Prezydent - patriota. Czy przedłuży swoją kadencję na kolejne lata ?

Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja 2020 roku. Taką decyzję podjęła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Ogłosiła ją w środę w południe. Ewentualna druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 24 maja.

Informację o starcie w wyborach prezydenckich Andrzej Duda przekazał w Lubartowie, na spotkaniu mieszkańcami województwa lubelskiego.

Mówił tam m.in. o etymologii nazwy miejscowości. Kiedy jego wystąpienie podsumowano oklaskami, z tłumu padło pytanie o start w wyborach. Wtedy Duda przyznał: "Tak, oczywiście będę kandydował". Zgromadzeni na tę deklarację odpowiedzili oklaskami.

6 sierpnia 2015 roku Andrzej Duda został zaprzysiężony na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W 2020 roku Prezydent Andrzej Duda będzie miał możliwość przedłużenia swojej prezydentury o kolejne 5 lat, a wszystkie sondaże wskazują na to, że tak się stanie. Właściwie już teraz możemy się cieszyć, że Andrzej Duda będzie pełnił obowiązku Prezydenta RP . Moja rodzina wraz ze mną będzie głosowała na Pana Andrzeja Dudę.

W powojennej Polsce zdarzyło się to po raz pierwszy i trzeba o tym mówić, trzeba ten fakt pokazywać. W powojennej Polsce jako jedyny Prezydent RP Andrzej Duda - głowa Polskiego Państwa, reprezentant nas wszystkich oddał na kolanach cześć Żołnierzom Wyklętym.

Stało się to o czym ci bohaterowie narodowi, bici, mordowani i poniżani przez ponad półwiecze przez komunistyczne władze wierzyli i marzyli. Stało się to iż ich ukochana Polska oddała im cześć i przywróciła godność ale nie ich godność, bo oni ją mieli , jak powtarzał Prezydent Andrzej Duda. Przywrócono wreszcie godność Polsce ! Przywrócono tę godność dzięki patriotom i ich niestrudzonej walce o Polskę.

"Odnalezienie szczątków pułkownika Zygmunta Szendzielarza, pamięć o Żołnierzach Niezłomnych i państwowe uroczystości pogrzebowe „Łupaszki” to przywracanie godności Polsce" - mówił w niedzielę podczas uroczystości w kościele św. Karola Boromeusza na Powązkach prezydent Andrzej Duda.

 "Panie pułkowniku, spoczywaj w pokoju, wreszcie w rodzinnym grobie niech się Polska przyśni Tobie… piękna"


 na temat Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w ubiegłym roku powiedział miedzy innymi cytuję :

"Powstanie być może nie osiągnęło zwycięstwa militarnego, ale wpisało się w wielką polską historię. I na pewno także dzięki bohaterstwu powstańców warszawskich możliwe było odzyskanie pełnej suwerenności pod koniec XX w., na przełomie lat 80. i 90. "

Chwała bohaterom !

Szacunek Prezydentowi RP - wielkiemu patriocie.

 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.2 (głosów:11)

Komentarze

Złapany na obronie Putina, teraz wije się jak żmija i kłamstwami i oszczerstwami obrzuca innych, by się uwiarygodnić jaki z niego patriota.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1617722

Prezydent patriotą?-śmiechu warte.

Czy patriota kłamie i przeprasza w imieniu Polaków za zbrodnie NKWD?- lipiec 2016 rok-Kielce.

Czy patriota kłamie i przeprasza w imieniu Polaków, tych, którzy po marcu 1968 roku czmychnęli na zachód? Wielu z nich uniknęło w ten sposób odpowiedzialności za zbrodnie na Polakach. Przepraszał tych, którzy wtedy "zginęli", zrobił to pomimo tego, że wiedział dobrze, że wtedy nie zginął ani jeden Żyd. Nasuwa się pytanie, dlaczego kłamał? Poniżej jest urywek z przemówienia Dudy na Dworcu Gdańskim w Warszawie w marcu 2018 roku. Zbrodnie komunistyczne na Polakach porównuje do wyjazdu komunistów żydowskich na zachód z całym swoim dobytkiem.

„Niektórzy mówią, że dzisiejsza Polska powinna przeprosić za tamten antysemicki akt, dokonany przez ówczesne władze, za to, że byli tacy Polacy, którzy się do tego przyłączyli. Za to, że wypędzono z Polski obywateli. Jak za Grudzień 70', gdy strzelano do ludzi w Gdańsku i Gdyni, jak za Radom, Ursus i Płock, za kopalnię "Wujek" 1980 roku, jak za księdza Jerzego Popiełuszkę, dzisiejsza wolna, niepodległa Polska, moje pokolenie, nie ponosi odpowiedzialności i nie musi za to przepraszać. Chcę z całą mocą podkreślić, że z wielkim żalem pochylamy głowę, także ja, jako prezydent, i tym, którzy zginęli, zostali wypędzeni, chcę powiedzieć: proszę wybaczcie Rzeczpospolitej, wybaczcie Polakom, wybaczcie ówczesnej Polsce.”

