Nie popierasz KOD - won z pracy. Historia prawdziwa

Obrazek użytkownika Tezeusz
Gospodarka

Wiele mówi się, pisze o tym by Polacy, którzy wyjechali " za chlebem w czasie dobrobytu Zielonej Wyspy" za granicę - powracali do kraju. Rząd w tym  byłej już Pani Premier Szydło i Pana Premiera Morawieckiego na spotkaniach z Polonią w Wielkiej Brytanii, USA i wielu innych krajach namawia Polaków do powrotu obiecując godziwe warunki pracy i płacy.
Polskę opuściło , jak podają dane statystyczne od 2000 r około 7 mln. Polaków w tym najlepszych fachowców jak lekarzy, prawników, budowlańców itp. By tę "dziurę braku ludzi do pracy" zastąpić, do Polski przyjmuje się do pracy Ukraińców  jest ich już ponad milion - ale czy to załatwia sprawę ? chyba nie. A jak się ma w rzeczywistości w naszym kraju to obiecane " to Eldorado" dla tych co skuszeni namową wracają do kraju - do swojej ojczyzny do Polski.
Za zgodą  jej autora o imieniu Jakub, który do mnie napisał oto te wzruszające słowa " krzyku bezsilności" publikuję tę historię życia, prawdziwego  i trudnego życia.

Oto ona.
.. " Witam mam pytanie.Czy brak poparcia KOD-u jest prawnym powodem do wyrzucenia mnie z pracy i zabrania środków do życia dla moich  dwojga chorych dzieci ?
Pracowałem w firmie z Gdańska w oddziale w Krakowie i nagle bez widocznego powodu służbowego zostałem z niej zwolniony w święta bo nie mogłem przyjść do pracy ponieważ moja chora córka miała poważną operację i 3 tygodnie leżała w szpitalu z matką a drugim dzieckiem nie miał się kto zająć.

Moja rodzina kilkanaście lat temu zmuszona została przez politykę gospodarczą państwa emigrować za chlebem. Nie do końca dobrowolnie wyjechali oni z Polski a zostali do tego zmuszeni z uwagi na wpuszczenie obcych  dużych hipermarketów do naszej ojczyzny, rodzice mieli mały warzywniak, który upadł w konkurencji z supermarketami z Niemiec.  
Wróciłem do Polski do swojej umiłowanej ojczyzny dobrowolnie z USA, ożeniłem się jak każdy Polak powoli i mozolnie dorobiliśmy się wspólnie z żoną. Urodziły nam się dwoje dzieci. Założyliśmy z żoną firmę transportową, zainwestowaliśmy w to nasze pieniądze i czas w naszym kraju nie da się nic zarobić bo nawet jeśli masz do tego predyspozycje zawsze znajdzie się w Polsce ktoś nieuczciwy kto ciebie oszuka i okradnie.

Przez nieuczciwość innych ludzi straciłem pieniądze czas i zdrowie rodziny a z firmą to można się domyślić co się stało marzenie o zapewnieniu rodzinie powrotu i dobrego życia na które tak ciężko pracują legło w guzach i dziś sam muszę zabrać rodzinę i wyjechać bo żyć się tu nie da gdzie każdy powie ci w prost ,,wracaj do USA ,,Tutaj jest jeszcze komuna.

Walczyłem do końca, chciałem zawsze by moje dzieci były Polakami i uczyły wychowywały się w Polsce. Nie poddałem się nie załamałem, podjąłem pracę jako kierowca. Zatrudniony zostałem w Krakowie i na początku było dobrze w tym zawodzie dawałem sobie świetnie radę . Po kilku dniach pracy w tej firmie jej właściciele nagle bez wyraźnego powodu w moim odczuciu, szukali powodu by mnie wylać. Z 4 tys pensji obcięli mi wypłatę na 2 tyś ale i tak nie zrezygnowałem paliła się we mnie jeszcze nadzieja że się ułoży i bd mógł zostać w Polsce , zysk który miałem zarobić dla firmy przypisał siebie kierownik żeby nie generował zysku bo nie będą mieć podstawy do zwolnienia no ale w końcu córka się rozchorowała i trafiła do szpitala ponieważ wycieli jej wyrostek po którym się zrobił ropień i leżała 3 tyg.

