Polak bohaterem w WTC. Historie niezwykłe

Obrazek użytkownika Tezeusz
Świat

Wiele lat minęło od terrorystycznego ataku muzułmańskiego na Stany Zjednoczone. Bezmiar niewinnych ofiar w tym dzieci, przypomina nam dzisiaj pomnik wzniesiony na tym miejscu straszliwej tragedii - straszliwego mordu dokonanego przez terrorystów i morderców islamskich. W tamtym czasie było wiele ludzkich tragedii ale i bezprzykładnego bohaterstwa o jednym z takich przypadków wspominały media. Oto ten przypadek ten cenniejszy ,że dotyczy naszego rodaka. Polaka.

Oto ta niezwykła historia :

 "Podczas ataku terrorystycznego na World Trade Center, w sąsiedztwie dwóch wież znajdowało się sporo Polaków i osób polskiego pochodzenia. Jednym z nich był emigrant z Polski pracujący wówczas w WTC, którego później w mediach okrzyknięto bohaterem.

Gdy 11 września o godz. 8.45 czasu amerykańskiego boeing 767 uderzył w północną wieżę World Trade Center, pracujący w niej Jan Demczur, emigrant z Polski (22 lata pobytu w USA), jechał właśnie ekspresową windą. Wraz z z pięcioma innymi osobami utknęli na wysokości ok. 50. piętra.

Polak jako jedyny nie stracił głowy i za pomocą myjki z trzonkiem – służącej mu do mycia szyb – zaczął przebijać się przez ścianę. Kilkadziesiąt minut wytężonej pracy przyniosło efekt. Wyjście było wolne i wszystkie osoby zamknięte w windzie-pułapce pobiegły w kierunku zapasowych schodów.

– Nagle zaczęliśmy spadać w dół – opowiada Demczur, który trudnił się myciem szyb w wieżowcu. – Na szczęście nie zawiodły hamulce bezpieczeństwa i winda się zatrzymała. Najpierw sądziłem, że to tylko problem techniczny. Dopiero kiedy pojawił się dym, wiedziałem, że to coś poważnego. Bez problemu otworzyliśmy drzwi, ale za nimi była gipsowo-kartonowa ściana. Miałem z sobą szczotkę z myjką i przez 45 minut uderzałem w ścianę trzonkiem, aż w końcu wydrążyliśmy otwór, przez który się wydostaliśmy – relacjonuje Polak.

Kilka minut po tym, jak Demczur i pozostali pasażerowie windy wydostali się z budynku, potężna wieża runęła na ziemię. Jan Demczur z dnia na dzień stał się jednym z idoli Ameryki. Stacje ABC, CNN i NBC zapraszały go do swoich programów.

– To prawdziwy bohater, jak Pułaski lub Kościuszko – mówiła o nim Paula Zahn, gwiazda CNN.

– Śmieszny ze mnie bohater! Nic bym nie zrobił bez pomocy współtowarzyszy, zmywaczki i opatrzności boskiej – mówi Demczur.

Amerykanie są innego zdania. Jego szczotka trafiła do Narodowego Muzeum Amerykańskiej Historii."

 

Źródło : OCHRONA24.info

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:5)

Komentarze

Tak Tezeuszu. Polak Jan Demczur niewątpliwie Wielkim Bohaterem JEST, i Pozostanie na zawsze. ON, to co Zrobił, co Robił, TA Opatrzność Boska Wspomagająca Go z Góry Uratowała życie kilku osób. Gdyby Jego nie było wtedy tam, w tej windzie, TE osoby straciłyby życie w tych dymiących ruinach........

Ale, Piszesz o: 

...........ataku terrorystycznym muzułmańskim, o dokonaniu straszliwego mordu, dokonanego przez terrorystów i morderców islamskich.............

Otóż - nie było żadnych terrorystów islamskich, żadnych samolotów nie było co uderzyły w TE wieże, a było tych 

wież WTC 

zaplanowane dużo wcześniej - NUKLEARNE WYBURZENIE!

