Pozdrawiam Niepoprawnych

Obrazek użytkownika Tezeusz
Świat

Szwajcaria nie należy do Unii Europejskiej, dlatego naciski państw partnerskich jej nie groziły, natomiast sąsiednie państwa wprowadziły zakazy uniemożliwiając swoim obywatelom wyjazdy na narty do Szwajcarii.

Z dniem 19 grudnia Polska zniknęła z listy państw wysokiego ryzyka epidemicznego, co likwiduje także obowiązek kwarantanny dla osób przyjeżdżających z Polski! Nie ma też obowiązku okazania negatywnego testu na Covid-19. Spośród wszystkich krajów alpejskich tylko w Szwajcarii czynne są obecnie wyciągi i możliwe jest rekreacyjne szusowanie.

Choć liczba infekcji w Szwajcarii, jak donosi tutejsza prasa, koronawirusem jest na bardzo wysokim poziomie, jednak rząd nie zdecydował się na zamknięcie ośrodków narciarskich, ale pozostawił tę decyzję poszczególnym kantonom. Obecnie stoki zamknięte są w kantonach: Luzern, Schwyz, Solothurn, Zürich.

Bary i restauracje w wybranych miejscach pozostają zamknięte od 22 grudnia do 22 stycznia. W pozostałych miejscach są jednak otwarte  Zalecane jest wcześniejsze zarezerwowanie stolika i płacenie zbliżeniową kartą płatniczą. Spożywanie posiłków i napojów dozwolone jest tylko na siedząco przy stoliku. Maksymalna liczba osób przy stoliku wynosi 4. Maseczkę można zdjąć dopiero przy stoliku.

Szwajcarski ośrodek w kantonie Gryzonia, leży w połowie odlęgłości między Davos, a St. Moritz (oba odległe o ok. 40km). Jest to miejsce kameralne, uważane za jedno z najpiękniejszych w całych Alpach. Trasy są ciekawe pod względem szkoleniowym i widokowym, zróżnicowane. Ulubione miejsce przez turystów z Polski.

W Szwajcarii wszędzie słychać polską mowę, czuję się tutaj jak w ... Zakopanem. Wokół rejestracje na samochodach z Polski. Trochę Niemców i Francuzów. Polacy jednak wyrażnie dominują. Na stokach nie warto silić się na rozmówki w innym języku niż w Polskim. Pełno rodzin z dziećmi z Gdańska, Katowic czy Bydgoszczy. Zero polityki, zero kłótni - bajka inny świat.

Taka Polska w Szwajcarii. A takie mam widoki jak na fotce i filmie propagandowym.

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:9)

Komentarze

Zmieniam fotki główne by pokazać wspaniałe widoki. Nie mogę załadować zdjęc inaczej.

Pozdrawiam Niepoprawnych.pl

CWP !

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Tezeusz

#1658456