Stalowa tarcza na polskim niebie - F-35 już wkrótce

Obrazek użytkownika Tezeusz
Gospodarka

"Przystępujemy dziś do rodziny F-35, samolotów najnowszej generacji, które przenoszą lotnictwo w zupełnie nową erę zdolności obronnych i bojowych. Umowa na zakup tych maszyn to następna wielka inwestycja, która przyczynia się do zacieśnienia relacji polsko-amerykańskich" - podkreślił wczoraj w Dęblinie w czasie podpisania umowy na zakup wielozadaniowych samolotów F-35 - prezydent Andrzej Duda.

 "Zakup F-35 to jeden z najważniejszych etapów budowania nowoczesnej polskiej armii, „Cień rosyjskiej dominacji odsuwa się od Rzeczypospolitej”. Premier o „podniebnym pancerzu”.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podpisał umowę zakupu 32 samolotów 5. generacji Lockheed Martin F-35A Lightning II. W uroczystości, która miała miejsce w 41 Bazie Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie, wzięli udział m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki oraz ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Kontrakt o wartości 4,6 mld dolarów (ok. 17,8 mld zł) obejmuje również symulatory misji, zapasowy silnik, szkolenie pilotów i obsługo oraz wsparcie eksploatacji.

F-35 jest określany jako samolot piątej generacji ze względu na wielozadaniowość, obniżoną wykrywalność przez radary - dzięki specjalnemu kształtowi kadłuba, mieszczącego zamknięte komory na uzbrojenie, skrzydeł i usterzenia oraz rozbudowane zdolności do odbierania i dostarczania informacji innym systemom uzbrojenia. Według producenta – koncernu Lockheed Martin - pierwsze maszyny służyłyby do szkolenia w USA, w Polsce znalazłyby się w 2026 r.

 "Doskonały zakup - za 50 Caracali zaprojektowanych 20 lat temu Polacy mieli zapłacić 13,5 miliarda złotych, tutaj za 32 supernowoczesne myśliwce F35 zapłacimy raptem 4 miliardy złotych więcej. Proszę, nie porównujmy tamtego złomu do tych myśliwców. Super transakcja, chociaż moim skromnym zdaniem powinniśmy kupić cały pakiet 100 samolotów F35 przeznaczony początkowo dla Turcji. To by dopiero było! Komu nie podoba się silna Polska - niech zajrzy do podręcznika historii, Polska przed rozbiorami miała 1 mln kilometrów kwadratowych i tylko 18 tysięcy żołnierzy. W tym czasie Prusy miały 200000 żołnierzy i mniej więcej 5 razy mniej mieszkańców, nie mówiąc o znacznie mniejszym terytorium. Kto chce mieć pokój, musi mieć broń.." - jak twierdzą specjaliści logistycy z MON.

Latające centrum dowodzenia jakim jest dzisiaj niewątpliwie F-35 wyposażone zostało, w ocenie specjalistów, w najnowocześniejszą na świecie technikę pola walki. Ten zakup przenosi nasze Siły Powietrzne w inny technologiczny wymiar nie tylko utechnicznienia armii ale taktyczno - obronne powiązania z Siłami Zbrojnymi Stanów Zjednoczonych i państw NATO szczególnie na Wschodniej Flance NATO w Polsce.

Polska musi być gotowa do obrony swoich granic wspólnie z państwami NATO przed imperialnymi zakusami swego przeciwnika - Rosji i to są już fakty. " Słabość prowokuje do agresji"  - bądżmy silni sojuszami i własnym systemem obrony.

 

 

Żródło "

https://www.defence24.pl/umowa-na-f-35-podpisana.

https://niezalezna.pl/308722-minister-blaszczak-po-podpisaniu-umowy-na-zakup-f-35-dolaczamy-do-elitarnego-grona

https://www.wnp.pl/przemysl-obronny/kupilismy-32-samoloty-f-35-to-skokowy-wzrost-zdolnosci-armii-ale-i-obawy,369954.html

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:8)

Komentarze

Podoba mi się jak totalsi z konfederatami (ostatnio niemal zawsze jednym glosem) zarzucają rządowi zakup F35 bez przetargu MON chciał kupić myśliwce 5 generacji, a F35 są jedynym samolotem na świecie, który ten warunek spełniają. Na co przetarg jak nie ma konkurencji?

