Smoleńsk pamiętamy, czy to był zamach i morderstwo

Obrazek użytkownika Tezeusz
Świat

Prasa od wielu lat zastanawia się czy w Smoleńsku 10.04.2010 to była katastrofa lotnicza czy zamach celem zabicia Prezydenta RP oraz najważniejszych polityków i dowódców wojskowych Rzeczypospolitej Polskiej (https://niezalezna.pl/16932-katastrofa-smolenska-10-dowodow-na-zamach)

Czy pod Smoleńskiem doszło do zwykłej katastrofy, czy też do zamachu? „Gazeta Polska Codziennie” prezentuje 10 faktów, świadczących o tym, że do śmierci 96 osób na pokładzie Tu-154 przyczyniły się osoby trzecie.

1. Gdy samolot znajdował się na wysokości 15 m nad ziemią, zanikło zasilanie głównego komputera pokładowego FMS i rejestratorów lotu. Polski Tu-154M był wówczas ok. 60–70 m przed miejscem pierwszego zderzenia z gruntem. Ani MAK, ani komisja Jerzego Millera nie potrafiła wyjaśnić tego faktu, potwierdzonego m.in. przez polską prokuraturę wojskową.

2. Prof. Wiesław Binienda, ekspert od katastrof lotniczych współpracujący m.in. z amerykańską NASA i koncernem Boeing, udowodnił, że skrzydło Tu-154 nie mogło zostać urwane po zderzeniu z brzozą. Ustalenia te potwierdził naoczny świadek, Nikołaj Bodin, który w prokuraturze stwierdził: "W momencie zderzenia z drzewem nie zauważyłem, aby na skutek tego zahaczenia o drzewo odpadły jakiekolwiek części samolotu. Po uderzeniu w drzewo samolot kontynuował lot w kierunku zachodnim, przy czym w linii prostej i idąc na obniżenie lotu."

3. Sekcje zwłok, które wykazałyby prawdziwą przyczynę śmierci pasażerów Tu-154, zostały sfałszowane. Np. rosyjski protokół obdukcji śp. Zbigniewa Wassermanna pokrywa się z rzeczywistymi wynikami sekcji zwłok, przeprowadzonej w Polsce po ekshumacji, tylko w 7-10 proc. Polski rząd maczał ręce w tym oszustwie, nie wysyłając do Rosji polskich lekarzy sądowych, choć ci już w południe 10 kwietnia 2010 r. byli gotowi do wyjazdu.

4. Niespotykane rozerwanie kadłuba maszyny (nieporównywalne z innymi tego typu katastrofami Tu-154M) i jego charakterystyczne uszkodzenia, a także brak eksplozji paliwa wskazują - według niezależnych ekspertów stojących za raportem "Zbrodnia smoleńska. Anatomia zamachu" - na użycie broni termobarycznej, używanej przez Rosjan m.in. w Czeczenii.

5. Jak wynika z zeznań świadków, zdecydowana większość ciał była pozbawiona części ubrania lub całkowicie naga. Zdaniem autorów raportu "Zbrodnia smoleńska" - fakt ten pasuje do końcowej fazy wybuchu skumulowanego głowicy termobarycznej. O tym, że powstałe po takiej eksplozji podciśnienie zrywa ubrania z ludzkich ciał, mówił także w jednym z wywiadów współtwórca takich głowic – Wasilij Wasilienko.

6. „Po tym, jak samolot wyłonił się na chwilę z mgły, to był to moment, kiedy zaryczały silniki, powstał silny oślepiający błysk. Po tym błysku obserwowałem samolot przez 1–2 sekundy, próbował nabrać wysokości” – zeznał w śledztwie jeden z rosyjskich świadków, Anatolij Żujew.

7. Polska załoga Tu-154M 101 otrzymała od Rosjan karty podejścia lotniska Smoleńsk-Siewiernyj, zawierające błędne dane, m.in. złe współrzędne pasa startowego. Potwierdzili to w swoich zeznaniach w prokuraturze polscy piloci wojskowi.

