Jan Olszewski - Premier, mąż stanu, patriota

Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

2 lata temu - 7.02.2019 r. zmarł Jan Olszewski, premier pierwszego niekomunistycznego rządu po 1945 r. Wielki Polak i Patriota. Jego słowa - „Czyja będzie Polska?” są nadal aktualne.

Jan Olszewski miał bogatą kartę opozycyjną, między innymi w 1975 roku podpisał tzw. List 59, czyli protest wymierzony w poprawki wprowadzające do konstytucji PRL zapisy o przewodniej roli PZPR i sojuszu ze Związkiem Radzieckim. Był jednym z nielicznych prawników, którzy w 1976 roku bronili poszkodowanych robotników strajkujących w Radomiu i Ursusie. W 1977 roku w podziemiu ukazała się napisana przez Jana Olszewskiego, choć wydana anonimowo, broszura "Obywatel a Służba Bezpieczeństwa". Była zwięzłym, 20-stronicowym poradnikiem dla opozycjonistów, jak zachowywać się przy kontakcie z bezpieką.

Zwieńczeniem kariery politycznej Jana Olszewskiego była funkcja szefa rządu. 23 grudnia 1991 roku jego gabinet otrzymał wotum zaufania od Sejmu - pierwszego po wojnie wybranego w pełni wolnych wyborach. Jako premier Jan Olszewski stawiał przed sobą trzy zadania: wyprowadzenie Polski ze strefy wpływów postsowieckich, uwolnienie aparatu państwowego od agentury i zabezpieczenie majątku narodowego.

W nocy z 4 na 5 czerwca 1992 roku, kiedy do rąk parlamentarzystów i prezydenta trafiła lista agentów SB przygotowana przez ówczesnego szefa MSW Antoniego Macierewicza, rząd Jana Olszewskiego - po złożeniu odpowiedniego wniosku przez prezydenta Lecha Wałęsę - został odwołany. Wydarzenia te przeszły do historii jako "noc teczek". Sam Wałęsa okazał się współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa działający jako TW " Bolek"

Premier Jan Olszewski wspaniały, odważny, prawnik, Polak, wielki patriota, którego polski rząd został zdradziecko  i radziecko usunięty przez nocną zmianę komunistów, SB ków, przez tych wszystkich przylepionych do Bolka, tych co siedzieli w pokoju i knuli "policzmy się", bo już jutro ich nie można wpuścić". Naród Polski zawsze będzie pamiętał o śp. Janie Olszewskim, bo swoim życiem, swoimi czynami w pełni na tą narodową pamięć polską zasłużył. Cześć Jego pamięci! Boże miej Go w swej Światłości wiecznej. To dzięki takim ludziom jak śp. Jan Olszewski

Wielki patriota Premier Jan Olszewski był harcerzem Szarych Szeregów, Powstańcem warszawskim, wybitnym adwokatem, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w PRL, współzałożycielem Polskiego Porozumienia Niepodległościowego, współpracownikiem KOR, doradcą NSZZ „Solidarność”, współzałożycielem Porozumienia Centrum, posłem na Sejm, doradcą Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Będąc Premierem optował za wejściem Polski do NATO i wyprowadził wojska imperium sowieckiego z Polski.

Kawaler Orderu Orła Białego. Pamięć, Cześć i Chwała. Czuwaj Harcerzu

 

Żródło :

https://niezalezna.pl/forum/379007-maz-stanu-patriota-dzis-druga-rocznica-smierci-premiera-jana-olszewskiego

https://www.polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2675033,Opozycjonista-adwokat-premier-Dwa-lata-temu-zmarl-Jan-Olszewski

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:14)

Komentarze

Tusk, Wałęsa, Wachowski, Moczulski, Pawlak, Niesiołowski i akcja "panowie policzmy głosy" by obalić legalny rząd pana premiera Olszewskiego, by uniemożliwić wprowadzenia lustracji i dekomunizacji w Polsce.

To efekt zdrady przy okrągłym stole i deal z komunistami, co do podziału władzy, pseudo działaczy Solidarności i komunistów.

Brak lustracji i dekomunizacji, dzisiaj odbija się czkawką, co najbardziej widać to w sądach.

Dla tego rząd Pana Olszewskiego musiał upaść, by żydokomuna dalej była nie rozliczona. Co chciał zrobić Pan Olszewski i Jego rząd.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1660613

- w walce z dekomunizacją i pozwala aby czerwona gangrena powoli ale skutecznie ogarniała całe Państwo.