(czemu nie zginął żaden żyd? Czemu żaden żyd nie przyszedł w tym dniu do pracy w WTC???  A pracowało ich tam chyba około 3 tysiące luda. Wiedzieli wcześniej o tym, że będa porwane jakieś samoloty, i że wieże WTC się rozsypią??? Kiedyś tu na Niepoprawnych umieściłem wpis, link do wywiadu, do rozmowy z żydowskim rabinem:

SZOKUJACY WYWIAD Z rabinem zydowskim
https://www.youtube.com/watch?v=y7POLK-2hnE

 którego umiejętnie podpytywał jakiś mądry człowiek, pastor jakiegoś kościoła. Zapytał go ten pastor o TO właśnie - dlaczego żaden żyd wtedy nie przyszedł do pracy w TYM dniu??? Czy wiedzieliście co sie wydarzy??? A rabinek, uśmiechając się szatańsko powiedział coś tam, i pokazał, jak przyciska się guzik..........Chyba ten wywiad z tym żydkiem jest już zniknięty z you tuba)

NUKLEARNE WYBURZENIE, to jest TA TRZECIA PRAWDA, o której się nigdzie nie mówi, ale która jest oczywistą oczywistością

:

https://us.search.yahoo.com/yhs/search?hspart=itm&hsimp=yhsó001&type=smy_ydef_18_27_xtn_ag24292&p=dimitri%20khalezow%20trzecia%20prawda%20dimitri&param1=1&param2=f%3D4%26b%3Dchrome%26ip%3D24.115.146.70%26pa%3Dsearch-manager%26type%3Dsmy_ydef_18_27_xtn_ag24292%26cat%3Dweb%26a%3Dsmy_ydef_18_27_xtn_ag24292%26xlp_pers_guid%3D%26xlp_sess_guid%3D984666ac-7fce-4596-a1fd-cdd4d65cfd99%26uref%3D%26abid%3D20166%26xt_abg%3D24292%26xt_ver%3D10.1.4.56%26ls_ts%3D1531011272#01E3DRZ31D995G5Z15TQBK8ECP

O TYM mówi Dimitri Khalezov rosyjski były żołnierz służb specjalnych - tych zajmujących się bronią jądrową. Jej przenoszeniem, jej użyciem. To mówi EXPERT! Napisał o TYM książkę, dokument. Byłem kiedyś w księgarni, bo chciałem TO mieć. Zapytałem panią ekspedienkę, zaczęła szukać w komputerze, a później mówi do mnie - tej książki nie można kupić.......

I TO, co ON mówi, ten rosyjski expert to jest PRAWDA. Tak właśnie było. TA TRZECIA PRAWDA jest PRAWDĄ. Jest prawdziwa. A cała reszta, to oficjalne gadanie o 9/11 to tylko ściema, w której nic się kupy nie trzyma. Opium dla ludu - jak to się kiedyś mawiało. Ewidentnym DOWODEM na PRAWDĘ  TRZECIEJ PRAWDY, jest sypnięcie się tego trzeciego budynku, wielkiego gmachu stojącego obok WTC. Sypnięcie się dokładnie w TEN SAM SPOSÓB wiele godzin po wieżach WTC. Chyba około 5tej po południu. A wtedy nie uderzył w ten budynek żaden samolot "porwany" przez islamistów.  Samolotu żadnego nie było, a budynek się rozsypał dokładnie tak jak wieże WTC - "uderzone" "porwanymi" samolotami rankiem tego dnia 9/11........

Pozdrawiam w niedzielny marcowy poranek wiele lat po 9/11 

&

źródło:

http://www.next24.pl/film,11-wrzesnia-trzecia-prawda-o-zamachach-wywiad-z-dimitri-khalezovem-,1383.html

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1621820

- mamy ten dar że w chwilach trudnych bardzo się mobilizujemy.

To dlatego Polski Żołnierz jest tak ceniony na świecie bo ruskie wojsko na ten przykład NKWD trzymała na lini pod bronią aby nie pouciekali z pola walki i często strzelali własnym żołnierzom w plecy aby "zachęcić" ich do walki z wrogiem. Potem dawali przyzwolenie na gwałty i rabunek w nagrodę.

U nich takie standarty jak w Platformie UB-ywatelskiej bo to jedno i to samo.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1621822