8. Polskich pilotów, zmylonych przez złe karty podejścia, utrwalili w błędzie kontrolerzy z wieży w Smoleńsku. Załoga Tu-154 była błędnie informowana o położeniu na kursie i ścieżce, choć w rzeczywistości samolot był ponad ścieżką i zbaczał z kursu.

9. Rosjanie kilkanaście godzin po katastrofie zaczęli niszczyć wrak, który jest jednym z najważniejszych dowodów w postępowaniu. Demolowano samolot, tnąc go piłami i wybijając szyby w oknach. Sprawa wyszła na jaw tylko dzięki dziennikarzom programu „Misja specjalna”, którzy zdobyli nagranie pokazujące ten proceder. Polskich biegłych dopuszczono do wraku dopiero 17 miesięcy po tragedii.

10. Rosjanie nie przeprowadzili akcji ratunkowej. Pierwsza jednostka strażacka przybyła na miejsce rozbicia się samolotu dopiero 14 minut po katastrofie, mimo iż tragedia miała miejsce ok. 400 m od progu pasa startowego! Pojazd GAZ 4795 Regionalnej Bazy Poszukiwawczo-Ratowniczej lotniska Smoleńsk „Południowy” dojechał na miejsce katastrofy jeszcze później, bo o godz. 9:25, czyli dopiero po... 44 minutach od rozbicia się samolotu. Jak wynika z zeznań świadków, kilka godzin po tragedii wiele ciał leżało obróconych twarzą do ziemi, co świadczy o tym, że nikt nawet nie sprawdzał, czy żyją.

Kiedy wreszcie winni tej straszliwej zbrodni i zamachu pozbawiającego życie tylu ludzi poniosą surową karę.

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:13)

Komentarze

- wyjaśnić. Abo Nikołaj Bodin kłamie (wszystko na to wskazuje) - że widział jak samolot zachaczył o brzozę - albo ten film z linku który wstawiam niżej jest manipulacją, ponieważ zgodnie z logiką nie ma fizycznej możliwości aby Tupolew uderzył skrzydłem w brzozę i nienaruszając następnych drzew poleciał dalej.

Tu link - wspomniany temat  na samym początku filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=kRocwcd5IqY

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1654100

Ruski lekarz Nikołaj Bodin łgał jak bura suka, mówiąc że widział jak tupolew zahaczył o stojącą na jego działce brzozę. Jak udowodnił to Chris Cieszewski, brzoza złamana została przed 5 kwietnia i wtedy była już sucha, bez soków puszczanych przez drzewo. Zresztą co by zostało z drewnianego płotu, jakiś worków ze śmieciami i samej drewnianej altanki, stojących na tej działce, gdyby 80 tonowy tupolew, z trzema odrzutowymi silnikami, naprawdę przeleciał tuż nad działką Bodina, a tak stały sobie dalej spokojnie. Kazali tak mówić, to tak mówił.  

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1654104

"Ruski lekarz Nikołaj Bodin łgał jak bura suka...."

Łgał  podobnie jak ten gajowy z Ruskiej Budy, ale się nie potrafił kontrolować podczas tych kłamstw i obaj ujawnili część prawdy.

Bodin zeznając w prokuraturze podał bardzo przybliżony do prawdziwego czas zdarzenia na Siewiernym.(było to potym jak około godziny 10-tej zaczął zbierać się do odjazdu z działki.

