Rosja chce anulować uchwałę na temat Katynia przyjętej w 2010 roku.

Obrazek użytkownika Tezeusz
Świat

Jak podają media w tym Niezależna.pl " Ambasada RP w Moskwie oświadczyła, że na konferencji zorganizowanej niedawno przez Rosyjskie Towarzystwo Wojskowo-Historyczne (RWIO) padły wypowiedzi "dążące do zakłamania faktów związanych ze Zbrodnią Katyńską w Twerze i Miednoje". Ambasada wskazała, że uczestniczący w konferencji jeden z deputowanych niższej izby parlamentu Rosji, Aleksiej Czepa, oświadczył, że jest gotowy inicjować anulowanie uchwały na temat Katynia przyjętej w 2010 roku. Uchwała ta potwierdzała odpowiedzialność ZSRR za zbrodnię katyńską i zawierała jej potępienie. Dokument z 2010 roku wskazywał też, że zbrodnia ta została dokonana na rozkaz Józefa Stalina."

Inaczej Rosja chce wypowiedzieć przyznanie się jej w 2010 roku do zamordowania polskich oficerów w Katyniu, i wielu innych miejsc zbrodni ludobójstwa.

Zbrodnia katyńska – według dostępnych żródeł - to zbrodnia kwalifikowana jako zbrodnia wojenna, zbrodnia przeciwko ludzkości, zbrodnia przeciwko pokojowi, zbrodnia komunistyczna i zbrodnia ludobójstwa, popełniona przez NKWD przez rozstrzelanie wiosną 1940 roku co najmniej 21 768 obywateli Polski (w tym ponad 10 tys. oficerów Wojska Polskiego i Policji Państwowej), na mocy decyzji najwyższych władz ZSRR zawartej w tajnej uchwale Biura Politycznego KC WKP(b) z 5 marca 1940 roku (tzw. „decyzja katyńska”). Egzekucji ofiar, uznanych za „wrogów władzy sowieckiej”, NKWD dokonywało przez strzał w tył głowy z broni krótkiej.

Prezydent Rosji zapowiedział na swojej dorocznej "wielkiej" konferencji prasowej, że pisze artykuł o tym, jak i przez kogo doszło do wybuchu wojny w 1939 r. Sporą część winy, jeśli nie całą, złoży na Polskę. !

Ciekawe, wkrótce dowiemy się pewno, że według Rosji, to Polska wywołała II Wojnę Światową i napadła w 1941 roku na biednych Sowietów, a Katyń to było takie fajne miejsce rekreacyjno rozrywkowe !

Ręce opadają nad tymi bzdurami chorych umysłowo sowieckich oficjeli. Tak się przestraszyli obecności Armii Amerykańskiej w Polsce ,że ze strachu już bredzą ? A co na to sowiecka agentura pseudo "polskich portalików". Zaraz się dowiemy.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:9)

Komentarze

To się nazywa narobić na wycieraczkę, następnie zapukać i poprosić o papier...

Jestem przekonany, że mocno zapunktowali u fanów Soku z Buraka, tych z neonu i protestów "wypierdalać". Bo ci bardziej nienawidzą Kaczyńskiego niż kochają Polskę

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1652791

Ciekawe, wkrótce dowiemy się pewno, że według Rosji, to Polska wywołała II Wojnę Światową i napadła w 1941 roku na biednych Sowietów, a Katyń to było takie fajne miejsce rekreacyjno rozrywkowe !

 

https://www.dw.com/pl/faz-w%C5%82adimir-putin-jako-historyk/a-53997225

www.salon24.pl%2Fu%2Falpejski%2F1059460%2Ckuriozalny-list-ambasady-rosyjskiej-w-berlinie-czyzby-wypowiedzenie-polsce-wojny

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1652801

Pamiętajmy że Bitwę pod Grunwaldem wygrali rosjanie

Tak było

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1652803

Oglądałem elementarz z 1945 r. wydany na szarym papierze gdzie sowiecki autor pisał cytat " W 1410 r. wojska ruskie zwyciężyły pod Grunwaldem " to takie bolszewickie postrzeganie świata.

Bolszewia jest nam już dobrze znana nie tylko z chamstwa , kłamstwa ale i bezmózgowia 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Tezeusz

#1652810

Czy Rosją składa ten wniosek do Dobro...Wolskiej/go, GóWna, Polityki czy też Newsweeka?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1652812

Co jakiś czas świry i komuniści wracają do swoich wersji ale jak dotąd nie miało to poparcia władz, mimo że próbowano wybielać a to na użytek własnych tępaków oraz niedopuszczenia do uznania za ludobójstwo.

Wypada tez przypominać, że ujawnienie zbrodni katyńskiej było jednym z symbolicznych motywów polskich niepodległościowców pod władzą komunistyczną. Dla Rosjan może to być jedna z wielu zbrodni, dla nas to znacznie więcej, to próba zniszczenia narodu, przemyślana droga ludobójczego podboju. Przypomina też, że skądś się czy więźniowie tam wzięli, więc ZSRR wraz z hitlerowską Rzeszą napadli na nasz kraj. Żadne wrabianie nas w Monachium czy rzekomy rozpad państwa tego nie zmieni

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1652825