Kolejna ofensywa, PiS pogrąży totalną opozycję

Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

Walka z gender, ochrona rodziny, wyższa pensja minimalna i zmiany w immunitetach - tak PiS mobilizuje wyborców.

Istotny element programu to konserwatywne wartości, z naciskiem na rodzinę i jej tradycyjny model. Podobnie jak w kampanii europejskiej partia rządząca przekłada te deklaracje na przesłanie o tym, że rodzina jest obiektem ataku, który powstrzymać może tylko wygrana PiS. Zapowiedziano też, że „szacunek dla życia rozciąga się na całe jego trwanie”. Pada także deklaracja o zatrzymaniu gender.

Wiele wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość rozpoczyna kolejną wielką ofensywę oznaczającą ułatwienia dla wielu grup Polaków. Podczas konwencji samorządowej partii o planach na najbliższy czas mówił, jak pamiętamy, premier Mateusz Morawiecki.

Ostatni okres dla Prawa i Sprawiedliwości był realizacją głównie programów ekonomicznych i zwiększeniu wpływów do budżetu państwa. Były także i wpadki wizualne z których największą było oczywiście ujawnienie ogromnych nagród dla rządu, jakie przyznała premier Beata Szydło. Środki przeznaczone na nagrody zostały, jak wiemy, zabrane i przeznaczone na cele społeczne

Podczas konwencji samorządowej PiS premier Mateusz Morawiecki zapowiedział między innymi szereg ułatwień dla małych i średnich przedsiębiorców. Najważniejsza z nich ma dotyczyć obniżenia składek ZUS. – Pierwszym naszym projektem, który mamy dla Polaków, to bardziej proporcjonalny i niższy ZUS przy dwuipółkrotności wynagrodzenia minimalnego. (…) To niesprawiedliwe, że ktoś, kto ma 3 tysiące przychodu, płaci taką samą składkę jak wielkie korporacje – powiedział premier.

To nie jedyne ułatwienie dla małych i średnich przedsiębiorców. Kolejnym krokiem ma być obniżenie podatku CIT z 15 do 9 procent.
Dodatkowe pieniądze dla dzieci i seniorów

Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza również rezygnować z rozwoju swojego programu socjalnego. Jednym z jego głównych elementów będą kolejne pieniądze, jakie otrzymają rodziny z dziećmi. – Każde dziecko do 18 roku życia będzie otrzymywało 300 złotych przed każdym rokiem szkolnym. To będzie kolejny wielki projekt społeczny PiS. Rodzice wiedzą najlepiej, jak wydać pieniądze na swoje dzieci – mówił Morawiecki.

Dodatkowe wsparcie mają otrzymać również seniorzy i osoby niepełnosprawne. Dodatkowo premier Morawiecki zapowiedział, że minimalne emerytury mają zostać zagwarantowane matkom, które urodziły co najmniej czwórkę dzieci. Mateusz Morawiecki odniósł się również do programu Mieszkanie+.


PiS zawalczy też o polską wieś?

Wiele wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość zamierza zawalczyć również o zwiększenie liczby głosów na polskiej wsi. Mateusz Morawiecki zapowiedział chęć zmiany ustawy dotyczącej handlu. – Chcemy zmienić ustawę o rolniczym handlu detalicznym, aby rolnicy mogli sprzedawać plony bez pośredników – powiedział.

W tym momencie każdy produkt sprzedawany przez rolników między innymi na targowiskach musi być, przynajmniej teoretycznie, nabijany na kasę fiskalną. Znacznie obniża to możliwości sprzedaży polskich produktów.

Totalna opozycja oprócz donoszenia na  Polskę do agend UE, popierania afer jak Amber Gold, kłamstwa,  kolesiostwa, złodziejstwa, okłamywania społeczeństwa i totalnej negacji  wszystkiego co narodowe żadnego programu dla Polaków  NIE POSIADA.


Polacy już wkrótce przy  wyborczych urnach usuną z polityki na zawsze tych co myśleli o sobie i  własnej prywacie a nie o Polsce i  dlatego Totalna Opozycja , miejmy nadzieję, zniknie ze sceny  politycznej.

Żródło : http://pis.org.pl/

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:4)