"Żołnierze Chrystusa" - kim są i o co walczą - Bóg - Honor - Ojczyzna

Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

O Żołnierzach Chrystusa stało się ostatnio głośno w mediach i portalach internetowych, gdy postanowili bronić pomnika Jezusa na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, aby nikt (ponownie) nie umieścił na nim tęczowej flagi i nie sprofanował świętych dla Polaków symboli religijnych i narodowych.

"Pomysł i natchnienie założenia wspólnoty Żołnierzy Chrystusa jest odpowiedzią na sytuację jaka dzieje się w Ojczyźnie (szybko postępująca laicyzacja) oraz w Europie. Silna Katolicka Polska musi się odrodzić i dać przykład Europie, która odeszła od swoich chrześcijańskich korzeni, i została zalana falą ideologii i Islamu. Polska musi wskrzesić Ducha Narodu i ducha MĘSTWA wśród młodych ludzi. Należy odrodzić wartości Narodowe Bóg, Honor, Ojczyzna i pokazać piękno oraz siłę wiary w jedynego Boga i Króla Jezusa Chrystusa, jak niegdyś czynił to Jan III SOBIESKI, ratując Europę przed najazdem wyznawców Islamu.
Powierzając się Królowej Polski Maryi, hetmanki Bożej armii, chcemy dać przykład Europie i z mieczem Bożym, jakim jest Biblia, Różaniec święty, otoczyć modlitwą cała Ojczyznę i krok po kroku służyć Panu i jednemu Władcy, Jezusowi Chrystusowi, wypełniać Jego wolę w każdy możliwy sposób dany nam przez Boga, za wstawiennictwem Bogurodzicy Dziewicy Maryi."
(https://żch.pl/o-nas-2/ )

Żołnierze Chrystusa mówią o sobie, że są „armią Boga lub niewolnikami Maryi”. Organizacja powstała w 2016 roku,  Żołnierze Chrystusa stawiają sobie za cel wskrzeszenie Ducha Narodu i ducha męstwa wśród młodych ludzi”. „Należy odrodzić wartości Narodowe Bóg, Honor, Ojczyzna i pokazać piękno oraz siłę wiary w jedynego Boga i Króla Jezusa Chrystusa, jak niegdyś czynił to Jan III Sobieski, ratując Europę przed najazdem wyznawców islamu” – twierdzą.

Na portalach internetowych Żołnierze Chrystusa (https://www.facebook.com/ZolnierzeChrystusa/ ) tak piszą o sobie :

"Dziś zawierzyliśmy się na Jasnej Górze po raz kolejny Maryi naszej Królowej i Pani!
Poświęciliśmy również nasze flagi Żołnierzy Chrystusa.

Pokładamy całą nadzieję na lepsze jutro dla naszej Ojczyzny właśnie w dłoniach naszej Królowej.
Ona niech zaniesie nasze intencje Panu Panów i Królowi Królów! Jedynemu władcy świata i wszechświata! Jezusowi Chrystusowi!

Nie ma drugiego takiego miejsca, które łączy Polaków tak bardzo, jak Jasna Góra. Nie ma drugiego takiego obrazu, który tak bardzo kojarzy się z Polską jak obraz Matki Bożej Jasnogórskiej..

Matko Boża Częstochowska, zjednocz serca Polaków!.."

Wielki nasz patriota i wzór cnót do naśladowania Rotmistrz Witold Pilecki tak w sierpniu 1938 roku mówił o patriotyzmie cytat :
" Patriotą się jest lub się bywa, bywają ci dla których dobro własne jest ważniejsze od ojczyzny"

"Żołnierze Chrystusa" - są patriotami a słowa BÓG - HONOR - OJCZYZNA jest i stanowi ich źródło siły narodowej, tam bije źródło i serce Polski !

Niech Wam Bóg błogosławi. Niech Żołnierze Chrystusa rosną w siłę, bo to wspaniała inicjatywa społeczna, oby więcej takich jak oni, a będzie nadzieja dla naszej Ojczyzny. Bóg nas scala, Bóg kocha Polskę.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:6)