Rosyjską propagandę szerzą polskie portale. Są 23 takie witryny! Skandal czy zdrada

Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

Portale polskie za propagandą Rosji. Poznaj kim one są.

"To nie są małe witryny. Tylko na Facebooku mają 988 tysięcy fanów. Jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę grup na FB, w których linkowane są ich teksty, to liczba polskich użytkowników FB (ostrożnie szacowana) mających stały kontakt z prorosyjską propagandą wzrośnie do ok. 2,5 mln osób. Zaś liczba wejść na te witryny tylko w sierpniu wyniosła… 53,6 miliona.."

Podaje portal oko.press. Portal ten pisze dalej cytat:

"Rosyjska propaganda sączona jest do głów Polaków w znacznie szerszym zakresie niż dotychczas sądzono. Dociera nie przez oficjalne kanały sterowane przez Rosjan, które w Polsce nie cieszą się popularnością, lecz przez polskojęzyczne portale informacyjne.

Rozpowszechniają one w Polsce „newsy” ze Sputnika Polska, Russia Today (dziś występuje pod logiem: RT) oraz z pro-kremlowskiego portalu Voice of Europe. Podawane z pro-kremlowskich źródeł informacje dotyczą przede wszystkim wydarzeń z zagranicy. Widać, w jak ogromnym zakresie prorosyjska propaganda usiłuje kształtować Polakom obraz współczesnego świata.

Mechanizm jest prosty. Sputnik, Russia Today oraz Voice of Europe podają informacje z całego świata i z Polski, odpowiednio przetworzone tak, by pasowały do pro-kremlowskiej wizji rzeczywistości:

 USA, UE, NATO i Niemcy są złe, w stanie rozkładu i anarchii, Rosja jest stabilna i bezpieczna, chyba że zostanie zaatakowana przez „złych”, dlatego zbroi się, by w razie czego móc się bronić podczas III wojny światowej, która niebawem wybuchnie, a wywołają ją oczywiście Stany Zjednoczone. Sputnik Polska dokłada do tego jeszcze złych Ukraińców, którzy nienawidzą Polaków, zaś VoE przoduje w informacjach o złych muzułmańskich oraz czarnoskórych uchodźcach, którzy niszczą europejską kulturę i atakują Europejczyków.

Oto lista portali, na których znalazłam newsy ze Sputnika, RT czy VoE (alfabetycznie):

    alternews.pl,
    alexjones.pl,
    dziennik-polityczny.com,
    hnews.pl,
    koniec-swiata.org,
    magnapolonia.org,
    narodowcy.net,
    nczas.com,
    ndie.pl,
    neon24.pl,
    newsweb.pl,
    parezja.pl,
    pikio.pl,
    prostozmostu24.pl,
    prawdaobiektywna.pl,
    reporters.pl,
    sioe.pl,
    wmeritum.pl,
    wolnosc24.pl,
    wolna-polska.pl,
    wprawo.pl,
    wsensie.pl,
    zmianynaziemi.pl.

Najmniej artykułów z pro-kremlowskich źródeł znalazłam na portalach: hnews.pl, prawdaobiektywna.pl i newsweb.pl. Były to pojedyncze teksty, zapośredniczone z innych portali. Bardzo częstą praktyką jest tu podawanie informacji wzajemnie od siebie. Jeśli jednak komuś wydaje się, że cała reszta są to witryny niszowe i mają one niewielki wpływ na Polaków, myli się.

Powyżej miliona wejść w sierpniu 2018 roku (do 27 sierpnia, dane z SimilarWeb) odnotowały: magnapolonia.org, zmianynaziemi.pl, nczas.com, newsweb.pl, wmeritum.pl, ndie.pl, wolna-polska.pl i największy w tym gronie pikio.pl (34,4 mln wejść).

Bardzo intensywnie z treści pro-kremlowskich korzysta witryna nczas.pl, czyli Najwyższy Czas, powiązana z tygodnikiem o tej samej nazwie, którego założycielem był Janusz Korwin-Mikke. Dziś witryna promuje zarówno Korwin-Mikkego, jak i Stanisława Michałkiewicza, radykalnie prawicowego publicystę.

Zaś Fundacja „Najwyższy Czas”  finansuje również, jak czytamy w informacji na stronie, honoraria autorskie autorów piszących na kolejnym portalu – wolnosc24.pl. Obie witryny często prezentują rosyjską wizję świata.

Wolność24.pl podawała za Sputnikiem m.in. informacje o nagiej opozycjonistce na spotkaniu przywódców Ukrainy i Białorusi w Kijowie, wypowiedź jemeńskiego generała nt. USA czy news o rosyjskim robocie, który potrafi strzelać z obu rąk. Za „Voice of Europe” cytowano newsy o tym, że muzułmanie za 12 lat przejmą kontrolę nad Brukselą, Węgry wycofują z uczelni „gender studies”, a Europę za chwilę zaleje nowa fala imigrantów, wśród których będą terroryści.

Obserwując działania rosyjskiej propagandy w Polsce widać, że Rosja angażuje się w Polsce na co dzień głównie w tematy budzące silne emocje społeczne. Często nie mają one związku z polityką, dotykają za to spraw istotnych dla zwykłych ludzi – właśnie za ich pomocą propagandziści pogłębiają podziały społeczne i potęgują chaos. Służy do tego m.in.. budowanie określonej wizji świata – zgodnej z interesem Kremla.,,"

Czy to jest wojna informacyjna czy propaganda

Wojna informacyjna trwa w polskiej i międzynarodowej sieci internetowej od wielu lat. O tym fakcie informują coraz częściej zagraniczne i krajowe media. Taki stan rzeczy jest zauważalny niemal codziennie w krajowym internecie.

Kampania dezinformacyjna wielu państw w tym Kremla, wojna psychologiczna poprzez stosowanie nowoczesnych technik psychologicznych nasila się z dnia na dzień głównie w związku ze zbrojnym atakiem Rosji na Ukrainę oraz ekspansją polityczną Rosji na świecie.

Każdy niemal nośnik informacyjny jest natychmiast infekowany przez zwolenników Putina - chociaż to jest to samo. Zwolennicy polityki i strategii wojny płynącej z Rosji używają do swego działania oficjalnych witryn internetowych np. RussiaToday lub działają oficjalnie za pośrednictwem wewnętrznych rosyjskich stacji radiowych i telewizyjnych.

Prasa wielokrotnie donosi o zaktywizowaniu na terenie Unii Europejskiej w tym w Polsce wywiadu Rosji oraz współpracujących z nimi lewackich trolli. Aresztowanie rok temu przez służby specjalne Polski osób podejrzanych o szpiegostwo na rzecz Rosji to wcale nie był początek wojny wywiadów.

Konflikt zbrojny na Ukrainie, wojna w Syrii, wybory w USA przy pełnymi zaangażowaniu Rosyjskich Służb Wywiadu, aneksja Krymu oraz szereg prowokacji i działań nieprzychylnych w stosunku do krajów NATO i Unii Europejskiej to była jak pamiętamy zapowiedź poważnej ofensywy Rosyjskich Służb Specjalnych.

Prezydent Władimir Putin wprowadził reformę rosyjskich służb wywiadu, kontrwywiadu i służby bezpieczeństwa. Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) została przemianowana na Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego oraz odzyskać kontrolę nad Służbą Wywiadu Zagranicznego (SWZ FR) i Federalna Służba Ochrony  (FSO) – odpowiednika polskiego BOR - u W kręgach wywiadowczych i prasie mówiło się, że Putin dążył do połączenia wszystkich instytucji bezpieczeństwa (FSB, GRU, SWZ FR). Celem tego miała być odbudowa wpływów służb specjalnych na wzór KGB.

Służba Wywiadu Zagranicznego Federacji Rosyjskiej przejęła zadania wykonywane wcześniej przez Zarząd Główny KGB ZSRR (ros. PGU), zajmujący się wywiadem zagranicznym.

Głównym zadaniem SWZ FR jest m.in. dostarczanie prezydentowi i rządowi Federacji Rosyjskiej informacji politycznych, ekonomicznych, technicznych, naukowych, analiza ww. informacji o państwach, organizacjach, ludziach, o wszystkim co ma znaczenie dla prowadzenia skutecznej polityki przez prezydenta, premiera i rząd Federacji Rosyjskiej. Funkcjonariusze SWZ FR działają jako dyplomaci, funkcjonariusze bez immunitetu dyplomatycznego tzw. nielegalni będący pod przykryciem dziennikarzy, turystów itp. Wykorzystują do tego celu ambasady, konsulaty osyjskie rozsiane po całym świecie oraz (nielegalni) rozmaite przedsiębiorstwa i organizacje Po rozpadzie Związku Radzieckiego i zakończeniu zimnej wojny, głównym zadaniem wywiadu Rosji było zlikwidowanie luki naukowo-technicznej między Rosją a krajami NATO.

Jaki jest pretekst i kontekst działań wywiadowczych Rosji

Scenariusz jest zawsze ten sam, rosyjskojęzyczne mniejszości narodowe, wspierające ich lewackie ugrupowania, nakierowywane są za pośrednictwem działalności rosyjskiego wywiadu na dezorganizację ładu i porządku prawnego państw w których zamieszkują co jest jakoby powtórką z najnowszej historii Europy i działań dywersyjnych wywiadu III Rzeszy Niemieckiej na terytorium Austrii, Czech czy Polski.

Takie działania Rosyjskich Służb Wywiadowczych odnotowywane zostały już w 1991 r. w Estonii o czym na łamach prasy wypowiadał się Ambasador Łotwy w Polsce. Rosjanie zarzucali wówczas Łotewskim władzom naruszanie praw mniejszości rosyjskiej porównując politykę Łotwy do nazizmu.

Prasa Europejska często informowała o czynionych usilnie próbach przez służby specjalne Rosji na odzyskanie wpływu i przywrócenia hegemonii Rosji na obszarze postradzieckim.

Działania wywiadu Rosji nasiliły się od momentu gdy pułkownik KGB Władimir Putin objął w Rosji ster władzy czyli od 2000 r. Pod pozorem rozbudowy działań antyterrorystycznych Rosja wydawała zwiększając środki finansowe na rozbudowę swojego agresywnego wywiadu.

Za cel postawiono sobie wówczas np. wykradanie tajemnic gospodarczych i technologicznych, uzyskanie wpływu na politykę wielu krajów w tym możliwości ich destabilizacji wewnętrznej. Ilość szpiegów w krajach UE zwiększano wielokrotnie  więcej niż niż liczyły one sobie w czasie tzw. zimnej wojny.

Dlaczego w sieci trwa już wojna

Największą skuteczność takiego propagandowego działania, jak podają media amerykańskie osiągają jednak dziennikarze będący zwolennikami Rosji wspierający politykę Rosji i Putina. To są oficjalnie zatrudnieni dziennikarze z rosyjskich mediów oraz agentura głęboko zakonspirowana. To jest oczywiście świadoma agentura Kremla otrzymująca za swoje działanie konkretne pieniądze liczone w dolarach.

