Dawid Kubacki wygrał drugi konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Bardzo dobrze spisali się również Piotr Żyła i Kamil Stoch, zajmując trzecie i czwarte miejsce. Polaków rozdzielił Norweg Halvor Egner Granerud.
Kubacki zwyciężył bezapelacyjnie, bijąc w drugiej próbie rekord skoczni - 144 m. To jego piąty triumf w zawodach zaliczanych do Pucharu Świata - wszystkie odniósł w... styczniu.
Skoczek z Nowego Targu triumfował w poprzedniej edycji Turnieju Czterech Skoczni. Noworoczny sukces pozwolił mu awansować na czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej TCS. Prowadzi Granerud, przed najlepszym w Oberstdorfie Niemcem Karlem Geigerem i Stochem.
"To był pokaz mocy polskich skoczków narciarskich. Halvor Egner Granerud prowadzi po pierwszej serii noworocznego konkursu w Garmisch Partenkirchen. Tuż za nim są Dawid Kubacki, który traci tylko jeden punkt, i Kamil Stoch. Do finału drugiej odsłony 69. Turnieju Czterech Skoczni awansowało pięciu Biało-czerwonych.." Jak podają dzisiaj media w tym Niezależna.p.l
Polacy górą brawo Dawid pofrunął po rekord skoczni ! Dawid Kubacki wygrywa, trzeci Piotr Żyła. Fenomenalne rozpoczęcie roku.
Gratulacje dla naszych skoczków. Teraz już wiadomo dlaczego Niemcy chcieli wyeliminować Polaków z konkursu.
Zaczynam się obawiać o naszych skoczków. Są w fenomenalnej formie, ale każdy z nich przed skokiem wykonuje znak krzyża. Czekam tylko, aż Nowoczesna lub lewacka lesbijka Lempart złożą wniosek o dyskwalifikację.
Żródło :
https://niezalezna.pl/372220-tcs-pokaz-mocy-polskich-skoczkow-dawid-kubacki-i-kamil-stoch-tuz-za-granerudem-w-pierwszej-serii
Komentarze
Mazurek Dąbrowskiego dziś
Mazurek Dąbrowskiego dziś na niemieckiej ziemi a tymczasem Dobro..Wolski zaciska zęby i czyta konstytucję
Skok Kubackiego
https://twitter.com/i/status/1345035643185999875
Babies Lives Matter
White Lives Matter
Husky - pięknie
Pięknie rozpoczął się nowy rok dla Polski, w wydarzeniach sportowych. Kubacki pierwszy, Żyła trzeci, na skoczni w Niemczech.
W turnieju czterech skoczni. Teraz wiemy dlaczego szwaby chciały by Polacy nie startowali.
------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.
@Lew salonowy
Za ten dzisiejszy konkurs w Garmischpartenkirchen to nas z tej łunii wykopio, tak pisze dziennikarz z Toy-Toya
Babies Lives Matter
White Lives Matter
Fruwajcie
Latajcie - WY Polskie Orły.
I Czyńcie przet lotem Znak Krzyża.
BÓG z Wami przed lotem, Honor i Ojczyzna!
I miejsce już jest w HISTORII...............
@Tezeusz
Niemiecki Sanepid czuł pismo nosem
Babies Lives Matter
White Lives Matter
<
Dotychczas Kubacki wykonywał znak krzyża przed skokiem , teraz dołączył do niego Stękała
No i jak tu żyć panowie Michniki ?
To ich bardzo boli, a zwłaszcza PO
Że wygrywają Polacy a nie Niemcy i jeszcze przed skokiem robią znak krzyża. Na dowód swej miłości do Boga i wiary katolickiej.
A przecież robimy wszystko co chce hegemon niemiecki, bierzemy kasę od Sorosa, by z Polskich serc i umysłów wyrzucić miłość do Boga i Ojczyzny.
Nie wasze doczekanie wy szwabskie sługusy i parobki z totalnej zarazy.
------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.
Tezeuszu! - Zanim opublikujesz cokolwiek ze swojej "tfurczości",
.... zastanów się po trzykroć! Co to miało być? Ogarnęła cię... pomroczność jasna, czy coś innego?
Czy zastanowiłeś się, jaki wydźwięk nadałeś poniższemu tytułowi???
Wygrać można z kimś lub z czymś, - z kim lub z czym prowadzi się walkę, wojnę lub rywalizuje się z kimś na arenie sportowej!
Nadałeś tytułowi taką formę, z której wynika, że polscy skoczkowie wygrali - pokonując krzyż święty, z którym walczyli!!!
Dawno nie widziałem bardziej bzdurnego tytułu!
Do przyjęcia byłby na przykład taki tytuł:
"Polscy skoczkowie po wykonaniu przed skokami znaku krzyża świętego pokonali rywali".
Albo taki: "Kto z Bogiem, to Bóg z nim! Rywale polskich skoczków pokonani!".
Satyr
___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz".
© Satyr