Gajowy z Budy w wywiadach plątał się z kim był w Budzioe Ruskiej(raz syn, raz żona) i czym wracał do Warszawy(raz samochodem BOR, raz prywatnym samochodem prowadzonym przez żonę a Kancelaria Sejmu podała ze wracał z Trojmiasta a TVN24 podał, ze leciał z premierem D.Tuskiem.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1654110

Te ich kłamstwa były tak prymitywne, że trzeba było dobrze przymykać oczy, żeby w nie uwierzyć. Nie dziwię się Bodinowi, który zapewne nie miał wyjścia, musiał tak mówić, ale już Polacy? Rwącego się do władzy gajowego Bula nic już nie było w stanie powstrzymać i żeby do niej się dorwać gotów był na każdą podłość. Zresztą te jego kłamstwa łatwo można było obnażyć, tylko kto miałby to zrobić. Pisałeś kiedyś (dobrze to zapamiętałem, zresztą nie tylko to), że prawda o Smoleńsku już ponad 10 lat nie może być ujawniona, bo to zagraża uczestnikom zamachu na życie polskiego prezydenta, czyli USA, Izraela, Francji i Niemiec. Głównie krajów, które były mocno zaangażowane w politykę resetu USA-Rosja, z Obamą na czele. Nie do końca się z tym zgadzałem, byłem pewien, że to już jest tylko kwestia miesięcy, ale czas szybko płynie, a my stoimy wciąż w tym samym miejscu. Pytanie, jak długo jeszcze?  

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1654117

"...a my stoimy wciąż w tym samym miejscu. Pytanie, jak długo jeszcze?"

Takie sprawy należy oceniać na tle historii gier geopolitycznych mocarstw realizujących swoje interesy i przyjąć do świadomości fakt, że w stosunkach pomiędzy państwami nie ma miejsca na przyjaźń rozumianą jako przyjaźni pomiędzy jednostkami ludzkimi, że w tych stosunkach decydują interesy.

Nauką zajmującą się postępowaniem potęg polityczno militarnych na dużych obszarach Ziemi i w bardzo długim okresie czasu sięgającym tysięcy lat, jest poliarchia. 

Główną tezą poliarchii jest ta, że na Ziemi nie może istnieć miejsce-pustka bez wpływu na nie jakiejś potęgi.

Jeśli jakaś potęga słabnie, to na jej miejsce wkracza nowa potęga i stąd obserwowany w historii proces powstawania, trwania i upadania imperiów i powstawania nowych, dążących do zastępowania starych.

Obecnie jesteśmy w takim okresie, gdy potęga USA jako jedynego supermocarstwa słabnie a rośnie potęga Chin i innych mniejszych potęg.

Rozbiory Polski były efektem przymierza głównych potęg Europy w procesie upadania potęgi I Rzeczpospolitej.

Odrodzenie Polski po 123 lat zaborów, było efektem wchodzenia do gry nowej potęgi czyli USA i upadania dotychczasowych(imperium brytyjskiego i klęski w I WŚ potęg zaborczych).

W czasie II WŚ umocniło się USA i komunistyczne imperium ZSRR i to one jako zwycięzcy zdecydowali o statusie Polski po II WŚ jako państwo satelickie ZSRR.

Ten status został przypieczętowany zbrodnią w Gibraltarze w lipcu 1943 roku a ponieważ była ona w interesie USA/UK(wciągnięcie ZSRR do koalicji antyhitlerowskiej) i dlatego w interesie USA/UK jest ukrywanie prawdy o niej.

W 2010 roku o zbrodni na polskiej patriotycznej elicie znowu zdecydowały podobne przyczyny, gdyż wtedy USA/Izrael/Niemcy/Francja chciała sojuszu z Rosją przeciw rosnącym w siłę Chinom i dlatego zdecydowały się na fizyczną eliminację(jak w Gibraltarze) elit przeciwnym tym interesom USA/Izrael/Niemcy/Francja.

Aby prawda mogła ujrzeć światło dzienne, Polska musiałaby być poza strefą wpływów konsorcjum państw- sprawców zbrodni.

Być może, że po 2060 roku, gdy Chiny staną się nowym globalnym hegemonem, zaistnieją warunki do ujawnienia prawdy, bo może to być w ich interesie, by pognębić to zbrodnicze  konsorcjum w oczach Polaków i świata i na polsko chińskiej granicy nastanie błogi spokój(tak pisali dziennikarze z  Hongkongu na temat zamierzeń Chin).