Dają pracę tam, gdzie jej nie ma. Oferują atrakcyjną płacę jak na tamte warunki. Zatrudniają tych, którzy nie pytają „dlaczego”. Tak wygląda „praca” rosyjskich trolli internetowych, opłacanych przez Moskwę. Najważniejszym – jeśli nie jedynym – celem ich pracy jest tworzyć „newsy”, które spodobają się Władimirowi Putinowi. A jeśli nie tworzyć, to przepisywać prawdziwe informacje tak, by ich wydźwięk był prorosyjski i antyukraiński – pisze niebezpiecznik.pl.
Partyzantka ukraińska nazywana ma być faszystowskimi buntownikami, o rosyjskich terrorystach nie wolno pisać jak o zbrodniarzach, tylko o bohaterach. Cel każdego pracownika – 20 newsów dziennie zachwalających Rosję.

Polscy pseudo narodowi dziennikarze pobierający wynagrodzenie z Moskwy – a tak się dzieje od dawna, co ujawnia nasza krajowa prasa prawicowa, choćby nezależna.pl – negują w swoich wystąpieniach i komentarzach np. stosunki polsko – ukraińskie poprzez podgrzewanie wzajemnej historycznej nienawiści między Polakami a Ukraińcami, zaniżają system obronny państwa polskiego, możliwości i systemy obronne Polski, podkreślają za najważniejsze tylko powiązania gospodarcze Polski z Rosją i straty a wręcz bankructwo Polski po zaostrzeniu się wzajemnych relacji politycznych i gospodarczych między tymi państwami itp.

Wielu aktywnych już agentów Rosji publikuje swoje artykuły zniechęcające do popierania polityki naszej ojczyzny - Polski na arenie międzynarodowej w tym działań w strukturach NATO np. wspierając Ukrainę w walce o demokrację i zachodni kierunek rozwoju. Powoli agentura Putina zaczyna zniechęcać szczególnie młodzież Polską do zainteresowania sprawami swego kraju w zakresie jego obrony.

Metoda działania agentury Rosji wyspecjalizowanej w swoim działaniu od wielu lat jest prosta i znana od wieków: to przekłamywanie rzeczywistości, ośmieszanie, zniechęcanie, apatia, strach itp.

Przykłady takich działań znajdziemy już w całym internecie, wystarczy przeczytać choćby np. i w Interii, Onecie itp niektóre artykuły i komentarze, i wszystko staje się jasne.

Ale to nie żarty, to prawdziwa i autentyczna wojna propagandowa - nasila się ona z dnia na dzień i jest prowadzona i kierowana z Kremla, jest groźna a to już nie są żarty.

Walka o Wolną Polskę trwa nadal. !

Źródło : https://oko.press/rosyjska-propagande-szerza-polskie-portale-znalezlismy-23-takie-witryny/

https://niepoprawni.pl/blog/andy-aandy/rosyjscy-narodowcy-z-neon24-sterowani-przez-rosyjska-agenture-wplywu

http://blogmedia24.pl/node/70548

https://nowyekran.wordpress.com/2014/08/08/bloger-o-neon24-pl-fakty-czy-fikcjacz-1/

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:26)

Komentarze

(...) Na łamach antyPiSowskiego portalu „Oko press” ukazał się artykuł Marty Nowak „''Jezu, ty się tym zajmij''.

[Ta bolszewicka propagandzistka napisała] "Poszłam do spowiedzi pytać, jak rozmawiać z dziećmi o seksie”.

O ile prawdą jest treść artykułu, w której upubliczniona jest treść spowiedzi, to publicystka, o ile była katoliczką, zaciągnęła na siebie ekskomunika, czyli wykluczenie z Kościoła. (...)

W czasie spowiedzi (niedoinformowana co do celu spowiadania się) lewicowa publicystka opowiadała o wymyślonych przez siebie grzechach swoich urojonych dzieci, grzechy te dotyczyły oczywiście praktyk autoerotycznych (jak widać, seks jest osią świata lewicowców) i przekonywała duchownego do zasadności szkolnej seks indoktrynacji dzieci.

Swoją opowieść autorka tekstu na antyPiSowskim portalu ubarwiła przykładami ignorancji młodzieży szukającej informacji o seksie u seks ''edukatorów” – taka ignorancja nie dziwi u osób szukających porady akurat u seks ''edukatorów'', osoby bystre nie mają potrzeby kontaktów z lewicowymi aktywistami.

Zdaniem lewicowej publicystki „polski Kościół katolicki w oficjalnych komunikatach stanowczo sprzeciwia się jakiejkolwiek edukacji seksualnej. Rozumie ją jako nawoływanie do grzechu i seksualizację dzieci. Można to uznać za wewnętrzną sprawę wspólnoty religijnej, gdyby się nie przekładało na politykę państwa i sytuację dzieci, które od najmłodszych lat trzymane są w strachu przed seksualnością. Za przyzwoleniem rodziców”.

Takie stanowisko lewicy ma na celu przekonanie Polaków, że Kościół jest instytucją szkodliwą, którą trzeba zwalczać, by chronić dzieci i resztę społeczeństwa. W przekonaniu o potrzebie seks ''edukacji'' publicystka lewicowego portalu podpiera się opiniami jezuity Jacka Prusaka.

W relacji lewicowej publicystki widać, że obecność w Kościele jest dla niej stresująca, bo „w kościele jest ciemno, zimno i cichoj”. Problem dla lewicowej publicystki jest to, że Kościół katolicki za grzech uznaje „myśli i pragnienia przeciwne czystości [...] Pieszczoty, pocałunki, współżycie poza małżeństwem, samogwałt, czyny homoseksualne, oglądanie pornografii, nieprzyzwoite zabawy i rozmowy, stosowanie antykoncepcji”.

Lewicową publicystkę w czasie spowiedzi zbulwersowało to, że zdaniem księdza dziecko „potrzebuje opieki, a nie zgorszenia [ze strony] swojej matki”, to, że matka musi się modlić, tak by dziecko mogło naśladować jej pobożność.

Ja można przeczytać w relacji opublikowanej na antyPiSowskim portalu, lewicowa publicystka z kościoła wyszła „z poczuciem winy”, bo na spowiedzi dowiedziała się, że demoralizując dziecko, krzywdzi nieletniego (widać, ze sumienie dla lewicy to faszyzm). Z narracji lewicowej publicystki wynika, że właśnie pod wpływem Kościoła katolickiego rodzice mają odmawiać dzieciom wiedzy i dezinformować dzieci w sprawach seksu, przez co nieświadome dzieci są ofiarami przemocy seksualnej, zachodzą w niechciane ciąże i nie mają satysfakcji z seksu.

W kolejnej relacji lewicowa publicystka ma pretensje do spowiednika, że nie przedstawił jej szczegółowego planu rozmowy z dzieckiem o seksie – dobrze, że nie ma pretensji o to, że spowiednik nie przedstawił jej szczegółowego planu skręcania mebli z Ikei.

Z artykułu na antyPiSowskim portalu wynika, że alternatywą dla rzekomo szkodliwej działalności Kościołom katolickiego w sferze seksu jest Grupa Edukatorów Seksualnych Ponton. (...)

Cytaty za: https://www.fronda.pl/a/portal-okopress-ekskomunikowany,130418.html

Podoba mi się!
18
Nie podoba mi się!
-4

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1611153

"Rosyjscy "narodowcy" z Neon24 sterowani przez rosyjską agenturę wpływu"

https://niepoprawni.pl/blog/andy-aandy/rosyjscy-narodowcy-z-neon24-sterowani-przez-rosyjska-agenture-wplywu

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-5

Tezeusz

#1611156

Wiem czym jest ten portal ;

https://niezalezna.pl/213924-slepnace-oko-utrzymankow-sorosa-portal-okopress-bez-wsparcia-z-zagranicy

Ale zawarta ta a nie inna informacja WEDŁUG MNIE ZASŁUGUJE NA UWAGĘ - sam to podkreślałeś w swoich materiałach.

Cytat z tego portalu to tylko wstęp do materiału. ważne jest uzasadnienie podniesionego problemu i materiały żródłowe.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

Tezeusz

#1611157

Cytat :

"Dzisiaj wchodząc na Neon24 (co szczerze odradzam nie przyzwyczajonym do chamstwa i wyzwisk wrażliwym czytelnikom) możemy się przekonać, że rosyjska agentura robi wszystko, aby stosunki polsko-ukraińskie były jak najgorsze. Nierzadko u niektórych, którzy tam się produkują możemy dostrzeć efekt histerii. Histeria spowodowana zaślepieniem nienawiścią może utrudniać postrzeganie rzeczywistości i rodzić czyny, które bynajmniej nie likwidują jej źródła, lecz wzmagają dramatyczny bieg wypadków. To z pewnością tłumaczy oderwany od rzeczywistości pro-ruski bełkot.

Czas najwyższy zastanowić się nad rosyjskim dążeniem do skłócania Polaków z narodami trzech sąsiadujących byłych republik i chęcią wykorzystania w tym celu banderyzmu. Polacy mają dziś inną postawę niż ich dziadkowie. Dają się wodzić za nos nawet bez stosowania wobec nich bezpośredniego przymusu.

Ilustracją tego smutnego zjawiska jest reakcja na wybuch protestów na Majdanie. Strona rosyjska zaczęła z miejsca stosować dyskredytację przeciwnika, bezczelne ataki i brutalną prymitywną manipulację. Nigdy nie zdobyła się na spokojną polemikę na argumenty lub ocenę co jest faktem, co domysłem, a co myśleniem życzeniowym. Jaka jest więc możliwość znalezienia wspólnego mianownika? W tej sytuacji na razie chyba żadna i to dopiero jest klęska.

Ruchy komunistycznych narodowców z oparowego ścieku z definicji są antypolskie, każdy kto twierdzi inaczej jest kłamcą lub głupcem. Ci, którzy głoszą, że są przede wszystkim anty-żydowskie i anty-amerykańskie, chcą po prostu odwrócić uwagę od ich antypolskości. W pewnym sensie to syndrom wybierania mniejszego zła w stylu znienawidzonego generała, choć faktycznie niczym się od niego nie różnią. On usprawiedliwiał wprowadzenie stanu wojennego groźbą wejścia sowietów i dlatego wolał sam spacyfikować swoich. Dzisiejsi neonowi piewcy bez ogródek mówią o kolaboracji z wrogą Rosją, za cenę zdrady Ojczyzny, tradycji i łacińskiej cywilizacji. Dla nich życie pod ruskim butem jest lepsze od „zgniłego zachodu”, który trzeba zniszczyć.

Rosyjski mainstream skupia się prawie wyłącznie na antybanderowskich newsach serwowanych własnym obywatelom, którzy banderowców nienawidzą głównie dlatego, że są antyrosyjscy, nie zaś – tak jak Polacy – dlatego, że mieli z nimi osobiste ludobójcze doświadczenia. Trudno nie odnieść wrażenia, że dla Moskwy ważny jest ciągły sparing z banderyzmem.

