Wielu prawosławnych chrześcijan jest zdeterminowanych, by stracić życie jako męczennicy, zamiast wyrzec się wolnej woli, a tym samym zbawienia.

Dając nam wolną wolę, Bóg dał nam również odpowiedzialność za nasze zbawienie. Dudko zręcznie zrzuca tę odpowiedzialność z powrotem na Boga, aby nie musiał poświęcać się dla swojego zbawienia. Popełnia taką samą manipulację jak wąż w raju. Tam Bóg powiedział: „Nie jedzc z drzewa poznania dobra i zła ... jeśli zjesz, umrzesz ...” Wąż powiedziałby : „Ale jestem absolutnie przekonany, że Bóg nigdy nie pozwoli ci, Adamie, popaść w taki stan, w którym twoja wolność zostanie całkowicie zniewolona przez siły zewnętrzne”.

Co protojerej Dudko powinien powiedzieć prawosławnej opinii publicznej zamiast swojej manipulacji?
1) Powinien był ostrzec: sytuacja, w której się znajdujemy  jest niezwykle poważna! Teraz jest ogrożone nasze wieczne zbawienie ‒  z powodu czipowania.
2) Powinien był wezwać wiernych: należy podjąć wewnętrzną decyzję, że nie wyrzekniesz się swojej wolnej woli za wszelką cenę i dlatego nie przyjmiesz piętno szatana ‒ czip.
3) Powinien był wezwać do pokuty i codziennej modlitwy. Dziś ideałem jest wspólna modlitwa rodzinna od 20:00 do 21:00. Może obejmować czytanie żywotów świętych męczenników. Prawosławni muszą przyjąć ducha prawdziwego heroizmu, być przygotowanym do wyznania Chrystusa i nie poddawać się władzy bestii, nawet za cenę męczeństwa.

Obecne kierownictwo Kościoła prawosławnego, na czele którego stoi patriarcha Cyryl, ma tego samego ducha apostazji co apostatyczny Watykan, na czele którego stoi pseudopapież Bergoglio. Obaj zdradzili Chrystusa i służą antychrystowi. Ich owoce są oczywiste ‒ promują jego program poprzez protojerejów, takich jak Dudko.

 

+ Metodiusz OSBMr            + Tymoteusz OSBMr
Biskupi-sekretarze Bizantyjskiego Katolickiego Patriarchatu

---------------------------------------------------------

http://vkpatriarhat.org/pl/?p=18134

Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje od BPK
http://eepurl.com/gQZMTD

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:6)

Komentarze

TO   już   JEST

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0


"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć"   George Orwell
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1657638

Dobrze, że o tym mówisz.

Moim zdaniem Covid to przykrywka dla cyfryzacji i wrogiego przejęcia obywateli przez ... (nie wiem Chiny, dolinę krzemową...)

Chipowanie to oczywiście ma znaczenie symboliczne w całej tej transformacji życia rzeczywistego do wirtualnego, ale prawda jest taka, że 99,9% aktywnych zawodowo Polaków, czy ludzi na świecie ma już chipa w kieszeni. Pod skórą to oczywiście już komunia (ale już teraz jest komunia duchowa z chipem).

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1657788