Smoleńsk - zaplanowana gra Putina czy zbrodnia

Obrazek użytkownika Tezeusz
Świat

Media informują od dawna tym, że Rosjanie nie zamierzają oddać Polsce jej własności - wraku samolotu który spadł w Smoleńsku w 2010 r. Jednak są tacy oporni tylko w przypadku Polski gdyż jak pamiętamy szybko oddali wrak samolotu, który zestrzelono przy pomocy sowieckich rakiet na terytorium Ukrainy przez separatystów - patrz żołnierzy Rosyjskich. A co z wrakiem TU 154 M oznaczonym numerem 1.Wrakiem w którym zginęli Prezydenci RP, Senatorzy, Posłowie na Sejm, dowódcy wojskowi, duchowni i załoga samolotu. Nie dość iż Rosjanie sponiewierali i poniżali zwłoki Polaków, celowo niszczyli wrak samolotu po czym go po prostu ukradli.

Co ukrywają ? czego się boją - prawdy ! jaki miało zaplanowany cel to działanie ?. Dlaczego Putin prowadził tę straszliwą grę zwłokami niszcząc je w okropny sposób w czasie układania w trumnach ( stwierdzono takie przypadki w czasie ekshumacji ) i pragnąc Polską własność wymyślając idiotyczne przyczyny jego zaboru.

Żadne działania wojenne, żadna propaganda nigdy tego nie dokonały. Polacy stają naprzeciw siebie w szale nienawiści - a ja pytam o co w imię czego ? głupotę i sobiepaństwo opozycji w kraju już ćwiczyliśmy w przeszłości kończyło się to rozbiorami lub wojnami i ogromem ofiar całego narodu. A może jednak jest to celowa manipulacja Rosji i Putina - w konsekwencji przynosząca, jak widzimy, lepsze efekty psychologiczne niż dywizja sowieckich czołgów w natarciu. A może już czas by się obudzić i zrozumieć o co tutaj chodzi ?

Były Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz  podpisał, jak pamiętamy, rozporządzenie w sprawie organizacji oraz działania Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Antoni Macierewicz zapowiedział w mediach, że specjalna podkomisja w ramach KBWL zajmie się badaniem na nowo przyczyn tragedii smoleńskiej na podstawie nowo ujawnionych okoliczności, począwszy od wątków związanych remontem samolotu, po przebieg zadań „mających na celu uniemożliwienie dojścia do prawdy”.

Mija wiele lat od momentu, który nazwano największą tragedią po II wojnie światowej w dziejach niepodległego państwa Polskiego. Trzeba powiedzieć, że była to największa tragedia lotnicza, w dziejach lotnictwa światowego. W jednej chwili zginęli przedstawiciele całej elity państwowej i narodowej Rzeczypospolitej. Zginął prezydent RP prof. Lech Kaczyński z Małżonką, zginął ostatni prezydent RP na uchodźstwie. Zginęli wszyscy szefowie rodzajów sił zbrojnych. Zginęli ministrowie i dostojnicy odpowiedzialni za bezpieczeństwo państwa polskiego. [...] Wszyscy w jednej chwili stracili życie, a Polska straciła swoich przywódców.  Skala tej tragedii była większa, niż tylko skala straty indywidualnej, narodowej i państwowej. Skala tej tragedii związana była także z tym, jak ówcześni rządzący potraktowali tych, którzy polegli, jak potraktowali tę tragedię, jak potraktowali zagrożenie państwa polskiego z tego wynikające. Jak się z nich naśmiewali, jak ich wyszydzali, jak ich porzucili w najbardziej dramatycznej chwili państwa polskiego... oddając śledztwo w obce ręce. - mówił minister Antoni Macierewicz.

Na temat przyczyn katastrofy Prezydenckiego Tu 154 M w Smoleńsku dyskusje trwają nieprzerwanie od 2010 r. Przyczyny jej powstania podzieliły Polaków jak nigdy dotąd a emocje sięgają zenitu. To jaka była zatem prawda.