Na szczęście mało kto w Polsce bierze owego ustawianego przez Rosję „banderowskiego stracha na wróble” za realnego przeciwnika.

Oczywiście dopatrywanie się moskiewskiego agenta w każdym, kto ma inną opinię jest niedorzeczne, ale na przykładzie „Neonu” od razu możemy dostrzec różnicę między zdezorientowanym ćwierćinteligentem powtarzającym bez namysłu ruskie kłamstwa a perfidnym manipulantem wciskającym kit według ruskich wytycznych. (zob. więcej: http://www.osw.waw.pl/sites/default/files/anatomia_rosyjskiej_wojny_informacyjnej.pdf)

Raport ABW za 2010 r., jaki przedstawił jej szef Krzysztof Bondaryk, mówiąc o 300 znanych naszym służbom szpiegach funkcjonujących w Polsce, to dopiero wierzchołek góry lodowej. Specjaliści od służb specjalnych podejrzewają, że Polskę oplata sieć agentów, tzw. nielegałów, i może być ich dużo więcej. Najmocniej w Polsce trzyma się, i to od lat, wywiad rosyjski. Jego agenci wywodzący się z KGB i GRU ulokowani mają być we wszystkich najważniejszych urzędach. Najwięcej z nich w Warszawie: w ministerstwach, w Sejmie, a nawet Kancelarii Prezydenta i kancelarii premiera.Rosyjskie służby jako jedne z niewielu na świecie prowadzą wywiad globalny.

– Wiemy o tych, których udało się namierzyć. Pracują oni na placówkach dyplomatycznych, oficjalnie jako przedstawiciele innych krajów. Zwykle znana jest połowa tych, którzy rzeczywiście działają w naszym kraju – mówi gen. Gromosław Czempiński, były szef Urzędu Ochrony Państwa, który napisał książkę o działaniu służb specjalnych polskich i innych wywiadów w Polsce. I dodaje, że nielegałowie to równie dobrze mogą być biznesmeni, zarówno obywatele innych krajów, jak i tacy, którzy posiadają polskie obywatelstwo, sprytnie wtapiając się w społeczeństwo.
/źródło: http://www.polskatimes.pl/artykul/382471,ilu-szpiegow-jest-w-polsce-najmocniej-trzyma-sie-wywiad-rosyjski,id,t.html

Tak, tak – to ten sam generał Czempiński, który zakładał wcześniej z gen. Wileckim i Oparą i innymi chłopcami z WSI ten agenturalny neonowy portal.

W obszarze Neonu24 to zidentyfikowani „biznesmeni” Ryszard Opara i Jarosław Ruszkiewicz.
Ich działaność biznesowa jest podporządkowana nie przynoszeniu korzyści i pomnażaniu kapitału a na wykorzytywaniu medium dla celów propagandowych, poniżej dodatnich wpływów na rachunku zysków i strat.

Neon24 to teraz siedlisko anty-Polaków, najgorszej maści zdrajców i kolaborantów. Oraz polsko- języcznych Rosjan zaangażowanych w wojnę informacyjną. Na bieżąco obrzucających błotem wszystko co polskie i co jest Polską Racją Stanu.

Cenzura eliminuje każdy przejaw samodzielnego myślenia. Wszystko co jest wbrew wytycznym z Kremla nie ma prawa istnieć.

Na tym agenturalnym portaliku śmieją się i szydzą z ginących Ukraińców broniących swojej ojczyzny. Polacy wspierający ukraińskie dążenia do demokracji i niepodległości są nazywani żydami, szbesgojami i usraelem. Ukraińcy to dla nich „banderowcy”, pogardliwie nazywani przez nich „ukrami”.

Terroryści przysłani przez Putina na Ukrainę są przez nich nazywani „obrońcami” i „bojownikami”. Bandyci zabijający cywilów podejrzewanych o sympatię z legalną władzą w Kijowie i chowającymi się jak szczury po norach i używającymi ludność cywilną a nawet dzieci za żywe tarcze są traktowani jak bohaterowie.

Wielu, wydawało by się Polaków nagle zmieniło orientację na rosyjską. Pochwalają rosyjski imperializm, faszystowska ideologia Dugina jest dla nich panaceum na „jedność Słowian”.

Trzeba wyraźnie napisać i napiętnować tą ruską swołocz:
/wymienię tylko tych najważniejszych/

1. Ryszard Opara, który sprzedał ruskiej agenturze wpływu „swój” portal. Ten sprzedajny WSI-ok zamierzał nawet startować kiedyś na urząd prezydenta RP. Niedawno marzyła mu się także ciepła posadka w Brukseli. Pełni na Neonie24 rolę „Naczelnego”.
2. Jarosław Ruszkiewicz vel Spirito Libero – od kilku miesięcy „prezes fundacji Nowy Ekran / Neon24”, de facto słup, na którego Opara i kolesie przepisali własność, uciekając przed sądem i zapłatą milionów złotych, które są zobowiązani zwrócić polskiemu państwu. Ruszkiewicz to także oficer rosyjskiej agentury wpływu na tym odcinku. Pełni na Neonie24 rolę naczelnego cenzora i dyżurnego chama.
3. Bogusław Jeznach – były agent WSI, obecnie pracujący na zlecenie Kremla. Jego zadaniem jest tłumaczenie na język polski rosyjskich materiałów propagandowych w taki sposób aby manipulować polską opinią publiczną. Czyli manipulacja i dezinformacja.
4. AdNovum – płatny agent Kremla. Opracowuje informacje nadsyłane mu przez rosyjski ośrodek wojny informacyjnej. Jego celem jest przedstawianie informacji tak jakby Polakami byli Rosjanie podzielający rosyjski imperializm i faszym.
5. Krzysztof Wojtas – http://1do10.blogspot.com/search?q=wojtas
6. Zawisza Niebieski, wielonikowiec – zakonspirowany agent Kremla, który udaje zainteresowanie „słowiańskimi korzeniami Polski”, co dziwnym trafem jest wpisane w wytyczne Kremla.
7. Zygmunt Wrzodak – agent Kremla. Nazwany tak przez Jarosława Kaczyńskiego; czego Wrzodak nigdy nie zdementował.
8. Stanislas Balcerac – ponadprzeciętnie zaangażowany piewca Putina. Nie ustalono jeszcze czy to płatny zadaniowiec.
9. Zygmunt Białas – http://1do10.blogspot.com/2014/05/do-zygmunta-biaasa-i-innych-ruskich.html
10. Ślepa Mańka – płatna agentka Kremla, do czego samam chętnie się przyznaje

Jest tam kilku płatnych trolli, większość posiada wiele nicków.

Są też pożyteczni idioci, którym się wydaje, że powielanie swoich notek na wielu portalach, w tym NE24 przynosi im większą sławę i większy rozgłos. De facto wspaierają tą ruską tubę propagandową.
Z litości nie wymienię ich nazwisk i nicków..."

Cytat z : https://nowyekran.wordpress.com/2014/08/08/bloger-o-neon24-pl-fakty-czy-fikcjacz-1/

Coś musi " być na rzeczy" - nieprawdaż.

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-5

Tezeusz

#1611155

   Witam! To od dawna wiadomo, ale nie do wszystkich dociera skala tego zjawiska. Ja miałby konkretną propozycję, aby na Niepoprawnych od czasu, do czasu ujawniać w osobnych artykułach listy Trolli, których uda się na bieżąco wykryć. Nie mówię o "chorągiewkach", lub ludzi małej wiary, tylko udokumentowaną agenturę wpływu i rzeczywistych kolaborantów. Ta skala tego zjawiska, tylko utwierdza, jak ważna i pilnie potrzebna dla społeczeństwa Polskiego jest Ustawa Medialna, która w dużej części zneutralizuje Ruską kłamliwą propagandę. To tak, w małym skrócie. Poruszyłeś "Hydrę" i zaraz się zleci cały "Neon". Pozdrawiam!

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1611167

Z calym szacunkiem, ale nie sadze by ta, zasadniczo sluszna idea, mogla cokolwiek zmienic na dobre. Natomiast wywolac moze wprost nieopisany chaos i zamieszanie. Prawie kazdy bedzie chcial udowodnc, ze to jego przeciwnik w dyskusji, jest co najmniej trollem, a juz na pewno agentem: Rosji, Niemiec, Izraela, PO, PiSu, UE, Pederastow i Lesijek i tak dalej.

Popatrz co sie tutaj dzieje w czasie, zdawalo by sie, normalnej dyskusji na jakikolwiek temat. 

Pozatem zostaje kwestia kto i w jaki sposob ma i moze decydowac, kto wsrod srodowiska Niepoprawnych jest szkodnikiem.

Niedawno czytalem tu "dyskusje" z komentatorka, ktora mieszka w Rosji, ale w Polsce sie urodzila z matki Polki i rosyjskiego oficera, studia skonczyla w Polsce. Nikt nie probowal z nia dyskutawac. Rzucono sie na nia jak stado  dzikich zwierzat na latwa ofiare. Pewnie juz sie wyniosla, a szkoda. Chetnie bym ja zapytal o jej stosunek do historii Polski, do rzadow Putina, o opinie na temat "katastrofy" smolenskiej i o wiele innych podobnych zagadnien.

Wyzwiska niczego nie buduja, a bardzo szkodza normalnemu funkcjonowaniu strony, na ktorej juz coraz mniej rozsadnych komentatorow z prawdziwego zdarzenia.   

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1611176

Tej Rosjanki, jakoby Onuckiny - nie "czepiałam się", dopóki ona nie zaczęła "czepiać się" min. Macierewicza oraz Józefa Piłsudskiego. Potem - zarabiała u mnie minusy.

A krytykował ją nawet Kefas z ghiatallasy.

Miała podobno przenieść się na Neon. Może ma tam jakiś inny nick, ale tutaj sprawiała wrażenie dziwnego trolla.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1611221

Dziekuje.

Bylem swiadkiem tylko jednej konfrontacji z ta pania i stad moje przykre wrazenia.

Znam Pania od bardzo dawna i mam zaufanie do Jej ocen, wiec prawdopodobnie na temat Pilsudskiego bym sobie mogl porozmawiac z pania Onuckina.

To jej prawdziwe nazwisko, czy tylko niepotrzebna zlosliwosc? 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1611249

Przyglądałam się tej osobie "z pewną taką" nieufnością, czyli - z ostrożnością. W ostatnim okresie jej występowania na Niepoprawnych już raczej nie miałam złudzeń co do jej roli trolla.

