Kubuś patriota

Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

Powstanie Warszawskie jet dla wielu narodowa świętość bez którego nie było by Wolnej Polski. Trwają wieloletnie dysputy jego zwolenników i przeciwników co do potrzeby jego wybuchu i walki z okupantem. Dyskusje są  w mojej ocenie niczym w świetne oto tego materiału i przykładu, który państwu zaprezentuję.

Na jednym z portali internetowych o treści patriotycznej, który czyta tygodniowo prawie 3 mln ludzi, a gdzie jestem redaktorem napisała do mnie skromna i dumna  i zatroskana matka schorowanego syna oto te słowa :

 "Dla Naszej rodziny historia Powstania Warszawskiego jest szczególna. Mamy synka Kubusia, który obecnie ma 10 lat. jak maluch uwielbiał wszystko co związane z wojskiem. Jakieś dwa lata temu zainteresował się historia Powstania...dziś to jego konik. Muzeum to ulubione miejsce w Warszawie - bo choć mamy daleko to jest Ona nam szczególnie bliska. w zeszłym roku brał udział w akcji Bohater On.

W tym roku będzie promował tą akcję u siebie w mieście. Gdy byliśmy w czerwcu w Warszawie - kazał zawieźć się na cmentarz i za swoje kieszonkowe kupił znicze i zapalał Powstańcom. Przy pomniku Szarych Szeregów - zrobił serduszko z rączek - zauważyłam dopiero jak wróciliśmy do domu. Historia o Powstańcach to dla niego historia Bohaterów - i tak czasami myślę, ze Oni nas widzą z góry i czuwają  - Kubuś bardzo poważnie zachorował - ma guza mózgu. I wytłumaczył sobie, ze musi z nim walczyć tak, jak walczyli Powstańcy....tylko wróg inny...wiecie jakie Kubuś ma marzenia??? Być w Warszawie 1 sierpnia...na obchodach, na śpiewaniu piosenek powstańczych - bo zna je wszystkie...a w piątek mamy spotkanie z Powstańcem....jakaś niewidzialna siła pcha nas....i spełnia marzenia Kubusia - zapraszamy na jego strony na FB "Mały Patriota" oraz "Kuba i kropek" (https://www.facebook.com/malypatriotakuba/ )

Reakcja czytelników portalu była natychmiastowa, pełna podziwu dla patriotyzmu i wychowania młodego patrioty, który pokochał swoją ojczyznę i jej bohaterów. Gdzie mimo choroby i codziennej walki o swoje życie zapragnął poznać losy tych co oddawali swoją młodą krew na barykadach Warszawy dla Polski.

Kubuś ty musisz wyzdrowieć tego Tobie życzymy, a gdy dorośniesz będziesz dumnym Polakiem - patriotą naszej wspaniałej ojczyzny. Tego Tobie życzę osobiście jak i czytelnicy naszego portalu.

Ten materiał poświęcam Kubusiowi - młodemu patriocie.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)