Holendrzy zamówili 46 sztuk (kraj 8-krotnie mniejszy od Polski). Mają szczęście, że są dalej od Rosji i nie mają debili w opozycji, więc decyzje w sprawie obrony podejmują suwerennie.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2
#1617024

Dokładnie. Ci którzy choć trochę mają pojęcie o samolotach wiedzą że F-35 to bardzo dobry sprzęt. Swoją drogą Amerykanie też wydali mnóstwo pieniędzy na F-35 i to nie jest byle co. Ten kogo boli ten zakup to nie cena samolotu nie nie, tylko boli go że to tu wydamy pieniądze a nie tam.

Gen. Polko:  "Myśliwce F-35 zapewniają przeskok technologiczny. Nie rozumiem krytyki ze strony opozycji.."

 Dzisiejsza Niezależna.pl podaje :

"Wiceprezes Lockheed Martin Aeronautics Erin Moseley zapewniła, że mimo iż zakup będzie dokonany bez offsetu, o czym zdecydował polski rząd, kontrakt jest także szansą dla polskich przedsiębiorstw. Przypomniała podpisane w ostatnich dniach porozumienie między amerykańskim koncernem, a Polską Grupą Zbrojeniową dotyczące udziału spółek PGZ w obsłudze i naprawach samolotów F-16 i C-130 Hercules i włączenia polskich zakładów w globalny łańcuch dostaw. Moseley podkreśliła, że porozumienie dotyczy także współpracy w programie bezzałogowych systemów powietrznych."

Można - można !

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Tezeusz

#1617027

W programie JSF (F-35) uczestniczyły zależnie od wkładu: Poziom I - USA Wielka Brytania, Poziom II – Włochy, Holandia, Poziom III -Turcja, Australia, Dania, Kanada. Inne uczestnictwo – Izrael, Singapur, Japonia, Korea Płd.
Polska w 2009r i 2013r odrzuciła propozycję udziału w programie JSF.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1617069

A Siemoniak z POstkomunistycznej mafii chciał kupić od Francuzów „Caracale”, które nie latają, bo są ciągle zepsute, mają przestarzałą konstrukcję i miały kosztować dwa razy tyle, niż inni za nie płacili kilka lat temu.  Na szczęście PiS przekreślił mu ten rachunek, transakcje odwołał i kupił najnowocześniejsze samoloty, które latają i to jak. Gdyby Polska za rządów Tuska weszła w projekt F-35, do czego była zapraszana, to cena zakupu byłaby dziś pewnie o połowę niższa, ale Tusk nie chciał, bo pewno Putek mu zabronił !

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Tezeusz

#1617028

Pro-USraelska targowica właśnie zniszczyła szansę Polaków na posiadanie własnej armii, od tej pory będziemy uzależnieni od obcych wojsk.

Popatrzmy logicznie okiem Polka, nie agenta obcych sił. Dziś mamy F16. Większość z nich to nieloty, Dwa zezłomowano wiele służy jako magazyny części zamiennych, by kilka bylo zdolnych do lotów. Nie stać nas na zakup części zamiennych.

Po rezygnacji przez głównego destruktora Wojska Polskiego, agenta Macierewicza z śmigłowców, większość śmigłowców uziemionych, brak części lub przekroczone resursy. Zamiast mieć 30 Caracal mamy cztery w fazie uzbrajania i kolejne 4 za trzy lata. Zdrajcy pozbawiili Polskę sił lotniczych. Nasi lotnicy mogą latać tylko na drzwiach od stodoly, ale jak długo? No cóż, "zakupione" F35 po ich dostarczeniu do baz Amerykańskich, nie mówmy że Polskich, wyraźnie po literce AMERYKAŃSKICH będą służyly do szkolenia polskich pilotów Na naszym niebie pojawią się za ok. 10 lat.

F35 to sprzęt do zbierania informacji, ale komu ją przekażą, gdy pomysły destruktorów Wojska Polskiego to remonty czołgów o konstrukcji czasów Zimnej Wojny?

Tym kontraktem PiSowska targowica rozbroiła nam Wojsko Polskie. Zostaną tylko harcerzyki z OT. Czyli "armia Macierewicza" do tłamszenia rozruchów społecznych, gdy Polacy wreszcie pojmą iż agentura nas sprzedała pod hasełkami patriotycznymi.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6
#1617053

Skąd masz czerwony to info od swego idola  ze WSI. Niebywałe. Minus tradycyjne .