Pzdr.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1654180

Rafałek nie chce się zgodzić , by w stolicy nazwać ulicę imieniem Lecha Kaczyńskiego - co za żałosny skurwysyn !

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1654111

- uczestniczy w planie Izraela zniewolenia i podporządkowania Polski przy wsparciu i aplauzie Putina i Merkel. Oni historycznie nie chcą silnej i suwerennej Polski i tu od 200-u lat nic się nie zmieniło więc nie róbmy zdziwionych min jak by to była jakaś nowość dla Nas.

Przecież to "gołym okiem widać" - oni (polscy Żydzi)- czują się jak na wojnie z nami Polakami i dlatego są te ich nie skrywane ataki nawet w Sejmie RP (taki Szałapka jednego z trzech Króli nazywa zamiast Baltazar - Belzebub którym sam jest w istocie).

Wielu się "dziwi" ich zachowaniu w Parlamencie Europejskim ale dopiero wtedy to staje się zrozumiałe jeśli się uzna zgodnie ze stanem faktycznym że oni nie są Polakami - mają tylko nasze, polskie obywatelstwo.

Czy teraz lepiej to widać ? - ktoś musi Polakom "otwierać oczy" na rzeczywistość i mogę to być ja - > zwykły polak <.

PS. - w Krakowie na Uniwersytecie jest wydział specjalnie dla Żydów - przyszłych władz i elit w Polsce. Sprawa jest groźniejsza niż to sobie wielu wyobraża.

Tak - to jest wojna z nimi o Polskę.

Lempart, łatwo to sprawdzić pochodzenie żydowskie - dobrze Nas informowała.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1654207

Co za BUCE minusuja ten wpis

To antypolskie szmaty

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1654115

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1654127

Dziadek się w grobie przewraca widząc co wnusia wyprawia

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1654135

  To jedno i drugie. To pytanie trzeba zadać Tuskowi.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1654137

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1654160

- nad oczodołami tak jak tfuuuuu tusk (w miejscu gdzie usadowione są brwi) - to pozostałość genetyczna po neadentartalczykach - prymitywnych małpach pozbawionych wyższych uczuć.
Stąd prawdobodobnie u nich taka łatwość zabijania innych ludzi bez "mrugnięcia okiem".
Taki ewolucyjny "mutant" podczas zabijania odczuwa wręcz satysfakcję i rodzaj zboczonego podniecenia.

Putin natomiast to potomek zgwałconych kobiet i bękartów po Czyngis-chanie (zobaczcie jego rysy twarzy) - który jak pamiętacie usypywał góry z uciętch głów swoich przeciwników. Nie ma co - "doborowe" towarzystwo.

My natomiast tradycynie - naiwni i lekkomyślni jak dzieci. Po katastrofie Tupolewa znowu prawie wszyscy z Rządu wsiedli do jednego samolotu i polecieli po wygranych wyborach w 2015 roku do Północnej Afryki (z taktu przemilczę gdzie) "na wycieczkę"
- albo ostanio wysłaliśmy Pana Prezydenta A.Dudę świerzo po wygranych wyborach do kraju objętego wojną (czyli de facto wysłaliśmy samotnego Prezydenta na wojnę) - aby "przybił zółwika" z Zelenskim i złapał przy okazji Covida.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1654211

https://naszeblogi.pl/9885-kwa-mow-zamach 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Zygmunt Korus

#1654204

Dlatego tak wiele transparentów powiewa już nad głowami manifestujących: „Putin, Tusk, Komorowski – mordercy!".

Dlaczego  ten ciąg nazwisk jest tak krótki, czyżby więcej nie mieściło się w głowie?

Czy tylko te nazwiska z powiewających transparentów są "godne" na nich wisieć?

A co z głównymi macherami/globalistami zbrodni: B.H.Obamą, B.Netanjahu, A.Merkel, N.Sarkozym, G.Brownem, D.Grybouskaite?

Zabrakło wiedzy czy wyobraźni o istocie i celu tej zbrodni? 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1654213