"Hodujecie sobie armię barbarzyńców". Mocny list prof. Legutki do rektorów polskich uczelni

Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

"Hodujecie sobie Państwo armię barbarzyńców, która rychło zwróci się przeciw Wam i będziecie wobec niej bezbronni " - napisał europoseł i wykładowca UJ prof. Ryszard Legutko w mocnym liście otwartym wystosowanym do Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Jest coś uwłaczającego godności rektora w tym, że cieszy się bezrefleksyjnymi akcjami stadnymi i sam daje się im ponosić " - dodał, jak podają media w tym Niezależna.pl

"Doszło i nadal dochodzi w Polsce do barbarzyńskich ataków – nieznanych w naszej historii, a przynajmniej nieznanych w jej okresach pokoju i instytucjonalnych swobód – na kościoły, pomniki historyczne, kulty religijne. Przestrzeń publiczną opanowała również nie mająca precedensów w dziejach naszej kultury społecznej wulgarność" - stwierdził w liście prof. Legutko.

Każdy kto studiował wie , że na wyższych uczelniach i to nierzadko renomowanych rządzi lewactwo, szkoda trochę tych wykładowców co mają inne poglądy i muszą tam pracować, już najwyższy czas coś z tym zrobić

Panie profesorze, wielki szacunek. Jednak to neokomunistyczne pokolenie rektorów Akademickich Szkół Polskich na pewno Pana słów nie usłucha. To są neobolszewicy, wychowani w wielu przypadkach w rodzinach z patologią moralną, zakłamani karierowicze, dla których wartości akademickie nabierają znaczenia tylko wtedy, gdy są im wygodne, bo mają ich osłonić przed presją państwa. Młodzieży już od dawna nikt nie wychowuje, bo najpierw należałoby wychować profesorów. Patrząc na takie ,,perły intelektualne'' jak Hartman czy Iwasiów, człowiek nabiera ochoty do darzenia estymą zwykłych zapijaczonych żuli, którzy jak się okazuje stoją o kilka pięter wyżej od zadufanych profesorów i profesorek. Piszę to z przykrością i smutkiem jako profesor.

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

zastanawiam się czy jest jeszcze do kogo apelować?Toż to kolejna kasta po sędziowskiej.Taki hartman to nowe objawienie?.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

mirek

#1650740

Może spóźniony ale jest i to ważne. Problem w tym, że nie słychać mocno głosów innych prawych profesorów, a na z pewnością jest ich o wiele za mało bo przecie jest ich więcej niż prof. Legutko i piszący tu. Tego samego oczekuje się od wysokich przedstawicieli kościoła katolickiego, tak w sprawach kościoła i wiary jak i sprawach codziennych ,patriotyzmu moralnych itp. Chciałbym usłyszeć dziś jak dawniej Św Jana Pawła czy Prymasa Wyszyńskiego. Teraz mamy Prymasa Polaka i co? Nic się nie dzieje jak na polskim filmie. Wy wszyscy wielcy i mądrzy naszego narodu- " Nie lękajcie się".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Lolek Wielki

#1650758