Jerzy Owsiak " Nie wiem czy dzisiaj założyłbym koszulkę z orłem"

Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

Jerzy Owsiak kiedyś porywał tłumy nie tylko młodych ale i seniorów. Założyciel i prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pomysłodawca i organizator corocznego Finału WOŚP oraz Przystanku Woodstock. Miliony Polaków wrzucało do puszek swoje pieniądze na zakupy sprzętu ratującego życie dla szpitali. Ale od kilku lat na portalach internetowych cytowane są fakty podejrzanych rozliczeń finansowych fundacji kierowanej przez Owsiaka. Jego kontrowersyjne wypowiedzi nieraz szokowały i szokują Polaków. Jedną z takich kontrowersyjnych wypowiedzi i postaw była, jak podają media, postawa patriotyczna (pseudo patriotyczna).

Portal rp.pl cytuje Jerzego Owsiaka, który wypowiedział się na temat swojej nowej książki oraz o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. –  "Nie wiadomo czy WOŚP będzie transmitowana w telewizji publicznej. Na chwilę obecną piszę listy do prezesa TVP, ale wciąż czekam na odpowiedź. Mam obawy również, że Przystanek Woodstock będzie blokowany w tym roku, ale pamiętajmy, że to miasto jest gospodarzem, i z nim się dogadujemy" – stwierdził.

Owsiak wypowiedział się również na temat Święta Niepodległości w Polsce. – "Jestem patriotą.  Nosiłem koszulkę z orłem, nie wiem czy dzisiaj bym założył taką koszulkę. (…) Miliony Polaków tworzący nasz świat akceptują wiele rzeczy, ale burzy się w nas coś, jeżeli prawo nie jest respektowane. Nie ma przyzwolenia Polaków na hasła rasistowskie w Polsce. W Marszu Niepodległości nie szło 60 tysięcy neonazistów, ale według mnie były incydenty niezgodne z prawem. Hasła kontrowersyjne mogły być również wniesione przez prowokatorów, ale nie musiało tak być. Niestety w świat poszła zła opinia o tym wydarzeniu i to jest przykre" – ocenił.

Przypomnę, że to znak orła to symbol naszej ojczyzny pomagał przetrwać najcięższe chwile naszego Państwa i Narodu. Był zawsze z Polakami w dniach chwały, jak wielkie zwycięstwa (Grunwald) i klęski (Warna ), Potop Szwedzki ,120 lat zaborów,dwa powstania w XIX w i ten ORZEŁ był z nami w czasie walki o wolna Polskę.

Taka postawa, jak podają media, Jerzego Owsiaka dyskwalifikuje go w oczach polskich patriotów na zawsze. Cały jego niewątpliwie pożyteczny dorobek pozostał w cieniu tej antypolskiej wypowiedzi. W moim mniemaniu wypowiedż  cytat " Nie wiem czy dzisiaj założył bym koszulkę z orłem" to tak jak by, wybaczcie za mocne słowa, napluć w twarz Ince, Zagończykowi, Pileckiemu i wielu tysiącom tym co walczyli i ginęli na Barykadach Warszawy, napluć w twarz Żołnierzom walczącym o Polskę w Insurekcji Kościuszkowskiej, I i II Wojnie Światowej, w walce z komunizmem. To poniżenie wielu milionów tych co zginęli za biało czerwoną i znakiem Polski - Orła.

"Za herb Rzeczypospolitej Polskiej uznaje się znak orła białego z głową zwróconą w prawo (dla patrzącego w lewo), ze skrzydłami wzniesionemi do góry, ze złotemi szponami, z koroną i dziobem w czerwonem polu prostokątnem." -tak ustawa z dnia 1 sierpnia 1919 r. o godłach i barwach Rzeczypospolitej Polskiej określiła wygląd polskiego godła.

W 1944 r. władze komunistyczne usunęły koronę z głowy orła. Niezbyt udany projekt Janiny Broniewskiej z 1943 r., powszechnie zwany „kuricą” wzorowany był na książęcym sarkofagu władców polskich pochowanych w Płocku i obowiązywał do 1952 r., kiedy to w konstytucji z dn. 22 lipca opublikowano oficjalny herb Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Był to wiernie przerysowany projekt Z. Kamińskiego, tyle że pozbawiony korony.

Sejm PRL X kadencji (tzw. Sejm kontraktowy), na swoim ostatnim posiedzeniu w dniu 29 grudnia 1989 r. zmienił konstytucję przywracając dawną nazwę państwa -Rzeczpospolita Polska i herb Orzeł Biały w koronie.

