Porozumienie, które wynegocjowano, to podwójne zwycięstwo

Obrazek użytkownika Tezeusz
Świat

 "Po pierwsze, budżet UE może wejść w życie i Polska otrzyma z niego 770 mld zł. Po drugie – te pieniądze są bezpieczne, bo mechanizm warunkowości został ograniczony bardzo precyzyjnymi kryteriami. Dzisiejsze konkluzje, blokują możliwość zmiany tych zasad w przyszłości wbrew Polsce”.„Komisja Europejska będzie zobowiązana do stosowania kryteriów dokładnie odpowiadających konkluzjom Rady Europejskiej, które właśnie przyjęliśmy”.  Informuje w wywiadzie do mediów Premier RP Mateusz Morawiecki.

W konkluzjach szczytu dot. budżetu UE zawarto zapis, że samo ustalenie, iż doszło do naruszenia zasady państwa prawnego nie wystarczy do uruchomienia mechanizmu, blokowania środków finansowych dla państw członkowskich,  co wynika z dokumentu konkluzji szczytu.  "Konkluzje szczytu UE zawierają m.in. zapis,jak podają media, który mówi, że celem rozporządzenia w sprawie systemu warunkowości jest ochrona budżetu UE, w tym Next Generation EU, należytego zarządzania finansami oraz ochroną interesów finansowych Unii".

Polacy myślą , że rząd za nich wszystko załatwi. Zamiast ciągle krytykować i oczekiwać , że rząd polski nagle w pojedynkę zatrzyma lewacką rewolucję w Europie, trzeba ruszyć tyłki i osobiście jak przystało na chrześcijan i patriotów powiedzieć głośne ,,NIE,, dla zalewu lewactwa w Polsce. Po ustaniu pandemii będzie okazja , żeby zamanifestować swoje wartości i pokazać siłę Polski. A przede wszystkim wybrać za trzy lata kolejny prawicowy rząd i stać za nim murem. Wtedy Polska zwycięży. Nikt za nas tego nie zrobi.

 

Żródło :

https://niezalezna.pl/368508-szczerski-ws-konkluzji-szczytu-ue-powrocil-prymat-traktatow-tego-oczekiwal-prezydent-duda

https://niezalezna.pl/368489-premier-mateusz-morawiecki-porozumienie-ktore-wynegocjowalismy-to-podwojne-zwyciestwo

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:11)

Komentarze

Trudny tydzień dla opozycji: repolonizacja Polska Press, kompromitująca próba odwołania J.Kaczyńskiego, w końcu korzystny dla Polski kompromis ws. funduszy UE/oceny praworządności. Nie będą spać kolejną noc. Budka w desperacji nie chce być totalną opozycją. A Hołownia dalej płacze.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1654161

Budka prawnik Gomółki

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Tezeusz

#1654166

Tak będzie dzisiaj

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1654169

Pytanie: Czy to prawda, że w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają Mercedesy?
O: Prawda, ale z małymi poprawkami: nie w Moskwie tylko w Leningradzie, nie Mercedesy tylko rowery i nie rozdają tylko kradną.

Przede wszystkim Polska nie otrzyma 770 mld. zł., tylko zostanie Polsce udzielona pożyczka tej wysokości (ciekawa manipulacja słowami), czyli "junia", czy jak tam ten kołchoz zwał, a właściwie Niemcy mają nas w garści. Przeczytaj książkę Wojna o pieniądz napisaną przez Song Hongbing, a dowiesz się dlaczego pożycza się pieniądze różnym państwom. Druga sprawa to wiarygodność Niemców, nie wiesz ileż to razy na przestrzeni dziesięcioleci, a nawet wieków łamali obietnice i umowy? Nie wiesz po co Niemcy stworzyli "junię"? Oni z tego celu sami nie zrezygnują. Polacy nie myślą, że rząd za nich wszystko załatwi, po to są wybory, aby wybrany rząd spełniał dane narodowi obietnice i bronił polskich interesów.

Niestety tak się nie dzieje, zamiast walczyć z wrogami i lewactwem, rząd lewactwu i wrogom Polski rozdaje pieniądze zabrane Polakom w formie podatków. To nie Polacy dali O.Tokarczuk 700 tys. zł na tłumaczenie jej antypolskich książek, aby zwiększyć jej szansę na otrzymanie nagrody Nobla, ale obecny rząd (czy jak go tam zwał, dawno przestałem uważać ten rząd za polski). Ten rząd robi wszystko aby zrazić do siebie tych, którzy udzielili temu rządowi podczas wyborów wotum zaufania, czyli sam robi wszystko, aby za trzy lata (a może wcześniej) przegrać wybory. Niszczenie polskiej wsi jest tego przykładem i jest to tylko jeden przykład.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1654165

Twój głos w wyborach za 3 lata będzie tym co zadecyduje o losie naszej ojczyzny

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1654167

zadecydują nie tylko głosy Polaków, ale przede wszystkim działania rządu, a więc i jego przejrzystość. Obecne działania tego rządu jak i prezydenta zrażają Polaków do nich. Polacy następnym razem mogą pozostać w dniu wyborów w domach, zbyt wiele razy zostali oszukani. Zbyt wiele spraw ten rząd ustala za plecami Polaków i w tajemnicy przed nimi.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1654171

George Soros pisze, że kompromis, jaki Angela Merkel osiągnęła z Węgrami i Polską na unijnym szczycie, jest najgorszym ze wszystkich możliwych.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1654168

wierzysz w słowa Sorosa? Ciesz się ciesz i dalej merdaj ogonkiem. A jakiej "pci" jesteś, pies czy suka, może pomyliłem się w tytule to przepraszam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1654172

Co ten twój komentarz ma wspólnego z treścią materiału ? Po co się pytam ! odpowiedż jest jedna - Ścierwoneon i wszystko jasne. Obrażanie innych to domena sowieckich trolli głownie "spadochroniarzy" z NEonka antypolskiego.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Tezeusz

#1654178

Masz rację oto dowód :

https://niezalezna.pl/368547-soros-oburzony-unijnym-kompromisem-twierdzi-ze-polska-i-wegry-ograly-unie-europejska-zobacz

Żyd lewak wije sie ze wsciekłości, tyle jego kasy poszło w kanał głownie Warszawski smród pozostaje. Haahhahahahah.

Ma na co zasłużył wróg Polski i jego pieski z PO . Brawo Premier RP !

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Tezeusz

#1654179

Romanie, dlaczego kłamiesz i to tak prostacko?

z tych 770 mld aż 617 mld jest bezwrotne. w sputniku nie napisali? no popatrz, znów powtarzasz fejki, bo słusznie mają cię za frajera, który nawet nie sprawdzi prawdziwości.

i jak niby Niemcy mogą złamać to porozumienie? po co jakieś durne straszenie? własny budżet i umowy z całą UE nagle zniszczą? co, twój braun już tak bredzi czy kto?

świrujesz tak bardzo, że nawet do tego mieszasz tokarczuk. piszesz lepiej? to wystąp o dotacje, jest na to budżet. zdradzę ci wielki sekret, tylko nie rozpowiadaj dalej: jest wiele innych dofinansowań i nawet nie sprawdza się pochodzenia etnicznego do 7 pokoleń wstecz, poglądów politycznych ani stanu napletka. nie tak jak za hitlera, więc wybacz.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1654683