Rezultat będzie jeden - amputacja całej kończyny lub śmierć.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1660628

To był wyjątkowy człowiek. Jeden z niewielu prawdziwych autorytetów wśród polskich polityków. Świadectwo uczciwości i wierności prawdzie dawał przez całe swoje życie.

Człowiek któremu postkomunistyczna swora nie pozwoliła na odkłamanie Polski. Wszyscy którzy przyłożyli rękę do utrącenia jego rządu, są zwykłymi ścierwami i zdrajcami.

Na profilu Trybunału Konstytucyjnego  przypomniano zmarłego dwa lata temu Jana Olszewskiego. "Wielki państwowiec, wybitny adwokat, premier pierwszego prawdziwie niekomunistycznego polskiego rządu"

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Tezeusz

#1660625

Rząd Jana Olszewskiego - PKF nr 50 z 1991 r.

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1660676

Być może się zmienił, ale trzeba uzupełnić notkę o materiał znaleziony przez Veritę:

Jan Olszewski nie ukrywał swojej lewicowej tożsamości politycznej. Sam mówił o niej w wydanej w 1997 roku książce „Prosto w oczy": "Mój rodzinny dom był związany z [...] tradycją socjalistyczną [...] PPS" (warto pamiętać, że Polska Partia Socjalistyczna była lewicową organizacją, popieraną przez Żydów, wrogą wobec Kościoła katolickiego). Rodzice Jan Olszewskiego byli tak bardzo zaangażowani w działania PPS, że w jego domu rodzinnym bluźniono, że Chrystus był pierwszym socjalistą (co jest całkowicie sprzeczne z nauczaniem Jezusa). Ojciec polityka brał udział w demonstracjach PPS.
Od 1956 r. Jan Olszewski pisywał razem z Jerzym Urbanem w ateistycznym, antyklerykalnym, marksistowskim, piśmie „Po Prostu". Od 1956 roku był członkiem Klubu Krzywego Koła. Zrzeszającego różnego rodzaju lewicowców, antyklerykałów, masonów. W klubie Krzywego Koła bywali młody Adam Michnik i Jan Józef Lipski (czołowy polski mason).
W 1995 roku Jan Olszewski w wywiadzie udzielonym Wojciechowi Reszczyńskiemu w książce „Wygrać prezydenta" stwierdził: „nie utożsamiam się z prawicą". Konsekwencją tego lewicowego wyznania wiary było przekonanie Jan Olszewskiego, że model gospodarki Unii Europejskiej to model, do którego powinniśmy dążyć. Ustrój gospodarczy Unii Europejskiej (czyli sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i katolicką nauką społeczną podporządkowanie biurokratom wszelkich przejawów życia społecznego) był dla Jan Olszewskiego wzorem.
https://prawy.pl/112733-jan-olszewski-jeden-z-najbardziej-znanych-polskich-masonow-i-socjalistow/

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Alina

#1660777

Dla ciebie - wydrukuj sobie i powieś na ścianie :

„Potwarców omijaj dostojnie, a z głupcem nie wdawaj się w dysputy.”

A.S. Puszkin

To tyle i aż tyle !

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Tezeusz

#1660783

a ja pamiętam jak dzielnie  i odważnie bronił solidarnościowców i nie tylko ich  cudowny Mecenas Wspaniały Człowiek

Pamiętajmy o NIM

serdeczna modlitwa za spokój Jego duszy 

pozdrowienia i podziękowania dla Autora 

złota piątka za piękny esej

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1660813

Potwierdzam te fakty.

Dlaczego Jan Olszewski jest taki popularny... bo niewielu Polaków zna dokładnie jego życiorys, całe życie był lewicowcem, masonem (loża Kopernik) i socjalistą... jak Piłsudski i cały PiS

Nie chodzi tu o jakąkolwiek stronniczość, czy też fanatyzm, nie jestem zwolennikiem żadnej partii, bo absolutnie żadna nie zasługuje na szacunek ani zaufanie, wszystkie są zgniłymi owocami zdrady "okrągłego stołu"

polecam wszystkim hasło z Warszawskiej Gazety:

"Nie obchodzą nas partie lub te czy owe programy. My chcemy Polski suwerennej, Polski chrześcijańskiej, Polski - polskiej".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

FUCK you MOTHERFUCKERS ALL !!!

#1660852