Panie Jerzy Owsiak skoro faktycznie wstydzi się Pan właśnie tego naszego Orła Białego symbolizującego Polskę, proponuję założyć koszulkę z Orłem Niemieckim- będzie Pan może szczęśliwy.

 

 

 

Żródło :

https://newsbook.pl/2018/01/03/owsiak-nie-wiem-czy-dzisiaj-bym-zalozyl-koszulke-z-orlem/

https://www.rp.pl/WOSP/311149957-RZECZoPOLITYCE-Owsiak-Nie-wiem-czy-zalozylbym-dzis-koszulke-z-orlem.html

https://www.facebook.com/nieDlaHonorowegoObywatelstwaDlaOwsiaka/

http://niezwykle.com/dlaczego-orzel-stal-sie-symbolem-panstwa-polskiego/

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:7)

Komentarze

Dane ze strony WOŚP pozwalają ustalić, że w ciągu 27 lat z zebranych w finałach pieniędzy zakupiono 318 respiratorów. To średnio jakieś 12 rocznie. Na ile szpitali w Polsce? Obecnie 950 (wcześniej pewnie było ich znacznie więcej).

Dokładny spis, który stworzyłem (dostepny w PDF-ie na życzenie) nie zawiera 8 tysięcy, ani 7 tysięcy, ani nawet tysiąca pozycji, a jedynie 318 (słownie: trzysta osiemnaście) pozycji, w tym respiratory noworodkowe (125 szt.) oraz transportowe (39 szt.). Taka jest naga prawda o WOŚP i Jurku Owsiaku - pozerze, który dorobił się na działalności chartytatywnej.

Publikacja tej informacji na fb spowodowała ataki na mnie - zarówno miłosników Yourka (bo hejtuję bohatera) jak i jego krytyków - bo wyolbrzymiam jego zasługi (sic!). To są fakty. Jeśli ktoś nie zgadza się z faktami (i nie mówię tu o „faktach” po „faktach”), powinien poszukać innej planety.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1652640

 

 

 

Uwaga! Dziewczyna nie załączona w komplecie:)

 

Lub wersja alternatywna, bez zawartości.

 

                Nigdy w nic mu nie wierzyłem.

                Jeden syf i jedna draka.

                A dziś? Kila i mogiła.

                Całkowity opad "ptaka".

                Wot istorija jest' Owsjaka.

               

               Ćpanie, chlanie i ruch...ie.

                Lanie w skoku i z wykroku.

                Własnej kabzy nabijanie.

                Oto prawda o Błot- Stocku.

                A jeżeli chcesz posłuchać.

                Lepiej na grzebieniu zagrać.

                Niż z bardachą się zadawać.

                I w tym gów...ie  nogi babrać.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Brian

#1652651

Owsik?

To szmaciarz i śmieć

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1652678

Szmaciarz- człowiek zbierający stare szmaty, ubrania, odprzedający je, recyklujący.

Słowem pożyteczny.

Śmieć- odpadek który po sortowaniu ulega albo biodegradacji, pomagając np. rozwojowi roślin lub zostaje poddany odzyskowi materiałów w ramach recyklingu.

Czyli również pożyteczny.

A ów osobnik?

Mentalny szkodnik.

Głupota wsobna.

Bredni zasobnik.

Prosty jak wbita.

W sam łeb sztacheta.

Z prostackim hasłem.

Róbta co chceta.

Swoich darczyńców.

Przerobił równo.

Co chciał. Zrobili.

Co wyszło? G..no.

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Brian

#1652700

Myślę, że przemówienia i złote mysli  Owsika zostaną kiedyś zebrane i wydane w tomach oprawionych w skórę

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1652703

Proponuję natomiast zapisanie owych mądrości na jedynym materiale godnym wydania.

I to w wielomilionowym nakładzie- rolek papieru toaletowego.

Wtedy będą mogły być właściwie "przeczytane" i właściwie spożytkowane.

Oczywiście dla dobra Ludzkości.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Brian

#1652705

Pozdrawiam

Miś jest mały i puchaty.

Miś jest fajny i kudłaty.

Miś jest gruby jak ta kula.

Misia zawsze się przytula

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1652741

Mam nadzieje ze te ideotki nie ustanowia sobie jakiego dnia lemparta.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Brian

#1652793