A co do sowietów, którzy byli "chorzy na Piłsudskiego" - to już raczej nikt nie ma złudzeń. Toteż gdy na Niepoprawnych pojawiają się "rewelacje" według Sikorskiego/Modelskiego o Piłsudskim - to ja zazwyczaj eksploduję. Choć muszę wyjaśnić, że w moim domu nigdy nie było "kultu Marszałka" - Rodzice byli endekami, podobnie - żyjący Dziadkowie, choć już jeden z Wujów to piłsudczyk. Nie mniej Tatko, podobnie jak pozostali członkowie całej licznej Rodziny, był w stanie dostrzegać patriotyzm zarówno Piłsudskiego, jak Dmowskiego.

Natomiast "rewelacje" Nicponia na temat Rozwadowskiego i Piłsudskiego, którym też hołdują niektórzy/niektóre na tym blogu to ja "między bajki włożę". Za najlepszy komentarz do bajań Nicponia (i pewnych tutejszych blogerów) w jego pseudo-historycznej pozycji Polowanie na generała uważam ten:

Tomasz Bukowski | 2018-02-04 20:16
"Powoli wyczerpuje mi się cierpliwość do tych bajek o mądrym Rozwadowskim i głupim Piłsudskim. Bez wdawania się w polemiki na temat w ogóle prawdziwości scen w tym artykule, zapytam wprost. Czy autor wie jaka jest różnica między dowódcą a szefem sztabu? Jaka jest ich rola, zadania i odpowiedzialność? Gdyby przyjąć wypociny za prawdę objawioną mielibyśmy jedyną w historii planety bitwę gdzie za zwycięzcę uznaje się szefa sztabu a nie jego szefa dowódcę wojska."

(Czytaj więcej: https://histmag.org/Tadeusz-Rozwadowski-prawdziwy-tworca-cudu-nad-Wisla-16342)

Nie umiem teraz znaleźć informacji, która znana była memu Tatce na temat Rozwadowskiego, iż ten w pewnym momencie, poprzedzającym na krótko Bitwę Warszawską, na spotkaniu Rady Obrony Państwa, zameldował z głupim wyrazem twarzy (mówiono o głupawym śmiechu), że trójetapowa obrona Warszawy, przez niego organizowana, została właśnie przełamana przez sowietów. 

Tyle, że nasza obecna dyskusja pod powyższym wpisem - w znacznym stopniu nie dotyczy tematu wpisu.

Pozdrawiam serdecznie,

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1611267

Tak, nasza dyskusja zaczela sie na temat niskiego poziomu dyskusji na portalu a konczy sie mila wymiana mysli na inny temat, stad wniosek, ze jezeli sie chce, to nawet tu mozna porozmawiac normalnie. Ja dla odmiany wychowany bylem w kulcie Marszalka, co jest zrozumiale, poniewaz moj Ojciec byl z nim zwiazany (POW, Wojna Bolszewicka, itd) Natomiast na emigracji przyjaznilem sie przez wiele lat z oficerami NSZ, ktorzy byli dla mnie wzorem postepowania. Dlatego uwazam, ze nasze wspaniale przedwojenne pokolenie bylo ksztaltowane przez mysl Dmowskiego i czyn Pilsudskiego. Dla tych ludzi Bog, Honor i Ojczyzna byly trescia ich zycia, a nie pustym haslem.

Oczywiscie, ze stosunek do Pilsudskiego jest bardzo charakterystyczny dla rosyjskich patriotow, a dla mnie stanowi papierek lakmusowy do ocenienia procentu polskosci w danym osobniku. 

Co do Rozwadowskiego. Byl on  znakomitym Szefem Stabu podczas wojny 1920 roku, w owym czasie niezmiernie lojalny i wierny Naczelnemu Wodzowi. W roku 1926 pelnil funkcje Dowodcy Garnizonu Warszawy. To on wydal rozkaz otwarcia ognia do "buntownikow", a tych, ktorzy nie chcieli strzelac do swoich kolegow, kazal rozstrzeliwac "za dezercje". Efektem tego rozkazu byla smierc blisko 400 osob, a niecaly tysiac ludzi zostalo rannych. Zasadniczo tylko to wystarczalo na oddanie go pod Sad Wojskowy i wyrok smierci. Moze jeszcze wieksza wine za ta zbrodnie ponosi kolega i przyjaciel Pilsudskiego z czasow PPS, prezydent Wojciechowski. Zamiarem Pilsudskiego byla zbrojna demonstracja i pokojowe przekazanie mu wladzy przez dawnego kolege. Owczesna sytuacja polityczna w Polsce pilnie wymagala autorytatywnych rzadow. Szalala korupcja, nieudolne rzady zmienialy sie wielokrotnie, a sytuacja przypominala ta, ktora obecnie istnieje w Polsce, chociaz na znacznie mniejsza skale. Wojciechowski brutalnie odrzucil propozycje Pilsudskiego i dopiero po trzech dniach zrozumial jak straszny blad popelnil, wiec podal sie do dymisji. O trzy dni za pozno. Stad tez mozna wnosic pewne usprawiedliwenia dla Rozwadowskiego, poniewaz bronil legalnej wladzy. Jednakze rozkaz otwarcia ognia do polskich zolnierzy, to byla wyrazna zbrodnia wojenna. Pilsudski bardzo silnie przezyl walke pomiedzy polskimi zolnierzami. Sam nie bral w niej udzialu, a w tym czasie posiwial. Nie mscil sie na wojskach rzadowych, za wyjatkiem uwiezienia czterech generalow odpowiedzialnych za smierc i poranienie ludzi, oraz kilku wrogich mu generalow przesunal w stan spoczynku. Temat jest obszerny, nie na krotki komentarz, wiec koncze, przesylajac serdecne wyrazy szacunku.  

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1611287

Po latach, po II wojnie, opinia mego Tatka na temat Piłsudskiego i Wojciechowskiego była krótka - Piłsudski miał rację! Niestety, współcześnie, pod wielu względami nasza wewnętrzna sytuacja jest podobna do tamtej - z czasów Przewrotu Majowego. Tylko Marszałka nie mamy. A sytuacja międzynarodowa nie zostawia nam prawie żadnego pola manewru.

Z opinią Piłsudskiego na temat naszych "sąsiadów" Tatko również się zgodził.

Mój Wuj - Piłsudczyk miał o Marszałku taką, jak Pan, opinię. Żonę swoją spotkał w armii, dzieliła jego poglądy. I proszę sobie wyobrazić, że obie Ich córki, moje kuzynki, a właściwie - już tylko jedna, gdyż druga ostatnio zmarła - stały się admiratorkami Platformy.

Serdecznie pozdrawiam,

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1611385

Napisala Pani -  "Tylko Marszałka nie mamy. A sytuacja międzynarodowa nie zostawia nam prawie żadnego pola manewru."

Wlasnie dlatego powstal podpis pod moimi komentarzami. Niedawno chcialem w sposob lapidarny okreslic nasza sytuacje miedzynarodowa i brakowalo mi wlasciwych slow. Pegaz odlecial gdzies daleko. O panu Rymkiewczu nigdy w zyciu nic nie slyszlem, ale pewnie z tym nazwiskiem kiedys przypadkowo musialem sie spotkac, poniewaz ono ni z tego czy z owgo, dosyc natretnie powracalo co jakis czas do mojej swiadomosci. Dlatego postanowilem sprawdzic w internecie - ktoz to zacz? I wprost nie do wiary, ale od razu trafilem na poszukiwana sentencje. I jak tu w takiej sytacji nie utrwalac i powielac tych slow! Pan Rymkiewicz jest autorem wielu innych, trafnych sformulowan. Spodobalo mi sie jedno z nich:

"Polskość to jest straszna siła duchowa i to nie my ją wybieramy, bo nie możemy niczego wybierać, to ona nas wybiera." 

Ja uwazam, ze bardzo duza role, chociaz nie decydujaca, odgrywa tu genetyka.  Szkoda, ze tu nie miejsce na szersza wymiane mysli.

Serdecznie pozdrawiam

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1611506

I się zlecieli i wyją i bardzo dobrze ujawnili się i przyznali kim są i o to  przecież chodziło.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

Tezeusz

#1611245

  Atakują, to dobry znak. Myślą, że w kraju nie ma twardych, silnych odważnych patriotów. Sianie defetyzmu, to ich specjalność. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

ronin

#1611253

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1611172

Wojna hybrydowa to poważna sprawa wielu znawców przedmiotu twierdzi ,zę jest niemniej grożna niż atakujące dywizje pancerne wroga i ja się z taki stwierdzeniem zgadzam- stąd poruszyłem ten ważki problem bo on istnieje, ba spotykamy się z nim niemal codziennie lecz nie chcemy tego zauważyć lub nie mamy wiedzy ?

To nie są żarty to jest realne zagrożenie.

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4

Tezeusz

#1611179

Achtung! Panzer! ? NIE - Achtung! Kybernetik!

Dodam tylko, że oddziały wojsk pancernych wschodniego sąsiada stacjonują w odległych garnizonach.

Dywizje pancerne 20 Armii to rejon Woroneż – Niżny Nowogród – Naro Fomińsk.

5 Gwardyjska DPanc stacjonuje w Syberyjskim Okręgu Wojskowym, w garnizonie Khiata.

Na najbliższym  kierunku operacyjnym  w Kaliningradzkim Okręgu Wojskowym rdzewieją transportery 18 Gwardyjskiej Dywizji Zmechanizowanej i 7 Gwardyjskiej BZmech.

W Leningradzkim Okręgu wojskowym oddziałów pancernych nie ma są tylko zmechanizowane i do zadań specjalnych.

Podobnie jest w 22 Armii, w Północno-Kaukaskim OW, w Centralnym OW oraz w 15 A w Ussuryjsku. O siłach wojsk lądowych Dalekowschodniego OW (Chabarowsk) brak danych.

Reasumując, Tezeuszu, armia sowiecka stawia na bardziej mobilne siły zmechanizowane a wojska pancerne trzyma z daleka od ETDW.

Rosyjski resort obrony stopniowo realizuje zatwierdzony przez prezydenta Władimira Putina wieloletni program modernizacji technicznej SZ FR o nazwie "Państwowy Program Zbrojeniowy Rosji na lata 2018-2027" z budżetem w wysokości blisko 19 bilionów rubli. Najnowsza generacja rosyjskich wozów bojowych takich jak czołg podstawowy T-14 Armata, ciężki bojowy wóz piechoty T-15 Armata, bojowy wóz piechoty K-17 Bumierang-25, kołowy bojowy wóz piechoty Kurganiec-25 czy armatohaubica samobieżna 2S35 Koalicja-SW jest planowana do wdrożenia do służby w przeciągu najbliższych ośmiu lat. Przyczyny długiego okresu wdrażania są dwie: finansowa i technologiczna. Priorytetem jest dokończenie modernizacji całej "floty" obecnie używanych czołgów podstawowych takich jak T-72, T-80 i T-90, bojowych wozów piechoty BMP-2 i BMP-3 czy kołowych transporterów opancerzonych BTR-80, które od kilku lat są sukcesywnie modernizowane do najnowszych standardów T-72B3/B3M, T-80BWM i T-90M oraz BMP-2M i BMP-3, a także BTR-80A/BTR-82A. Proces ten powoli zbliża się do końca, co oznacza, że w ciągu najbliższych kilku lat Rosjanie będą dysponowali pokaźną liczbą, idącej w setki, różnego rodzaju zmodernizowanych do najnowszych standardów wozów bojowych pochodzących jeszcze co prawda z czasów ZSRR, ale które nadal posiadają znaczący potencjał bojowy.

