Nareszcie koniec marszów LGBT?! Jest projekt ustawy!

Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

Jak podają media w tym portale prawy.pl ,polsatnews.pl

Zakaz głoszenia postulatów wprowadzenia związków partnerskich i małżeństw jednopłciowych oraz adoptowania przez nie dzieci przewiduje obywatelski projekt ustawy zaprezentowanej przez Kaję Godek, członkinię zarządu Fundacji Życie i Rodzina. Autorzy nowelizacji chcą zakazania marszów środowisk LGBT na ulicach polskich miast.

 "Rozpoczęto zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem StopLGBT mającym na celu ochronę przestrzeni publicznej przed propagandą homoseksualizmu.

Inicjatywa obywatelska Fundacji Życie i Rodzina została już zarejestrowana przez Marszałek Sejmu. Teraz organizatorzy mają czas do końca października, żeby zebrać co najmniej 100 tysięcy wymaganych podpisów poparcia.

Autorzy zbiórki przypominają artykuł 18. Konstytucji RP: Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo"

 

Autorzy projektu nie tłumaczą, czy jego prezentacja ma związek z tymi wydarzeniami, ale zwracają uwagę, że w ostatnim czasie rośnie aktywność środowisk LGBT. Według projektu, podczas zgromadzeń publicznych zakazane ma być głoszenie postulatów takich jak: wprowadzenie związków partnerskich i małżeństw jednopłciowych, propagowanie związków osób tej samej płci, wprowadzenie adopcji dla dwóch osób tej samej płci, propagowanie orientacji seksualnych innych niż heteroseksualna, propagowanie aktywności seksualnych osób młodszych niż 18 lat.

Projekt ustawy wprowadza też definicję słowa "propagowanie". "Przez propagowanie rozumie się wszelkie formy upowszechniania, rozpowszechniania, propagowania, agitowania, lobbowania, twierdzenia, oczekiwania, żądania, zalecania, rekomendowania bądź promowania" - wyjaśniono. 

Ustawa reguluje zasady i tryb organizowania, odbywania oraz rozwiązywania zgromadzeń. Zgodnie z treścią projektu, w trakcie zgromadzenia zabrania się:

 - wykorzystywania symboli religijnych oraz przedmiotów związanych z praktykowaniem obrzędów religijnych w sposób mogący obrazić uczucia religijne innych osób, w tym poprzez ich artystyczne przetworzenie;

 - posiadania i wykorzystywania jakichkolwiek przedmiotów o erotycznym lub seksualnym charakterze;

 - posiadania i wykorzystywania artystycznie przetworzonych godła lub barw narodowych;

 - posiadania i wykorzystywania artystycznie przetworzonych symboli historycznych lub przedmiotów związanych z historią Polski;

- uczestnictwa w przebraniach o erotycznym lub seksualnym charakterze;

 - uczestnictwa nago;

 - wszelkich zachowań oraz działań godzących w moralność publiczną, w tym w szczególności mogących zgorszyć lub zdemoralizować dzieci lub młodzież w wieku do lat 18.

Autorzy wymieniają także jakiego celu nie może dotyczyć zgromadzenie. Jest to:

kwestionowania małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny,

propagowania rozszerzenia instytucji małżeństwa na osoby tej samej płci,

propagowania związków osób tej samej płci lub związków składających się z więcej niż dwóch osób,

propagowania traktowania związków osób tej samej płci lub związków składających się z więcej niż dwóch osób w sposób uprzywilejowany,

propagowania rozwiązań prawnych mających na celu uprzywilejowanie związków osób tej samej płci,

propagowania możliwości przysposabiania dzieci przez osoby tej samej płci,

propagowania orientacji seksualnych innych niż heteroseksualizm, propagowania płci jako bytu niezależnego od uwarunkowań biologicznych, propagowania aktywności seksualnych dzieci i młodzieży przed ukończeniem 18 roku życia.

Jak stwierdzili autorzy projektu, o "intensywnej aktywności środowisk LGBT" świadczą następujące przykłady:

regularna organizacja w największych polskich miastach manifestacji ruchów LGBT, tzw. „parad równości”, których liczba z roku na rok rośnie

organizacja wystaw artystycznych skierowanych do homoseksualistów

organizacja innych wydarzeń, których cechą wspólną jest nakierunkowanie na homoseksualistów

dystrybucja materiałów promujących postulaty LGBT, w tym książek ukazujących je w pozytywnym świetle oraz wskazujących na poparcie tej ideologii przez znanych artystów

prowadzenie sklepów LGBT, w których można nabyć artykuły promocyjne parad równości

tworzenie społeczności mających zmieszać postulaty LGBT z ideałami wiary chrześcijańskiej

ocena zarówno placówek oświatowych jak i miast pod kątem ich pozytywnego nastawienia do ruchów LGBT

wprowadzanie specjalnych oznaczeń dla miejsc, które mają być (jak się wydaje w odróżnieniu od innych) przyjazne dla homoseksualistów

zaplanowane akcje polegające na publicznym przyznaniu się do preferencji homoseksualnych

wspieranie ruchu politycznego LGBT przez powszechnie znane wielkie międzynarodowe firmy

przerabianie symboli kultu religijnego jak i dotyczących polskiej tożsamości narodowej na barwy LGBT, przykładowo obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej, godła RP czy też znaku Polski Walczącej

doprowadzenie do przyjęcia Deklaracji LGBT plus w największych polskich miastach, wprowadzającej szereg inicjatyw faworyzujących ruch LGBT