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Tezeusz

#1617054

Na argumenty, nie odpowiesz, bo co możesz, siejesz propagandą opcji pro-izraelskiej, Zamiast mącić umysły "narodu głupiego, co wszystko kupi", odpowiedz dlaczego mamy kupić sprzęt, co na naszym niebie pojawi się za 10 lat, a zeżre, zgodnie z szacunkami 1/10 naszego budżetu na wojsko? Gdzie te F16 wykorzystamy dla naszej obrony? W tym czasie resztę zezłomujemy pozbawiając się myśliwców. Zaatakujemy Rosję, czy wykorzystamy w wojenkach USA i Izraela? Gdzie potrzebne w warunkach bojowych ale także do obrony cywilnej śmigłowce? Większość jest uziemionych. Gdzie pieniądze na części do samolotów, F16 które dziś szabrujemy by kilka egzemplarzy było gotowych do lotu? Potrafisz Tezeuszu czerwona "ścierwoneonówko" na to odpowiedzieć?

Odpowiedz czerwony agencie Putina, potrafisz. Przecież na Kremlu otworzono Sovietskoje Igrusnoje z radości, że targowica PiS dokonała kolejnego znaczącego kroku w niszczeniu naszej armii.

 

A infoormację mam od polskich żołnierzy, nie z Nowogrodzkiej, Wystarzy coś poczytać innego, niż wytyczne dla PiSowskich trolli.

Tak piszą Polacy.

https://menway.interia.pl/militaria/news-zastaw-sie-a-postaw-sie-czyli-f-35-w-polskiej-armii,nId,4300803,nPack,3

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6
#1617055

Dyskusje z trollami Putka rodem z WSI żart ? Wystarczy poczytać wasze antypolskie gówna na Neon24 .Śmierdzą Putkiem na kilometr. Główny WSI ok Ruszczyński pisze iz to co czerwone od Putka to super -  a co z USA to  be .Wrzodak od Putka  mu z czerwonym zawiślakiem  wtóruje. Przeczytajcie sami.

Co za gnój i bydło!

Maski włóż! śmierdzi sowieckim gównem prosto ze Ścierwoneonówki. Czerwone bydło.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Tezeusz

#1617056

 filorosyjskiej ścierwoneonówki znów lobbuje na rzecz antypolskiej polityki sowiecko-rosyjskiego zbrodniarza płk. KGB Putina.

Niczym komunistyczny funk z PPK udaje polskiego partiotę - a przecież ścierwoneonówka jest sterowana przez sowiecką agenturę z WSI i SB.

Naczytał się bredni o F-16 na niemieckim onecie i podaje te brednie jako swoją bolszewicką prawdę!

Opara ze „ścierwoneonówki” w filorosyjskich gęstych oparach putinowskiej V kolumny z centrum w Królewcu

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1617058

Świetny materiał o czerwonych dupowłazach Putka. Ja ich olewam dokumentmie to czerwone ścierwo. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Tezeusz

#1617059

dlaczego zaśmieca Pan polski język, zna Pan lepiej obcy niż polski? Niech Pan wytłumaczy czytelnikom co znaczy słowo "resursy".

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1617057

Czepialstwo, to jednak brzydka wada Panie Romanie z USA.
Widzę, że przyjmuje Pan metody niejakiego satyra, który dla "zjechania" tekstu czepia się szczegółów w pisowni, nie zwracając uwagi na okropne "byki" swoich kumpli z ferajny...
Wstyd Panie Romanie z USA...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7
#1617067

W polskim języku technicznym często pojawiają się słowa obce. Określają one terminy, które w naszym języku można oddać tylko opisowo. Ostatnio tłumacząc  dokumentację maszyny spotkałem się z problemem oddania w języku polskim różnicy między słowami "vapour" i "steam" dla wody. Dla procesu istotnym była różnica między tymi dwoma stanami gazowymi wody. Jedno oznacza parę wodną w temperaturze poniżej temperatury parowania, drugie powyżej tej temperatury. Dla procesu istotnym była różnica między tymi dwoma stanami gazowymi wody. Potrafi Pan to oddać w naszym języku? "Opary wodne", takie pojęcie w języku polskim nie występuje, choć opary innych cieczy jak najbardziej.