Czy patriota odmawia Kresowiakom objęcia patronatem uroczystości rocznicowych poświęconych pamięci ofiarom Rzezi Wołyńskiej?

Czy patriota zamiast mówić Rzeczpospolita Polska, mówi „rzeczpospolita przyjaciół”?

Czy patriota zamienia słowo Polska na "polin"?

Czy patriota kłamie mówiąc o jakiejś tysiącletniej historii Żydów w Polsce?

Czy patriota chroniłby komunistycznych zbrodniarzy i zawetowałby ustawę dezubekizacyjną?

Czy patriota milczy, gdy stojący tuż koło niego mówcy opluwają Polaków?

Dlaczego ten „patriota” nie walczy z antypolonizmem, a nawet sam dosypuje „koksu” pod antypolski kocioł?

Czy patriota cieszy się i gratuluje antypolskiej pisarce nagrody Nobla za antypolskie książki i wypowiedzi?

Dlaczego ten „patriota” nie potępi antypolskiego „wiersza” swego teścia, lecz usprawiedliwia go, mówiąc, że ma on prawo do swoich poglądów? Ma prawo kłamać i szkalować Polaków? To mówi prezydent Polski!!!

Czy prezydent patriota puszczałby oko do środowisk LGBT i wysyłałby sygnały, że byłby gotów podpisać ustawę zezwalającą na małżeństwa osobników tej samej płci?

Nie widzę różnicy między Dudą a Tuskiem. Należy robić wszystko, aby prezydentem został Krzysztof Bosak. On nie zabierze głosów PiS, on zabierze głosy zdrajcom i obowiązkiem każdego Polaka jest robienie wszystkiego co możliwe, aby w tym jemu pomóc. Niech mi ktoś odpowie, co dobrego zrobił do tej pory Duda dla Polski? Potrafi składać wieńce i poprawiać na nich wstęgi, nic poza tym.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1617793

Klękanie przed tablicą na Moście Gdańskim podczas wygłaszania cytowanego powyżej 'pokajania', klękanie w szczerym polu na Ukrainie etc.

No i przesławna Umowa z Narodem, w której nie przewidział sankcji dla siebie, czyli umowa bata z doopą.

Pod numerem ósmym czytamy: "Będę prezydentem Polski dumnej ze swojej historii, swoich przodków i korzeni, Polski, która pamięta i czci swoich bohaterów".  No comment, że się wyrażę "w obcym języku".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1617839

pomyślałem sobie, że na razie wystarczy. Można by dopisać jeszcze inne sprawki, jak na przykład wręczenie w Jersey City dla burmistrza tego miasta S. Fulop'a prezentu. Dwugodzinna rozmowa w Nowojorskim Konsulacie z żydowskimi organizacjami, której treści Polakom nie ujawniono. Można jeszcze wymienić niedotrzymane obietnice itd. Strach pomyśleć co nawywija w drugiej kadencji jeżeli wygra.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1617844

Do listy bym dodał brak konkretnych działań PAD w sprawie 447.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1617842

Oczywiście.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1617843

Slowa i gesty, to troszeczke za malo. O danym czlowieku, swiedcza nieco inne wartosci. Slow mamy juz troche za duzo. Proponuje oceniac tylko CZYNY, by moc wydac sad o danym czlowieku. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1617805

W materiale przedstawiłem mój subiektywny pogląd i ocenę. To była oczywiście moja opinia.  Każdy ma prawo mieć własną. Szanuję innych poglądy i pragnę by moje były także szanowane - to jest uczciwe - prawda ?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Tezeusz

#1617846

opinia

1. «przekonanie o czymś, pogląd na jakąś sprawę»

2. «sposób, w jaki oceniają kogoś inni»

3. «orzeczenie specjalisty na jakiś temat»

propaganda

1. «szerzenie jakichś poglądów, haseł politycznych itp. mające na celu pozyskanie zwolenników»

2. «technika sterowania poglądami i zachowaniami ludzi polegająca na celowym, natarczywym, połączonym z manipulacją oddziaływaniu na zbiorowość

Definicje wg słownika języka polskiego.

p.s. czy ktoś nie uszanował twoich opinii? fakty się nie zgadzają?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1617848

OK- ale ja odnoszę się do mojego materiału, mojej oceny, szanując oceny innych ? To nie jest żadna propaganda. Każdy ma prawo napisać swój materiał zamieszczając na portalu Niepoprawni.pl - po to on jest. Nie wszyscy moi adwersarze - jak pokazuje życie - szanują moje opinie czy oceny. Ale to każdego indywidualna sprawa mają do tego prawo.

Napisałem niezrozumiale ?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Tezeusz

#1617849

Pytasz, czy napisałeś niezrozumiale. Dla mnie jak najbardziej zrozumiale: jednostronnie, tendencyjnie, w oderwaniu od rzeczywistości. Nie odpowiedziałeś na pytania Romana.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1617852

Twoja subiektywna opinia. Sorry widzę przez okno pensjonatu ośnieżone stoki. Sztruksik- bajka ! Zaraz wpinam się w narty i ....... Pozdrawiam w górach jest pięknie biało i mały mrozik !!!

Miłego dnia

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Tezeusz

#1617853