"Polska krajem wolnym od LGBT". Do jakich krajów równamy?

Obrazek użytkownika Tezeusz
Świat

Media informują :

 "Prawa osób LGBT to jedna z osi sporu politycznego między głównymi ugrupowaniami. Kilka tygodni temu politycy PiS krzyczeli "wara od naszych dzieci", teraz mówią już o "kraju wolnym od LGBT". Są na świecie miejsca, gdzie takie słowa wcielane są w życie.
Polska należy do najbardziej "wstrzemięźliwych" w obronie praw osób LGBT krajów Europy.

W Europie Zachodniej i Środkowej próżno szukać kraju, na którym mogliby wzorować się politycy partii rządzącej. Polska jest jednym z krajów, gdzie poza ochroną na rynku pracy, osoby LGBT nie mogą liczyć na nic.
Chcąc uczynić Polskę "krajem wolnym od LGBT", PiS może zasugerować się mapą tworzoną co roku przez ILGA - działające od 1978 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Lesbijek, Gejów, Bi-, Trans- i Interseksualistów. Najbliższy dostępny przykład to np. Białoruś gdzie obowiązuje prawny zakaz  działania osób  z LGBT

Chcąc uczynić Polskę "krajem wolnym od LGBT", PiS może zasugerować się mapą tworzoną co roku przez ILGA - działające od 1978 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Lesbijek, Gejów, Bi-, Trans- i Interseksualistów. Najbliższy dostępny przykład to Białoruś.
Tam osobom LGBT prawo zabrania upubliczniania swojej orientacji, nie mogą też zakładać stowarzyszeń. Podobnie jest w Rosji czy Chinach.

W Afryce Północnej - Algierii, Tunezji Egipcie czy Maroku - prawo przewiduje do ośmiu lat ograniczenia wolności za stosunki homoseksualne. 10 lat więzienia solidarnie rozdają za to kraje Afryki Wschodniej, takie jak Tanzania, Kenia i Uganda.

Są i miejsca, gdzie homoseksualistów kara się surową karą. 7 z 11 takich krajów leży na Bliskim Wschodzie - to między innymi zamieszkane przez grubo ponad 300 milionów ludzi Iran, Afganistan i Pakistan.

Osobiście mam w głębokim poważaniu kto komu i gdzie wciska coś w dupsko jego sprawa i chorób dewiantów. Ale wara od mojej rodziny tutaj się nie toleruje dewiantów oraz zboczeń.

Żródło : wiadomosci.wp.pl

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)