Dobrze, że wspominasz o zagrożeniach wojny hybrydowej. WH to strategia wojenna łącząca działania konwencjonalne, nieregularne, cybernetyczne, terroryzm i przestępczość, w tym samym czasie i na tym samym polu bitwy. Działania w ramach wojny hybrydowej są prowadzone na różnorodnych płaszczyznach: militarnej, politycznej, gospodarczej, społeczno-kulturowej, historycznej, psychologicznej oraz informacyjnej (dezinformacja i propaganda).

Zwracam uwagę na zagrożenie cybernetyczne!

Rosjanie (podobno) sformowali cztery dywizje hakerów…

Polska armia przymierza się do stworzenia wojsk cybernetycznych. Może to być nawet kolejny, szósty rodzaj wojsk.
Prace nad programem dla wojsk cybernetycznych zakończono w lutym 2019 r. ? Czy narybkiem szóstego rodzaju wojsk jest (będzie?) li tylko jedna klasa licealna w strukturze WAT?

PS

https://www.energetyka24.com/autorzy/cybernetyczna-wojna-ojczyzniana-rosyjscy-hackerzy-planuja-atak-na-amerykanski-sektor-energetyczny

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

casium

#1611280

Witam!

Jakoś nikt nie chce się odnieść do nowego teatru wojny, jakim jest bliski kosmos.

Ameryka skutecznie i po cichu realizuje swój bardzo nowatorski program, kiedyś zwany "gwiezdne wojny". Chiny też się obudziły i na gwałt starają się gonić. Lecz mają, jak to oni, co zdołali ukraść lub skopiować.

A Rosjanie mają pełne pory strachu. Kiedyś starali się gonić GPS GLONASSem, ale padli. Co z tego, że mają dobre rakiety wynoszące, jak technologie satelitarne są żenujące.

Więc nie zapominajmy o ataku i odpowiedzi z kosmosu. I proszę się tu nie wymądrzać impulsem e-m. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1611293

Na podstawie zwierzeń, zamieszczanych na NP, uważałam  pana za znawcę pigułek i rzemieślnika artystę (to słowa uznania) w tematyce, nazwijmy to ogólnie, "marynistyka". Teraz muszę skorygować swoją ocenę i dodaję: besserwisser i kosmos :-)) Na marginesie... to nie pana blog by pieniaczyć operując sloganami!

Dr Jacek M. Raubo - analityk oraz wykładowca akademicki. Adiunkt na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu specjalizuje się w różnych aspektach bezpieczeństwa narodowego oraz obronności współczesnych państw. Specjalista w tematyce: terroryzm, bezpieczeństwo granic, zagrożenia hybrydowe.

Dr  J. M. Raubo komentuje "Efekt Sputnika 2.0: USA pod wrażeniem ekspansji Chin i Rosji w kosmosie".

Dla Stanów Zjednoczonych jasne jest to, że Chiny oraz Rosja rzuciły im bezpośrednio oraz jawnie wyzwanie w przestrzeni kosmicznej. Co więcej, oba mocarstwa traktują przestrzeń kosmiczną jako kluczową z perspektywy własnych zdolności militarnych i widzą potrzebę rozbudowy zdolności szpiegowskich oraz wojskowych w tym zakresie. Stąd też amerykański wywiad wojskowy (Defense Intelligence Agency – DIA) opublikował otwartą analizę, mającą być niejako zaczynem do debaty o potrzebie wzmocnienia zdolności Stanów Zjednoczonych w zakresie utrzymania pozycji w kosmosie. Stany Zjednoczone będą broniły swojej przewagi technologicznej i zapewne podejmą współczesne wyzwanie. Należy podkreślić, że w historii eksploracji kosmosu już raz Stany Zjednoczone zostały zaskoczone przez inne państwo. Miało to miejsce w kontekście zaawansowania programu kosmicznego ZSRR, w trakcie pierwszej fazy zimnej wojny (…)

https://www.space24.pl/damen/efekt-sputnika-20-czyli-amerykanie-widza-ekspansje-chin-i-rosji-w-kosmosie-komentarz

PS

(…) „NSA znów będzie pogrążona w zalewie pytań o jej skuteczność. Widać to było m.in. w trakcie przesłuchań przed komisją ds. sił zbrojnych, w której oprócz wspomnianego Jamesa Clappera brał udział również admirał Michael S. Rogers. Zwracano tam uwagę, że oprócz Rosji i jej zdolności należy brać pod uwagę działania ze strony Iranu, Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej oraz ChRL. Podkreślano również fakt, że Stany Zjednoczone nie wypracowały nadal odpowiedniego modelu reagowania na różnego typu zagrożenia, od wykradania informacji po działania w sferze wojny informacyjnej, dezinformacji etc.

https://www.cyberdefence24.pl/rosyjska-ingerencja-w-wybory-w-usa-bilans-zyskow-i-strat-kremla-trumpa-i-sluzb-raport

Co do wspomnianego systemu nawigacji satelitarnej GLONASS to jednak c*ś drgnęło :-)

https://belsat.eu/pl/news/rogozin-chce-wyprzedzic-usa-w-kosmosie-ma-problem-zamiast-rakiet-lepiej-mu-wychodza-kombajny/

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

casium

#1611330

Materiał, który napisałem sygnalizuje bardzo ważny problem wojny hybrydowej którą prowadzi Rosja wobec Polski i krajów NATO - o czym wielokrotnie wspominał Prezydent i Premier RP oraz Szef NATO.

Osobiście nie sądzę,iż Służby Ochrony Państwa nie śledzą takich wspomnianych w materiale portali. Są Wojska Obrony Cyberprzestrzeni i wyspecjalizowane agendy ABW.

Materiał ukazuje doniesienia medialne - cytaty i żródła tego ważkiego problemu, moja subiektywna ocena podana jest na końcu materiału.

Na ten temat pisało wielu na Niepoprawnych.pl - zródło podane.

Widzisz by się wypowiadać wystarczy poczytać materiały prasowe i już jest wszystko jasne.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5

Tezeusz

#1611180

najjaśniejsza świeczka

 

"Prawda" niczym sieczka

to najjaśniejsza świeczka 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

jan patmo

#1611174

Jestem autentycznie zadowolony, że mamy tu na niepopkach "zawodowca" wspierającego władzę i dobrą zmianę, a co ważniejsze, walczącego z tym całym antypolskim badziewiem skrywającym się za zatroskanym obliczem, tylko po to, by mącić i tumanić.

Sił i czasu nie starczało a i wsparcie tu było niewielkie. Hulali i nadal usiłują, nadsyłani służbowi wrogowie i durnie, co nie potrafią poskromić swych ambicji i uprzedzeń.

Dlatego taka pomoc była już od dawna potrzebna, bo nawet ci, co kiedyś dzielnie walczyli, dzisiaj zamilkli.

Dzięki Tezeuszu

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-6

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1611183

Wybacz żaden zawodowiec po prostu czuję się Polakiem Polska to moja ojczyzna i jest dla mnie najważniejsza. Patriotyzm nie jest dla mnie pustym słowem.To jest odpowiedź. 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-5

Tezeusz

#1611184

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1611206

W Moskwie nie nauczyli pisać " Po Polskiemu " wróć do swoich Pani adminko NEon24.pl

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-7

Tezeusz

#1611214

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1611218

Wybacz nie uleczę ciebie nie jestem lekarzem ale może NFZ ci pomoże .Oby !

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-7

Tezeusz

#1611219

Nie dość, że była związana ze ścierwoneonówką, to jak było w dokumentach, uczestniczyła w cudach z tzw. fundacją.

Taka kłamczucha.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-6

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1611222

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...w ddtk knfblj... jkjś fndcj. Dbrły sę dw psbrty. Gwrn...n wdzsz, ż z twjg prtl rb sę prtl kłmców zwlnnków brcj? Czy wy kłmstwm chcc rtwć Plskę? Nc z tg wm n wyjdz...tk jk n wyszł Płsdskm. pl Ktlckg Stwrzyszn Lkrzy Plskch d przs NRL zmnę prw dtyczącg wyknywn tzw. brcj Ktlck Stwrzyszn Lkrzy Plskch zplwł d przs Nczlnj Rdy Lkrskj zmnę prw dtyczącg wyknywn tzw. brcj. Mdycy w lśc d prf. ndrzj Mty wskzl, ż bcn fnkcjnjąc przpsy nkzją lkrzw dknywn tg prcdr n względnją przy tym jg smn. Pndt wskzl, ż wyznczn lkrz d zbjn dzck w łn mtk jst sprzczn z nrmm tycznym zpsnym w Kdks tyk Lkrskj. Czy t jszcz Plsk? https://glr.tv/pst/J36mDKHp2GmM4H39Pq46npr

Verita

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-13
#1611231

Soviet czy KOD ! I wszystko jasne.Tylko lekarz inaczej choroba pozostanie na zawsze.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-8

Tezeusz

#1611232

Sytuacja, w ktorej ktos upublicznia nam liste naszych internetowych wrogow, ktorych mamy nienawidzic, ma wiele wad. 

Okreslenie czy ktos jest wrogiem Polski, czy to polski patriota, nie jest tak proste i latwe, by mozna bylo dawac wiare jakims podejrzanym listom, ktore ktos sporzadza tylko po to, zeby jeszcze bardziej nas sklocic i poglebic podzialy. 

Polacy sa juz dostatecznie podzieleni na zwolennikow PiS i PO. Wielu jest zarazonych komuna. Osiemdziesiat lat braku niepodleglosci Polski musialo podzielic Polakow, poniewaz kazdy z czterech kolejnych okupantow nie tylko rabowal nasze zasoby materialne, ale szerzyl spustoszenie w ludzkich umyslach, Zarowno Niemcy jak i Rosja mieli i maja swoich kolaborantow. Szczegolnie Rosja sowiecka bardzo dlugo i skutecznie zamieniala Polakow w nieprzyjaciol wlasnego narodu. Tak zwany "Sowieticus" nie zna prawdziwej historii Polski, za to nienawidzi Polski, jej osiagniec i bohaterow, a szczegolnie Polski przedwojenej. 

Propagandowa zaraza stala sie tak powszechna, ze opanowala umysly nawet bardzo porzadnych ludzi. Co mozna pomyslec o mistrzu piora i bardzo wartosciowym czlowieku, jakim jest Pan Michalkiewicz kiedy mowi, ze  "Polski rzad uciekal przez Zaleszczyki", zamiast poprawnie stwierdzic, ze nasz rzad ewakulowal sie  do Rumunii przez przejscie graniczne w Kutach, by dalej walczyc.

