Poznań głosował na Trzaskowskiego, poparł komunę, tęczę i Islam. Gdzie się podziali " Szczony z Dymbca, Łazarza i Jeżyc"

Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

I tura głosowania na Prezydenta RP zakończona. Znamy już jej pełne wyniki. Poznaniacy, jak wynika z ogłoszenia PKW, głosowali na Trzaskowskiego popierając tym lewactwo, komunę,Islam i tęczową zarazę. Poznaniacy od dawna popierają te a nie inne lewackie postawy ? Szok ! Ależ nie. Postaram się na to odpowiedzieć. Co się stało że niegdyś patriotycznymi postawami poznaniaków stanowiących dawniej wzór cnót patriotycznych. Teraz są pośmiewiskiem patriotycznej Polski.

Jak było w Poznaniu.
Poznań i Wielkopolska od wieków kojarzyło się nie tylko z solidną pracą u podstaw ale i ogromnym patriotyzmem. To Wielkopolanie po pierwszej wojnie światowej przeprowadzili jedyne zwycięskie powstanie. To na tej ziemi rozkwitał duch patriotyzmu i narodowych tradycji a słowo Bóg – Honor – Ojczyzna było słowem niemal ze codziennym. Wartości narodowe, krzewienie kultury regionalnej i Polskiej, religijność i solidna praca kształtowały i wyróżniały tych ludzi.

Pułki Poznańskie walczyły na frontach I i II Wojny światowej sławiąc nieopisany patriotyzm, honor wolę walki i zwycięstwa. To te Pułki kawalerii zwyciężyły sowietów pod Warszawą w 1920 r. To te Pułki biły się w czasie II wojny światowej w kampanii wrześniowej  Pułk i Poznańskie brały udział w składzie Wielkopolskiej Brygady Kawalerii wchodzącej w skład Armii „Poznań”, Armii, która zapisała wiele zwycięstw i niespotykanego męstwa w bitwie nad Bzurą.

Te tradycje jak i działania żołnierzy Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych na terenie Wielkopolski w czasie okupacji Niemieckiej pokazywały jak Wielkopolanie pragną Wolnej Polski. Walczyli oni na wszystkich frontach II wojny światowej w powietrzu na morzu i lądzie sławiąc imię swego regionu oraz ogromny patriotyzm i miłość do ojczyzny.

Za czasów PRL-u byli szykanowani, katowania w katowniach i kazamatach za ten patriotyzm. 1956 r. i pierwszy bunt w Polsce przeciwko komunizmowi i totalitarnej władzy pochodzącej z ZSRR zna już niemal cała Europa. Wielu musiało zginąć Poznaniaków i Wielkopolan by ich idee ziściły się po latach. Niemcy mordowali poznaniaków za Powstanie Wielkopolskie, Sowieci mordowali poznaniaków za lanie jakie dostali w 1920 roku pod Warszawą.

Poznań i Wielkopolska byli zawsze dumni ze swoich ojców i synów – patriotów tego regionu. Na piłkarskich stadionach kibice KKS Lech oddawali Hołd Żołnierzom Wyklętym czerpiąc z ich dziedzictwa soki patriotyzmu tego lokalnego jak i państwowego. To oni gnębieni i poniżani przez poprzednią władzę PO i PSL krzyczeli i śpiewali „ Tusk mat… twój rząd obalą kibole” i obalili pokazując swoją siłę przy wyborczych urnach i wydawało by się iż znowu Poznań i Wielkopolska stają się dla kraju wzorem cnót, jak bywało dawniej, wzorem patrioty ale okazało się inaczej- niestety inaczej.

Poznań stał się od dawna za wstawiennictwem Prezydenta Miasta tęczowy i różnorodny. Parady homo zdominowały rocznice patriotycznych zrywów czy świąt narodowych.

Prezydent Miasta, jak wiemy pełni swoją funkcję z naznaczenia PO to Pan Jaśkowiak, który jak podają media, w swoich oficjalnych wypowiedziach deklarował wielokrotnie publicznie chęć przyjęcia  do Poznania Islamistów, przypominam iż te deklaracje są otrzymanej bez zgody Rządu RP i wbrew decyzjom większości ludności miasta Poznania.

Co takiego się stało  zatem w Poznaniu obecnie lewicowym Poznaniu „ Tęczowym” a nie patriotycznym, gdzie są środowiska patriotów z dziada pradziada potomkowie Powstańców Wielkopolskich, gdzie są kibice KKS Lech, Młodzieży Wszechpolskiej – zasnęli ?
Dlaczego w mieście gdzie świętym przez ponad 100 lat były słowa Bóg – Honor – Ojczyzna  a obecnie na piedestał stawia się wartości które są nie tylko wbrew ludzkiej naturze ale i negują patriotyzm w ogóle.

Sprawa jest historycznie oczywista, o czym świadczą materiały dostępne w IPN.

W latach 1939- 1945 poznaniaków , jak wspominałem, tych głównie z korzeniami patriotycznymi Niemcy sukcesywnie mordowali w Obozach Koncentarcyjnych w Żabikowie, na Forcie VII w Oświęcimiu.

