Rosjanie zaatakowali kraje zachodnie w tym Polskę. W sieci trwa wojna

Obrazek użytkownika Tezeusz
Świat

Rosjanie od dawna realizują planowe i zorganizowane ataki cybernetyczne na kraje zachodnie. Ten rok jest rokiem jak powiedział Minister Obrony Narodowej „ Już nie wojny zimnej lecz gorącej” Ta wojna jest prawdziwa, realna i ona trwa naprawdę. Ta wojna dotyka i nas Polaków. To wojna cybernetyczna niemniej groźna niż działanie militarne wojsk. Rozbija ona szczelność systemu obrony i ochrony państwa, podważa jego autorytet na arenie międzynarodowej, powoduje sankcje oraz utratę wiarygodności co ma bezpośrednie przełożenie oraz konsekwencje w sojuszach militarnych i obniżeniu gotowości obronnej Polski.

Pomoc w tej  realnej i prawdziwej wojnie agresorowi tj. Rosji i Putinowi, jak podają media, wydatnie udziela nasza rodzima „ Totalna Opozycja” atakiem na swój kraj np. w agendach UE, co powoduje sytuacje nieprzewidywalne zmierzające niemal do „ wojny domowej” na razie na słowa. Atak na swój kraj oraz na Polaków chęć spowodowania odwrócenia się krajów zachodnich od Polski i nałożenie na nią sankcji politycznych i ekonomicznych jest celem tej opozycji nazywanej przez media „ Targowicą” Ten fakt oczywiście podsyca i wykorzystuje Rosja oraz Żyd Soros, który za wszelką cenę zamierza skłócić Europę by rozbić jej jedność.

Zastanawiasz się jaki ma to wpływ na nasze codzienne życie? OGROMNY! Skoro bogate państwo czy korporacje nie są w stanie obronić się przed obcym cyber-najazdem, to co dopiero my – maluczcy? A możemy na tym stracić wiele, choćby oszczędności życia zgromadzone na koncie bankowym. Tak właśnie w 2010 roku hakerzy przy pomocy czarnorynkowego oprogramowania za 1,2 tysiąca dolarów wyprowadzili z pięciu największych banków USA i Wielkiej Brytanii… 12 milionów dolarów! Opłacało się? Opłacało, nawet biorąc pod uwagę, że w sprawę zamieszanych było około 100 osób.

Ponadto to kwestia bezpieczeństwa narodowego, które w Polsce zdaje się tak bardzo ignorowana. A wskazuje na to choćby nonszalancja Donalda Tuska, którego rządowe konto premierowskie było zabezpieczone niezbyt ambitnym hasłem, a zarazem który „padnięcie” serwerów rządowych nazwał… nadmiernym zainteresowaniem internautów. A tu chodzi przecież o bezpieczeństwo obywateli i ich wszelkich danych przechowywanych w instytucjach państwowych. Społeczna ignorancja na tego typu sytuacje to zezwolenie i zachęta dla hackerów do wykradania naszych poufnych danych. A chyba tak naprawdę nie stać nas na to.

„Aby lepiej rozumieć kto atakuje, trzeba oceniać działania poprzedzające atak i to, co dzieje się po nim. Patrząc na to, co stało się na Ukrainie, można powiedzieć, że to nie były ataki, tylko treningi. W przypadku realnego ataku cyberwojska atakują jakiś sektor państwa, infrastrukturę krytyczną, na przykład – elektrownie. Po tym na terytorium państwa wkraczają wojska konwencjonalne. Ale my widzimy tylko pierwszy etap operacji. To tylko trening” – mówił w rozmowie z CyberDefence24 podczas konferencji Security Case Study Oleksij Jasinski z ukraińskiej grupy Information Systems Security Partners.

Zachód dopiero teraz odkrywa z przerażeniem, że nowa rosyjska cyberbroń zagraża jego interesom. W Wielkiej Brytanii parlament chce ustalić, jak bardzo Moskwa wpłynęła na wynik referendum w sprawie brexitu w czerwcu ub.r.

Rząd Hiszpanii właśnie zrozumiał, że to Moskwa stoi za propagandą w Internecie, która przekonała znaczną część światowej opinii publicznej do racji katalońskich bojowników. W USA prokurator Robert Mueller kończy śledztwo w sprawie udziału Rosji w zwycięstwie Donalda Trumpa poprzez propagowanie w internecie  obrazu Hillary Clinton. To samo przeżyli Francuzi, gdy w maju Pałac Elizejski próbowała zdobyć Marine Le Pen - czytamy w mediach.

"To dopiero początek. W tej konfrontacji będzie coraz więcej brudnych zagrywek" - mówi Alexsander Rahr, jeden z niewielu zachodnich ekspertów mających dostęp do najbliższych współpracowników Władimira Putina.