Resurs, może posłużę się Wikipedią by nie odsyłać Pana do literatury fachowej  https://pl.wikipedia.org/wiki/Resurs. W każdym podręczniku dotyczącym niezawodności urządzeń termin Pan znajdzie. Tak więc jeśli pretensja to już do naukowców zajmujących się tą tematyką. 

Jak najbardziej jest pojęcie stosowane w naszym języku technicznym. w dziedzinie zajmującej się niezawodnością urządzeń.

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6
#1617073

Pojęcie RESURS jest powszechnie stosowanym w Wojsku Polskim, ale nie tylko. Słowo zapożyczono z języka francuskiego, choć być może z rosyjskiego. Trzeba by dokopać się do WP II RP jak to stało z resursem koni :-))

Kilka linków, gdzie jest mowa o resursach.

https://pl.wiktionary.org/wiki/resurs

https://pl.wikipedia.org/wiki/Resurs

https://awans-bhp.pl/resurs-urzadzenia-okreslenie-resursu-wozka-suwnicy-dzwignika-podestu/?gclid=EAIaIQobChMIw9vovqGx5wIVkMqyCh0njQpnEAAYASAAEgJIzfD_BwE

http://zbiam.pl/itwl-wydluzy-resursy-sprzetu-lotniczego/

https://www.wojsko-polskie.pl/blmw/mi14plr/

http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/25553?t=Programy-zakupu-smiglowcow-nabieraja-tempa#

https://www.pch24.pl/polska-armia-istnieje-tylko-teoretycznie,62150,i.html

https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/575923,zle-sie-dzieje-w-wojsku-polskim-armia-pieniadze-mon-blaszczak-macierewicz.html

https://resurs-utb.com/

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

casium

#1617082

Zareagowałem na słowo "resursy" w zdaniu blogera Zaiwsza Niebieski ponieważ w polskim języku takiego po prostu nie ma. Jest wiele innych, polskich, które można i należy używać zamiast tego. Angielskie słowo resources oznacza zasoby, bogactwa naturalne, posiadane wartości itd. Nie ma potrzeby zastępowania polskich słów angielskimi, lub angielsko-podobnymi dziwolągami.

Polski język ginie i dlatego zwróciłem na to uwagę, pisałem już o tym wielokrotnie i nie nazywałbym tego czepialstwem. Profesor Piotr Jaroszyński bije na alarm, już kilka lat temu rozmawiałem z nim na ten temat podczas jego pobytu w Chicago. Polscy poeci i pisarze chyba przewracają się w grobach. Słowa dobrze i w porządku już zostały zastąpione jakimś "okejem" (O.K.), którego to skrótu i jego pochodzenia nie zna prawie żaden Polak. Nie ma już "nienawiści", jest "hejtowanie"

Zamiast uroczystości, wydarzenia, obchody i temu podobne słyszymy coraz częściej słowo "ewenty" i mało kto na to zwraca uwagę. Zamiast punkty kontrolne coraz częściej słyszę "czekpłońty". W dbaniu o czystość języka przejawia się patriotyzm. Mój syn, który urodził się w Stanach i tu skończył studia, gdy rozmawia po polsku nie używa skrótu O.K., po prostu nie widzi takiej potrzeby, mówi dobrze.

Gdy mówi po polsku nie wtrąca angielskich słów, gdy brak jemu polskiego słowa, pyta się mnie lub żony. Wyczuliliśmy go na to. Ręce mi opadły, gdy kiedyś słuchając Dudy mówiącego coś o nowym porcie lotniczym, powiedział, że Polska będzie "hubem Europy". Nie węzłem, czy centrum handlowym, ale "hubem", płakać się chce. Ale co ja tam będę Wam zwracał uwagę, mówcie jak chcecie, niszczcie polską mowę jeżeli to Wam nie przeszkadza. W Polsce wszyscy, wszystko wiedzą najlepiej.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1617135