"Nie ulega wątpliwości, że obawy większości społeczeństwa przed postulatami środowisk LGBT nie są bezpodstawne. Świadczą o tym już same doniesienia medialne z krajów, gdzie dopuszczono adopcję dzieci przez homoseksualistów, co skutkowało przykładami pedofilii. Co ważne, lobby homoseksualne wpływa istotnie na międzynarodowe instytucje, w tym Światową Organizację Zdrowia (WHO)."

Zdaniem autorów "duże zdziwienie budzi brak dostosowania określonej tematyki do dzieci nawet poniżej 12 roku życia". "Ponadto treść powyższych standardów WHO zachęca dzieci do odkrywania przyjemności z kontaktów seksualnych, w tym ze współżycia. Całokształt tych okoliczności może zostać odebrany jako zachęta do inicjowania kontaktów seksualnych, w tym współżycia, w celu zaspokojenia własnych przyjemności na wczesnym etapie życia, przy czym szczególny nacisk kładzie się na wolność wyboru, w tym w zakresie partnerów" - czytamy w uzasadnieniu projektu.

W uzasadnieniu odwołano się do konstytucji. Wskazano, że stanowi ona jednoznacznie, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, a rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:10)

Komentarze

Aby zlikwidowac cale pedalstwo wystarczy tylko uczciwie wypelniac kodeks karny i ustawy mowiace o dopuszczaniu marszow dewiantow po ulicach miast.Od zapewnienia pozadku publicznego jest policja i inne sluzby.Nie trzeba nic wiecej robic a jedynie opierac sie na przepisach.Przedewszystkim nie nalezy zwracac uwagi na jewrope i ich pokrecona bruksele z malarzem tuskiem i makrela na czele.A ponad to nie nalezy o tych dewiantach pisac w prasie mowic w telewizji pozostawiajac ich na marginesie wydarzen.spolecznych.Bez rozglosu stana sie nic nie znaczaca grupa osobnikow podobnych do ludzi o odmianach innych niz wiekszosc normalnego spoleczenstwa.To wszystko co oni robia jest lamaniem prawa i obyczajow,ale trzeba chciec to tak zinterpretowac i pozamykac w osrodkach odosobnienia od 5 lat z dozywociem wlacznie.Po 2do 3 lat polowa sama sie powiesi na nitce.Troszke znormalniejeTemu wszystkiemu sa winni wszelkiego rodzaju dziennikarze,ktorzy kierowani zadza sensacji dopisuje do nieistniejacych zagadnien swoja chora fabule i nakrecaja spirale nienawisci wsrod wszystkich do wszystkich bez wyjatku.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1643257

Ustawy regulują funkcjonowanie  Państwa, jednak ta Ustawa wynikająca z obywatelskiego projektu "Stop LGBT" ma dzisiaj zasadnicze znaczenie. Oby powstała jak najszybciej i "była dopracowana" (precyzyjna, mało słów i dużo treści}. Ład moralny to fundament życia społecznego. Dlatego lewactwo stara się "zburzyć ten fundament'' wszelkimi sposobami, aby zawładnąć społeczeństwem. Bez tej Ustawy Państwo jest bezbronne i skazane na klęskę."Margoci" sprytnie  udają cierpiętników, pokrzywdzonych, zagrożonych, a lewackie media to wykorzystują tworząc "fakty medialne".."Zagranica" tylko czeka na takie informacje.. Wreszcie niech "Zjednoczona Prawica" zagłosuje "jak trzeba"..

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

RAK

#1643274

Dlaczego tych osobnikow nazywasz margoci?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1643551

Oczywiście bardzo dobrze, że powstają takie inicjatywy, ale z góry wiadomo, że w obecnym Sejmie to niestety nie ma szansy przejść.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1643276

Nie wiem, czy to da się przeprowadzić i czy nie stanie się kolejnym argumentem przeciwko nam. Niektóre kwestie, mimo że generalnie zrozumiałe, są na tyle "płynne", że trudno to będzie w praktyce wyegzekwować. Może ktoś mnie przekona.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1643294

Slownik Webstera zmienił definicję płci żeńskiej.

Bylo o istocie mogącej rodzić dzieci lub znosić jajka, a jest o istocie posiadającej tożsamość przeciwną do męskiej

Merriam-Webster Dictionary Updates Definition of Female

The Merriam-Webster dictionary appeared to update its definition of “female” to include “having a gender identity that is opposite of male,” effectively erasing the concept of biological sex.

https://www.breitbart.com/politics/2020/09/04/merriam-webster-dictionary-adds-definition-female-having-gender-identity-opposite-male/amp/?__twitter_impression=true

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1643349