Kukiz z Wiosną i Razem kasy z budżetu państwa nie dostaną !

Obrazek użytkownika Tezeusz
Gospodarka

Dzisiejsza prasa, w tym Radio RMF FM informuje, że cytat :

..."Mniejsi koalicjanci dwóch partii politycznych, które były liderami koalicji w tegorocznych wyborach parlamentarnych, nie mogą liczyć na udział w subwencjach z budżetu.

Subwencje z budżetu państwa zostają przyznawane pod następującymi warunkami: aby uzyskać możliwość zasilania kont bankowych środkami budżetowymi partia musi uzyskać w wyborach do Sejmu, tworząc samodzielnie komitet wyborczy, co najmniej 3% ważnie oddanych głosów na jej okręgowe listy kandydatów w skali kraju bądź 6% ważnie oddanych głosów w skali kraju, jeżeli kandyduje w koalicji.

Wysokość rocznej subwencji dla danej partii politycznej albo koalicji wyborczej ustalana jest na zasadzie stopniowej degresji proporcjonalnie do łącznej liczby ważnych głosów oddanych na listy okręgowe kandydatów na posłów partii albo koalicji wyborczej, w rozbiciu na liczby głosów odpowiadające poszczególnym przedziałom. A ponieważ frekwencja w niedzielę była stosunkowo wysoka, to i pieniedzy komitety dostaną wiecej...."

Co oznacza jednoznacznie, że PSL nie może przekazać sum uzyskanych z budżetu ( 8,3 mln zł) po wyborach na konto stowarzyszenia KUKIZ ( nie jest partią ).

Podobnie jest w przypadku SLD, które nie może przekazać subwencji państwowych(11,4 mln zł)  na konto "WIOSNY" i "RAZEM".

LGBT się zapłacze - dewianci bez państwowej kasy jak to pięknie brzmi !

Tak zwane" przystawki" polityczne zostały bez kasy !! BRAWO ! Zostali wymanewrowani dzięki Dyndale wróć Schetynie, który jak na to wskazują fakty sam wyleci z ciepłego stołka Paltfusowego. Każdy ma to na co zasłużył i  jakie posiada "zasługi "wobec Polski.

Żródło : https://dzienniknarodowy.pl

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:14)

Komentarze

Znalazły się już taśmy, na których liderzy Konfederacji dyskutują, jak by tu zamówić w fundacji związanej z którąś z nieuprawnionych do dotacji grup sojuszniczych zamówić lewe opracowania czy ekspertyzy. Oczywiście za kasę. Jeśli kombinuje się tu, to o ile bardziej jest to prawdopodobne w ugrupowaniach, które maja w tym zakresie znacznie lepsze doświadczenie?...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

M-)

#1606633

- co niektórym cwaniakom najwyżej skróci się kadencja.

Prawdopodobnie przelew nastąpi dla tych małych partii zupełnie z innego konta jakiegoś "dobroczyńcy" a ci co dostaną dotacje też wypłacą jakiemuś "pośrednikowi" aby nie było bezpośredniej relacji i upublicznionych tajnych umów ale CBA zna i te numery :)

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#1606638

...słowa krytyki, że w Konfederacji radzili nad podziałem subwencji, takie złośliwe komentarze. Dobrze, że RN coś tam wytargował, gdyż inaczej JKM zgarnąłby wszystko dla swoich. Tak to niestety działa. Trzeba patrzeć roztropnie i perspektywicznie.

I co byście wszyscy nie pletli - RN jest przyszłością. I, tu kieruję słowa do mej ulubionej @verita - PO to nie to samo co PiS. Bez PiS-u dziś mielibyśmy ciapatych, drenaż zdobyczy gospodarczych za granicę a ciepła woda dostępna tylko dla zwolenników PO. PiS musi i się otrząśnie, pozbędzie się kretów/złogów, skieruje się w stronę prawdziwych patriotów. Jeśli nie, to znaczy, że z pełną premedytacją odda Polskę we władanie złodziei z PO.

Popracujcie trochę na tym forum nad pojednaniem, innej drogi nie ma, chyba, że droga do zguby.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

...

#1606732

Popierasz Konfederację a raczej Ruch Narodowy. Odkąd Konfederacja jest w sejmie to pan Bosak w telewizji. Jest młody, ale uważam, że będą z niego ludzie i Polska na tym skorzysta. Uważam go za rozsądnego człowieka. Potrzeba rozwagi i roztropności, w tym politycznym bałaganie. Jeżeli Polskie sprawy i wartości będą ponad interesem partyjnym to wróżę im duży sukces w następnych wyborach. Współpraca z PIS będzie trudna, ponieważ politycy tej partii z panem Sakiewiczem na czele jeździli po Narodowcach jak na starej kobyle. Nie oczekuję "klepania" każdej ustawy napisanej przez PIS, ale oczekuję współpracy w sprawach kluczowych dla Polski i Polaków. Jako przeciwstawnej siły dla złodziei, cwaniaków i zboczeńców. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1607378

Nie do końca skumałem to co napisane. Przecież Wiosna i Razem to takze sąpartie a nie stowarzyszenia jak Kukiz.

Ps. poza tym czy dobrze zrozumiałem z tekstu, ze im większa jest frekwencja na wyborach, tym wyzsze są dotacje??? Bo jesli tak, to juz wiem dlaczego tak wszyscy zgodnie apelują o frekwencję.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1606744

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1606781

No tak ale nic tam nie napisali o frekwencji. Jednak jedno ważne napisali, czego tutaj nie ma, że w Zjednoczonej Prawicy tylko PiS dostanie dotację, a POrozumienie Gowina i Solidarna POlska Ziobry nic. I tu kolejny raz sieukazuje nam straszna naiwność "zwykłego polaka" apropo CBA itd., że ścigną lewackie partie - na 100% nikogo nie ścigną, bo w PiS-ie jest podobna sytuacja i znów będzie, że "ręka ręke myje".

Ktoś też trafnie napisał, że wychodzi na to, że Konfedracja bardzo rozsądnie przed wyborami uzgodniła, kto jaką dotacje dostanie, bo jak by tego nie zrobili to by jej nie dostali - ale przedwyborcza manPOlacyjna propaganda szła z mediów TVP itp. na całego - to pokazuje znów jaka nachalna i oszczercza nagonka jest na Konfederację i tym samym utwierdza w przekonaniu tych co głosowali na Konfederację, ze dobrze zrobili.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1606879

Chyba pod UWAGĘ !! co do rozwagi stań przed lustrem !

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1606939

absolutnie poprawne są takie liczne zwroty, jak np. poddać krytyce, poddać rewizji, poddać pod rozwagę, poddać pod dyskusję, poddać pod głosowanie, poddać przesłuchaniu, poddać oględzinom, poddać badaniu, poddać próbie,

https://slaskie.naszemiasto.pl/jan-miodek-ampquotpodac-w-watpliwosc-poddac-pod/ar/c13-173373

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1607400