Dobrze wychowałeś syna - popieram. Masz wiele racji, ale nie do końca. Nie masz racji w kwestii zapożyczenia słów, które funkcjonują w polskim języków od dziesięcioleci, a nawet wieków! I do takich słów należy zaliczyć resurs! (...) " słowa: ring, rynek, burmistrz, wójt czy rynna są zapożyczeniami z języka niemieckiego! O zapożyczeniach, języku niemieckim i polskim, a także o piłce nożnej rozmawialiśmy z wybitnym językoznawcą – Janem Miodkiem!".

https://www.mypolacy.de/wroclaw,471376/s/artykuly/o-jezyku-zapozyczeniach-i-pilce-noznej-wywiad-z-prof-janem-miodkiem

PS

WY Polacy tam za Oceanem oceniacie Polskę i Polaków w szerszej perspektywie i to jest cenne! Co do mnie to wcale nie uważam, że wszystko wiem najlepiej. Potrafię jednak, mimo zaawansowanego wieku, przyswajać nową wiedzę, poszerzać horyzonty myślowe. Staram się być obiektywną w swoich komentarzach i nie obrażać Ludzi. Zachwaszczony język to faktyczny problem nie tylko NP!!!

Pozdrawiam serdecznie - bez urazy. Lubię czytać Pana komentarze :-))

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

casium

#1617160

Trzeba być totalnym ignorantem w sprawach obronności, kompletnym idiotą w temacie historii najnowszej, lub portalowym głupkiem, żeby pochwalać uzależnienie polskiej armii, wyłącznie od obcego sprzętu wojskowego.
Sami oddajemy się w obce łapy.
W razie buntu "polaczków", wyłączą nam te zabawki jednym , czerwonym guziczkiem.
Niemieckie czołgi, żydowskie samoloty, tylko armaty i mięso armatnie zapewnia polska armia...
Te samolociki nigdy nie będą działać w obronie polskiego nieba, bo nikt nam nie pozwoli na wojenkę, w razie "draki', wszystko załatwią za nas chłopcy z "demokratycznego świata" w kolejnej Jałcie...
Do portalowych idiotów apeluję, nie słuchajcie zagranicznej agentury w osobach różnych haskich, tezeuszy, dżonów patmo, zawiedzonych, józiów z londynu, humpty coś tam, andych andych, kontrików, bo sami kręcicie bat na własną dupę. Oni są obcym śmieciem, któremu w ogóle nie zależy na Polsce.
Jestem przekonany, że wielu z nich robi to za szekle i dolary, a Polska dla nich , to mały kraik idiotów, gdzieś za oceanem...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6
#1617063

Twoja wiedza prosto z Moskwy ? Portalowy kretynie czerwone bydło  !

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Tezeusz

#1617065

Na 500+ nie, na przekop mierzei nie, na F-35 nie...Na pewno pieniądze trzeba wydać na strefy relaksu, na plaże i na ławki

Nauka masturbacji w wieku młodzieńczym również wydaje się nieodzowna.i kosztowna

I parady lgtb, koniecznie!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1617066

Skoro nie wiesz kretynie, że taką kasa można przeznaczyć na polską myśl techniczną i rozwój przemysłu zbrojeniowego, co mogłoby zapewnić nam samowystarczalność w tych sprawach na przyszłość, to idź do łazienki i zrób sobie dobrze, bo jak sądzę, alternatywę widzisz wyłącznie w masturbacji.
Idiota...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6
#1617068

Oczywiście ty z nr1 "eskimos." zajadły wróg tak Polski jak i Polaków . Do jasnej ciasnej ,jak długo mamy znosić tu tą twoja chamską gudłajską narrację 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1617070

Kretyn...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6
#1617074

A ja myślałem iż jesteś z lgbt ? 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Tezeusz

#1617075

"Do jasnej ciasnej ,jak długo mamy znosić tu tą twoja chamską gudłajską narrację"...

Słuchaj kretynie, jesteś tu 3 tygodnie i 3 dni, ja jestem tu 3 lata i 3 miesiące.

Następny "polak" z "chameryki" , będzie mnie pouczał, co mam pisać na tym portalu.

Żyj tu i tu płać podatki. Tu buduj Polskę, wtedy będziesz miał prawo wypowiadać się w jej sprawach, w przeciwnym razie, wara od tego co tu piszę ...

Nawet na polski nick Cię nie stać kretynie...