Takich przykladow znam setki. Leszek Zebrowski i Stanislaw Michalkiewicz uwazaja, ze obecnie Polacy juz w trzecim pokoleniu sa podzieleni na zwolennikow zolnierzy niezlomnych i na zwolennikow wladzy radzieckiej. Przyznaje im racje poniewaz poglady na temat Polski kazdy wyniosl z domu rodzinnego, a odporni na niezwykle silna propagande historyczna PRL byli tylko ludzie wychowani w nielicznych rodzinach, ocalalych z rzezi okupacji niemiecko - sowieckiej.

Rodziny te sa nieliczne , ale na tle czterdziestu milionow Polakow rozsianych po calym swiecie, stanowia potezna, cenna i wyksztalcona sile, ktora po upadku Polski, doprowadzi ponownie do odzyskania Jej Niepodleglosci. 

Osobiscie dosyc latwo rozpoznaje ludzi, ktorzy szkodza i naprawde nie jest to takie trudne. Nie polegam na zadnych listach od ktorych az sie roi w internecie, tylko oceniam ludzi na podstawie ich czynow i wypowiedzi. Nie trzeba byc nadzwyczajnie utalentowanym, by odroznic falsz od prawdy. Falszywi Zydzi pochodzenia polskiego - bo znam rowniez wspanialych polskich Zydow, uzywaja dosyc inteligentnych, ale sofistycznych argumentow usilujac nam dowiesc, jacy to jestesmy paskudni. Natomiast potomkowie komuny, czy zydokomuny odznaczaja sie niebywalym chamstwem i niezbyt wyszukanymi, szablonowymi argumentami.

Z blogerow na tym portalu szczegolnie sobie cenie Jacka Matysiaka ktory najczesciej publikuje w serwisie wPrawo.pl, gdzie warto zapoznac sie jego starszymi i nowszymi postami. 

https://wprawo.pl/author/jacek-matysiak/page/2/ 

Bardzo tez cenie pana Ewarysta Fedorowicza, ktorego artykuly mozna znalezc na jego stronie internetowej.

http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-5

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1611189

Materiał nie posiada podtekstu politycznego, dotyczy spraw bieżących w oparciu o konkretne działania opisane na portalu ( cytat z portalu oko.press. ) którego w żaden sposób nie można posądzić o sprzyjanie PiS co daje temu materaiałowi duże prawdopodobieństwo zaistnienia prawdy. - To po pierwsze.

Po drugie -  każdy ma swoich fanów i bardzo dobrze ! moimi fanami są Żołnierze Wyklęci - wolno mi.

 Po trzecie - nie osądzam ludzi na podstawie ich pisaniny - osądzam tylko treści przez nich napisane. Ludzi - znajomych osądzam po ich gruntownemu osobistemu poznaniu.

Ale to każdego indywidualna sprawa. Pisze bo chcę coś przekazać  - nie tylko moje osobiste spostrzeżenia  na otaczający nas świat, ale i fakty historyczne, które poznałem i uznałem, że są ciekawe i warte podzielenia się z innymi. Ich ocena nie należy do mnie. To zresztą rola kilku milionów czytelników w kraju i za granicą. Oni to oceniają.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4

Tezeusz

#1611199

Wybacz, ale ja mowie o sytuacji istniejacej na portalu Niepoprawni, a Ty odnosisz sie do innych stron internetowych.

Chyba wszyscy ludzie majacy ochote  napisac cos ciekawego, powinni sami umiec oceniac inne portale.

Przyznam sie, ze czasem zagladam do niektorych wymienionych przez Ciebie i zwykle z niesmakiem stamtad umykam.

Wiec nie krytykuje Twojej inicjatywy, tylko zwracam uwage na jej slabe punkty. Chodzi mi o poziom komentarzy i dyskusji na tym portalu. Jest zatrwazajacy - zwlaszcza gdy sie go porowna z dyskusjami na portalach w Kanadzie, czy USA.

Bylbym naprawde zadowolony, gdyby uczestnicy Niepoprawnych przestali wreszcie obrzucac sie inwektywami - co tylko szkodzi im i opinii o nich, a skupili sie na poruszonym temacie, wylacznie pod wzgledem merytorycznym.

Osobiscie uwazam, ze zasmiecanie portali chamskim slownictwem ma na celu pokazanie swiatu do jakiego poziomu Polacy potrafia sprowadzic swoje publiczne wypowiedzi. Dodatkowym atutem jest wystraszanie z portalu wszystkich rozsadnych ludzi, ktorzy nie maja ochoty byc obrazani bez powodu.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1611207

Każdy ma prawo do obrony. To ja jestem atakowany i to wściekle , wyszydzany i wyśmiewany. Zanim coś napiszesz poczytaj sobie te komentarze, nie będę ich cytował jest ich naprawdę dużo np. pisze je Zawisza Niebieski i jemu podobni z NEon24.pl na prawie każdym moim materiale.

A tak na marginesie co twój komentarz ma wspólnego z treścią zamieszczonego materiału o wojnie hybrydowej ?

https://www.fronda.pl/a/andrzej-talaga-dla-frondy-o-konsekwencjach-wchloniecia-bialorusi-przez-rosje,137354.html?fbclid=IwAR3OQQ6RKBoHHUDbnhUr5xRfknHsiJEZJs-WozV-C3UqSzZig7_THvAANmI

To tyle dyskusji.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-6

Tezeusz

#1611212

cyt:"moimi fanami są Żołnierze Wyklęci"

WHAT ? - długo żyją

To coś jak Witek która o Katyniu uczyła się z przedwojennych książek ?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-10
#1611238

Ten facet odleciał już totalnie. Ośmiesza siebie, i tych, którzy tak obficie go "plusują". 

Czy nie widać, że ten facet konfabuluje ??. 

Ośmiesza siebie , a przy okazji drwi z prawdziwego patriotyzmu. 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8
#1611243

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Skarbowej w K. uznał, i to w decyzji, którą za prawidłową uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w G., że brałem udział w knuciu p-ko fiskusowi w kawiarni, której budowę rozpoczęto 7 miesięcy po mojej w niej wizycie, a otwarto 25 miesięcy później. To jaki problem, by przed wojną znano prawdę o Katyniu? ;)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7
#1611248

jest znacznie więcej, przy czym istnieją one jako zinstytucjonalizowane albo z pozoru prywatne formacje. Sporo z nich ukrywa się pod mianem Organizacji Pozarządowych (NGO) albo fundacji lub funduszy rejestrowanych w Polsce lub/i za granicą. Takim przykładem może być "Fundacja Batorego" albo "Krytyka Polityczna",  a nawet działające pod fałszywą flagą polskie instytucje państwowe, opanowane w wyniku wrogiego przejęcia przez jawnie antypolskie ośrodki. Takimi antypolskimi narzędziami mogą być na przykład takie instytucje jak Rzecznik Praw Obywatelskich albo ośrodki Polskiej Akademii Nauk lub niektórych Uczelni Wyższych albo nawet sądy. Ludzie zatrudnieni w takich instytucjach maja prawo do swoich własnych poglądów, ale w pełnieniu swoich funkcji maja obowiązek reprezentowania stanowiska Polskiego Prawa i Państwa oraz Polskiej Racji Stanu, nawet w takich sprawach jako polska Polityka Historyczna.
Niech jaskrawym i złym przykładem takiej relacji funkcjonalnej będzie Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej reprezentujący swoje osobiste antypolskie i antyrządowe poglądy. Jeśli taki facet rozumie pojęcie rozdziału Państwa od Kościoła jako całkowitej eksterminacji albo eliminacji instytucji Polskiego Kościoła Katolickiego, to niechaj pomyśli o przeprowadzeniu podobnego rozdziału swoich działań służbowych od prywatnych. To samo dotyczy urzędu polskiego sędziego, kontestującego obowiązujące w Polsce Prawo. Niezawisłość nie tylko nie oznacza niezawisłości od prawa, ale wręcz przeciwnie.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

michael

#1611193

Bardzo sluszne i cenne uwagi. Zwlaszcza w odniesieniu do polskiej polityki historycznej, ktora rozni, czesto utytulowani cwaniacy pracowicie tworza na nowo, by zohydzic obraz Polski. Az sie nie che wierzyc, ze moga bez przeszkod pracowac na wyzszych uczelniach i wlewac w glowy mlodzierzy swoje zaklamane racje.

Masz racje - "Niezawisłość nie tylko nie oznacza niezawisłości od prawa, ale wręcz przeciwnie."

Mam nadzieje, ze kiedys to nastapi, bo kazda struktura spoleczna oparta na klamstwie musi upasc predzej czy pozniej. 

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1611209

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika SolidarnyX (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

taa, ciekawe tylko komu służy i za co Tezeusz vel dziennikarz obywatelski vel..., który robi tu "dobrą minę do złej gry"

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-11
#1611197

Vel Ruszkiewicz ! opanuj się !

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-6

Tezeusz

#1611198

o tak, wystarczy popatrzeć i przeanalizować "twórczość" Tezeusza vel ... ruskiego prowokatora - przecież jasno widać, że on nic innego nie robi tylko prowokuje do skłócenia prawicowców w imię swojego ruskiego guru, że skłóconym narodem łatwiej manipulować - tyPOwa moskiewska szkoła...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-9
#1611223

Ścierwoneonówki się odzywają. Boli prawda,!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

Tezeusz

#1611226

Ja osobiście uważam że więcej jest pierwiastka pejsatego u tego cwaniaczka jak kacapskiego

Czosnkiem nawet przez komputer cuchnie

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-9
#1611227

Ruszczyńskim zapachniało ba zaśmierdziało.Ot waniajet sobie ten. 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-7

Tezeusz

#1611230

Znowu tutaj przylazłeś ścierwoneonówka by srać, jak dostaniesz kopa to jak zwykle polecisz na skargę do admina. Cóż czerwone to czerwone!!!!!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-6

Tezeusz

#1611235

Ja tu już jestem 10 lat na NP wieśniaku z kibucu i to ty jesteś nowa pejsata przybłędą z nikłym stażem na NP.

I ty chcesz mi mówić pejsaty prowokatorze co mi wolno a co nie. 

Chyba bardzo mono uderzyłeś się w ten pejsaty łeb i teraz szwankujesz na umyśle

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6
#1611240

I słoma z butów Ścierwoneonówki wykazała bo musiała. Hamstwo i prostactwo bo ty taki jesteś. 10 lat sowieckiego agenta i starczy. Wyj i czytaj prawdę o takich jak ty.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-6

Tezeusz

#1611244

Czołem Jjj

Gawrion na prawdę się ośmiesza (jak i jego gdyńskie przydupaski), że toleruje tutaj takiego tyPOwego i jaskrawego śmiecia, który innych oskarża o "ścierwoneonówke" (gdzie ja nie napisałem tam ani słowa), kiedy sam tam wypisuje co najmniej na dwóch kontach (sprawdzone)!!! Pytanie ile kont tutaj założył, co też po części mówi skąd te plusy u niego (jak sam sobie plusy z różnych kont przyznaje).