PRZYCZYNY

Na temat technicznych i organizacyjnych przyczyn tej największej katastrofy lotniczej w dziejach Polski, w której zginęło dwóch Prezydentów RP, najwybitniejsi mężowie stanu sceny politycznej oraz najważniejsi dowódcy wojskowi napisano już wiele, dwa zespoły w Polsce jeden rządowy i drugi parlamentarny wyjaśniały jej okoliczności powstania. Ukazały się dwa przeciwstawne raporty na ten temat jeden rządowy – o katastrofie drugi parlamentarny – o zamachu.

W toku prac tych zespołów emocje wielokrotnie brały górę nad zdrowym rozsądkiem. Względy polityczne tutaj głównie dominowały. Rosjanie biorący aktywny i kierowniczy udział w jej wyjaśnianiu zamiast wykonać wszystko co było w ich mocy z uwagi na to, że katastrofa miała miejsce na ich terytorium, celem wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia, zrobili wszystko by skłócić przy okazji samych Polaków taki cel sobie założyli i ten cel wykonali  wydawało by się iż  bez pomocy władz PO i PSL nie osiągnęli by w pełni założonego celu.

DLACZEGO TUSZOWANO FAKTY?

To jak Rosjanie pokazują fakty powstania katastrofy lotniczej prezydenckiego samolotu na swoim terytorium, to jak tuszowali winę obsługi własnego lotniska, zatajali fakty związane z naprowadzaniem samolotu na lotnisko, niewłaściwie, nieprecyzyjne dokonywali identyfikacji ciał tej katastrofy co wzbudziło ogromne oburzenie rodzin ofiar itp. To Rosjanie wreszcie dokonali też zaboru, inaczej kradzieży, w majestacie swojego prawa własności rządu RP – czyli wraku samolotu Tu 154 M i to jest fakt niezaprzeczalny. Sami też zrobili zatem wszystko co w ich mocy, by nie do końca wyjaśnić przyczyny tej katastrofy oraz waśnie narodowe w Polsce podsycać. I to jak mniemam było główne zadanie naszych sąsiadów. Tak też czynią zresztą po dzień dzisiejszy.

Teatralne gesty niby przyjaźni i pomocy pokazywane w mediach przywódców Polski i Rosji miały się za nic gdy przyszło do konkretnej współpracy obu stron na miejscu katastrofy. Celowe niszczenie przez Rosjan części wraku w miejscu katastrofy (cięcie go na kawałki), przemieszczanie jego fragmentów, pobieżne ich zbieranie i identyfikacja, ba okradanie ciał zmarłych to fakty, które tak mocno bulwersowały opinię publiczną w Polsce.

Co jest takiego w tym wraku i czarnych skrzynkach, że nie chcą nam Rosjanie oddać i trzymają wszystko pod kluczem, normalny uczciwy kraj zapakowałby wszystko na Tiry i pozbył się kłopotu, czym rozwiałby wszystkie niedomówienia, to tak jakbym spowodował wypadek zamknął auto w garażu zrobił kilka fotek i zaniósł na policję żeby sobie prowadzili dochodzenie. A dokładne umycie wraku Tu 154M wręcz zastanawia nad przyczynami takiego działania – co chciano wtedy ukryć i dlaczego?

CO NA TO ŚWIAT I MEDIA?

Świat przygląda się tej sprawie z wyraźnym dystansem. Amerykanie by nie drażnić Rosji, bo oni pozwalali wówczas korzystać ze swoich baz i terenów w walce w Afganistanie i walk z terroryzmem; Niemcy, którym zależy na tanich surowcach z Rosji dla szybko rozwijającej się gospodarki, a dla innych bo to nie ich interes. Z tym problemem zostaliśmy sami i to podzieleni jak nigdy

Smoleńsk koło Katynia jak zaraza znowu piła Polską krew – najwybitniejszych jej przedstawicieli – miejsce kaźni, które łączy historia cierpienia, mordu i śmierci. Dlaczego społeczeństwo, które traci po raz kolejny swoich najwybitniejszych mężów kłuci się nad ich grobami zamiast solidarnie wyjaśnić i domagać się w majestacie prawa międzynarodowego ukarania winnych. A może częściowo wina tkwi w nas samych, a „liberum veto” i dobre co moje, tkwi w nas samych.