P.S. Jak wy się identyfikujecie z Polską, świadczą dobitnie wasze nicki... mary, Ryan, husky, humpty coś tam, itd...itp
Jednym słowem, sfrustrowane polactwo na obczyźnie, odreagowuje na polskim portalu...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6
#1617101

"ścierwoneonówek", "bolszewickich politruków"? Myślenia? Będziemy mieli maszyny, co zeżrą co najmniej 1/10 naszego budżetu wojskowego, części zamienne z importu, wyposażenie bojowe tak samo. Podskoczymy coś USA lub Izraelowi, to odetną kramik i będziemy oglądali  "Nasz sprzęt" na pokazach dowożony lawetami. PiSowska targowica załatwiła nas na cacy. Demolka armii rozpoczęta przez Macierewicza praktycznie dokończona. Bo gdzie finanse na sprzęt, który rzeczywiście jest nam potrzeny zarówno wstanie wojny jak i w zastosowaniach cywilnych? Np. ratownictwo.

Miał rację Kurski, "naród głupi wszystko kupi, co widać po ty blog u. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6
#1617076

Śmierdzisz Putkiem na kilometr cioto. Zarządzać antypolskim portalem Neon24 to hańba i zdrada. Opluwasz Polskę w każdym napisanym materiale. W ten sposób atakujesz niepodległość  i bezpieczeństwo  Polski, a to już przestępstwo. Ale twoje wrogie działanie  niech ocenią inni - specjaliści od bezpieczeństwa. Dla mnie byłeś i jesteś zerem. Minus tradycyjne daję za komentarz. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Tezeusz

#1617077

to przewietrz mieszkanie, jak ci onuce śmierdzą, to je upierz. Są proste metody, ale widocznie dla importu ze wschodu, jakim wyraźnie jesteś nieznane. Więc skorzystaj z porad Polaków, Że też te importy ze wschodu wszystkiego trzeba uczyć.

To że tutejszy oddział ZOMO pałuje to dla nikogo nie tajemnica. Wiem, że właśnie to potrafisz, ale proponuję wznieś się nad poziom własnego umysłu i odpowiedz na proste pytania, jakie tu postawiłem, no chyba, że odpowiedź z punktu widzenia polskiego podatnika nie będzie się podobała twoim przełożonym. Chleba ci odbierać nie chcę. Zakup F35 można porównać do zakupu bolidu F1 przez dziadka, co chce babcię w niedzielę do kościoła zawieść i 2 razy do sklepu pojechać. To gwóźdź do trumny naszej armii już tak wyniszczonej decyzjami Macierewicza.

Tak czerwony Tezeuszu "ścierwoneonówko".

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6
#1617079

Pokazałeś kim jesteś nareszcie. Kretynie dałeś się wkręcić i pokazałeś prawdę o sobie. Brawo cioto! 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Tezeusz

#1617080

To jest prawda. Widocznie z domu tego nie wyniosłeś. Jak  pokoju śmierdzi, to się wietrzy a nie po portalach płacze, jak ubranie śmierdzi to się pierze, również warto się umyć na co dzień, nie tylko od święta "rewolucji październikowej". Zapamiętaj to czerwony, bo i wtedy inne dokuczliwe dla twego domu problemy znikną. Bo z tego co piszesz, opisując zapachy jakie czujesz u ciebie pchły z wszami o lepsze walczą. Czy ktoś poza "śierwoneonowkami" tu płacze na smród? Wam ciągle coś śmierdzi, więc zanim poszukacie na zewnątrz z własnego domu smród warto usunąć.

Mimo, że do świąt daleko, warto skorzystać z niedzieli. Upierz coś, przewietrz mieszkanie, jestem przekonany, że i smród "putinka' a także onuc, pamiątki po twoim dziadku, co do Polski na czołgach przyjechał zniknie.Słuchaj Polaków, to mądry naród, wiele mądrego od nich możesz się dowiedzieć.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1617081

zawiślak spod znaku WSI adminie antypolskiej gadzinówki zwanej Ścierwoneonówki Neon24 szkalujesz Polskę twierdzisz iż co kacapskie to dobre co Polskie to złe. Opluwasz Polskę w każdym swoim materiale, mogę ich przytoczyć setki, jesteś zerem sowieckim gównem który tutaj śmierdzi i wyszydza oraz opluwa Polskę. Minus tradycyjnie śmierdzielu kacapski.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Tezeusz

#1617131