Prezydent RP Andrzej Duda - mąż stanu - mój kandydat

Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

"Prezydent Andrzej Duda spotka się 24 czerwca w Waszyngtonie z Donaldem Trumpem. Potwierdził to w środowy wieczór Biały Dom. - To sukces, którego nie sposób przecenić, będący gwarancją naszego bezpieczeństwa, ale również stabilności na Starym Kontynencie. To w oczywisty sposób także potężne wzmocnienie pozycji Rzeczpospolitej na arenie międzynarodowej - komentuje zaproszenie dla prezydenta Dudy Katarzyna Gójska, redaktor naczelna miesięcznika "Nowe Państwo".

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu to jasny i bezdyskusyjny sygnał, że Polska jest postrzegana w Waszyngtonie jako kluczowy europejski sojusznik, a wręcz najważniejszy partner z Unii Europejskiej. To sukces, którego nie sposób przecenić, będący gwarancją naszego bezpieczeństwa, ale również stabilności na Starym Kontynencie..."  - Informuje Niezależna.pl

Fort Trump to silna i stabilna Polska, więcej inwestycji i zaufania do kraju. Tylko ta obecna opcja polityczna może to zapewnić. Reszta to bolszewicka współpraca poprzez rudego zdrajcę interesów Polski i tajnych współpracowników Kremla. Stasi i KGB nie mogą już patrzeć na rozwijającą się Polskę !

Czy zatem na Kremlu spodziewają się w trybie pilnym przybycia polskiej opozycji w celu konsultacji dotyczących rozbrojenia Polski. To nie są żarty to nasze bezpieczeństwo i dalszy byt narodu.

Niech mi ktoś z totalnych wskaże choć jeden kraj w którym są sowieci ludzie żyją dostatnio.!

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:15)

Komentarze

Polska w izolacji cd
A tak naprawdę to jasny sygnał do opcji niemieckiej i zaprzaństwa PO czy sowieckiej  Konfederacji,...... wara wam stąd, to nasz teren

ps.

Już się cieszę - jak te portalowe barany z POKO i Konfy będą wyły - jak hieny do księżyca!

Cudnie!

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-4
#1634989

Trump's first pandemic-era foreign visitor is Polish President looking for an electoral boost

 

(CNN)President Donald Trump will welcome his first foreign visitor in months next week when Poland's leader comes to the White House for talks. Four days afterward, Andrzej Duda will face reelection in a race that has tightened considerably in the past month.

The return to hosting fellow heads-of-state for meetings comes as Trump seeks to project a return to normal after months of lockdown due to the worldwide coronavirus pandemic. He last held a meeting with a foreign counterpart in March when Ireland's leader visited the White House. Days later, Trump announced restrictions on travel from the European Union, the United Kingdom and Ireland.

https://edition.cnn.com/2020/06/17/politics/donald-trump-polish-president-andrzej-duda/index.html

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-3
#1635018

   Witam! Rząd powinien zająć się "fundacjami", które są kroplówką antypolskiej chołoty. Co do spotkania prezydentów Polski-USA, to czułem pismo nosem, licząc, że USA postawią ten odważnik na szali dobrych zmian w Polsce. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1635068

Polityk myśli o następnych wyborach, mąż stanu – o następnym pokoleniu.

~ James Freeman Clarke (1810–1888) – amerykański pastor unitariański, teolog.

W 2017 roku prezydent Duda zapowiedział ogłoszenie referendum na temat treści nowej konstytucji. Nadarzyła się znakomita okazja do publicznej debaty o konieczności naprawy polskiego państwa! Pojawił się znakomity moment konstytucyjny do rozpoczęcia likwidacji fasadowej demokracji III RP i partyjnej oligarchii wyborczej, nazywanej liberalną demokracją! Znakomity moment na otwartą i głęboką debatę o konieczności zmiany ordynacji wyborczej do Sejmu i przywróceniu obywatelom biernego i czynnego prawa wyborczego oraz kontroli politycznej obywateli nad ich posłami! PAD jawił się wówczas jako polityczny przywódca państwa narodowego. Nadzieja jest matką…, więc iskra jak kometa zabłysła i zgasła! Aby bowiem była taka nadzieja, prezydent Andrzej Duda musiałby być mężem stanu, zdolnym do wzięcia odpowiedzialności politycznej za głęboką naprawę polskiego państwa. Aby być mężem stanu, trzeba być politycznym przywódcą państwa narodowego. A aby być przywódcą państwowym, trzeba mieć trzy fundamentalne cechy osobowości:

- mieć misję i wizję polityczną własnego państwa;

- mieć poczucie odpowiedzialności politycznej za teraźniejszość i przyszłość tego państwa i jego narodu;

- posiadać osobistą wielkość moralną i głęboką prawość etyczną.

A póki co prezydent Andrzej Duda, takich fundamentalnych cech przywódczych nie ma. I jest niestety mało prawdopodobne, że w następnej kadencji (o ile zostanie prezydentem) wyrosną mu polityczne skrzydła, które go wyniosą do wielkości polskiego męża stanu. Choć w życiu wszystko jest oczywiście możliwe, choć może już mniej prawdopodobne.