Media informowały swego czasu, że dotarły do dokumentu o numerze 1271/AK/92/2010/11 zatytułowanego „Uwagi Akredytowanego Przedstawiciela Polski przy Międzynarodowym Komitecie Lotniczym”, z którego jednoznacznie wynika, że to strona rosyjska była powodem katastrofy prezydenckiego Tupolewa Tu 154 M w Smoleńsku. Dokument posiada datę sporządzenia na dzień 30 listopada 2010 r.

Autor dokumentu pan płk Edmund Klich zarzuca w nim bezpośrednio rosyjskim służbom kierowania lotami lotniska Smoleńsk „Północny” wyrażenie zgody na lądowanie prezydenckiego Tu 154 M w chwili, gdy taki manewr lotniczy z uwagi na warunki pogodowe nie był wręcz możliwy. Warunki panujące wówczas były wielokrotnie niższe niż minimalne dopuszczalne do lądowania dla tego typu samolotów.

Obsługa lotniska w Smoleńsku wprowadzała załogę polskiego samolotu prezydenckiego w błąd odnośnie jego położenia względem lotniska w Smoleńsku. Zbyt późno także dano komendę „Horyzont”, co w konsekwencji uniemożliwiło załodze samolotu pasażerskiego bezpieczne wprowadzenie jego do lotu poziomego nad przeszkodą.

Powyższy dokument został przekazany do komisji Jerzego Millera, która jednak nie uwzględniła jego treści w swoim raporcie końcowym, obarczając polskich pilotów odpowiedzialnością za spowodowanie tej katastrofy, nie mając praktycznie na tę okoliczność żadnych konkretnych dowodów.

Ta bulwersująca od kilku lat sprawa nie tylko podzieliła Polaków  jak nigdy dotychczas co do samej oceny i winy największej katastrofy lotniczej w dziejach kraju, w której zginęło 96 osób, w tym prezydenci RP.

Ujawniony i nie publikowany dotąd raport płk. E. Klicha akredytowanego przy rosyjskim MAK rzuca na tę katastrofę nowe światło. Dlaczego został on ukryty przed opinią publiczną?

Moim skromnym zdaniem przyczyna katastrofy w Smoleńsku ma swoje korzenie w Polsce za czasów rządów PO i PSL, w kraju głębokich podziałów na tle politycznym, walki o władzę niekompetentnych fachowców, złych urzędników państwowych, niewłaściwego wręcz fatalnego, zarządzania wojskiem, sobie państwa, strona rosyjska dołożyła swoje i niewinni ludzie stracili życie. Obecnie propaganda Rosji wykorzystuje ten fakt w  wojnie propagandowej przeciwko Polsce.

Czy ta tragiczna w skutkach katastrofa nas Polaków czegoś nauczy i jak zwykle pokaże „że zgoda buduje a niezgoda rujnuje”. Ile potrzeba jeszcze ludzkich cierpień by to wreszcie zrozumieć, że Polska jest jedna dla jej obywateli, a nie tylko dla partii politycznych. Wierzę, że poznamy niedługo prawdziwe przyczyny tej katastrofy, a może i zamachu a winni tej największej w dziejach powojennej Polski tragedii narodowej, obojętnie gdzie przebywają, poniosą zasłużoną karę. Oby tak się stało !

Chwała i pamięć o tych, którzy oddali swoje życie za Polskę !

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:14)

Komentarze

Prezes PiS J. Kaczyński złożył wieniec pod Pomnikiem Śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w 10. rocznicę Mordu Smoleńskiego.

 

 

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów premier  Morawiecki  i szef KPRM  Dworczyk

złożyli kwiaty pod tablicami upamiętniającymi ofiary  zbrodni smoleńskiej.

 

 

ps.