Zimą 1945 gdy Armia czerwona wkroczyła to Twierdzy Posen. Stalin zdecydował by przykładnie ukarać poznaniaków za lanie jakie dostała Czerwona Armia pod Warszawą w 1920 roku. Zdecydowano wówczas by poprzez potężne kontrybucje zagłodzić miasto. W tym czasie w Poznaniu zamieszkiwało tylko około 200 tys poznaniaków.  Poznaniacy, jak podają żródła, oparli się temu terrorowi  i zdobywali żywność na wielkopolskiej wsi. Sowieci oraz rodzimi komuniści natomiast szybko jeszcze w 1946-1947 roku przywieżli "nowych" mieszkańców Poznania - było, jak podaje IPN, to ponad 20 transportów kolejowych z Bialorusi, Ukrainy i Rosji. Ci " nowi poznaniacy" nawet nie potrafili mówić po Polsku a " zajeżdzali "- jak mówi rdzenni poznaniacy.

W 1956r. po patriotycznym zrywie komuniści wywalili z Poznania tysiące poznaniaków dając im nakaz pracy, bez powrotu, na tereny tzw. odzyskane. Kto zatem został w Poznaniu podobnie jak w Warszawie - komuniści z rodzinami, byli to repatrianci niszczący piękne niegdyś patriotyczne miasto i jego tradycje.

Starszy już Pan napotkany przypadkowo w czerwcu 2020 roku, twierdzący iż jest byłym żołnierzem AK, powiedział do mnie tak :

Poznań i Wielkopolska przeprasza za idiotów, tutaj zawsze panował ład i porządek, ale komuna i postkomuna  oraz dewianci zdeprawowali ten region i zrobili wodę z mózgów pracowitych i porządnych onegdaj garstki już rdzennych Wielkopolan. Niestety, przyczyną tego zgorszenia, demoralizacji i zgnilizny jest brak wiary w Boga na najwyższych szczeblach i małpowanie dewiacyjnych zachowań ludzi uznawanych przez wyborców za postępowych Europejczyków. Większość obecnych mieszkańców nie ma nic wspólnego z miastem i regionem to sowieckie słoiki i rodziny kacyków z UB i PZPR.".

Te słowa wypowiedziane przez żołnierza przelewającego swoją krew za ojczyznę niech będą podsumowaniem tego materiału.

Gdzie jesteście patriotyczne " Szczony z Dymbca, Jeżyc czy Łzarza - gdzie jesteście ? Za kim głosujecie !!

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:18)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jestem jakim jestem (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

W latach 1719–1753 sprowadzono najwięcej osadników z Niemiec, by li to Bambrzy z  Bambergu (Frankonia),

A dzisiaj potomkowie głosują na PO, dodatkowo tysiące studentów, przybyłych do Poznania, a nie związani z Poznaniem.

Ale Wielkopolska dała Dudzie zwycięstwo.

A szczuny z Dymbca, Wildy, Jerzyc, Łazarza, rajzowali by się bachać nad morzem, zamiast rychlać się na wybory.

Widać zwolenników szwabów, co pałują, a pierdzielą że Polska im na sercach, żydo-masońskie ścierwa, z ławeczki żydowskiej z NP.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-10
#1637112

// żydo-masońskie ścierwa, z ławeczki żydowskiej z NP.//

A cos wiecej

O kim tu mowa?

Śmiało

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1637133

Ty akurat nie zaliczasz się, do tego grona i uważam że to dobrze.

Ale te pejsate kukły wiedzą i to przeczytają co do nich napisałem.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5
#1637136

w gnój bogaty

 

kołchoźnik bez ziemi 

w gnój bogaty

gdy wizytują go bambry

wręcza in kwiaty

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1637146

Bez obrazy, przeczytałem z uwagą, przy całym szacunku i podzielaniu wielu wątków, ale trochę mnie rozbawił ten tekst. Ludzie z Ukrainy, Białorusi i Rosji nawieźli wam tęczowych i tęczowego prezydenta ? Ale w żadnym z tych krajów nie ma tęczowych? Zresztą bardzo szanuję patriotów z Poznania, nie mają lekko, szkoda tylko że wyborczo to tylko ok. 20%. Potrzebne jest 51%. Ale oczywiście Poznań ma problemy jak wszystkie inne duże miasta wojewódzkie. Taki Kraków przed wojną miał też chyba tylko 320 tys mieszkańców, chyba mniej niż wtedy  też przepiękny i bogatszy, polski Lwów. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

janksero

#1637199

Romek Strzałkowski spoglądając z Nieba, modlił się w dniu 28 czerwca o lepszy rozum dla poznaniaków. Jestem przekonany, że poznańskinm lemingom nie przyszlo do głowy, żeby pomyśleć za kogo 28 czerwca 1956 roku Poznańscy Robotnicy przerwali krew. Wstyd poznańska wiaruchno !!!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1637320