Czy pejsaty? Bardzo możliwe, wszakże najwięcej złego dla Polski zrobili te pejsate pochodzące ze wschodu... - i to taki śmieć właśnie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6
#1611247

Widzisz Marek, jakich to sposobów chwytają się ci prowokatorzy. 

Dziwi mnie tylko, kto tak promuje tego kłamcę, konfabulatora i prowokatora. 

Te jego brednie wyssane z brudnego palucha znalazły jak widać wielu czytelników i zwolenników. 

Jak pisałem wcześniej, aż śmierdzi kłamstwem z tych jego wypocin. 

Pozdrawiam. 

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7
#1611254

Boguś, bo to pejsate, a u nich gdy okłamujesz goja to Talmud mówi że nie grzech, nawet jak zabijesz w pejsatej sprawie to też nie grzech.

Taka nacja wypaczona.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5
#1611258

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

chazarski agencie. Prawdziwy Polak Talmudu nie zna.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8
#1611259

Trzeba wrogów poznać pejsatych takich jak ty i zadaniowców,

A to co napisałem to jest ogólne dostępne filozofie pejsaty.

Więc tyłka nie zawracaj tyłka

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1611266

Prawda boli ? Fakty są niezaprzeczalne. 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-7

Tezeusz

#1611228

Kto głupim był, ten głupim zostanie.

"waniajet" widzę towarzysz zapomniał się i pisze po swojemu, czyli z kacapska.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6
#1611229

:)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1611255

No bo Haptuś ciebie nic nie zmieni, pejsatym jesteś i pejsatym umrzesz gdy cię Pan powoła do Siebie.

Tak że uważaj na kuchnię, bo cię ktoś patelnią dmuchnie, więc nie kozacz pejsaty chłoptysiu.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5
#1611256

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

to obelga?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7
#1611257

Ale tu wiesz boś pejsaty

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1611275

Boś durnowaty po prostu. Jesteś przykładem na to, że Żydzi to tacy sami ludzie jak my. I również są pośród nich idioci.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1611276

A jednym z przykładów głupców, jesteś ty pejsaty Hamptusiu.

Bo głupiec nie wie ze jest głupcem i myśli że wszyscy są głupcami bo są inni jak on.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1611278

Oto twoja mowa miłosci  cytaty :

 

Jestem jakim jestem - 10 Grudnia, 2019 - 00:12

A jednym z przykładów głupców, jesteś ty pejsaty Hamptusiu.

Bo głupiec nie wie ze jest głupcem i myśli że wszyscy są głupcami bo są inni jak on.

 

Jestem jakim jestem - 9 Grudnia, 2019 - 20:30

Ja tu już jestem 10 lat na NP wieśniaku z kibucu i to ty jesteś nowa pejsata przybłędą z nikłym stażem na NP.

I ty chcesz mi mówić pejsaty prowokatorze co mi wolno a co nie.

Chyba bardzo mono uderzyłeś się w ten pejsaty łeb i teraz szwankujesz na umyśle

Jestem jakim jestem - 4 Grudnia, 2019 - 23:06

Nie wycieraj, bo pachniesz czosnkiem Tezrusz, a twoja krótkowzroczność po za gór Golan nie wychodzi.

Co gmina pejsatych nowe rozkazy ci dała ???, Więc spadówa eskimosie.

Jestem jakim jestem - 5 Grudnia, 2019 - 22:52

Myślisz jak wywalasz gnój w kibucu, to i tu na NP ci wolno.

Doprowadziłeś do tego, że stałem się twoim fanem, a fan podążają za swoim idolem, a zwłaszcza za obrzezanym idolem.

Zanim kogoś ocenisz spójrz na siebie.
 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Tezeusz

#1611304

"Kreml usiłuje wpływać na media, politykę i opinię publiczną zachodnich społeczeństw za pomocą tzw. trolli internetowych i sterowanych politycznie kampanii medialnych. Niemcy w przeszłości już bywały celem tego typu operacji. Eksperci, których opinie cytuje portal federalnego ministerstwa obrony w Berlinie, uważają celowo rozpowszechniane fałszywe informacje za element "wojny hybrydowej".

Materiały zamieszczane przez trolli mają pomóc przejąć rząd dusz w debatach, które toczą się w Sieci. Możemy je znaleźć głównie na internetowych forach dyskusyjnych. Mianem trolla w tym znaczeniu określamy więc osobę, która systematycznie stara się wpływać na przebieg dyskusji intencjonalnie zamieszczając tendencyjne materiały w interesie zakamuflowanego mocodawcy. Celem jest wywołanie politycznego zamieszania.

Za przykład mogą posłużyć materiały, które przygotowywały grunt pod rosyjską agresję przeciw Ukrainie. Wpisy te pojawiały się jako informacje w atrakcyjnej formie, będąc jednocześnie częścią przemyślnej strategii: dzięki celowo podsuwanym nieprawdziwym wiadomościom wpływano w ten sposób trwale na opinię czytelników urabiając ją.

W samym tylko Sankt Petersburgu - według danych będących w posiadaniu eksperta DGAP Stefana Meistera -  działają trzy setki kremlowskich trolli, których codzienne zajęcie polega na rozpowszechnianiu fałszywych lub zmyślonych informacji za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jednym z najważniejszych narzędzi prowadzenia kampanii dezinformacyjnych w ramach "wojny hybrydowej" jest internetowy portal informacyjno-publicystyczny "Sputnik", który jest wydawany w ponad 30 językach. Setki jego współpracowników są zaangażowane w globalną akcję rozsiewania propagandowych materiałów Kremla. Za nadzór nad "Sputnikiem" odpowiada rosyjska państwowa agencja informacyjna "Rossija Sjewodnia" (pol. "Rosja Dzisiaj"). Centrum Doskonalenia Łączności Strategicznej NATO (NATO Strategic Communications Center of Excellence/StratCom COE) z siedzibą w Rydze wyróżnio pięć kategorii trolli wykorzystywanych przez Kreml do ataków:

- trolle reprezentujące spiskową koncepcję dziejów i dążące do tego, by jako źródło wszelkiego zła na świecie wskazać USA;

- wściekłe trolle podsycające nienawiść i agresję;

- trolle odpowiedzialne za dystrybucję załączników i rozpowszechniające szkodliwe oprogramowanie;

- trolle oddelegowane na odcinek Wikipedii i dążące do manipulowania faktami w Sieci;

- bikini trolle ze zdjęciami roznegliżowanych młodych kobiet, używanymi jako środek perswazji wspomagający skuteczność propagandy wobec mężczyzn, najczęściej w wieku powyżej 45 lat, którzy zostali ich znajomymi w mediach społecznościowych.

Unia Europejska zareagowała na rosyjską strategię dezinformacyjną powołując specjalny zespół zadaniowy pod nazwą „East StratCom Task Force“. Działa on od września ub.r. koncentrując się m.in. na demaskowaniu dezinformacji i prostowaniu nieprawdziwych wiadomości. Działalność zespołu opiera się na siatce ponad 500 dziennikarzy, którzy przekazują doniesienia o kolejnych publikacjach nieprawdziwych wiadomości w rosyjskich mediach.

Dla uzupełnienia tego obrazu należy dodać, że regularnie co tydzień ukazuje się „Disinformation Review“, wydawany przez Europejską Służbę Działań Zewnętrznych (European External Action Service/EEAS). Naświetla on fałszywe informacje, miejsca i daty ich publikacji, a także polemizuje z kłamliwymi komentarzami.

NATO w końcu również oficjalnie wzięło się za prostowanie nieprawdziwych wiadomości, nagłaśnianych przez rosyjskie media. Na stronie internetowej Sojuszu Atlantyckiego po Anschlussie Krymu przez Rosję zamieszczono dokument pt.  „Russia's Accusations - Setting the record straight“. Jest on dostępny w 28 językach i odnosi się do takich zagadnień jak: stosunki dwustronne Rosja-NATO; sens dalszego istnienia NATO i jego rozszerzenie po zakończeniu "zimnej wojny"; uporczywe rosyjskie twierdzenia jakoby NATO obiecało nie przyjmować nowych członków; powtarzające się twierdzenia władz Rosji jakoby NATO lekceważyło ich obawy dotyczące obrony rakietowej; rosyjska krytyka podstaw prawnych operacji wojskowej Sojuszu Atlantyckiego w Kosowie i Libii; kwestionowanie legalności obecnych władz Ukrainy, utrzymywanie przez władze w Moskwie, że tzw. referendum na Krymie było legalne; legitymizowanie przez Kreml aneksji Krymu opinią Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie niepodległości Kosowa..."

Żródło :https://www.cyberdefence24.pl/dezinformacja-jako-orez-wojny-hybrydowej

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-6

Tezeusz

#1611216

Zawisza że Ścierwoneonówki twierdził że na tym portalu nikt nie dyskutuje. I jak wyglądasz czerwony no jak ?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-6

Tezeusz

#1611233

Ty naprawde uwazasz to obrzucanie sie wyzwiskami - za dyskusje ?!

Nie przesadzaj. Myslalem, ze posiadasz wiecej kultury.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1611264

Za dyskusje dzięki. Prawda wywołała wylew sowieckich trolli z NEon24 daliście się wkręcić na maxa. Ujawnilem o was prawde a wy to potwierdziliscie. 

Kolejny materiał o was już się pisze. Zatem zapraszam do dyskusji bijemy kolejne rekordy Ścierwoneonówki!

Hahahaha. 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Tezeusz

#1611284

Kolejny materiał z faktami o tym samym temacie tuz tuż !

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Tezeusz

#1611285

Cytat :

"Dzisiaj wchodząc na Neon24 (co szczerze odradzam nie przyzwyczajonym do chamstwa i wyzwisk wrażliwym czytelnikom) możemy się przekonać, że rosyjska agentura robi wszystko, aby stosunki polsko-ukraińskie były jak najgorsze. Nierzadko u niektórych, którzy tam się produkują możemy dostrzeć efekt histerii. Histeria spowodowana zaślepieniem nienawiścią może utrudniać postrzeganie rzeczywistości i rodzić czyny, które bynajmniej nie likwidują jej źródła, lecz wzmagają dramatyczny bieg wypadków. To z pewnością tłumaczy oderwany od rzeczywistości pro-ruski bełkot.

Czas najwyższy zastanowić się nad rosyjskim dążeniem do skłócania Polaków z narodami trzech sąsiadujących byłych republik i chęcią wykorzystania w tym celu banderyzmu. Polacy mają dziś inną postawę niż ich dziadkowie. Dają się wodzić za nos nawet bez stosowania wobec nich bezpośredniego przymusu.