Wspomnienie....Ona zawsze troskliwa, On zawsze dżentelmen

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1625381

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wlodeusz (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

#1625408

To juz 10 lat od tragedii jaka dotknęła Naród Polski , oglądałem częściowo transmisje z składania wieńców i słuchałem kilka wypowiedzi .
Chociaż to już 10 lat minęło a mimo to łza popłynęła .
Czy dowiemy sie prawdy ??? nie nigdy , gdyż obecny rząd mimo starań także nie wyjaśnił tej tragedii , nie będę oceniał obecnego rządu , lecz to co zrobił Tusk i Komorowski zakrawa na zdradę i postawienie ich przed Trybunałem Stanu , a bestialskie i podle zachowanie się bojówek straży miejskiej i innych organizacji wrogich ludziom .
Do dziś nie potrafię zrozumieć jak to możliwe ze pod oknami pałacu prezydenckiego w którym byl "prezydent " ludzie modlący się byli bici , obszczywani , szturchani , dlaczego do dzisiaj ci bandyci nie stanęli przed sadem ???
Nie zrozumie tego wszystkiego do końca życia .

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0
#1625460

Trzeba pamiętać, że oprócz tego ............... (niech każdy wstawi słowa jakie przychodzą mu na usta) tuska, inną negatywną bohaterką po śmierci śp. Lecha Kaczyńskiego, była prezydent W-wy, Gronkiewicz, to ona pozwoliła na sikanie na znicze i inne barbarzyńskie czyny
pamiętajmy

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1625510

Hanna Gronkiewicz W.???

Toż ona Haka Grundbaum!

www.yelita.pl/artykuly/art/gronkiewicz-waltz

Ile w Tej Naszej Polsce takiego polactwa jest?! Takich szkodników nienawidzących Polaków.  Jak był ten osławiony  Berele Lewartow alias Bronisław Geremek. Ciekaw jestem, jakby tak do trzeciego pokolenia sprawdzić życiorysy, jaka liczba byłaby tych POPów, czyli Pełniących Obowiązki Polaka - "obywateli" ze spolszczonymi nazwiskami. Pewnie ta liczba byłaby PORAŻAJĄCA!!!  Kiedyś trafiłem na uwagę w tej materii jakiegoś mądrego człowieka. Zapamiętałem. Powiedział TO mianowicie

:

żydzi zamieszkujący terytorium jakiegoś państwa, są takimi samymi jego obywatelami, jak obywatelem jest tasiemiec pasożytujący na organizmie człowieka........

Chyba nie pozwolimy NIGDY!!!, by kiedyś takie wygibasy jak niżej 

:

https://www.youtube.com/watch?v=oqxhpD4pmto

 zanieczyszczały Naszą Piękną POLSKĄ OJCZYZNĘ.

NIGDY ! Żadnego polinu w Kraju Nad Wisłą...........

Czyż nie Piękniejszy od hawa nagili nasz piękny oberek, i piękne Polskie dziewczyny???

:

https://www.youtube.com/watch?v=dz8QBOfnxc0

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1625649

https://niepoprawni.pl/blog/poeta/10042010-wspomnienie-i-pamiec-wodoglowi

&

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=27711

 

prof. Mirosław Dakowski - Zbrodnia Smoleńska - YouTube

www.youtube.com/watch?v=woBVVlTKeXw

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1625547

Zindoktrynowani idioci przyjęli w swej religii, że brzoza rozwaliła samolot i na dziesiątki tysięcy mikroelementów i rozczłonkowała ciała na szczątki pozbierane z niedopałkami do worków na śmiecie

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1625664

tak czy inaczej, na te farfocle powstałe z wielkiego samolotu, rozproszone na hektarach lasu, jest jedyne wyjaśnienie trzymające się kupy - TO bomba termobaryczna. 

TA bomba była pewnie odpalona z tego ruskiego czołgu, który widzieli świadkowie jak się ukrywał w lesie, dokładnie naprzeciwko pasa startowego, gdzie miał lądować samolot..........

:

https://www.youtube.com/watch?v=rQ1luI-Wi10&feature=emb_logo

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1625751