Pod kroplówką po świętach załatwiłem sobie opiekunkę bo mnie już tydzień nie było i kierownik mi groził że mnie zwolni przyszedłem po nowym roku zaraz i rzucił wypowiedzeniem a z tego co wiem że ci Prezesi przylecieli do Krakowa wtedy co była manifestacja KODU i powiązałem te dwa fakty ten i to że ja się nie ukrywam ze zdaniem na temat tego gówna. I pytanie czy jest możliwość sprawdzenia tego i wyciągnięcia jakiś konsekwencji.

Dodam że oni nas  jak my to nazywamy "kodują",dostają nagrody za niszczenie ludzi którzy ich nie popierają, nie mają tacy ludzie prawa żyć na poziomie być szczęśliwym ,mamy zarabiać a jak zarobisz to legalną drogą potrafią cię okraść z twoich pieniędzy .

Mam im się kłaniać urobiony po łokcie jak oni zamiast pracować urządzają sobie manifestacje bo tak im ciężko. Jedno z moich marzeń jest takie żeby ten cały KOD spędził 3 dni w Warszawskich kanałach sądzę że żyje tam ich duch.

Szydzą przyklejając sobie naklejki na auto 500+ mówią że im nie są potrzebne to czemu 95 procent np. firm transportowych nie płci VAT -u podstawiając sobie faktury to jak nie chcą nic od państwa to niech nie zabierają państwu VAT.... "


Nic nie zmieniałem z treści tej wypowiedzi, patrioty człowieka, który zrezygnował z " dobrobytu w USA" by pracować dla swojej ojczyzny. Może trafił w swoim życiu na ludzi perfidnych, nieuczciwych, ale się podniósł jak to czynili i czynią Polscy Patrioci. Ale by zwalniać z pracy za brak poparcia dla KOD-u to już nawet nie granda ale zwykłe skur....... Traktowanie ludzi jak podmioty, tak  czynili i dalej czynią komuniści - z tym pogodzić się nie można.

Jakub pamiętaj ! że w Polsce w twojej ojczyźnie żyje i pracuje wielu patriotów dla których Twój los jak i los wielu Polaków nie jest obojętny.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:17)

Komentarze

Wciąż media podają o dyskryminacji ludzi z uwagi na ich prezentowane postawy, wiarę itp. ostatnio zaktywizowały się środowiska dewiantów z LGBT w szykanowaniu ludzi- wkrótce i o tym materiał z konkretami.

Mniejszość przecież nie może narzucać swoje chore postawy większości.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1603157

To nie jest nowy temat. Ja kiedyś straciłem kontrakt na 2 tyś. zł. za wjazd na teren zakładu w Polsce z przyczepioną małą flagą Polską do szyby samochodu.

I tu wracamy do tego, że to jest kolejna sprawa czego PiS nie zrobił i nie widać aby zamierzał. Bo PiS nie wywalił takich skur...li na zbity pysk, a co gorsza jeszcze takim daje podwyżki. Nie ma żadnego rozliczenia antypolaków i wywalenia ich na zbity pysk! a Patrioci są tylko wykorzystywani przez PiS do własnych celów, a jak się coś nie spodoba to jeszcze tych Patriotów spałują.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2
#1603165

Dzięki za komentarz. By w  przyszłości nie powtarzały się takie ataki trzeba o tym pisać. Pokazywać patologię,złe działanie niezgodne z prawem itp. Wkrótce nowe materiały na ten temat tym razem o dewiantach z LGBT .

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1603168

Po czterech latach sprawowania władzy szerzenie się takich przypadków raczej obciąża rządzących, że nie robią nic aby to skutecznie ukrócić. Bo samo pomstowanie w internecie niczego nie zmienia, tu trzeba zdecydowanych ruchów od góry, a tego jak nie było tak nie ma.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1603193