PS

W lipcu 2007 roku prezydent Andrzej Duda zawetował dwie kluczowe ustawy PiS, o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Zadeklarowanym wielbicielom PiS oczy stanęły w słup! Inni nie wiedzieli czy ten sprzeciw jest oznaką wielkości czy małości politycznej PADa. Andrzej Duda zawetował te ustawy nie z powodu swojej wielkości politycznej. I wyszło to, co wyszło. Z osobistych wyłącznie ambicji wielkość polityczna nie wyrasta. I pewnie tak będzie z wszystkim innym, w czym weźmie udział PAD…, niestety!. Potwierdził to zresztą w pełni konflikt na linii prezydent – minister obrony narodowej, pokazujący małość polityczną prezydenta Dudy. Niekompetentna ingerencja w reformę struktury dowodzenia Wojska Polskiego, małostkowe blokowanie awansów generalskich w odwecie za procedurę kontrwywiadowczą wobec prezydenckiego generała czy nieodpowiedzialne wypowiedzi publiczne o urzędującym ministrze obrony narodowej!!!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

casium

#1635072

"  pewnie tak będzie z wszystkim innym, w czym weźmie udział PAD…, niestety!. Potwierdził to zresztą w pełni konflikt na linii prezydent – minister obrony narodowej, pokazujący małość polityczną prezydenta Dudy. Niekompetentna ingerencja w reformę struktury dowodzenia Wojska Polskiego, małostkowe blokowanie awansów generalskich w odwecie za procedurę kontrwywiadowczą wobec prezydenckiego generała czy nieodpowiedzialne wypowiedzi publiczne o urzędującym ministrze obrony narodowej!!  "

Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/tezeusz/prezydent-rp-andrzej-duda-maz-stanu-moj-kandydat

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1635077

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1635087

    Sam tego myślę, że nie zrobił...Może wystraszył się majdanu, może był przekaz, że jeszcze nie czas radykalnie ściąć komunę, bo kraj musi okrzepnąć....Nie usprawiedliwiam, bo sam byłem zdezoriętowany. Czas pokaże...Ja wierzę jednak w mądrość Prezesa. Obecnie społeczeństwo zaczyna czuć się gospodarzem w swoim kraju, a pachołki obcych są powoli systematyczne spychani, stąd słychać ich kwik i wycie. Mocny sojusz z USA, wyrzuci ich za burtę.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1635079

Generalnie się z Panem zgadzam. Jednak co do pachołków obcych to zamienił stryjek siekierkę na kijek. Widocznie to jeszcze nie ten czas by karbowych wychłostać...

Zgadzam się i dopiszę to co Pan z wiadomych powodów pominął milczeniem. Otóż w całym PiS jest tylko jeden człowiek, szeregowy poseł, Pan Prezes Jarosław Kaczyński, którego można nazwać MĘŻEM STANU! 

Stawianie pał (od 5 lat oklapłych) pod komentarzem na zimno punktującym PADa nic tu nie zmieni. Potwierdza tylko, że trafiony w punkt i zabolało. Przy okazji zaskakuje  dualizm pierwszych sikawkowych. Wystarczy cofnąć się w historii NP do 2017 roku i ponownie przeczytać słowa oburzenia 99 % Niepoprawnych!

PS

Ja też wierzę w mądrość Prezesa bo inaczej by mnie TU nie było!

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

casium

#1635107

List poparcia dla Andrzeja Dudy podpisali liderzy stowarzyszeń i organizacji kresowych.

Jak wskazali czynią to "w poczuciu potrzeby wyjątkowego zjednoczenia sił"

 

"My – Kresowianie, rozsiani po całym świecie potomkowie obrońców kresowych stanic przed systemami autorytarnymi gardzącymi naszą wiarą i wartościami, dziś - w obliczu kolejnej historycznej próby przed jaką staje nasz naród, zgodnie opowiadamy się za kontynuacją prezydentury Andrzeja Dudy"

"Nasze wspólne korzenie, wspólny los i doświadczenia każą nam stanowczo stanąć po stronie dobra i prawdy w tych decydujących o przyszłości Polski wyborach. Nie możemy być obojętni w tej historycznej chwili! W imieniu organizacji kresowych – ponownie - tak jak to miało miejsce w 2015 r. - udzielamy poparcia kandydatowi, który jest dla nas oczywistym gwarantem kontynuacji prezydentury upodmiotawiania Polaków we własnym państwie, budowania silnej pozycji Polski na arenie międzynarodowej i dalszego pieczołowitego pielęgnowania naszych wartości i tradycji"

"Rozwaga i solidarność, którymi kieruje się w swoim postępowaniu Andrzej Duda, wielka troska o bezpieczny byt polskich rodzin, realizowanie w tym względzie nauki Świętego Jana Pawła II – każą nam, członkom rodzin kresowych, mających swój wymierny udział w prawdziwości stwierdzenia Polska rodziną silna - mobilizować się raz jeszcze w obronie najświętszych dla nas spraw i mieć swój niezaprzeczalny udział w zwycięstwie wyborczym Andrzeja Dudy! Apel o mobilizację kierujemy do wszystkich, dla których dobro Polski i Polaków stanowi największą wartość"

 

https://niezalezna.pl/335994-organizacje-kresowian-poparly-andrzeja-dude-w-poczuciu-potrzeby-wyjatkowego-zjednoczenia-sil

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1635111