Ilustracją tego smutnego zjawiska jest reakcja na wybuch protestów na Majdanie. Strona rosyjska zaczęła z miejsca stosować dyskredytację przeciwnika, bezczelne ataki i brutalną prymitywną manipulację. Nigdy nie zdobyła się na spokojną polemikę na argumenty lub ocenę co jest faktem, co domysłem, a co myśleniem życzeniowym. Jaka jest więc możliwość znalezienia wspólnego mianownika? W tej sytuacji na razie chyba żadna i to dopiero jest klęska.

Ruchy komunistycznych narodowców z oparowego ścieku z definicji są antypolskie, każdy kto twierdzi inaczej jest kłamcą lub głupcem. Ci, którzy głoszą, że są przede wszystkim anty-żydowskie i anty-amerykańskie, chcą po prostu odwrócić uwagę od ich antypolskości. W pewnym sensie to syndrom wybierania mniejszego zła w stylu znienawidzonego generała, choć faktycznie niczym się od niego nie różnią. On usprawiedliwiał wprowadzenie stanu wojennego groźbą wejścia sowietów i dlatego wolał sam spacyfikować swoich. Dzisiejsi neonowi piewcy bez ogródek mówią o kolaboracji z wrogą Rosją, za cenę zdrady Ojczyzny, tradycji i łacińskiej cywilizacji. Dla nich życie pod ruskim butem jest lepsze od „zgniłego zachodu”, który trzeba zniszczyć.

Rosyjski mainstream skupia się prawie wyłącznie na antybanderowskich newsach serwowanych własnym obywatelom, którzy banderowców nienawidzą głównie dlatego, że są antyrosyjscy, nie zaś – tak jak Polacy – dlatego, że mieli z nimi osobiste ludobójcze doświadczenia. Trudno nie odnieść wrażenia, że dla Moskwy ważny jest ciągły sparing z banderyzmem.

Na szczęście mało kto w Polsce bierze owego ustawianego przez Rosję „banderowskiego stracha na wróble” za realnego przeciwnika.

Oczywiście dopatrywanie się moskiewskiego agenta w każdym, kto ma inną opinię jest niedorzeczne, ale na przykładzie „Neonu” od razu możemy dostrzec różnicę między zdezorientowanym ćwierćinteligentem powtarzającym bez namysłu ruskie kłamstwa a perfidnym manipulantem wciskającym kit według ruskich wytycznych. (zob. więcej: http://www.osw.waw.pl/sites/default/files/anatomia_rosyjskiej_wojny_informacyjnej.pdf)

Raport ABW za 2010 r., jaki przedstawił jej szef Krzysztof Bondaryk, mówiąc o 300 znanych naszym służbom szpiegach funkcjonujących w Polsce, to dopiero wierzchołek góry lodowej. Specjaliści od służb specjalnych podejrzewają, że Polskę oplata sieć agentów, tzw. nielegałów, i może być ich dużo więcej. Najmocniej w Polsce trzyma się, i to od lat, wywiad rosyjski. Jego agenci wywodzący się z KGB i GRU ulokowani mają być we wszystkich najważniejszych urzędach. Najwięcej z nich w Warszawie: w ministerstwach, w Sejmie, a nawet Kancelarii Prezydenta i kancelarii premiera.Rosyjskie służby jako jedne z niewielu na świecie prowadzą wywiad globalny.

– Wiemy o tych, których udało się namierzyć. Pracują oni na placówkach dyplomatycznych, oficjalnie jako przedstawiciele innych krajów. Zwykle znana jest połowa tych, którzy rzeczywiście działają w naszym kraju – mówi gen. Gromosław Czempiński, były szef Urzędu Ochrony Państwa, który napisał książkę o działaniu służb specjalnych polskich i innych wywiadów w Polsce. I dodaje, że nielegałowie to równie dobrze mogą być biznesmeni, zarówno obywatele innych krajów, jak i tacy, którzy posiadają polskie obywatelstwo, sprytnie wtapiając się w społeczeństwo.
/źródło: http://www.polskatimes.pl/artykul/382471,ilu-szpiegow-jest-w-polsce-najmocniej-trzyma-sie-wywiad-rosyjski,id,t.html

Tak, tak – to ten sam generał Czempiński, który zakładał wcześniej z gen. Wileckim i Oparą i innymi chłopcami z WSI ten agenturalny neonowy portal.

W obszarze Neonu24 to zidentyfikowani „biznesmeni” Ryszard Opara i Jarosław Ruszkiewicz.
Ich działaność biznesowa jest podporządkowana nie przynoszeniu korzyści i pomnażaniu kapitału a na wykorzytywaniu medium dla celów propagandowych, poniżej dodatnich wpływów na rachunku zysków i strat.

Neon24 to teraz siedlisko anty-Polaków, najgorszej maści zdrajców i kolaborantów. Oraz polsko- języcznych Rosjan zaangażowanych w wojnę informacyjną. Na bieżąco obrzucających błotem wszystko co polskie i co jest Polską Racją Stanu.

Cenzura eliminuje każdy przejaw samodzielnego myślenia. Wszystko co jest wbrew wytycznym z Kremla nie ma prawa istnieć.

Na tym agenturalnym portaliku śmieją się i szydzą z ginących Ukraińców broniących swojej ojczyzny. Polacy wspierający ukraińskie dążenia do demokracji i niepodległości są nazywani żydami, szbesgojami i usraelem. Ukraińcy to dla nich „banderowcy”, pogardliwie nazywani przez nich „ukrami”.

Terroryści przysłani przez Putina na Ukrainę są przez nich nazywani „obrońcami” i „bojownikami”. Bandyci zabijający cywilów podejrzewanych o sympatię z legalną władzą w Kijowie i chowającymi się jak szczury po norach i używającymi ludność cywilną a nawet dzieci za żywe tarcze są traktowani jak bohaterowie.

Wielu, wydawało by się Polaków nagle zmieniło orientację na rosyjską. Pochwalają rosyjski imperializm, faszystowska ideologia Dugina jest dla nich panaceum na „jedność Słowian”.

Trzeba wyraźnie napisać i napiętnować tą ruską swołocz:
/wymienię tylko tych najważniejszych/

1. Ryszard Opara, który sprzedał ruskiej agenturze wpływu „swój” portal. Ten sprzedajny WSI-ok zamierzał nawet startować kiedyś na urząd prezydenta RP. Niedawno marzyła mu się także ciepła posadka w Brukseli. Pełni na Neonie24 rolę „Naczelnego”.
2. Jarosław Ruszkiewicz vel Spirito Libero – od kilku miesięcy „prezes fundacji Nowy Ekran / Neon24”, de facto słup, na którego Opara i kolesie przepisali własność, uciekając przed sądem i zapłatą milionów złotych, które są zobowiązani zwrócić polskiemu państwu. Ruszkiewicz to także oficer rosyjskiej agentury wpływu na tym odcinku. Pełni na Neonie24 rolę naczelnego cenzora i dyżurnego chama.
3. Bogusław Jeznach – były agent WSI, obecnie pracujący na zlecenie Kremla. Jego zadaniem jest tłumaczenie na język polski rosyjskich materiałów propagandowych w taki sposób aby manipulować polską opinią publiczną. Czyli manipulacja i dezinformacja.
4. AdNovum – płatny agent Kremla. Opracowuje informacje nadsyłane mu przez rosyjski ośrodek wojny informacyjnej. Jego celem jest przedstawianie informacji tak jakby Polakami byli Rosjanie podzielający rosyjski imperializm i faszym.
5. Krzysztof Wojtas – http://1do10.blogspot.com/search?q=wojtas
6. Zawisza Niebieski, wielonikowiec – zakonspirowany agent Kremla, który udaje zainteresowanie „słowiańskimi korzeniami Polski”, co dziwnym trafem jest wpisane w wytyczne Kremla.
7. Zygmunt Wrzodak – agent Kremla. Nazwany tak przez Jarosława Kaczyńskiego; czego Wrzodak nigdy nie zdementował.
8. Stanislas Balcerac – ponadprzeciętnie zaangażowany piewca Putina. Nie ustalono jeszcze czy to płatny zadaniowiec.
9. Zygmunt Białas – http://1do10.blogspot.com/2014/05/do-zygmunta-biaasa-i-innych-ruskich.html
10. Ślepa Mańka – płatna agentka Kremla, do czego samam chętnie się przyznaje

Jest tam kilku płatnych trolli, większość posiada wiele nicków.

Są też pożyteczni idioci, którym się wydaje, że powielanie swoich notek na wielu portalach, w tym NE24 przynosi im większą sławę i większy rozgłos. De facto wspaierają tą ruską tubę propagandową.
Z litości nie wymienię ich nazwisk i nicków..."

Cytat z : https://nowyekran.wordpress.com/2014/08/08/bloger-o-neon24-pl-fakty-czy-fikcjacz-1/

Coś musi " być na rzeczy" - nieprawdaż.

Co potwierdzili jednoznacznie :

Jestem jaki jestem, SolidarnyX, Verita, - sama czołówka ze ścierwoneonówki

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Tezeusz

#1611286

Nazwa Ścierwoneonówka to nie jest mój wymysł. Ta nazwa istnieje na portaach internetowych od dawna oto żródło :

http://1do10.blogspot.com/2019/09/dlaczego-neon24-jest-anty-polski_3.html

Cytat

"Już od wielu lat ten portal jest znany jako ścierwoneonówka...
NEon24, czyli ścierwoneonówka posługuje się m.in. sowieckimi agentami z SB i WSI, którzy są tam bardzo aktywni - usiłując wmówić c
zytelnikom, że jako "narodowcy" są "polskimi patriotami"...
/Andy-aandy

Reszta materiału jest bardzo ciekawa cytat :

"Tutaj, na niepoprawnych Ruszkiewicz, jak zwykle pod postacią wielu nicków pojawił się. albo aby zniszczyć konkurencję, ponownie rosnących w siłę niepoprawnych, albo poprzez tak ulubiony przez służby czarny PR i obmowę, niszczyć poszczególnych blogerów i kształtować opinię.."

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Tezeusz

#1611305

Nazwa Ścierwoneonówka to nie jest mój wymysł. Ta nazwa istnieje na portaach internetowych od dawna oto żródło :

http://1do10.blogspot.com/2019/09/dlaczego-neon24-jest-anty-polski_3.html

Cytat

"Już od wielu lat ten portal jest znany jako ścierwoneonówka...
NEon24, czyli ścierwoneonówka posługuje się m.in. sowieckimi agentami z SB i WSI, którzy są tam bardzo aktywni - usiłując wmówić c
zytelnikom, że jako "narodowcy" są "polskimi patriotami"...
/Andy-aandy

Reszta materiału jest bardzo ciekawa cytat :

"Tutaj, na niepoprawnych Ruszkiewicz, jak zwykle pod postacią wielu nicków pojawił się. albo aby zniszczyć konkurencję, ponownie rosnących w siłę niepoprawnych, albo poprzez tak ulubiony przez służby czarny PR i obmowę, niszczyć poszczególnych blogerów i kształtować opinię.."

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Tezeusz

#1611306