Ignorancja czy zakłamywanie historii? Z okazji 100. lecia Bitwy Warszawskiej władze Szczecina uczciły… żołnierzy sowieckich

Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

 "Wiceprezydent Szczecina Krzysztof Soska wraz przewodniczącą Rady Miasta Renatą Łażewską z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej złożyli kwiaty… pod Pomnikiem Braterstwa Broni, symbolizującym zwycięstwo armii polskiej i radzieckiej nad armią niemiecką w drugiej wojnie światowej. Monument został odsłonięty z okazji rocznicy Rewolucji Październikowej. O sprawie poinformowało Radio Szczecin." piszą media w tm (https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/513555-cud-nad-wisla-wladze-szczecina-uczcily-zolnierzy-sowieckich?),(https://radioszczecin.pl/1,410339,w-rocznice-bitwy-warszawskiej-? )

"Musimy mieć świadomość, że także w Bitwie Warszawskiej brali udział nie tylko po Polacy. Po stronie Polskiej choćby Ukraińcy, więc można w pewnym sensie mówić także o braterstwie broni. Wydaje mi się, że symbolika tego miejsca się zmienia, tak jak zmienia się nasz kraj. I warto chyba czasem nadawać nowe sensy tym miejscom, które być może na etapie planowania miały troszeczkę inny wymiar" - tłumaczył Soska.

Warto dodać, że w Szczecinie na Placu Szarych Szeregów znajduje się popiersie marszałka Józefa Piłsudskiego, ale włodarze miasta z nieznanych przyczyn nie zdecydowali się na oddanie mu hołdu.

Ręce opadają. Sprawa jest prosta - swoi uczcili swoich i tyle na ten temat.

 

 

 

 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

To nie są pomyłki. Tak pewna część "naszej elity" miesza ludziom w głowach. Czy Pan pamięta bełkot wiceprez. Gdańska na temat "złego słowa", które były przyczyną wybuchu II wojny? "Złe słowo polskie przeciw innemu narodowi...". i przy tej okazji ani słowa o Niemczech, które zburzyły pokój w 1939 roku. Nie dziwmy się więc, że Berlin przez Brukselę popiera polską opozycję, czy raczej Targowicę. Wszystko tu się zgadza. Cel jeden - wypaczyć świadomość historyczną przynajmniej części społeczeństwa. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1641327