Rosyjscy hakerzy są aktywni także w Polsce i to bardzo: w ciągu ostatniego pół roku przeprowadzili aż 2,5 mln ataków na cele w naszym kraju.  Były Szef MON Antoni Macierewicz pytany w Kanadzie o politykę Władimira Putina przyznał wprost: "To nie jest zimna wojna (...), to jest początek bardzo gorącej wojny". I rzeczywiście idąc w ślady NATO, Rada UE przygotowała projekt deklaracji, która uznaje "poważny atak w cybernetyczny na Polskę”

Totalna Opozycja w swoim szale i nieprzewidywalnych działaniach nie tylko demaskuje swój stosunek do Polski i Polaków przyjmowanych przez większość społeczeństwa jako zdradę narodową ale i podważa rolę Polski i jej sojusze głównie w Europie. PO i lewica jest " Wręcz zafascynowana Rosją i Putinem o czym politycy tych partii wręcz podkreślają w prezentowanych postawach " Wiele portali internetowych, o czym już wielokrotnie pisałem (https://niepoprawni.pl/blog/tezeusz/czy-to-jest-glupota-a-moze-juz-wroga-dzialalnosc-przeciwko-polsce) , popiera politykę Rosji i Putina atakując jednocześnie Polskę, negując narodowe interesy oraz bezpieczeństwo kraju i sojusze militarne głównie z USA - realizując strategię obcego mocarstwa  ( taka współczesna V kolumna zdrajców). Miejmy nadzieję, że powołane do obrony i ochrony Polski Służby Ochrony Państwa czuwają i kontrolują ten zmasowany atak na Polskę, niemniej grożny niż uderzenie Rosyjskich Dywizji Pancernych.

Miejmy nadzieję, że większość społeczeństwa nastawiona patriotycznie do swego kraju przy wyborczych urnach podziękuje zdrajcom narodu i usunie tych ludzi z polityki na zawsze. Za swoje haniebne postępowanie winni oni odpowiedzieć  także przed społeczeństwem i sądami.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:8)

Komentarze

"Miejmy nadzieję, że większość społeczeństwa nastawiona patriotycznie do swego kraju przy wyborczych urnach podziękuje zdrajcom narodu i usunie tych ludzi z polityki" - to niestety tylko pobożne życzenia. Układy, chore ambicje i chciwość robią swoje, czyli stoją w sprzeczności z naszymi pobożbymi życzeniami.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1645681

Według najnowszych doniesień za cyberatakiem na tą klinikę stoją Rosjanie. Najbardziej spektakularnym cyberatakiem z Rosji był atak na Bundestag. Niemcy płacą wysoką ceną za swój serwilizm polityczny wobec tego euroazjatyckiego państwa.
Dziwne jest to, że media polskojęzyczne nie nagłośniły tego.

***
Deutsche Welle:

Atak hakerów doprowadził do awarii systemu informatycznego w Klinice Uniwersyteckiej w Duesseldorfie. Do cyberataku doszło już w czwartek, 10 września. Sprawcy wykorzystali lukę w systemie i zaszyfrowali niektóre z serwerów – poinformowała w czwartek (17.09.2020) dyrekcja kliniki. Nie ma jednak żadnych dowodów na „nieodwracalne zniszczenie danych lub ich przechwycenie” – oświadczono.
Zmarła pacjentka
Od cyberataku klinika w Duesseldorfie jest wyłączona z systemu ratunkowego. Oznacza to, że karetki pogotowia nie są do niej kierowane. To doprowadziło w ubiegły weekend do śmierci jednej z pacjentek. Kobietę, która znajdowała się w stanie zagrażającym jej życiu, przewieziono do bardziej oddalonego szpitala w Wuppertalu. Kobieta wkrótce potem zmarła.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1645710

Facebook i Twitter poinformowały, że usunęły kilkaset kont powiązanych z rosyjskim wywiadem wojskowym i innymi podmiotami wspieranymi przez Kreml.

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-facebook-i-twitter-skasowaly-rosyjska-agenture,nId,4753881

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645756

 Jeśli miałby dostać Nobla, to tylko w dziedzinie chemii........ za Nowiczoka oczywiście

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645748

Ostatnie hałasy przy okazji umowy z USA też pokazały prawdziwą twarz Konfederacji

Bój to jest ich ostatni – Konfederacja jednym głosem z Kremlem

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1645752

Polska jest od lat celem ataków informacyjnych i propagandowych ze strony Federacji Rosyjskiej. Obecnie, przy okazji kryzysu związanego z pandemią koronawirusa, mamy do czynienia z mocnym zintensyfikowaniem tego typu działań. Coraz większa jest liczba ataków informacyjnych na Polskę, ale także fake newsów, które w czasie walki z epidemią mogą mieć szczególnie groźne skutki. Polskie służby specjalne na bieżąco monitorują podejrzane aktywności w sieci Internet, w tym w mediach społecznościowych, identyfikując najgroźniejsze przejawy dezinformacji, propagandy i ataków informacyjnych wymierzone w nasze państwo. Analiza identyfikowanych przez służby przykładów pokazuje główne wątki eksplorowane w wojnie informacyjnej przeciwko Polsce.

https://www.gov.pl/web/sluzby-specjalne/polska-na-celowniku-dezinformacji

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645753